Manifest: „Děkujeme, odejděte

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
KaTo
Příspěvky: 863
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Pavel Urban píše:
KaTo píše:OK, lukař se hůř IC prezentuje, zvlášť když nevyrábí luky, takže o tom Serin pouze žvanil. Osobně se domnívám, že je tvá IC neznalost dána především faktem, že Serin "lukaří" v království, kam tvá postava příliš nezavítá.
Strávil jsem v království docela hodně času a to i se Serinem a přesto jsem na jeho lukařinu nenarazil. Ale máš pravdu, možný důvod to je, zvláště pokud s tím byl převážně v Amfiberai.
Pavle jen OT, technická, cituješ tam jakoby mě...ale já to nenapsal, to patří k Jájovi. :biggrin:
Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

KaTo píše:
Pavel Urban píše:
KaTo píše:OK, lukař se hůř IC prezentuje, zvlášť když nevyrábí luky, takže o tom Serin pouze žvanil. Osobně se domnívám, že je tvá IC neznalost dána především faktem, že Serin "lukaří" v království, kam tvá postava příliš nezavítá.
Strávil jsem v království docela hodně času a to i se Serinem a přesto jsem na jeho lukařinu nenarazil. Ale máš pravdu, možný důvod to je, zvláště pokud s tím byl převážně v Amfiberai.
Pavle jen OT, technická, cituješ tam jakoby mě...ale já to nenapsal, to patří k Jájovi. :biggrin:
Pravda, nepřepsal jsem citační formuli. Omlouvám se. :biggrin:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Jen zmínka vy no-lifeři, kteří jste napsali pět stran (tím chci naznačit že si to přečtu až později)…

To co říká Luelle je to co lidem asi vadí nejvíc. Věc, která DM zabere 10 minut času - už jen to uhrání odmítnutí vyrobení něčeho a pak dalších 10 minut v toolu.
A navíc tu jsou ty případy, kdy někteří dostali hromady různých věcí a osobně mi jejich RP hra přišla docela mizerná (případy typu "síla 14 a zvedá půlorka i hobita jednou rukou … a jim podobné případy), a pak chtěl někdo tu samou věc, hrál minimálně na stejné úrovni, dokonce si to odehrál s některým z D? a pak bylo zakázáno mu onen předmět dát... a na to se našroubuje nějaké naprosto trapné IC vysvětlení, poté co řemeslník řekl "za měsíc přijďte". :shades:

Takže kdo tvrdí, že tu protěžování není, tak asi nevidí plný rozsah toho, co do protěžování patří. *odplazí se do postele a jde spát*
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Nalk píše: Takže kdo tvrdí, že tu protěžování není, tak asi nevidí plný rozsah toho, co do protěžování patří. *odplazí se do postele a jde spát*
Proto jsem se ptal na konkrétní případy, abychom mohli vyloučit, že se nejednalo jen o nepochopení něčeho, co mělo důsledky někde jinde. Například to znehodnocení Galliho meče by se také dalo pochopit jako "šikana" ze strany týmu... a přitom nebyla.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Ještě dodám, že jsem po DM chtěl za celoé čtyři roky (a něco) všehovšudy dvě věci... jedna z nich nebyla pro mě (i když jsem tam počítal s menším ziskem), ale po čtyřech měsících pondělků a místy dalších dní, kdyb bylo DM ve hře, jsem se na to vybodl. A podotýkám, že to bylo v době, kdy jsem hrál Larga - tedy v době, kdy jsem neměl nálepku potížisty, buildera, znojmáka, toho-co-do-všeho-kecá, atd. a naopak, jsem snad byl i označován za dobrého hráče. :smile:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

heh... když jsme u toho Galliho meče... kdo z týmu je tak obrovskej odborník, pokud jde o kovotepecké práce, aby si mohl dovolit takhle zkazit někomu item?

