Galerie postav z Equilibrie

Equilibrie jako karetní hra, divadlo, desková hra atd...

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

NiamCK píše:
Nalk píše:Začínám se nesnášet, za to jak tu furt něco píšu...

Jen po dalším čtení si tak říkám, jestli by nebylo vhodné provádět i korekturu, protože některé do očí bijící chyby je trošku ostuda tam mít, nemyslíte? :smile:

např. mé oblíbené překlepy při psaní, či slova jako "svadba" = svatba
Jo prďko a to nechtěj vědět jak jsem musela přepisovat tvůj příspěvek, protože nebyl prakticky čitelný.
Anade se nám nabídl, že nám stránky sem tam projede a překontroluje, takže se můžete těšit na jeho torturu :)
čitelný ve smyslu překlepy, nebo podivné větné konstrukce? obojím jsem místy pověstný :megalol: velcie se omlouvám a těším se
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

NiamCK píše:
Nalk píše:Začínám se nesnášet, za to jak tu furt něco píšu...

Jen po dalším čtení si tak říkám, jestli by nebylo vhodné provádět i korekturu, protože některé do očí bijící chyby je trošku ostuda tam mít, nemyslíte? :smile:

např. mé oblíbené překlepy při psaní, či slova jako "svadba" = svatba
Jo prďko a to nechtěj vědět jak jsem musela přepisovat tvůj příspěvek, protože nebyl prakticky čitelný.
Anade se nám nabídl, že nám stránky sem tam projede a překontroluje, takže se můžete těšit na jeho torturu :)
¨
anademu jsem ted posílala jeden text psanej do školy :D a ani mě moc nesjel :D jen se zeptal jestli jsem s korekturou spokojená xD
16? Tak to je v pohodě
Winonne
Příspěvky: 668
Registrován: 20. 2. 2007 12.21
Bydliště: Plzeň, Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Winonne »

Přiznávám, že jsem i ve svém textu našla chybku:
Stromy se skláněly :)
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 923
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Jo ho ho tam bude ještě věcí :)
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Dokončil jsem korektury textů u stávajících dvaceti postav. Kdyby někdo něco doplňoval, prosím o informaci, abych to mohl prohlédnout. Na nové postavy upozorňovat netřeba, jejich texty budu procházet i bez upozornění.

Zároveň jsem rozšířil informace o Anade. Platí totéž, co u CM: Kdo zneužije některé IC neznámé informace, s tím si to vyřídí nejen Paní noci.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

Asi mi to pomalu zapaluje, ale jak si představujete, že má zároveň fungovat prohlášení autorky:
Kdo chce může připsat i rok narození nebo příchodu na desku...pište jen skutečně notoricky známe informace nebo to, co se postava může doslechnout atp.
Cokoliv co na sebe vyzradíte bude veřejně přístupné a na vaši zodpovědnost. Pokud některý bod nebudete chtít zodpovědět, prostě napiště neznámo nebo tak podobně.
a hlášky typu:
Platí totéž, co u CM: Kdo zneužije některé IC neznámé informace, s tím si to vyřídí nejen Paní noci.
Já z toho tak nějak nabyl dojmu, že to co k postavě uvedete jsou všeobecně "IC známé" informace (ať už pravdivé nebo ne), které se dají vyzvědět bez špetky snahy ze strany zvědavce (zaslechnout v hospodě, písni, vyčíst v "novinách" atp.).
Jak rozlišovat mezi "uvedeným a známým" a "uvedeným, přesto IC neznámým"?
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

zdech píše:
Jak rozlišovat mezi „uvedeným a známým“ a „uvedeným, přesto IC neznámým“?
Přistupovat ke všem uvedeným informacím o Anade jen OOC.

Některé informace jsem zveřejnil, neboť tak učinili jiní (Kat, Naylun, Daemian) a nemělo už z OOC hlediska smysl je tajit…
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

Dobře, takže Anade tam jakože nic nemá, i když přes jasné varování je její život rozepsán na stránku. A ti ostatní? Ono to takhle tak nějak naprosto ztrácí na významu a jakékoliv možné užitečnosti. Tyhle "veřejně skryté" věci dávejte do rudé kurzívy nebo to tam raději vůbec nepište.
Když je někdo tajemnej jak hrad v Karpatech, předpokládal bych, že se o něm bude točit spousta fám, pravda nijaká (a pokud se o něm ví něco pravdivého skrz jeho společníky, tak s tím sotva něco nadělá).
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

zdech píše:
Tyhle „veřejně skryté“ věci dávejte do rudé kurzívy nebo to tam raději vůbec nepište.
Takže jsem ty neveřejné informace (které ale některé postavy vědí) dal na tvůj popud jinou barvou. Ostatní buď bylo nebo je na nástěnkách, případně se o tom dá doslechnout.

