Dotaz: Zastaraly CEP

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Tilky
Příspěvky: 7
Registrován: 8. 3. 2010 3.15

Dotaz: Zastaraly CEP

Příspěvek od Tilky »

Dobry den,

Zalozil jsem si na vasem serveru postavu, ale jak se ukazalo mam drobny problem. Ma postava ma hlavu z baliku CEP, vetsina hracu ji videla v poradku ale ozvali se mi dva jez ji videli bez hlavy protoze pouzivaji zastaraly CEP v nemz schazi cast souboru.

Mam si zalozit novou postavu nebo spise doporucit at si updatuji svuj CEP? [hadam ze stary CEP muze zpusobit i problemy se zobrazenim dalsich prvku obsazenych v novych balicich]

Dekuji za odpoved
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Re: Dotaz: Zastaraly CEP

Příspěvek od Anade »

Tilky píše:
Ma postava ma hlavu z baliku CEP, vetsina hracu ji videla v poradku ale ozvali se mi dva jez ji videli bez hlavy protoze pouzivaji zastaraly CEP v nemz schazi cast souboru.

Mam si zalozit novou postavu nebo spise doporucit at si updatuji svuj CEP?
Velmi pravděpodobně tě dost hráčů odmítne s požadavkem na instalaci něčeho dalšího (nevyžadovaného pro hru na EQ).
Doporučuji založit jinou postavu s hlavou, která je ve starší verzi CEP nebo přímo v NWN.

V té souvislosti upozorňuji ještě na podobný problém řešený zde: viewtopic.php?p=83382#83382
cybermisa píše:Dopredu upozornuji, ze pokud DM uvidi postavu BEZ HLAVY, tak je to chyba na strane hrace se vsemi dusledky (hrac si upravil override lokalne) a nikoli na strane DM, ktery si odmita cpat do override kdejakou ptakovinu stazenou z netu. :shades:
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Tilky
Příspěvky: 7
Registrován: 8. 3. 2010 3.15

Příspěvek od Tilky »

Override upraveny nemam. CEP mam stazeny z odkazu umisteneho na strankach Equilibrie s ostatnimi potrebnymi soubory.
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Já mám také hlavu z CEP balíku a nikdo si zatím nestěžoval. Já tomu rozumím tak, že si ani nemůžeš zvolit CEP hlavu s normálně staženým CEPem, k tomu musíš stáhnout i hlavy do override. Chybu bych tak hledal spíš zde, než u hráčů, protože ti by se s poškozeným CEP balíkem ani nepřihlásili do hry (opravte mě, pokud se pletu).

Ve své složce bys tedy měl mít jen několik pár souborů z patche 1.69 (ls_car...) a pak hlavy z tohoto balíku, který by měl fungovat i zde: http://nwvault.ign.com/View.php?view=ha … il&id=7070

Všechny ostatní hlavy se nemusí hráčům zobrazit.
Mithirwen Celeavaeil
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Mě osobně se hlavy z CEPu zobrazují všechny, přesto si je nemohu vybrat na začátku... pouze některé (velmi omezené množství, myslím, že jen 1/5). Pokud by někdo věděl, jak to nakopnout, budu rád. I ta jedna pětina se mi objevila až při tvorbě druhé postavy "sama od sebe".

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Hlavy z CEPu se ti normálně při tvorbě postavy neukáží nebo tedy ne všechny. Musíš si do adresáře override nahrát jejich soubory extra, abys měl možnost jejich výběru i ty (viz ten link o pár příspěvků výše). Tyto hlavy jsou standarně obsaženy v CEPu a tak je uvidí každý, kdo CEP má - na EQ nutnost, viz instalace.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Tilky
Příspěvky: 7
Registrován: 8. 3. 2010 3.15

Příspěvek od Tilky »

Ano myslim tim ze v souboru override nemam zadne dalsi soubory, jen ty prave z baliku CEP jak pise Pavel Urban.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Žádné CEP hlavy se neukáží, během tvorby postavy máte jen a pouze výchozí NWN(HotU) hlavy. Při přihlašování se do hry se kontroluje přítomnost souborů CEPu, ale nikoliv jejich obsah, takže je teoreticky možné, že mají příslušní hráči poškozenou (neaktuální) CEP instalaci. Je to i celkem pravděpodobné, protože kdybys měl některou z vlastních hlav, nevidělo by ji mnohem víc lidí (většina), i když ani to vyloučit nelze.

Je ale možné, že CEP 2.3 přidal nějaké hlavy a tyto bys vybírat neměl, protože Equilibrie vyžaduje od hráčů pouze CEP 2.2.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Tilky
Příspěvky: 7
Registrován: 8. 3. 2010 3.15

Příspěvek od Tilky »

Mam verzi CEP 2.2, takze doufam ze to je v poradku.

Dekuji za rady.
Odpovědět