pochybuju, že někdo tady je schopnej objektivně posoudit, do jaký míry by ten meč úpravou vzhledu ztratil ze svých vlastností

jde o to, že když tohle někdo udělá jako šikana to fakt vypadá a ten hráč si desetkrát rozmyslí jestli bude chtít něco dalšího... místo aby byl hráči vyměnem vzhled a on s úsměvem všude mluvil o ochotě týmu...
16? Tak to je v pohodě
Uživatelský avatar
Morgie
Příspěvky: 545
Registrován: 24. 4. 2009 18.19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morgie »

Luelle píše: jde o to, že když tohle někdo udělá jako šikana to fakt vypadá a ten hráč si desetkrát rozmyslí jestli bude chtít něco dalšího... místo aby byl hráči vyměnem vzhled a on s úsměvem všude mluvil o ochotě týmu...
A jsme zase u toho.. Vstřícnost a podobně pozitivní ne -metagame-, ale pozitivní motivace...

Ale s Panathianem v teamu se snad blýská na lepší časy...

"Tinve"
Soví pírko
Morgie †

Tilia Cordata
KaTo
Příspěvky: 863
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Luelle píše:heh... když jsme u toho Galliho meče... kdo z týmu je tak obrovskej odborník, pokud jde o kovotepecké práce, aby si mohl dovolit takhle zkazit někomu item?

pochybuju, že někdo tady je schopnej objektivně posoudit, do jaký míry by ten meč úpravou vzhledu ztratil ze svých vlastností

jde o to, že když tohle někdo udělá jako šikana to fakt vypadá a ten hráč si desetkrát rozmyslí jestli bude chtít něco dalšího... místo aby byl hráči vyměnem vzhled a on s úsměvem všude mluvil o ochotě týmu...
Ty tomu nerozumíš Luelle, tady se jednalo o "pozitivní" metagame :bigwink: , který hráč...prostě nepochopil! :megalol: :megalol: :megalol: :megalol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

ještě mě tak napadá jestli by se to stalo Alkaran že jí někdo odevzdá zkurvenej výrobek...SILNĚ o tom pochybuju.….
16? Tak to je v pohodě
Jája CZE
Příspěvky: 668
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Ano Pavle, nemohl jsi téměř narazit. Jak říkám, Serin to na každém rohu neprezentoval, když navíc nikdy nic nevyrobil. Uznej, že pravděpodobnost, že narazíš na Serina u Leskvy je zrovna tak mizivá, jako že on narazí na Dina v hospodě v divočině.. jejda, jak se tam ta vaše vesnička jmenuje :o( to je pamět, bohové...
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Jája CZE
Příspěvky: 668
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Ale tohle všechno je o důvěře.

Představte si Serina, jak jde k úředníkovi se žádostí o občanství, tam ticho, pak odkráčí na Amfi, po cestě ho evidentně vymydlí Dx a když se probere v chrámu a odšupajdí k Leskvovi s tichým jásotem hráče, "slááávááá, DM ve hře" a tam je zase ticho, napadnou ho podivné myšlenky o prioritě DM k jeho postavě. A nějak nemá chuť dále otravovat. A to je prosím realita.

A pokud deklaruje zcela jasně svou nedůvěru v tým a Dm vytvoří to co Piti o víkendu. nechápu jak se můžete divit tomu, že nevěří "náhodnému selhání".
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

kokosak píše:
Luelle píše:..tosamé Ez a Nat - proč by chodili za nějakou Safirou, když mají to NPC, které má fungovat naprosto stejně?
Mno tak to si střelila čirou náhodou vedle (nebo do černého)? Tyhle dva … /quote]

Takže strelila nahodu uplne presne a to že Ez nejake šaty objednal je jeho vec, ale že ich priniesol a očakaval nejaku vdaku, to si to u Nat pekne po*ral. Nat bola radšej x krat za madam Elizabet niečo skusit objednat ako by šla niečo objednat u Safi aj ked mne bolo uplne jasne že z toho nič bude. Jediny dovod prečo tie šaty nevyhodila a nosi je ten že je to momentalne asi jediny normalny kožuch do zimi ktory nevypada ako pytel a da sa v nom chodit von a neumrznut.

