Jon - Pwna!

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
Scrappy
Příspěvky: 181
Registrován: 14. 6. 2009 23.09
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Scrappy »

cybermisa píše:
Scrappy píše:
cybermisa píše: Kdyz vykrades banku, ale nic si za ty penize nekoupis, dostanes podle zakona trest nebo ne?
- jistě, že dostaneš, ale to dostane tedy trest i one heart, který ten bug šel vyzkoušet a zjistit, jak to doopravdy jel? (doufám, že ne) Jsem na tom v podstatě stejně jako on, hlásil jsem bug o thenserovce a zjistil, že to samé, jen jiným způsobem jde u proměny na 9 okruhu, jen jinou formou.
Na otazku s moznou odpovedi ano/ne neexistuje zadne ALE. A OneHeart se tu vazne neresi.

Navic, my nemuzeme vedet, ze jsi ten bug nezneuzil nekde jinde, napr. v nejakem dungu a dopatrat se to ted da dost tezko, stejne jako ty tezko dokazes, zes to neudelal. A po tom, co jsi v tomto topic predvedl ti narovinu rikam, ze ma duvera v tve vyroky dost pokulhava. Fakt, ze i na Thalii jsi trestan za prohresky tvemu image taky nepridava. Podtrzeno shrnuto, ten trest byl rozhodne zaslouzeny a na miste.

Co se tvych omluv tyce, myslim, ze by ses mel minimalne Luelle omluvit jmenovite, protoze to, jak jsi se do ni pustil, bylo rozhodne dost za hranici slusneho chovani.

Ano, omlouvám se, že jsem dal one hearta jako špatný příklad, vemu zase sebe, bugoval jsem tedy podle všeho i v thenserovce, když jsem zjistil, že se dají zvedat HP, tak jsem to hned nahlásil.

Tohle vypadá jako obvinění a trest bez důkazů, nevíme, jestli jsi to někde zneužil, ale trest dostaneš, promiň, ale nezdá se mi to fér, kdyby byli důkazy, tak to vemu, ale tohle je tzv. vaření z vody. (nenapadl mě lepší výraz)

Thálii bych do toho nemotal, protože pokud vím, tak zde řešíme hraní na EQ.

Když byl ten trest zasloužený a na místě, napiš mi sem prosím jen stručně, podle čeho tak soudíš, já mám asi pomalejší myšlení, nebo ještě stále mi to nedocvaklo.

A Luelle se nemám za co omlouvat, nazvala mě blbečkem, ještě než jsem na ni zareagoval a to pak nemůže čekat nic jiného než vodí roj, když rejpne do hnízda.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

KaTo píše:. Hoď po tom vidle a jdi dál...
Jop, mozna by sis mohl vzit priklad ze svych slov, jit dal, a na EQ forum se uz nikdy nevracet … Informacni hodnota tvych prispevku je temer vzdy nulova, temer vzdy jsi OT - jedine, co ti jde velmi dobre, je navazet se do tymu a podryvat autoritu. Opakovane.

Tvoji motivaci k teto cinnosti vazne nechapu a tvoje chovani mi vzhledem k tvemu veku prijde dost … smutne :ermm: Bohuzel, takovych lidi, kteri si mysli, ze spapkali vsechnu moudrost sveta a ze maji pravo do vseho mluvit a vsechny poucovat, je dneska vsude spoustu …

A ne, nejdulezitejsi neni, aby Scrappy se na to vykaslal a sel dal, ale aby si uvedomil, CO a JAK a PROC a poucil se. Myslim si, ze je na velmi dobre ceste …

PS: Ten tvuj "kolose" studené byrokracie "dospělých" stravil resenim a komunikovanim v tomto pripade uz temer 20 hodin cisteho casu …
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Scrappy píše: Tohle vypadá jako obvinění a trest bez důkazů, nevíme, jestli jsi to někde zneužil, ale trest dostaneš, promiň, ale nezdá se mi to fér, kdyby byli důkazy, tak to vemu, ale tohle je tzv. vaření z vody. (nenapadl mě lepší výraz)
Ale no tak! Moc dobre vis, za co konkretne jsi dostal trest.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Scrappy píše: Thálii bych do toho nemotal, protože pokud vím, tak zde řešíme hraní na EQ.
Ano, tu se resi EQ, tu te nikdo za prohresky na Thalii trestat nebude. Nicmene, ja jsem mluvil o tve duveryhodnosti, ne o trestatni.
Scrappy
Příspěvky: 181
Registrován: 14. 6. 2009 23.09
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Scrappy »

