Mordenkainenův meč

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Scrappy
Příspěvky: 181
Registrován: 14. 6. 2009 23.09
Bydliště: Znojmo

Mordenkainenův meč

Příspěvek od Scrappy »

Mon Apr 12 23:38:34] William Blake sesílá Mordenkainenův meč
[Mon Apr 12 23:38:34] Vyvolal bytost
[Mon Apr 12 23:38:39] Bludoflex sesílá Kulový blesk
[Mon Apr 12 23:38:39] Prohrál jsi souboj vůle.
[Mon Apr 12 23:38:40] William Blake sesílá Slabší ochranný plášť
[Mon Apr 12 23:38:44] Anade Be'lein zabil Bludoflex
[Mon Apr 12 23:38:45] William Blake: sakra práce
[Mon Apr 12 23:38:49] Vyvolaný děs s helmou zabil William Blake
[Mon Apr 12 23:38:50] Anade Be'lein: [Pověz] // zdrhej
[Mon Apr 12 23:38:53] Umíráš…
[12.04.2010 23:42:16] Konec hry

V popisku kouzla stojí zhruba toto - sesílatel vyvolá ...ďasa, který se chová jako věrný a oddaný služebník ..či co

Jenže tenhle věrný služebník mi vrazil meč do zad :megalol: pokud mi je známo dobře a nepletu se, tak se u tohodle jediného vyvolávání neháže na vůli(respektive háže, ale má vždy vyjít kladný hod), proto se bere jako pojistka, nebo jeko spolehlivý pomocník v potřebnou chvíli a ne jako se sumouny, buď a nebo. Jestli jsem pointu tohoto kouzla a jeho fungování nepochopil, prosím opravte mě.

Případně prosím příslušnou osobu o oživení zesnulého Williema, pokud se tedy jedná o bug a mohu o to prosit.
Prej smazán
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Mordenkainenův meč

Příspěvek od cybermisa »

Scrappy píše:
Tusim, ze toto uz je nahlaseno davno, ale zatim se to neresilo. To same, jako s mecem katastrof - sferalni trhlina se opravdu nemuze vzeprit vuli sveho sesilatele :smile:

Na oziveni / nahradu expu necekej, dokud se tento "bug" neopravi, je treba jej brat jako vlastnost systemu vyvolavani summonu. Jde bohuzel o IC chybu, nikoli systemovou chybu (v systemu chybi tyto dve vyjimky a je vubec otazkou, zda budou). Je mi lito.

PS: Snad te uklidni, ze nejsi prvni ani posledni … :clover:
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Hmm, takže smůla, Scrappy, to mě mrzí.

Ještě dodám, že jsem si všiml onoho souboje vůle i u stínové tanečnice a jejího stínu. IC mi taky moc nesedí, že „její zhmotnělý stín“ se jí vzepře. (Snad aspoň vyšší level SD má na „neutržení se“ stínu pozitivní vliv.)
Nicméně jsem si souboje vůle všiml v logu jen tehdy, když na něj postava neměla přímý dohled. Pokud byl stín na dohled, žádné hlášky o souboji vůle se nevypisovaly. Proto mne i onen souboj vůle u Willova děsa překvapil.

Nevím, jestli to s tím má souvislost, ale stín by mělo jít odvrátit extrémně obtížně: „This shadow is extremely difficult to turn.“ (Vím, že tohle spíš souvisí s odvracením nemrtvých, ale mohlo by mít souvislost i s oním „utržením se“ summona. Snad je to zohledněno.)
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Anade píše:Hmm, takže smůla, Scrappy, to mě mrzí.

Ještě dodám, že jsem si všiml onoho souboje vůle i u stínové tanečnice a jejího stínu. IC mi taky moc nesedí, že „její zhmotnělý stín“ se jí vzepře. (Snad aspoň vyšší level SD má na „neutržení se“ stínu pozitivní vliv.)
Nicméně jsem si souboje vůle všiml v logu jen tehdy, když na něj postava neměla přímý dohled. Pokud byl stín na dohled, žádné hlášky o souboji vůle se nevypisovaly. Proto mne i onen souboj vůle u Willova děsa překvapil.

Nevím, jestli to s tím má souvislost, ale stín by mělo jít odvrátit extrémně obtížně: „This shadow is extremely difficult to turn.“ (Vím, že tohle spíš souvisí s odvracením nemrtvých, ale mohlo by mít souvislost i s oním „utržením se“ summona. Snad je to zohledněno.)
Ty hody na vuli jsou prave zavedeny plosne u vseho, a to i tam, kde by logicky byt nemely. Bylo by treba to osetrit vyjimkami.
KaTo
Příspěvky: 863
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

cybermisa píše:Ty hody na vuli jsou prave zavedeny plosne u vseho, a to i tam, kde by logicky byt nemely. Bylo by treba to osetrit vyjimkami.
Tak to doufám, jsou hody na vůli i u familiarů :bigwink: . Když občas vidím, co za příteličky mívají mágové, ať mi nikdo netvrdí, že jim slouží dobrovolně :megalol: a bez odporu (nebo tady je nějaký metagame a mágové mají vyjímku).
P.S.
A co teprve takoví druidé a rangeri a jejich companioni?! :dribble: Dost bylo službě Hvozdu! Zničme tyranii našich pánů! :crazy: :megalol: :megalol:

P.P.S.
Dine, tady máš další bod v odpovědi na tvoji otázku, at to "nedodělané/nepovedené předělávky něčeho co fungovalo" (aneb rozkopeme něco co fungovalo, ale už to nedoděláme).
Obrázek
Odpovědět