Záhada "vybitého" prstenu.

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

A Kokos s CM se přestanou hádat, aby se pak mohli šťastně sejít u lépe zužitkované energii :bigwink:
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

kokosak píše: Třeba pak nebudeme zapomínat ani na jiná fakta, jako grafický erotický chat a znechucení doprovázené nuceným sledováním postelových scén, že?

Noco? když už sme ve flejmech.
No vlastne, kdyz se na to s odstupem casu divam, nevim, jestli jsem "dospel", ale eroticky graficky chat by me momentalne znechutil asi tak nejmene z toho vseho, co se ted deje … :ermm: Vlastne, asi by mi to ted bylo uplne sumak … :smile:
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Braenn píše:Tak teď PŘESNĚ víte, jak se cítí jistý počet věčně nespokojených hráčů díky naprosto stejnému chování týmu a hlavně WB, proč se ti hráči tak často vztekají a proč jich tolik odešlo!! [/b]
:shades: :dribble: :yes:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
KaTo
Příspěvky: 863
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

cybermisa píše:No vlastne, kdyz se na to s odstupem casu divam, nevim, jestli jsem "dospel", ale eroticky graficky chat by me momentalne znechutil asi tak nejmene z toho vseho, co se ted deje … :ermm: Vlastne, asi by mi to ted bylo uplne sumak … :smile:
No vidíš a jaká to byla tehdy tragédie, co? :bigwink: :megalol: :megalol:
Obrázek
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

Otázka priorit :bigwink:
Because I'm Batman !!!
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

jak to len bolo ?

Mravokárci všetkych krajin spojte sa, alebo hod kamenom kto si bez viny ? :bigwink:
Because I'm Batman !!!
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Pavel Urban píše:
kokosak píše:Proč jsem tenhle odstavec napsal: z PRINCIPU přece nesmí záležet, zda postava jedná IC negativně kvůli OOC špatné náladě, nebo IC pozitivně kvůli OOC dobré náladě.
Odpověděl sis (popřel ses) sám hned v následující větě:
kokosak píše:Vůbec, na kurnikšopa HARD CORE ROLEPLAYING serveru, na který si EQ stále ještě z nějakých důvodů hraje by nemělo být přípustné ŽÁDNÉ OOC ovlivňování IC chování postav.
Postava by neměla jinou zabít jen proto, že je její hráč namíchnutý.
Postava by neměla vyzrazovat věci jen proto, že je její hráč namíchnutý.
Postava by neměla jednat nějak jen proto, že je její hráč namíchnutý.