cybermisa píše:
Scrappy píše: Tohle vypadá jako obvinění a trest bez důkazů, nevíme, jestli jsi to někde zneužil, ale trest dostaneš, promiň, ale nezdá se mi to fér, kdyby byli důkazy, tak to vemu, ale tohle je tzv. vaření z vody. (nenapadl mě lepší výraz)
Ale no tak! Moc dobre vis, za co konkretne jsi dostal trest.
Vemu to tedy postupně, třeba se doberu k nějakému výsledku.

Na pranýři je psáno: Opakovaný těžký bugusing s minimálně jedním využitím v CvC, lhaní.

Celý tento výraz mi příjde zkreslený, ale budiž. Nebudu tady psát to, co už jsem psal, ale shrnu to tedy takto, chybou bylo, že jsem zkoušel bugovat HP, a´t to bylo za jakýmkoliv účelem, ikdyž jsem to nezneužil a odehrál to, co si hráči přáli. Zde by mě možná jen zaráželo, proč jsem nedostal nějaký trest už při zkoušce bugu HP v Thenserovce, na který jsem narazil náhodně a sám jsem ho napsal do chyb jako bug.

Další věc, se kterou byste na mě mohli vyrukovat je útěk z vězení.

Když jsem nad tím zpětně přemýšlel a vemu to do důsledku, nezneužil jsem nepřítomnosti DM z několika důvodů.

- vězení nebylo stráženo NPC, tudíž nemohli nám zabránit v sebevraždě, na druhé straně je hned možnost spálení těla, takže bychom jim znemožnili naše oživení

- vězení bylo bez jakéhokoliv vstupu, jen čtyři pevné zdi bez dveří, takže se k nám nemohl nikdo dostat a ani my jsme se nemohli dostat ven

- ikdybychom vzalo v potaz, že tam byl třeba jakýsi stropní vchod, stále by jsme byli u bodu č.1, kdy nás nikdo nehlídal

Z mého pohledu jsme tedy v útěku neudělali žádnou chybu, pokud jsem na něco nezapomněl.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Scrappy píše: Na pranýři je psáno: Opakovaný těžký bugusing s minimálně jedním využitím v CvC, lhaní.

Celý tento výraz mi příjde zkreslený, ale budiž. Nebudu tady psát to, co už jsem psal, ale shrnu to tedy takto, chybou bylo, že jsem zkoušel bugovat HP, a´t to bylo za jakýmkoliv účelem, ikdyž jsem to nezneužil a odehrál to, co si hráči přáli. Zde by mě možná jen zaráželo, proč jsem nedostal nějaký trest už při zkoušce bugu HP v Thenserovce, na který jsem narazil náhodně a sám jsem ho napsal do chyb jako bug.
Scrappy, ty jsi nezkousel bugovat HP, ty umyslne bugoval HP. Nemohlo to byt neumyslne, kdyz uz jsi to predtim jako bug nahlasil - jelikoz slo o zavazny bug, tak bylo jeho nahlaseni dokonce presunuto z verejneho fora na interni a ja osobne jsem se na reseni toho bugu ptal Labira.

Scrappy, neni pravdou, ze jsi toho nezneuzil - mel jsi nahonene HP, kdyz se tva postava ucastnila CvC? Mel.
Scrappy píše: Další věc, se kterou byste na mě mohli vyrukovat je útěk z vězení.

Když jsem nad tím zpětně přemýšlel a vemu to do důsledku, nezneužil jsem nepřítomnosti DM z několika důvodů.

- vězení nebylo stráženo NPC, tudíž nemohli nám zabránit v sebevraždě, na druhé straně je hned možnost spálení těla, takže bychom jim znemožnili naše oživení

- vězení bylo bez jakéhokoliv vstupu, jen čtyři pevné zdi bez dveří, takže se k nám nemohl nikdo dostat a ani my jsme se nemohli dostat ven

- ikdybychom vzalo v potaz, že tam byl třeba jakýsi stropní vchod, stále by jsme byli u bodu č.1, kdy nás nikdo nehlídal

Z mého pohledu jsme tedy v útěku neudělali žádnou chybu, pokud jsem na něco nezapomněl.
Utek z vezeni nema s trestem za bugovani HP nic spolecneho.