Ono upozornění Niam beru spíše jako varování, aby něco, co má být tajeno i OOC, nevyšlo zbytečně najevo.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

zdech píše: Já z toho tak nějak nabyl dojmu, že to co k postavě uvedete jsou všeobecně "IC známé" informace (ať už pravdivé nebo ne), které se dají vyzvědět bez špetky snahy ze strany zvědavce (zaslechnout v hospodě, písni, vyčíst v "novinách" atp.).
Jak rozlišovat mezi "uvedeným a známým" a "uvedeným, přesto IC neznámým"?
Tak to teda ani omylem! Ta stranka nema se hrou nic spolecneho - co si nezjistis IC ve hre, to nevis. Proboha lidi, myslete trochu …

Jak mi bylo receno, kdyby na te strance nebyly prave ty tajne IC informace, tak to bude nuda.
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

Moje chyba, jsem holt nechápavý. Raději se tedy ani nedívat, aby jeden neudělal botu.

EDIT: a k tomu myšlení...myšlenka (chybná) byla taková, že tohle mělo trochu vypomoct s problémem kompletně tichých lokálů, ulic a náměstí.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

cybermisa píše:
zdech píše: Já z toho tak nějak nabyl dojmu, že to co k postavě uvedete jsou všeobecně "IC známé" informace (ať už pravdivé nebo ne), které se dají vyzvědět bez špetky snahy ze strany zvědavce (zaslechnout v hospodě, písni, vyčíst v "novinách" atp.).
Jak rozlišovat mezi "uvedeným a známým" a "uvedeným, přesto IC neznámým"?
Tak to teda ani omylem! Ta stranka nema se hrou nic spolecneho - co si nezjistis IC ve hre, to nevis. Proboha lidi, myslete trochu …

Jak mi bylo receno, kdyby na te strance nebyly prave ty tajne IC informace, tak to bude nuda.
Přesně tak, nechápu co řešíte. Jestli vás to TÁK moc ovlivňuje, tak se tam nekoukejte, ale snad každý hráč, každý člověk není tak … "natvrdlej" (Nic proti)

Jak píše CM, co si ve hře nezjistíš, to nevíš.
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

Nejde ani tak o natvrdlost, jako o náhodný sek. Když to nevíš, nesekneš se ani kdybys chtěl. Ale jak říkám, seplo mi to špatně, moje chyba. Omlouvám se.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 923
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Nehcte ho , myslel to dobře ! *Ten nejzlejší pohled co Niam umí*

Dobrá, pokud někdo MÁ Informace které jsou tajné a chce aby to každý věděl, pak je odlišímebarvou. Anade, asi není šťastné je vyznačovat něčím hodně křiklavým ale spíš vem něco podobného pozadí. Text se ztratí a přečte si ho jen ten kdo si ho sám zvýrazní, takže při prvním čtení to nebude tak nápadné. Co ty na to?
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

No, hlavně z mého pohledu pak ztratíš radost z odhalení ve hře... ta úplně zmizí. Což o to, mě už je to docela ukradené, protože drtivou většinu ví jedna postava IC a u ostatních už jsem stejně o překvapení okradený, může mi to být jedno. Ale nevědět ty informace, asi by mě to mrzelo a vadilo (a "nečti to" je ptákovina na n-tou).

Proto striktně dodržuji jen ty obecné informace...

Stejně jako mě mrzelo, když jsem v poděkování narazil na informaci, že je třeba Anade na druhé straně, o čemž jsem velmi dlouho ve hře spekuloval, jestli je to pravda nebo není, protože první zprávy byly značně nevěrohodná šeptanda...

Dobrý hráč odehraje "jako že nic neví", ale přijde o tu radost, když to objeví. O to napětí, o tu nejistotu, co je na informacích pravdy atd. Každá vyzrazená IC informace kazí podle mě hru ostatním.

EDIT: Nehledě na ten psychologický negatvní efekt. Když se tyto informace pak postava ve hře IC skutečně dozví a ti, kdo prozradili OOC cestou neví jak a odkud se to dozvěděli, mohou mít pak tendenci automaticky dotyčného obviňovat z metagamu a hned je z toho zlá krev. Ten, kdo se to dozvěděl IC se zase hájí a je naštvaný z falešného nařčení. Z praxe už svítící jména nad hlavou často v tomto smyslu způsobují zlou krev, natož takové vyčerpávající info.
Naposledy upravil(a) Aefar dne 15. 4. 2010 12.50, celkem upraveno 1 x.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

zdech píše:Moje chyba, jsem holt nechápavý. Raději se tedy ani nedívat, aby jeden neudělal botu.