Není špatně to, že postava něco vyzradí. Špatně je to, jak k tomu rozhodnutí postava přišla, tedy z OOC důvodů hráče (hráč chce prásknout do stolu, mstít se nebo cokoliv jiného).
Ano. A stejně špatně je i "pozitivní" metagejm a "promýšlení důsledků", ohýbání postavy tak, aby vzbudila co nejmenší možnou hráčskou zlobu a znechucení. Přesto je jedno vyžadováno a druhé sankcionováno. Pokud pravidla platí, pak platí vždy, všude a pro každého. Jinak neplatí vůbec a místo slova "pravidla" je možno použít "záchodový papír", nebo také"protože chci/chceme".
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Panathian píše: Svět IC zareagoval. Ale byla nutná i reakce OOC, protože došlo k záměrnému zlému činu proti pravidlům.
Nic osobního, ale odkazuji na můj příspěvek výše o záchodovém papíru.
kokosak píše:Ano, je to "proti" záměru tvůrce, stejně jako bylo "proti" záměru kolečkování mravenčí královny, což měl být megaepická výprava a "dávali" to dvanáctilevelové postavy solo. Pokud ale mají mít postavy/hráči svobodnou vůli, možnost se vyjádřit... a dělat co chtějí, nikoli jen, co je jim povoleno, pak se s něčím takovým musí počítat. Budu upřímný - na EQ se mi nezdá, že by tomu tak bylo. Tým má představu, jakým způsobem by měl svět být využíván. To je v pořádku. Co už není v pořádku je, že toto "lehké směrování" nedokáže jasně říct a s odpuštěním se schovává za pravidla.
Panathian píše:S tímhle souhlasím, ale nemám moc to prosadit.
Opět viz výše. Není dost dobře možné na jednu stranu upřednostňovat OOC ohledy a na druhou stranu se zlobit za OOC jednání s tím, že je proti pravidlům. Buď je špatně oboje, nebo nic. Já samozřejmně chápu vnímaný rozdíl a taky jsem musel řešit podobný problém. A vím, že to není lehká situace.
Panathian píše:*dá si prst na nos* Mě nadzvedlo to, že z OOC důvodu vzteku udělala ve hře silně škodlivou akci, a navíc se k tomu poměrně otevřeně přiznala. Něco takovýho nelze tolerovat, jinak by se svět zvrhnul v anarchii a PvP arénu.
Škodlivou akci vůči čemu? Vůči záměrům týmu? Zkazila někomu hru? Jistěže "zkazila", protože tohle je oblíbené zaklínadlo používané vždy, když se něco nelíbí. Ještě nesundavej ten prst z nosu a pověz, zda by se řešilo, pokud by stejnou informaci rozšířila z čistě IC důvodů, bez náznaku OOC mechaniky.
Panathian píše: Chování postav ve hře je vždy ovlivněno OOC, ať chceš nebo ne. HC mimo jiné taky znamená, že se dokážeš oprostit od OOC pocitů a hrát čistě jako postava. Měl jsem velmi spolehlivé informace o tom, že tohle Braenn porušila, tak jsem podle toho jednal. Nic víc v tom není.
Panathian píše:Je pravda, že jsem zastáncem přístupu ke hře, kdy hráč bere OOC ohledy na druhé a může podle toho upravovat své IC jednání. Tomu se ale říká pozitivní metagame a za ten já osobně nikoho trestat nebudu. (Zároveň dodávám, že tento přístup ke hře kromě nějakých extrémních případů jako mučení atd. na nikom nevynucuji, ani jsem to nedělal, jen jsem ho doporučoval.)
Nechci na tebe nějak útočit. Jsi fajn člověk, máš spoustu skvělejch nápadů a dokážeš toho dost dát. Osobně tě mam rád (jako chlap chlapa, že ;) Ale snad nemusím upozorňovat na základní neshodu těhle dvou postojů. Pokud tedy chceš zastávat oba, měl bys je asi nějak uvést do souladu. Nebo to možná chápu úplně špatně? S klidem (a bez sarkasmu myšleno) si to nechám vysvětlit.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

cybermisa píše: :megalol: :megalol: :megalol:

Kokosaku, takovy mirumilovny navrh hnedka do zacatku, nechces radsi venovat svoji energii tam, kde bude lepe zuzitkovana? :bigwink:
Nojoooo, ja víííím, měl bych přidat abychom stihli termín.
cybermisa píše:Pokud je odpoved ne, tak muzeme spolecne rozjet tak zatracene nechutne hnusnej flame, ze to EQ nevidela :devil_2: Nabeh na to je nyni solidni, emoci na to mam v sobe dost a zkusenosti ze hry diky dobre pameti a hromade logu jeste vic :shades:
Ale mi to celkem schází, teď si se mnou pořád jen souhlasil a souhlasil a to nemá šťávu. Jen bych ten flejm možná rozjel někde jinde, ať to tu Braenn nekazíme.
:shades:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