Osobne neuznavam že jediny možny sposob ako bolo na Deske zohnat šaty bolo skrz Pc DM. Keby šlo šaty ušit normalne v salone je mi to jedno nech si Elfici za safirou chodia, ale pokial je to jedina možnost, smrdí.
Because I'm Batman !!!
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Balrog: většinu času si nenecháš nic vysvětlit, ale jen si meleš to svoje... to co říká Luelle by se dalo chápat jako pohled mnoha hráčů, protože mám takové zkušenosti dost lidí.

Krásné příklady nekonečného OOC snažení o něco je druidský strom (půlroku práce, po které druidé mohou žít v .. hmm... v něčem o velikosti vodovodního potrubí. :smile: Alfrayova tvrz, kde se nemůžeš vyspat. :smile:

A proč byl ten meč pokažen? Navíc si tuším Din dělal kdysi reklamu na podobné úpravy a nesliboval tam "zmrvím vám meč, ale jinak bude vypadat hezky". Válečník potřebuje meč, co funguje, dobrej válečník si řekne, že by bylo fajn, kdyby ten meč i dobře vypadal. samurajové věřili, že meč je jejich duší a podle toho má také vypadat. IC vysvětlení mi příjde dost chatrné..
Což mi mimochodem připomíná fakt: proč jsou nejlepší věci jen v jednom jediném vzhledu? Aby se mohlo lidem, kteří chtějí, aby jejich postava přežila, mohlo vytýkat, že jsou to Powerbuildeři? Proč to nutí některá elfiska běhat s trpasličími pavézami? Proč jsou elfí pavézy prakticky nepoužitelné (krom případů svačinkoidních paladinek)?

A co se statusu Znojmák týče - všichni ty vaše případy "polepšení" jsou u lidí, kteří kvůli tomu museli změnit herní nick, abyste k nim neměli předsudky. Taky bych mohl být brán jako skvělý hráč atd., stačilo by změnit nick na fóru a ve hře, hrát to co hraji (možná víc svačinky, míň hrdinství) a hned mě tu můžete vynášet do nebes. Jenže já nemám potřebu, se kvůli bandě xenofobů (pro no-brainery: pro vás co dáte na tyto předsudky) přejmenovávat. Můj nick je moje jméno ve virtuálním světě, je to můj štít, má zástava, můj cejch. A mimochodem.. pokud jste si nevšimli, tak mě status potížisty těší, protože to jasně říká, že přesně mezi vás nepatřím. :smile:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

The_Balrog píše: .. Když jsem viděl, jak se Eteny'el dlouhodobě moc pěkně zajímá o Šupinku, stálo mi to za to, abych jí ten glejt na venčení koně zařídil, protože jsem viděl, že to pro toho hráče má smysl, že ho to baví a že s tím koněm bude hrát moc pěkně.
The_Balrog píše:Ke každému DM se tedy dostávají informace z jiných zdrojů (záleží to na ooc kontaktech)
Chápeš, doufám, co takovéhle výroky dokážou udělat s důvěryhodností tvých výroků o tom co je a není problém.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

kokosak píše:
The_Balrog píše: .. Když jsem viděl, jak se Eteny'el dlouhodobě moc pěkně zajímá o Šupinku, stálo mi to za to, abych jí ten glejt na venčení koně zařídil, protože jsem viděl, že to pro toho hráče má smysl, že ho to baví a že s tím koněm bude hrát moc pěkně.
The_Balrog píše:Ke každému DM se tedy dostávají informace z jiných zdrojů (záleží to na ooc kontaktech)
Chápeš, doufám, co takovéhle výroky dokážou udělat s důvěryhodností tvých výroků o tom co je a není problém.
nevím, co je na tom divného.

"abych jí ten glejt na venčení koně zařídil," = napadlo mne to, promyslel jsem koncept, sepsal zadost, poslal do PM, na DM foru se to projednalo a schválilo. Standardní postup.

