DMs

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Re: DMs

Příspěvek od anurin »

cybermisa píše:
anurin píše: … skoro to vypadá jako kdyby si to nejdůležitější nečetl a reagoval jen na tenhle debilní štouch...
Myslim, zes to pojmenoval naprosto vystizne. A naprosto nechapu duvody tveho "debilniho stouchani".

AD sircervic: Jasne jsem napsal, ze si zjistim, o jakou postavu slo (a co se stalo). Dle DM deniku velmi pravdepodobne neslo o nejaky DM zasah, ale o klasicke pravdepodobnosti rovnatko pravdepodobnostniho spawnu. Ale je mozne, ze jde o neco uplne jineho a ja tusim souvislosti. Dotycnemu bych silne doporucil, at uz je to jakkoli, netahat podobne vystupy na verejne forum, ale nejdriv napsat PM DM. Jsme rozumni lide a vse lze normalne vysvetlit. Podobne vystupy vyvolaji jen nevrazivosta a presny opak, navic, vyhneme se tim zbytecnym "debilnim stouchum". :shades:
LordAladar píše:dobre cerve :-D
A tebe se to tyka taky …
Tohle je ouplně jiná soda. Po přečtení tohodle příspěvku stahuju všechny své debilní štouchy zpět a zároven se za ně omlouvám.
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Re: DMs

Příspěvek od sircervic »

cybermisa píše:
AD sircervic: Jasne jsem napsal, ze si zjistim, o jakou postavu slo (a co se stalo). Dle DM deniku velmi pravdepodobne neslo o nejaky DM zasah, ale o klasicke pravdepodobnosti rovnatko pravdepodobnostniho spawnu.
Troufám si tvrdit že tohodle se to moc netýká.
cybermisa píše: Ale je mozne, ze jde o neco uplne jineho a ja tusim souvislosti.
Tak todle by mě teda zajímalo. PM
cybermisa píše: Dotycnemu bych silne doporucil, at uz je to jakkoli, netahat podobne vystupy na verejne forum, ale nejdriv napsat PM DM.¨
Zajímalo by mě co máš furt stěma výstupama. Já sem jen slušně požádal. Naopak tvoje reakce mi příjdou dost nepřiměřené. Co se týče PM DM (at už v jakýkoliv podobě) příjde mi to neúčinný.
cybermisa píše: Jsme rozumni lide a vse lze normalne vysvetlit. Podobne vystupy vyvolaji jen nevrazivosta a presny opak, navic, vyhneme se tim zbytecnym "debilnim stouchum". :shades:
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: DMs

Příspěvek od cybermisa »

sircervic píše:
Jde o to, ze tvuj tvuj vystup (pocstoj/nazor/narceni, se ktery jsi na foru vystoupil), jen v teto forme naprosto zbytecny a tezko muzes ocekavat naprosto cokoli, krome negativni reakce. Pokud bys napsa konstruktivni PM, da se to resit.

Nechapu, co ti na PM prijde neucinny, vysvetli :shades:
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

Uplně jednoduše :) už jen to že to vyděj jen ti dva dotyční lidi. Tudíž je hrozně jednoduchý takovou PM ignorovat nebo už rovnou přeskočit.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Já myslím, že máš apriori jakousi podivnou nedůvěru k DM a vidíš je jako někoho, kdo nám má škodit. Ale to už jsem ti říkal...

A to si myslím, že přinejmenším v 90% případů to stejně byl ten pravděpodobnostní spawn. A jednou možná to, že dotyčné "přesílené" potvory měly důvod postavit silnější hlídky úplně z jiného důvodu, než jsou vaše výpravy za surovinami.

Navíc by mě zajímalo, jak řešit toto "nepřání sei DM podpory" ve společných akcích, kdy si ji nšichni ostatní přejí. (Jako třeba aktuální quest.)

Co udělá tvá postava, když ji braši požádají o pomoc. Nepůjde tam? Bylo by to proti jejímu charakteru a ona to ví. A přitom se to tam bez DM neobejde. A DM tam určitě nebude od toho, aby nás pozabíjel. (Pokud neuděláme nějakou totální kravinu. Kdy bychom bez DM umřeli už dvakrát.)

Já myslím, že DM nemají ani chuť vás hlídat a klást vám přesílené potvory do cesty. Co by z toho měli...

To, že kolečkování u surovin vyvolá nějaký efekt je jiná věc. Ovšem nevím, jestli to s tím souvisí... Ale i tak... co se stane, když přijdou každý týden skřeti, vybijou slabé brachy v baních, vykutají stříbro a zase půjdou?

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

Jo nedůvěru k DM mám a o to větší když cm první co napíše že si namě posvítí/došlápne.

Chceš říct že podle real času se někdy spawnujou horší potvory? :)

Ano jistě chodíme na zlato. Pro peníze za A) na Cech nebo nám je snad někdo někde dá? nedá.
B) Když sebou na výpravě máš několik knězů, kteří se modlí jen pro sebe tak tě něco ty obvazy atd. stojí.

edit: navíc trpaslící mají rádi zlato tak proč bych měl v lese sbírat houby.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Ja s tim nemam nic spolecnyho, pokud nekde davam posilena monstra, vzdy potom sleduju a ovladam bitvu.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Ale tady nejde o zlato. Ani o kněze. Tady jde o to, že nevěřím, že by vám chtěl kterýkoli z DM jakkoli záměrně uškodit. Maximálně se jednalo o promyšlenou reakci světa velmi zdůvodněnou. Prostě si myslím, že je obviňuješ neprávem.