kokosak píše:Není dost dobře možné na jednu stranu upřednostňovat OOC ohledy a na druhou stranu se zlobit za OOC jednání s tím, že je proti pravidlům. Buď je špatně oboje, nebo nic. Já samozřejmně chápu vnímaný rozdíl a taky jsem musel řešit podobný problém. A vím, že to není lehká situace.
OOC ohledy jsou směrem pozitivním a jsou imho ve správné míře ku prospěchu všech a zábavy. Proto k nim já soobně tady na EQ mám jiný přístup než k negativnímu OOC, které naopak hrozí zhoršením OOC vztahů hráčů a často i IC zábavy ze hry. Chápu, že tvůj názor na tohle je asi radikálnější, ale prostě EQ v tomhle asi nikdy tak radikální nebude.
kokosak píše:
Panathian píše:*dá si prst na nos* Mě nadzvedlo to, že z OOC důvodu vzteku udělala ve hře silně škodlivou akci, a navíc se k tomu poměrně otevřeně přiznala. Něco takovýho nelze tolerovat, jinak by se svět zvrhnul v anarchii a PvP arénu.
Škodlivou akci vůči čemu? Vůči záměrům týmu? Zkazila někomu hru? Jistěže "zkazila", protože tohle je oblíbené zaklínadlo používané vždy, když se něco nelíbí. Ještě nesundavej ten prst z nosu a pověz, zda by se řešilo, pokud by stejnou informaci rozšířila z čistě IC důvodů, bez náznaku OOC mechaniky
*nechá si prst na nose* Nevím, zda by se to řešilo, nejsem vědma. Ale za sebe můžu říct, že pokud bych si nemyslel, že její IC akce jsou projevem OOC hněvu a vzdoru, vůbec bych se tím zřejmě v OOC rovině nezabýval. Já jsem člověk otevřený změně a nečekaným směrům vývoje, ale zas nemůžu ručit za reakci mých nadřízených tady (která by ale vzhledem k neaktivitě stejně asi nepřišla).
kokosak píše:
Panathian píše: Chování postav ve hře je vždy ovlivněno OOC, ať chceš nebo ne. HC mimo jiné taky znamená, že se dokážeš oprostit od OOC pocitů a hrát čistě jako postava. Měl jsem velmi spolehlivé informace o tom, že tohle Braenn porušila, tak jsem podle toho jednal. Nic víc v tom není.
Panathian píše:Je pravda, že jsem zastáncem přístupu ke hře, kdy hráč bere OOC ohledy na druhé a může podle toho upravovat své IC jednání. Tomu se ale říká pozitivní metagame a za ten já osobně nikoho trestat nebudu. (Zároveň dodávám, že tento přístup ke hře kromě nějakých extrémních případů jako mučení atd. na nikom nevynucuji, ani jsem to nedělal, jen jsem ho doporučoval.)
Nechci na tebe nějak útočit. Jsi fajn člověk, máš spoustu skvělejch nápadů a dokážeš toho dost dát. Osobně tě mam rád (jako chlap chlapa, že ;) Ale snad nemusím upozorňovat na základní neshodu těhle dvou postojů. Pokud tedy chceš zastávat oba, měl bys je asi nějak uvést do souladu. Nebo to možná chápu úplně špatně? S klidem (a bez sarkasmu myšleno) si to nechám vysvětlit.
Já tě mám taky rád, ale nevěřím tomu, že to nechápeš, spíš prostě máš jiný názor a jsi nespokojen, když není na EQ uplatňován. Vysvětlení je prosté - OOC ohledy i prohřešek Braenn jsou metagame, ale OOC ohledy prospívají zábavě hráčů a udržení dobrých OOC vztahů v komunitě, pročež je v rozumné míře schvaluji (ale nevyžaduji). Na druhou stranu OOC prohřešek Braenn ybl příkladem negativního metagamu, o kterém si sice endělám iluze, že by ho ve hře nebylo spousta, ale tento případ byl do nebe volající i díky otevřenému přiznání se a musel být nevyhnutelně potrestán.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Panathian píše: OOC ohledy jsou směrem pozitivním a jsou imho ve správné míře ku prospěchu všech a zábavy. Proto k nim já soobně tady na EQ mám jiný přístup než k negativnímu OOC, které naopak hrozí zhoršením OOC vztahů hráčů a často i IC zábavy ze hry. Chápu, že tvůj názor na tohle je asi radikálnější, ale prostě EQ v tomhle asi nikdy tak radikální nebude.
Už dávno nemám ambice EQ nějakým způsobem změnit.
Panathian píše:Já tě mám taky rád, ale nevěřím tomu, že to nechápeš, spíš prostě máš jiný názor a jsi nespokojen, když není na EQ uplatňován. Vysvětlení je prosté - OOC ohledy i prohřešek Braenn jsou metagame, ale OOC ohledy prospívají zábavě hráčů a udržení dobrých OOC vztahů v komunitě, pročež je v rozumné míře schvaluji (ale nevyžaduji). Na druhou stranu OOC prohřešek Braenn ybl příkladem negativního metagamu, o kterém si sice endělám iluze, že by ho ve hře nebylo spousta, ale tento případ byl do nebe volající i díky otevřenému přiznání se a musel být nevyhnutelně potrestán.
Ano, chápu.. a chápal jsem i předtím. Na tvém postoji není nic špatného, jen jsem chtěl, aby to zaznělo jasně, bez slova "pravidla".
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Lampyris
Příspěvky: 244
Registrován: 7. 3. 2009 12.40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lampyris »

Braenn píše: Tak teď PŘESNĚ víte, jak se cítí jistý počet věčně nespokojených hráčů díky naprosto stejnému chování týmu a hlavně WB, proč se ti hráči tak často vztekají a proč jich tolik odešlo!!