"Ke každému DM se tedy dostávají informace z jiných zdrojů (záleží to na ooc kontaktech)" a ne snad? Každý se baví po icq s někým jiným, tenle s Pavlem Urbanem, tamten s kokosákem, ke každému se historky a události ze hry dostanou, k někomu tyhle, k jinému jiné.

Uznávám, že pokud vytrhneš ty věty z kontextu a dáš je k sobě, že zní řekněme zvláštně. Ale doufal jsem, že se tu bavíme momentálně jako rozumní lidé a snažíme se něčeho dobrat, nikoliv si slovíčkařit a trhat věty.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

hmmm.hmm. takže postavy mohou vycraftit predmety čo sa daj normalne kupit u Npc? JO? a Dm im ochotne zmeni popisky ? Jo?

Čo na tom že Nat ma runu na craft, zameranie na školu craftu, je to jej druhy preferovany obor, vo hviezdičkach si vycraftila habakuk viac menej zbytočnych pomocok, Spelcraft ma ako Epicke zameranie, Labir jej vycraftil nepohyblivy UberMagion, ale ked chcela zmenu mena a popisku na blbom +2 Oč amulete čo ide normalne kupit, pekne ste ju i mna odpinkali.
Čo na tom že to mal byt len blbej darek Ezovi za to že zvlad tri mantikory naraz, čo na tom že si to postava cele odohrala, od kuchania mantikor až po zhananie surovin a nasledny craft, hlavne podstatne je že to chce allekoo tak na čo mu vyhoviet ked raz pol roka niečo po Dm chce.

Takže tieto vaše kecy o tom že to vlastne ide a že stači chciet si nechajte pre niekoho kto nevie ako to na Eq chodi.

Nevidim najmenši dovod prečo by som sa ako postava či už ako hrač mal vtierat Dm do pozornosti len preto aby som dosiahol veci ktore su podla vas samozrejme a v podstate lahko dosiahnutelne.

Naozaj by ma zaujimalo ako vlastne ta Alkaran stoji u tej pece čumi na to roztavene železo, robi z neho ocel, a pak v pote tvare, cela od špiny vyraba rapir za rapirom, Ako sa Safire dari zhanat všetky tie pretrebne veci na to šitie od latok, kožušin spon, cvočkov a čojaviem čoho ked nič z toho inak ako v hviezdičkach nemate.

Ako par z mala hračov sme sa snažili zarabat inak ako harvestom či vymetanim hrobiek a jedina reakcia niektzorych členov Dm teamu bolo hadzanie klackov pod nohy. Prečo neprišili a nepovedali : Ty Ezi ty tu v meste obchoduješ nechcel by si mat vlastnej kramek? Vybavime ti nejaku zlavu u obchodnuikov nech tych hračov nejako zabaviš a niečo z toho aspon maš. Namiesto toho samej klacek klacek klacek, a ups nejake nejasnosti s danami ktore sme si prave vycucali z prsta *zamadli si ruky* šup s nim do basi načo nejaka dohoda ked z neho možme urobit exemplarny pripad a svetu ukazat že o žiadne dohody a trochu iny pristup ako je loot a harvest nestojime.

aky ma mat hrač pocit ked si hra svoje Evilačenie a Dm mu ujde s Npc skrz hračom neprechodny koniec mapy aby sa pak nasledne dozvedel že si to Npc odohravalo ešte o x map dalej?

aky ma mat hrač pocit z toho že si Dm navymyšla kadejake požiadavky na občianstvo a pak ked to hrač chce nejak riešit, kašle na neho?

aky ma mat hrač pocit ked hral na Eq tri roky a bilancia je tadááááá 1 predmet z tych par o ktore moje postavy za cely ten čas Dm zažiadali?

aky ma mat hrač pocit ked ho Dm strči do basi prelogne za postavu a pak ked sa hrač stažuje tak je on za debila že sa o polnoci odlogol ked videl jak si Dm hra svoju postavu?