A taky jsem nehanil to "kolečkování", ale poukazoval jsem na to, že reakce na to mi přijde úplně přirozená, pokud přišla (viz. můj příklad).

A neútoč a uklidni se. Já ti nemám v úmyslu nijak nadávat nebo hanit tvou hru. Osobně mě to s váma baví. Jen si prostě myslím, že tvá averze je neoprávněná a že jde o nedorozumění.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

Aefar píše:Ale tady nejde o zlato. Ani o kněze. Tady jde o to, že nevěřím, že by vám chtěl kterýkoli z DM jakkoli záměrně uškodit. Maximálně se jednalo o promyšlenou reakci světa velmi zdůvodněnou. Prostě si myslím, že je obviňuješ neprávem.
Možná proto.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

sircervic píše:Uplně jednoduše :) už jen to že to vyděj jen ti dva dotyční lidi. Tudíž je hrozně jednoduchý takovou PM ignorovat nebo už rovnou přeskočit.
Uz jsi to zkousel? Uz se ti to nekdy stalo? Mne jsi teda rozhodne nic nepsal. Ja osobne se snazim odpovidat na vsechny PM a tve obvineni me docela urazi, protoze to odpovidani na kdejakou ptakovinu me stoji nemalo casu! :angry:
Jestli mas k tymu takovouhle duveru a takovyto pristup, ceho chces dosahnout? … :no: :no:
sircervic píše:Jo nedůvěru k DM mám a o to větší když cm první co napíše že si namě posvítí/došlápne.
To je lez, to jsem nepsal. Psal jsem:
cybermisa píše: Naprosto netusim, za jakou postavu ve hre hrajes, ale po tomhle vystupu si to teda rozhodne rad zjistim :shades:
Prelozeno do cestiny: rad si zjistim, za jakou hrajes postavu, protoze nazev tveho acc na foru mi vubec nic nerika!
sircervic píše: Chceš říct že podle real času se někdy spawnujou horší potvory? :)


Ano, existuje jak pravdepodobnostni posileny spawn, tak existuje i automaticke rovnatko, ktere v nekterych pripadech "dorovnava" silu NPC k sile PC, ale vzdy o presne omezene a dukladne nastavene koeficienty. EDIT CM: plus jeste spawn ovlivneny denni dobou, skladbou party (poctem PC, levelem, povolanimi) atd …


AD tezba zlata: vase nadmerne navstevovani te lokace si jiz vyzadalo IC reakci sveta. Shodlo se nas na tom ve hre vicero.
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

cybermisa píše:
cybermisa píše: Naprosto netusim, za jakou postavu ve hre hrajes, ale po tomhle vystupu si to teda rozhodne rad zjistim :shades:
Prelozeno do cestiny: rad si zjistim, za jakou hrajes postavu, protoze nazev tveho acc na foru mi vubec nic nerika!

Možná by sis měl uvědomit že u PP chybí ta ona neverbální složka.

K tomu chození tam. Nevstřebal sem žádnou IC reakci světa. Jen to že byly max posíleny NPC v danné lokaci.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

sircervic píše: K tomu chození tam. Nevstřebal sem žádnou IC reakci světa. Jen to že byly max posíleny NPC v danné lokaci.
K tomu se jen zeptám... jakou IC reakci světa vstřebají skřeti, když ten stříbrný důl vybijí po dvacáté?

Bude tam stát Vracas s Bramdalem :biggrin:

A budou se skřetů na něco ptát?

Pořád si myslím, že ti uniká smysl téhle hry - totiž, že to není diablo ale někdy více někdy méně zdařilý pokus o živý inteligentní svět, který se vyvíjí.

Prostě jste narazili na Vracase s Bramdalem v podání jiné rasy :clover:

EDIT: Pohled "max posílené NPC" je pouze neduh téhle hry, že všechny ty NPC vypadají stejně. Koneckonců, trpaslíky taky od sebe skoro nikdo nerozezná - a to mají možností mnohem více, než NPC rasy.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

Aefar píše:
sircervic píše: K tomu chození tam. Nevstřebal sem žádnou IC reakci světa. Jen to že byly max posíleny NPC v danné lokaci.
K tomu se jen zeptám... jakou IC reakci světa vstřebají skřeti, když ten stříbrný důl vybijí po dvacáté?

Bude tam stát Vracas s Bramdalem :biggrin:

A budou se skřetů na něco ptát?

Pořád si myslím, že ti uniká smysl téhle hry - totiž, že to není diablo ale někdy více někdy méně zdařilý pokus o živý inteligentní svět, který se vyvíjí.