Uz nevim, jak ti to mam napsat, ale co se uteku tyce provinili ste se tim, ze ste meli kontaktovat DM, coz ste neudelali. Kdyz neni DM, tezko muze byt reakce sveta, tudiz, tezko vas muze nekdo hlidat. Kdyby ste komunikovali, bylo by DM a nebyl by vam dan pro sebevrazdy prostor, protoze:

1. pravdepodobne by probehla IC poprava, NEBO
2. byste byli prevezeni do Mithallirskeho vezeni, kde je utek z vezeni pres sebevrazdy systemove osetren.

Tak jako tak, zadny trest ste zatim za to ovsem nedostali, takze toto nema cenu nyni resit.
Scrappy
Příspěvky: 181
Registrován: 14. 6. 2009 23.09
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Scrappy »

cybermisa píše:
Scrappy píše: Na pranýři je psáno: Opakovaný těžký bugusing s minimálně jedním využitím v CvC, lhaní.

Celý tento výraz mi příjde zkreslený, ale budiž. Nebudu tady psát to, co už jsem psal, ale shrnu to tedy takto, chybou bylo, že jsem zkoušel bugovat HP, a´t to bylo za jakýmkoliv účelem, ikdyž jsem to nezneužil a odehrál to, co si hráči přáli. Zde by mě možná jen zaráželo, proč jsem nedostal nějaký trest už při zkoušce bugu HP v Thenserovce, na který jsem narazil náhodně a sám jsem ho napsal do chyb jako bug.
Scrappy, ty jsi nezkousel bugovat HP, ty umyslne bugoval HP. Nemohlo to byt neumyslne, kdyz uz jsi to predtim jako bug nahlasil - jelikoz slo o zavazny bug, tak bylo jeho nahlaseni dokonce presunuto z verejneho fora na interni a ja osobne jsem se na reseni toho bugu ptal Labira.

Scrappy, neni pravdou, ze jsi toho nezneuzil - mel jsi nahonene HP, kdyz se tva postava ucastnila CvC? Mel.
Scrappy píše: Další věc, se kterou byste na mě mohli vyrukovat je útěk z vězení.

Když jsem nad tím zpětně přemýšlel a vemu to do důsledku, nezneužil jsem nepřítomnosti DM z několika důvodů.

- vězení nebylo stráženo NPC, tudíž nemohli nám zabránit v sebevraždě, na druhé straně je hned možnost spálení těla, takže bychom jim znemožnili naše oživení

- vězení bylo bez jakéhokoliv vstupu, jen čtyři pevné zdi bez dveří, takže se k nám nemohl nikdo dostat a ani my jsme se nemohli dostat ven

- ikdybychom vzalo v potaz, že tam byl třeba jakýsi stropní vchod, stále by jsme byli u bodu č.1, kdy nás nikdo nehlídal

Z mého pohledu jsme tedy v útěku neudělali žádnou chybu, pokud jsem na něco nezapomněl.
Utek z vezeni nema s trestem za bugovani HP nic spolecneho.

Uz nevim, jak ti to mam napsat, ale co se uteku tyce provinili ste se tim, ze ste meli kontaktovat DM, coz ste neudelali. Kdyz neni DM, tezko muze byt reakce sveta, tudiz, tezko vas muze nekdo hlidat. Kdyby ste komunikovali, bylo by DM a nebyl by vam dan pro sebevrazdy prostor, protoze:

1. pravdepodobne by probehla IC poprava, NEBO
2. byste byli prevezeni do Mithallirskeho vezeni, kde je utek z vezeni pres sebevrazdy systemove osetren.