EDIT: a k tomu myšlení...myšlenka (chybná) byla taková, že tohle mělo trochu vypomoct s problémem kompletně tichých lokálů, ulic a náměstí.
Promin, ale:
1. Na IC "drby" je IC forum.
2. Pokud jsi to info cetl, tak nektere informace jsou tak do oci bijici, ze rozhodne o zadne drby jit nemuze. :clover: :smile:
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

NiamCK píše:Nehcte ho , myslel to dobře ! *Ten nejzlejší pohled co Niam umí*

Dobrá, pokud někdo MÁ Informace které jsou tajné a chce aby to každý věděl, pak je odlišímebarvou. Anade, asi není šťastné je vyznačovat něčím hodně křiklavým ale spíš vem něco podobného pozadí. Text se ztratí a přečte si ho jen ten kdo si ho sám zvýrazní, takže při prvním čtení to nebude tak nápadné. Co ty na to?
Tak v tom pripade poprosim o "zabarveni" vsech datovanych bodu u Daemiana :clover:
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 923
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Popravdě to Zdech pochopil nejsprávněji z vás všech.
Celkově byly stránky koncipované jako :
1. Galerie postaviček k uctění jejich pamatáky a aby se na ně nezapomenulo
2. Jako další i využití dat pro vlastní potřeby:

Hele jak jsou starý ty její děti? Já vim že se narodili někdy v době když druidi sázeli stromy.
*klik klik juk juk*
Jo tak to bylo 15...fajn a teď je 30, tak to jim je 15.

3. V případě nouze i jako možný zdroj lidového šumu. Co tím myslím? Když nutně shání informaci kterou ví boha jeho každý a i vy, třeba datum kdy alfray umřel v souboji a nemužete najít živou duši co vám to připomene, tak se jukněte a ooc víte . Pak už není problém si to odehrát ve hře někde na trhu. Za tohle mě nejspíš budete chtít nechutně strhnout, ale povím vám to prostě : polovina z vás si realně nepamatuje ani kdy se vaše postava narodila. Většinu infa které vaše postava ví ve hře /data atp. si stejně dohledáváte někde ooc protože postava to ví, jen vy jste blbý jak tágo.

EDIT: Tímto chci aby jste vypsali jen to co lidi vědět mohou. Neakceptuji nic jako když nechceš nečti a budeš za zneužití penalizován. Nechala jsem si to projít v hlavě a ksakru tohle nemáme zapotřebí. Když jste tajemní, tak jste tajemní...tím to pro mě hasne. Zdech tam sám psal dobře, že jsem psala o tom že je to jen na vác co na sebe prozradíte. A už mě neštvěte, proč si najdete na všem nějaký problém který se MUSÍ řešit.
Naposledy upravil(a) NiamCK dne 15. 4. 2010 15.12, celkem upraveno 2 x.
Smrt je jen začátek druhého dějství.
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

mno... a co hlavne na stranky vycapit nejake upozornenie ako je u filmov že obsahuju informacie odhalujuce dej filmu. To čierne pismo na čiernom podklade je dobra vec. Aj ked bol som svedkom u poklznuti či pochybnemu reagovaniu pre informacie ktore sa nijak inak ako OOC do IC hlav dostat nemohly. Kže pokial nechcete aby sa niečo zneužilo mlčte, inak sa musite spoliehat na kvalitu spoluhrača.

Maly navrh tým čo musia všetko vediet OOC a IC to neuhravaju, zakomponujte do charakteru svojej postavy trochu tej flegmatičnosti a nezaujmu o všetko čo si len trochu uprdne. Samému sa mi stracaju hranice u roky starych a nepodstatnych informaciach čo niekto niekde upustil a tvarit sa že o nich IC neviete či ste na ne pozabudli pre doležitejšiu vec pokial sa vam nepotvrdia z viac stran nikoho ešte asi nezabilo.

Nikto krom Eza nemusi všetko vediet najlepšie. :bigwink:
Because I'm Batman !!!
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Na barvičky se vykašlete, nedělejte z toho cirkus. Každý ať se sám za sebe rozhodne, jaké info chce o své postavě prozradit a prostě buď tam to info bude, nebo nebude. Barvičky jsou zbytečná práce navíc a jsou zavádějící v tom, že by si pak někdo mohl myslet, že třeba to, co je normální barvou, se tedy IC obecně ví - omyl, jsou to všechno OOC informace, jak psal CM a bylo by dobré to tam někde napsat.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Odpovědět