Takže vy všetcia obhajcovia peknycha ružovych, skor ako začnete vypuštat všetky tie svoje reči o tom ake to tu je užasne a vlastne nic sa nedeje, že sme všetcia len zavystlivi a nenažrani, skuste sa sami pozriet na to pohladom inych, ked už to vy po nas chcete. Na jednu stranu po nas chcete aby sme dokazali hrat druhe role a nebyt stredobodom pozornosti, ale sami toho nieste schopny.

Uvedomte si že svet niesu len Npc ale aj hrači a ked ich bude vy srat svojim pristupom na nich, budu srat oni na vas.

Cela Eq mi prijde v hesle Vodu kaže, vino pije.

P.s. mi len pride užasne ako hoci pol servru tvrdi že je niečo divne, tak sa najdu vždy dvaja ktory tvrdia že
je vlastne uplne v poriadku a celi ten frflajuci zbytok serveru sa vlastne pletie :crazy:
Because I'm Batman !!!
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

nalk: pleteš se, například Enesek je "znojemák", dokonce do jisté míry "nechvalně proslulý", přezdívku nevyměnil, a nyní hraje jinak, mnohem lépe a nikdo ho za minulost neostrakizuje.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Winonne
Příspěvky: 668
Registrován: 20. 2. 2007 12.21
Bydliště: Plzeň, Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Winonne »

Do flejmů se nemontuju, málokdy jsou smysluplné...
Ale ráda bych pár řádků k upravenému meči. Gali přinesl učedníkovi mistrovský meč, s tím že ho chce upravit - vyrýt cosi na čepel. Byl varován, že meč by mohl ztratit své vyvážení a už by nebyl tak skvělý. Byl varován, že učedník s takovým to mečem nemá příliš zkušenosti.
Souhlasil.
Meč byl náležitě upraven dle přání a ano, ztratil své vyvážení (bo cokoliv, protože do něj bylo zasaženo a vím, že jakkákoliv oprava cizí práce se může ošklivě zvrtnout).

Stále nevidím ten problém, co vidíte vy... :blink:
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

The_Balrog píše:nalk: pleteš se, například Enesek je "znojemák", dokonce do jisté míry "nechvalně proslulý", přezdívku nevyměnil, a nyní hraje jinak, mnohem lépe a nikdo ho za minulost neostrakizuje.
:smile: Když to říkáš.… u něj bychom mohli říct, že jistým lidem na čas zmizel z očí, což mu umožnilo následným hraním totálního plyše získat jinou nálepku... zajímavé je, že krátce po tom co začal hrát plyše, tak se z něj všechny vaše nálepky sundaly a má titul staršího hráče.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

Winonne píše:Do flejmů se nemontuju, málokdy jsou smysluplné...
Ale ráda bych pár řádků k upravenému meči. Gali přinesl učedníkovi mistrovský meč, s tím že ho chce upravit - vyrýt cosi na čepel. Byl varován, že meč by mohl ztratit své vyvážení a už by nebyl tak skvělý. Byl varován, že učedník s takovým to mečem nemá příliš zkušenosti.
Souhlasil.
Meč byl náležitě upraven dle přání a ano, ztratil své vyvážení (bo cokoliv, protože do něj bylo zasaženo a vím, že jakkákoliv oprava cizí práce se může ošklivě zvrtnout).

Stále nevidím ten problém, co vidíte vy... :blink:
prosím tě a do jaké míry je ten, kdo hrál toho učedníka erudovaně schopný posoudit, že ten meč se poškodí? prostě ten dotyčný, co to upravoval měl zlou vůli zkazit Gallimu radost tak jí ZKAZIL

prostě

Ja vidim sikanu hrace.
IC: korektni pristup
OOC: sikana hrace. Chce mit item, ktery vypada jinak nez ten z omezene nabidky implementovanych (se stejnyma vlastnostma jako jsou ty max. dostupne). Dostane ho s horsima statma. Dusledek? Stejne bude pouzivat standardni, aby nebyl sobe i ostatnim za debila, ze pouziva smejd.
16? Tak to je v pohodě
Zamčeno