Záhada "vybitého" prstenu.

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

AD Naylun a omluva - chvíli jsem přemýšlela co máš na mysli a už chápu. Vyzrazení oázy - Ale za to se omouvat nebudu. Nebo ne tak, jak to chceš ty. Protože kdyby se měli lidé začít omlouvat za to, že jejich OOC chování a stav se promítl do hry, ať už za konzolí nebo za hlavou postavy, muselo by se začít z gruntu načisto.

Mohu se tímto veřejně omluvit, že do reakce našich (mé) postavy, té co se stala a té co bude následovat, se promítlo ooc nasrání, díky němuž naše (mé) postavy chtějí IC reagovat (pochcípala jim rodina a přátelé), balí a chystají stěhování se, nebo alespoň odchod na odpočinek. To, proč to balení a chystání dělají je zcela a stoprocentně vzešlé z hněvu a OOC okolností, které popsal Darth a my už tisíckrát předtím.

Za to se omlouvám.

Ale za prozrazení samotné? Ne. Urovnáváme si IC záležitosti a k balení patří i IC zbavení se věcí, které už IC nepotřebujeme, i když z OOC důvodů. Zato se nám hodí peníze.
První zboží bylo zadarmo. Další, abychom/abych nekazila OOC hru těm, co to nechtějí, bude jen IC pro zájemce. Když nikdo nebude IC chtít, o to lépe! OOC to nikomu nenutím.


P.S. Morfeus - proč je nesnášíš? Omluva je uznání chyby, nebo by měla být, je jedno jestli vynucená nebo nevynucená. Je to omluva.
morfeus1234
Příspěvky: 21
Registrován: 9. 1. 2009 17.25
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od morfeus1234 »

No to je jednoduchy … uznani chyby... mozná... ale pointa zustava ze to co napsala piti mi prijde neuprimny a spis jako vysmech … kdyby napsala treba : udelala sem botu no , napiste kdy mate cas a nak to dame dohromady/napravime... to bych bral … (dle mích meritek krátke a jasné)
Ale to je jako bych rekl promin ze sem ti zlomil ruku (a zlomil ti druhou) no kcemu to je ? omluva veci neresi. kor ked pochybujem o jeji uprimnosti... a jak sem napsal uz repdtim co si sni jako mam pocit stou omluvou ?… (navrhy klidne napiste)
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

morfeus1234 píše:No to je jednoduchy … uznani chyby... mozná... ale pointa zustava ze to co napsala piti mi prijde neuprimny a spis jako vysmech … kdyby napsala treba : udelala sem botu no , napiste kdy mate cas a nak to dame dohromady/napravime... to bych bral … (dle mích meritek krátke a jasné)
Ale to je jako bych rekl promin ze sem ti zlomil ruku (a zlomil ti druhou) no kcemu to je ? omluva veci neresi. kor ked pochybujem o jeji uprimnosti... a jak sem napsal uz repdtim co si sni jako mam pocit stou omluvou ?… (navrhy klidne napiste)
áá pozor, nečteš naše forum, tam ty návrhy i "kdy máte čas" pak padly. I ve více variantách. Výsměch byl první příspěvek, co tu není, druhé beru jako omluvu a z toho ohledu respektuju.

Ach jo, proč se to rovnou nepsalo sem jak jsme už několikrát apelovali.
morfeus1234
Příspěvky: 21
Registrován: 9. 1. 2009 17.25
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od morfeus1234 »

No na vase forum nemam pristup … ale abych doplnil k tomu co sem predtim napsal .. proste pro me je todle cely mrtvy tema uz a nic nečeekám od nikoho... mejte sa tu
Myrpa
Příspěvky: 208
Registrován: 25. 2. 2010 15.34

Příspěvek od Myrpa »

Vy jste všichni paka, víte to? Tady je flames, tady to napsat můzu :smile:
Já jsem na straně Piti.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Braenn píše:No, problém je, že sem Piti hodila jen druhý příspěvek, přičemž naše rozhořčené reakce byli na ten první, který zde chyb
… to mi připomnělo nedávný rozhovor, kdy řeč přišla na to, že Clintona nestálo prezidenství to, že si užíval se stážistkou, ale to, že lhal, když říkal, že s ní nic neměl.

Rozmýšlím, jestli sem sepsat esej na téma DM na EQ, ale asi to udělám až vyspaný, ráno. Takže pevně doufám, že to tu do té doby nikdo nezamkne (ono by to stejnak mělo nulový efekt, tože bych si vesele založil vlákénko nové).