Tak jako tak, zadny trest ste zatim za to ovsem nedostali, takze toto nema cenu nyni resit.
Dobře, vyjádřím se tedy už jen k první části příspěvku... ano, bylo to úmyslné, ale za jakým úmyslem je myslím to podstatné. Zjistit, zda-li je hranice a zda-li tomu tak funguje i na proměně 9 okruhu, jinak jsem zjistil ještě, že to funguje bezproblémů i u proměň měňavce ;)

Zneužití - ano, HP jsem měl naklikané, ale jsme zase u problému s cvc, spíše bych se na to podíval z jiného úhlu, pokud to jde. Zneužil jsem toho nějak, že bych si tím dopomohl? Ne. Zneužil jsem toho, abych mohl útéci. Ne. Odehrál jsem hráčům, co si přáli? Ano. - tohle je myslím to důležité, výsledek jsem tím bugem niktrak neovlivnil, protože jsem nechtěl, a jak sám jistě dobře víš, s těma HP by to nebyl problém.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Ono se blbě utíká, když jsi sražen Bigbyovkou..a ve chvíli, kdy jsme zrubali tak cca 200 HP a furt jsi měl nezraněn nám to začlo být podezřelé (i po tellu sjem se tě ptal jestli jsi si nabugoval HP a ty jsi řekl že ne), a proto se taky Jon podíval na tvoje HP a zjistil to krásné číslo. :bigwink:

Co se týče omluvy - jak přijmout omluvu od někoho, kdo nejdříve přijme RP hru, pak tě obviní z metagamu a pak ještě tvrdí, že vlastně nic neprovedl? No já nevím. :helpsmilie:

cybermisa: když už jsi tu OT řešil KaTa - já zas nechápu třeba tvůj pohled na svět, ale to je věc každého člověka a jeho empatie (zdá se)
Naposledy upravil(a) Nalk dne 28. 7. 2010 11.46, celkem upraveno 1 x.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

Myslím že je pravda že by se na to mohlo nahlížet i jako neúmyslné použítí v CvC. Dyť za neúmyslnou vraždu nebo cokoliv jiného jsou přec mírnější tresty.

Ale taky se ti nejspíš může stát tohle: "Kdyz vykrades banku, ale nic si za ty penize nekoupis, dostanes podle zakona trest nebo ne?"

Ale je to vše na úhlu pohledu
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Z tvych odpovedi je patrne, ze jsi se domnival, ze se niceho proti pravidlum nedopoustis, ale dopoustel. Pokusim se ti strucne vysvetlit, ze to, co sis myslel, bylo spatne.
Scrappy píše: Dobře, vyjádřím se tedy už jen k první části příspěvku... ano, bylo to úmyslné, ale za jakým úmyslem je myslím to podstatné. Zjistit, zda-li je hranice a zda-li tomu tak funguje i na proměně 9 okruhu, jinak jsem zjistil ještě, že to funguje bezproblémů i u proměň měňavce ;)
Ty, jako hrac, nesmis bugy zadnym zpusobem bez povereni testovat. Mas hrat za charakter postavy. Pokud jsi bug uz jednou nahlasil, jeho reseni mas nechat na WB, jinak jde o poruseni pravidel a zavazny bug = zavazne poruseni pravidel.
Scrappy píše: Zneužití - ano, HP jsem měl naklikané, ale jsme zase u problému s cvc, spíše bych se na to podíval z jiného úhlu, pokud to jde. Zneužil jsem toho nějak, že bych si tím dopomohl? Ne. Zneužil jsem toho, abych mohl útéci. Ne. Odehrál jsem hráčům, co si přáli? Ano. - tohle je myslím to důležité, výsledek jsem tím bugem niktrak neovlivnil, protože jsem nechtěl, a jak sám jistě dobře víš, s těma HP by to nebyl problém.
Pokud jsi mel buglou postavu (at uz umyslne nebo nebo), mel jsi proste odlognout a kontaktovat tym, nikoli se ucastnit CvC. Prisla by ti velmi pravdepodobne odpoved, ze mas pockat odlogly do restartu.