Svatá pravda velebnosti!
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

mno... k tomu pozitivnemu metagejmu by som len dodal,že hlavny problem vidim v tom že sa akosi od evilakov so samozrejmostou v plnej mietre očakava, ale im sa akosi moc neposkytuje. Su hned brani na zodpovednost pomali za každu blbost a prešlap pričom Npcčka si evilačia beztrestne dalej.

Ono privela pozitivneho metagejmu a ohybania charakteru dokaže hru pekne otravit a znechutit, By ma tak trochu aj zaujimalo kolko krat muselo charakter ohnut v prospech evilakov to naše neevilacke hračstvo ?
Because I'm Batman !!!
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Kokosak: Pravidla na EQ jsou bohužel velmi nedostatečná a nepřesně formulovaná. Snažil jsem se to už zčásti spolu s dalšími rádci změnit, ale zatím bez výsledku asi hlavně kvůli neaktivitě WB.
allekoo píše:mno... k tomu pozitivnemu metagejmu by som len dodal,že hlavny problem vidim v tom že sa akosi od evilakov so samozrejmostou v plnej mietre očakava, ale im sa akosi moc neposkytuje.
Jo, tohle na základě vlastní zkušenosti potvrzuju. Neplatí pro všechny hráče, ale člověk na to hodně naráží. Je to jeden z hlavních důvodů, proč jsem kromě úplných začátků nikdy nehrál evil postavy. Řešením je určitě jasná deklarace WB, že metagame jakýmkoli směrem je nežádoucí. Ale otázkou je, kolik hráčů takovou tvrdost opravdu unese a zůstane tam hrát.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Myrpa
Příspěvky: 209
Registrován: 25. 2. 2010 15.34

Příspěvek od Myrpa »

Juchů! A Braenn dostane na holou! :nuke:
A povinně! A veřejně! A s popcornem! A za čvrt roku znova! A od každého! A exemplárně! A pak se z toho stane tradice Chlébského a Asar začne jezdit na srazy zase a můžete si zavzpomínat i slzu uronit.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Myrpa píše:Juchů! A Braenn dostane na holou! :nuke:
A povinně! A veřejně! A s popcornem! A za čvrt roku znova! A od každého! A exemplárně! A pak se z toho stane tradice Chlébského a Asar začne jezdit na srazy zase a můžete si zavzpomínat i slzu uronit.
Já tě praštím:)) Osobně, a všemi těmi cdčky!
Jája CZE
Příspěvky: 668
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

kokosak píše: Ale mi to celkem schází, teď si se mnou pořád jen souhlasil a souhlasil a to nemá šťávu. Jen bych ten flejm možná rozjel někde jinde, ať to tu Braenn nekazíme.
:shades:
To je můj flame, můj, koukni kdo založil, že mám v týmu skvělý hráče ježtě neznamená, že nejsem šéf.. :bleh:
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Uživatelský avatar
Pitikule
Příspěvky: 1085
Registrován: 4. 8. 2006 14.21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pitikule »

Panathian píše:VAROVÁNÍ

Promítání OOC vzteku a negativních pocitů do hry tak, jak to udělala Braenn prozrazením jednoho tajemství Desky se na EQ netoleruje! Jelikož v tomto konkrétním případě mám dost informací, abych si byl 99% jist tím, že to byl z její strany produkt vzteku a svým způsobem pomsta a projev OOC vzdoru, bude brzy tvrdě potrestána. Stejně tak každý, kdo by se podobným způsobem pokusil poškodit Equilibrii. A to, že se někomu ve hře stala křivda, byť třeba sebevětší, ho neopravňuje k porušování pravidel!


A to, že se Braenn nedokážeš omluvit, zatímco u jiných si omluvu tvrdě vydupeš, je smutný :dry:
Ač je její čin IC jakkoliv promítnutelný na ten fakt, že je to z OOC důvodu, nemyslím si, že je nutné ji za to nějak trestat. Kdyby to udělala v pátek před víkendem nebo týden po tom mém kiksu, nikdo by jí nikdy netrestal. Taky to mohla udělat dávno, kdy ještě Kat běhala po Desce. Fajn, vynadejte jí, klidně i veřejně. Dejte jí za její vyjadřování potížistu.