Na každý pád jsem za poslední události celkem rád, neb poskytnou odpovědným činitelům větší prostor na projekty mimo EQ ;)
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Otázka jestli je ta esej ještě aktuální, bo jediné aktivní dx na Eq je Naylun:) Nepočítaje tady ty občasné excesy.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

No, aktuální to je. Měl jsem rozepsanou esej na téma "komunikace, postavení hráčů a DM, nutnost chápání toho na druhé straně jako partnera", pak jsem si uvědomil, že jsem se na tohle téma rozepisoval už víckrát někde jinde a s očividně nulovým výsledkem. Takže se na to celý vybodnu. Plýtvat svým časem bojem s větrnými mlýny nadále už nehodlám.

Vzkaz EQ týmu: jak jste si to nastavili, takový to máte. Jestli vám to tak vyhovuje, tak s tím nadále nic nedělejte. Jestli se vám to nelíbí, tak už s tím konečně začněte něco dělat.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

kokosak píše: Vzkaz EQ týmu: jak jste si to nastavili, takový to máte. Jestli vám to tak vyhovuje, tak s tím nadále nic nedělejte. Jestli se vám to nelíbí, tak už s tím konečně začněte něco dělat.
Myslim, ze snaha tu rozhodne je, ale zazraky se bohuzel nedeji pres noc, naopak, je treba na nich tvrde a dlouhodobe pracovat.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

...ale po roce snahy by aspoň nějaký posun měl být vidět. Ze své pozice nevidím nic. Veškeré snahy na cokoli skončily pro mě v prázdnu. V těch nejlepších případech byla deklarována vůle "něco" dělat, bez konkrétních kroků. A jestliže po roce nemám z projektu žádný měřitelný výstup, dál v něm pokračovat prostě nebudu.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Naposledy to napíšu. Já nevidím upřímnou snahu Týmu něco dělat. Nepíšu záměrně jednotlivců, protože by to nebylo fér. Ano, jednotlivá Dx dělají co můžou, jiná jim hází v téhle snaze klacky pod nohy. Ve výsledku to vypadá jak vypadá. A jak známo, důvěra se buduje dlouze a bolestně. Mám mít důvěru v Tým? Na základě čeho? A zeptám se přímo, čím se zmiňované Dm pokusilo, na začátku roku probíraný stav, zvrátit? A krásných slov padlo nespočet. A teď se bavím zcela konkrétně a jen o své postavě. Nejsem si vědom jediného pozitiva, kterým by mně jako hráče pobavilo, potěšilo, obohatilo. Ano, nevěřím omluvě, tedy ne v její upřímnost. A nedůvěřuji upřímnosti snahy Týmu o zlepšení.
Je to poprvé od zimy, co jsme se sešli v tak hojném počtu, co se dala dohromady skvadra těhhle hráčů na jednom místě. A hned jsme dostali po tlamě. A já nevěřím, že v tom nebyl úmysl. A je mi buřt, koho se tím dotknu.

Klidně to napíšu samostatně, aby se to neztratilo.

Nevěřím v upřímnost omluvy a nevěřím v upřímnost snahy o zlepšení mého mínění o Dx týmu. Jsou to jen prázdná slova.


To proč se loguju na Eq je parta lidiček zde hrajících a pokud je vyštvete, jako se vám soustavně daří, končím i já.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

kokosak píše:...ale po roce snahy by aspoň nějaký posun měl být vidět. Ze své pozice nevidím nic. Veškeré snahy na cokoli skončily pro mě v prázdnu. V těch nejlepších případech byla deklarována vůle "něco" dělat, bez konkrétních kroků. A jestliže po roce nemám z projektu žádný měřitelný výstup, dál v něm pokračovat prostě nebudu.
Kokosaku, nemas tak uplne pravdu, resp. asi nemas uplne informace. Konkretni kroky (napr. snaha veci probrat osobne a vse si vyrikat na srazu) tu byly, ale nedopadly dobre. Ja uz jsem z cele situace unaveny, vycerpany a zklamany a davam si pauzu … na dobu neurcitou …
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

cybermisa píše:Kokosaku, nemas tak uplne pravdu, resp. asi nemas uplne informace. Konkretni kroky (napr. snaha veci probrat osobne a vse si vyrikat na srazu) tu byly, ale nedopadly dobre. Ja uz jsem z cele situace unaveny, vycerpany a zklamany a davam si pauzu … na dobu neurcitou …
Toto je celkem odpovídající tvrzení, proto jsem se ani já už žádné podobné snahy neúčastnil. Řečeno totiž bylo vše, co řečeno být mělo a protože je očividné, že konkrétně s Labirem na některé principielní otázky společnou řeč nenajdeme (a není relevantní, na čí straně je chyba) není důvod se dál navzájem trápit nějakým předstíráním nebo chozením kolem sebe v kruzích. Já si s Labirem klidně pivo nebo kofolu dám, ale spolupracovat s ním nebudu.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