Prostě jste narazili na Vracase s Bramdalem v podání jiné rasy :clover:

EDIT: Pohled "max posílené NPC" je pouze neduh téhle hry, že všechny ty NPC vypadají stejně. Koneckonců, trpaslíky taky od sebe skoro nikdo nerozezná - a to mají možností mnohem více, než NPC rasy.
Chceš říct že tlustej a hubenej neni rozíl? apod. aby sme zase nezabíhaly do IC věcí...
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

sircervic píše:
Myslel jsem to tak, že NPC ras vypadají stejně (jestli jsou tři typy?). Prostě holt hra neumožňuje udělat moc rozdílů mezi 20 levelem (a ostříleným válečníkem) a 5 levelem nějaké rasy.

Ale to je vcelku jedno... to nebylo to hlavní, co jsem chtěl sdělit :bigwink:

Prostě mám jen pocit, že vnímáš jako děsnou nespravedlnost něco, co pravděpodobně vůbec žádná nespravedlnost není. A že brečíte, že jste potkali silného bojovníka cizí rasy ne na základě IC důvodů, ale OOC na základě toho, že "v té lokaci nikdy takový bojovník nebyl".

Už to je špatný přístup ke světu. Kdybyste IC řešili proč tam byl, co se děje, jestli gnollové něco nechystají... prostě snažili se zjistit, co není v pořádku. Zapojili do toho třeba svůj cech, protože víám to ohrožuje zdroj financí - a všichni se na tom zabavili - DM by se zapojil, dělal by vám důstojného protivníka... O tomhle je hra na EQ

Ale vy to vnímáte jako nějakou imaginární OOC mstu DM konkrétně na vašich postavách, což si myslím, že je úplně vedle.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Aefar píše: Myslel jsem to tak, že NPC ras vypadají stejně (jestli jsou tři typy?). Prostě holt hra neumožňuje udělat moc rozdílů mezi 20 levelem (a ostříleným válečníkem) a 5 levelem nějaké rasy...
...nechci tě opravovat, ale v NWN obecně jde odlišit silnější NPC téhož druhu, ale na tomto shardu jsou jména NPC buď zcela odstraněna nebo unifikována na "Skřet (apod)". Pak silnější NPC poznáš (většinou až zpětně) z logu.
Obrázek
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

sircervic píše:
cybermisa píše:
cybermisa píše: Naprosto netusim, za jakou postavu ve hre hrajes, ale po tomhle vystupu si to teda rozhodne rad zjistim :shades:
Prelozeno do cestiny: rad si zjistim, za jakou hrajes postavu, protoze nazev tveho acc na foru mi vubec nic nerika!

Možná by sis měl uvědomit že u PP chybí ta ona neverbální složka.
Pokud neposles PM, chybi i ta dulezita pisemna slozka :shades:
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

KaTo píše:
Aefar píše: Myslel jsem to tak, že NPC ras vypadají stejně (jestli jsou tři typy?). Prostě holt hra neumožňuje udělat moc rozdílů mezi 20 levelem (a ostříleným válečníkem) a 5 levelem nějaké rasy...
...nechci tě opravovat, ale v NWN obecně jde odlišit silnější NPC téhož druhu, ale na tomto shardu jsou jména NPC buď zcela odstraněna nebo unifikována na "Skřet (apod)". Pak silnější NPC poznáš (většinou až zpětně) z logu.
Je to v každém případě jedno - tohle je opravdu jen okrajově. Podstata spočívá jinde, jestli se nemýlím (a totiž v tom, co se týká DM).

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

Takže sem zřejmně špatně pochopil to že "dobrej a kvalitní RP" hráč posedává celej čas v hospodě nebo u svačinky nebo někde jinde..

Ne pocituju to jen když je ve hře DM.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

sircervic píše:Takže sem zřejmně špatně pochopil to že "dobrej a kvalitní RP" hráč posedává celej čas v hospodě nebo u svačinky nebo někde jinde..

Ne pocituju to jen když je ve hře DM.
Dobrej RP hráč je kreativní a z událostí ve hře se snaží vytěžit maximum zábavy pro sebe i ostatní, nehledě na to, že to pro jeho postavu bylo třeba i nepříznivé. A při tom všem dobrý RP hráč nezapomíná na charakter své postavy, její cíle, aspirace a na reálie světa, ve kterém hraje.
Kraki Skengdrang
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

sircervic píše:Takže sem zřejmně špatně pochopil to že "dobrej a kvalitní RP" hráč posedává celej čas v hospodě nebo u svačinky nebo někde jinde..

Ne pocituju to jen když je ve hře DM.
Ne, postava "dobreho a kvalitniho RP" hrace neustale zabiji gnolly, dokolecka tam chcipa nebo sleduje, jak chcipaji kamosi, hlavne ze ukuje nejaky ten kus zlata … protoze proste "tenhle trpos nesnasi gnolly a miluje zlato". //ironie

Ne ted vazne, RP na EQ je o komplexni a vyvazene kombinaci mnoha aspektu, ktere nelze popsat jednoduse jednou vetou, stejne jako nelze jednoduse na zaklade mala informaci neci RP odsuzovat. Zkus se na svet divat vice ocima sve postavy tak, jako by v tom svete opravdu zila …
Odpovědět