Ale i z toho důvodu, že je to i IC ok, jsem ty vzkazy nestrhávala a Braenn nenadávala. Kat je kšeftařka, všichni to o ní víme. Nidky jsme takové případy veřejně netrestali. Zrovna do krystalické oázy se dostala IC dle pravidel. Pomůžete si tím nebo to pomůže hráčům, novým postavám nebo postavám, co se to tajemství dozví/koupí si ho? :no:

Možná byste za to měli trestat toho jedince jediného, kterému ta lokace byla ukázaná jako "tajná". Stejně tak byste mohli trestat jiné postavy, které špatně dostupné lokace, označené jako tajné, někomu ukázali. Být to postava podlá, taky to rozprodá nebo rozdá dál.
Reklama: Piti - práce všeho druhu, vysoká kvalita, nízká cena - spokojenost zaručena!
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Pitikule píše:Ač je její čin IC jakkoliv promítnutelný na ten fakt, že je to z OOC důvodu, nemyslím si, že je nutné ji za to nějak trestat. Kdyby to udělala v pátek před víkendem nebo týden po tom mém kiksu, nikdo by jí nikdy netrestal. Taky to mohla udělat dávno, kdy ještě Kat běhala po Desce. Fajn, vynadejte jí, klidně i veřejně. Dejte jí za její vyjadřování potížistu.
Jenže tam máš moc "kdyby". Nelze hodnotit nějaký přečin s tím, že existují nějaká "kdyby". Co se stalo, stalo se, a je to prostě porušení pravidel. Potížista vhodný není, nevšiml jsem si žádného vyjadřování, které by potížisty bylo hodno.
Pitikule píše:Ale i z toho důvodu, že je to i IC ok, jsem ty vzkazy nestrhávala a Braenn nenadávala. Kat je kšeftařka, všichni to o ní víme. Nidky jsme takové případy veřejně netrestali. Zrovna do krystalické oázy se dostala IC dle pravidel. Pomůžete si tím nebo to pomůže hráčům, novým postavám nebo postavám, co se to tajemství dozví/koupí si ho? :no:
Ano, strhnout ony vzkazy by byla chyba. To, co se stalo IC, bylo v pořádku a tak na to taky bylo reagováno. Co taky dělat jiného, že :) Kolik takových případů se zatím stalo? Zrovna do krystalické oázy se Kat s anade dostaly naprostou náhodou, a ano, IC i OOC v pořádku - to ale není podstatné. Podstatné je, jak a proč s touto informací postava Kat naložila tak, jak naložila na základě OOC motivace (ne nálady) své hráčky.
Pitikule píše:Možná byste za to měli trestat toho jedince jediného, kterému ta lokace byla ukázaná jako "tajná". Stejně tak byste mohli trestat jiné postavy, které špatně dostupné lokace, označené jako tajné, někomu ukázali. Být to postava podlá, taky to rozprodá nebo rozdá dál.
Ano, to je IC v pořádku. Ten jedinec jediný, kterému byla Oáza jako jedinému ukázaná, byl taky IC potrestán. My se tady ale bavíme o trestu za závažné porušení pravidel.
Kraki Skengdrang
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

[quote="Pitikule"
Ač je její čin IC jakkoliv promítnutelný na ten fakt, že je to z OOC důvodu, nemyslím si, že je nutné ji za to nějak trestat. Kdyby to udělala v pátek před víkendem nebo týden po tom mém kiksu, nikdo by jí nikdy netrestal. Taky to mohla udělat dávno, kdy ještě Kat běhala po Desce. Fajn, vynadejte jí, klidně i veřejně. Dejte jí za její vyjadřování potížistu. [/quote]

Metagame obecne dokazovat je velmi slozite a problematicke a prakticky se to neda. Metagame neni jedna jasne definovana vec, ale cele spektrum pricin & dusledku ve vazbe hrac - postava.

Negativni metagame, tedy metagame, ktery poskozuje svet/postavy/hrace je na EQ zakazany pravidly a poruseni techto pravidel musi byt potrestano.

Bohuzel, na posouzeni "negativnosti" neexistuje zadne pevne dane meritko, stejne jako se to tezko dokazuje, tudiz se trestaji vetsinou jen zrejme pripady, pro ktere jsou dukazy.

Braenino jednani je prikladem negativniho metagamu (OOC emoce hrace by nemely do takove miry ovlivnit IC chovani postav), ktery lze dokazat jedine na zaklade Braenina priznani.

Kdyby se Braenn nepriznala, pravdepodobne ji to proslo, protoze jak dokazat, ze to proste Kat nechtela udelat uz davno?
Zamčeno