cybermisa píše:
kokosak píše:...ale po roce snahy by aspoň nějaký posun měl být vidět. Ze své pozice nevidím nic. Veškeré snahy na cokoli skončily pro mě v prázdnu. V těch nejlepších případech byla deklarována vůle "něco" dělat, bez konkrétních kroků. A jestliže po roce nemám z projektu žádný měřitelný výstup, dál v něm pokračovat prostě nebudu.
Kokosaku, nemas tak uplne pravdu, resp. asi nemas uplne informace. Konkretni kroky (napr. snaha veci probrat osobne a vse si vyrikat na srazu) tu byly, ale nedopadly dobre. Ja uz jsem z cele situace unaveny, vycerpany a zklamany a davam si pauzu … na dobu neurcitou …
CM, Naylun: ještě jednou si přečtěte co píšu. Mluvím o pro viditelných výsledcích . Že probíhaly nějaké snahy nepopírám, ani nemůžu, protože nemám všechny informace. Ale upřímně řečeno, snahy mě nezajímají, zajímají mě výsledky. Zkuste si přijít za klientem a říct "jo, chtěl sem, snaha byla, ale nějak to nevyšlo" a uvidíte, co vám na to řekne. Výsledky nevidím, z mého pohledu je všechno při starém. Jenže to je taky o té zmiňované komunikaci, že.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

drake127 píše:
cybermisa píše:Kokosaku, nemas tak uplne pravdu, resp. asi nemas uplne informace. Konkretni kroky (napr. snaha veci probrat osobne a vse si vyrikat na srazu) tu byly, ale nedopadly dobre. Ja uz jsem z cele situace unaveny, vycerpany a zklamany a davam si pauzu … na dobu neurcitou …
Toto je celkem odpovídající tvrzení, proto jsem se ani já už žádné podobné snahy neúčastnil. Řečeno totiž bylo vše, co řečeno být mělo a protože je očividné, že konkrétně s Labirem na některé principielní otázky společnou řeč nenajdeme (a není relevantní, na čí straně je chyba) není důvod se dál navzájem trápit nějakým předstíráním nebo chozením kolem sebe v kruzích. Já si s Labirem klidně pivo nebo kofolu dám, ale spolupracovat s ním nebudu.
Ja bych se v tomto konkretnim pripade Labira zastal, jelikoz s danou zalezitosti, alespon co vim, nemel nic spolecneho.

Labir je bohuzel delsi dobu neaktivni a duvody, ktere se ke mne dostaly z doslechu, naprosto chapu.

Doufam, opravdu skryte doufam, ze se na EQ vrati, odpocaty po te pauze, s otevrenou mysli, a veci se pohnou k lepsimu. Na nic vic, nez doufani, ale uz vazne nemam silu … :ermm:
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

kokosak píše:
cybermisa píše:
kokosak píše:...ale po roce snahy by aspoň nějaký posun měl být vidět. Ze své pozice nevidím nic. Veškeré snahy na cokoli skončily pro mě v prázdnu. V těch nejlepších případech byla deklarována vůle "něco" dělat, bez konkrétních kroků. A jestliže po roce nemám z projektu žádný měřitelný výstup, dál v něm pokračovat prostě nebudu.
Kokosaku, nemas tak uplne pravdu, resp. asi nemas uplne informace. Konkretni kroky (napr. snaha veci probrat osobne a vse si vyrikat na srazu) tu byly, ale nedopadly dobre. Ja uz jsem z cele situace unaveny, vycerpany a zklamany a davam si pauzu … na dobu neurcitou …
CM, Naylun: ještě jednou si přečtěte co píšu. Mluvím o pro viditelných výsledcích . Že probíhaly nějaké snahy nepopírám, ani nemůžu, protože nemám všechny informace. Ale upřímně řečeno, snahy mě nezajímají, zajímají mě výsledky. Zkuste si přijít za klientem a říct "jo, chtěl sem, snaha byla, ale nějak to nevyšlo" a uvidíte, co vám na to řekne. Výsledky nevidím, z mého pohledu je všechno při starém. Jenže to je taky o té zmiňované komunikaci, že.
Nahodou, podle me malokdo ma tu odvahu prijit ke klientovi a narovinu bez vytacek rict, ze selhal. :smile:
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

To Cybermíša:

Otázka zní, jestli to taky klienta zajímá, co se děje, když nic nevidí. Klienta nezajímá, že jste nakoupili materiál, všechno přesně vyrobili, ale na logistice sedí kokot a ten to prostě neodeslal. JAko firma jste selhali.
A jako firma si to musíte do příště vyříkat mezi sebou. JInak je ta upřímná snaha dělníků a nákupčích k ničemu a mně jako zákazníka nezajímá. NEDODÁNO, nespolehlivý partner.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Tak jsem to ani nemyslel, však ani vy jste na osobním setkání neřešili události minulého víkendu. Jakkoliv se mě současný incident nedotýká a případná omluva Piti je mi lhostejná, jsem zvědavý, jestli a jak se ozvou její nadřízení. Ne proto, že bych ji chtěl nějak pranýřovat, ale proto, že v 80 % očekávám prohlášení, že hráči jsou idioti, DM má vždycky pravdu z titulu své funkce, neznáme všechny IC informace a pravidlo § 83, ods. 12, písm. k to uzavírá velmi přesně. To je totiž obrázek současného Týmu a jedna osoba to bohužel nevytrhne tam ani tam. Nezapomínám nijak rychle a Tým je demagogickou argumentací proslulý (pokud už tedy nebyla veškerá argumentace mlčení).

Takže ne, je mi líto, ale se způsobem vedení Equilibrie nesouhlasím od hostitelů přes rádce a musím říct, že je to stále horší (konkrétně nulová kontrola hostitelů, kteří už nedělají prakticky nic navíc a rádci, kteří mi nejvíce připomínají Vůdcův stan v roce 1945). Vždycky když na tohle téma dojde si vzpomenu na Alcatraze, který mi v létě 2007 (?) říkával, že zachránit modul není to hlavní … no, modul jsme zachránili.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Jája CZE píše:To Cybermíša:

Otázka zní, jestli to taky klienta zajímá, co se děje, když nic nevidí. Klienta nezajímá, že jste nakoupili materiál, všechno přesně vyrobili, ale na logistice sedí kokot a ten to prostě neodeslal. JAko firma jste selhali.
A jako firma si to musíte do příště vyříkat mezi sebou. JInak je ta upřímná snaha dělníků a nákupčích k ničemu a mně jako zákazníka nezajímá. NEDODÁNO, nespolehlivý partner.
Popravde, nemyslim si, ze analogie mezi Tymem EQ - hraci a Firma - klient je tak uplne na miste a presna (ten vztah neni na ekonomicky bazi), ale ja osobne za sebe muzu rict, ze jsem se snazil jiste problemy resit a vyresit se mi je proste nepovedlo.

Takze ano, za selhani tymu jako celku v tomto pripade pada vina na nas vsechny, tedy i na me …
tenskytarou
Příspěvky: 42
Registrován: 27. 2. 2010 20.43

Lidi, neblázněte

Příspěvek od tenskytarou »

Čtu tady o nějakém sporu, kterému moc nerozumím, ani rozumět nemusím, vidím, že se někdo omlouvá, někdo nepovažuje omluvu za dostatečnou, skládají se tu funkce, hrozí se dlouhou neaktivitou …
Na tom krásném pískovišti, na kterém si hrajeme, je nás jako šafránu, těch co to tu hlídají a udržují v chodu, je zoufale málo, a ještě se chceme trápit navzájem?

Taky jsem tu už něco zažil a znám ten pocit, kdy si člověk říká, že se na to může vy(kašlat), ale většinou se i to co se zdálo zlé, obrátilo v dobré a stále tu jsem a jsem tomu rád.

Apeluji nyní na ty, kteří chtějí končit a odcházet - nenechávejte nás tady bez pomoci. Je nás tady víc, kteří si hru užíváme a někteří snad jsou i schopni bavit ostatní, pomáhat jim. Pomožte nám dozrát, abychom my mohli pomáhat ostatním, až tu nebudete, nebo tu budete ještě méně častěji než tu jste teď. Na ukřivděné v tomto sporu apeluji - přijměte omluvu, která tu padla, jestli jsem to pochopil, chybu udělal někdo, kdo za to, že se snaží pomáhat, nedostává žádný plat. Tím že na něj budete naštvaní ublížíte nejen jemu, ale i sobě, a možná i nám ostatním.

Někde jsem tady četl cosi ve smyslu "nekritizuj, že něco nefunguje správně, ptej se, jak ty můžeš pomoci tomu, aby to správně fungovalo".

Mimochodem, jak mohu já osobně pomoci?
:clover:
Zamčeno