Kdybys ve zminovanem CvC pouzil bugy k vlastni vyhode a oponenta zabil, tak uz mas postavu smazanou uplne.
Scrappy
Příspěvky: 181
Registrován: 14. 6. 2009 23.09
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Scrappy »

Nalku, ten případ bych teď neprobíral, spíš bych si o tom popovídal někdy třebas venku nebo u píva (ikdyž ho nepiju), spíše bych teď rád slyšel jako od ublížené strany, znežil jsem bugování HP k tomu, abych ovlivnil vaši snahu a chtíč postav? (lepší slova mě nenapadla)
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Skurkaa píše:Myslím že je pravda že by se na to mohlo nahlížet i jako neúmyslné použítí v CvC. Dyť za neúmyslnou vraždu nebo cokoliv jiného jsou přec mírnější tresty.
Viz viewtopic.php?p=92523#92523
Scrappy
Příspěvky: 181
Registrován: 14. 6. 2009 23.09
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Scrappy »

cybermisa píše:Z tvych odpovedi je patrne, ze jsi se domnival, ze se niceho proti pravidlum nedopoustis, ale dopoustel. Pokusim se ti strucne vysvetlit, ze to, co sis myslel, bylo spatne.
Scrappy píše: Dobře, vyjádřím se tedy už jen k první části příspěvku... ano, bylo to úmyslné, ale za jakým úmyslem je myslím to podstatné. Zjistit, zda-li je hranice a zda-li tomu tak funguje i na proměně 9 okruhu, jinak jsem zjistil ještě, že to funguje bezproblémů i u proměň měňavce ;)
Ty, jako hrac, nesmis bugy zadnym zpusobem bez povereni testovat. Mas hrat za charakter postavy. Pokud jsi bug uz jednou nahlasil, jeho reseni mas nechat na WB, jinak jde o poruseni pravidel a zavazny bug = zavazne poruseni pravidel.
Scrappy píše: Zneužití - ano, HP jsem měl naklikané, ale jsme zase u problému s cvc, spíše bych se na to podíval z jiného úhlu, pokud to jde. Zneužil jsem toho nějak, že bych si tím dopomohl? Ne. Zneužil jsem toho, abych mohl útéci. Ne. Odehrál jsem hráčům, co si přáli? Ano. - tohle je myslím to důležité, výsledek jsem tím bugem niktrak neovlivnil, protože jsem nechtěl, a jak sám jistě dobře víš, s těma HP by to nebyl problém.
Pokud jsi mel buglou postavu (at uz umyslne nebo nebo), mel jsi proste odlognout a kontaktovat tym, nikoli se ucastnit CvC. Prisla by ti velmi pravdepodobne odpoved, ze mas pockat odlogly do restartu.

Kdybys ve zminovanem CvC pouzil bugy k vlastni vyhode a oponenta zabil, tak uz mas postavu smazanou uplne.
K tomu bugování, nejedná se o stejný bug, alespoň ne docílením stejného výsledku, proto jsem to testoval. Nikde jsem nečetl, že je zakázané upozornit na bug, když máš podezření, že se ten bug bude dát hnusně zneužívat, jen si to potřebuješ ověřit, aby jsi neplácal kraviny. Možná se na to pořád dívám jen z omezeného pohledu.

Jak jsem psal kdesi na x straně, chystal jsem se odlognout, ale když začne s tebou hrát postava a následně z toho vyústí cvc, nemohu se odlognout, protože bych se už po druhé odlogl při cvc, ačkoliv i ten první odlog nebyl úmyslný, ale spíše jen nedorozumnění. DM mě varovalo, že další případ - odlog v cvc bude mít tvrdé následky. Proto jsem se neodlogl a ikdyž první reakce na cvc byla dosti rozporuplná a zachoval jsem se instinktivně blbě, pak jsem to odehrál.

Edit: je to vlastně v pravidlech, že jsme povinni bug hlásit
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Scrappy píše: K tomu bugování, nejedná se o stejný bug, alespoň ne docílením stejného výsledku, proto jsem to testoval. Nikde jsem nečetl, že je zakázané upozornit na bug, když máš podezření, že se ten bug bude dát hnusně zneužívat, jen si to potřebuješ ověřit, aby jsi neplácal kraviny. Možná se na to pořád dívám jen z omezeného pohledu.
Opakuji, nemas co testovat bugy, ani zkouset do jake miry, co a jak. Staci nahlasit podezreni, ja si vsechno overim a zdokumentuju sam - delam to uz roky. EQ nebezi v zadne testovaci beta verzi, na EQ mas hrat charakter postav. K tomuto bodu uz prosim vazne zadne "ALE".
Scrappy píše: Jak jsem psal kdesi na x straně, chystal jsem se odlognout, ale když začne s tebou hrát postava a následně z toho vyústí cvc, nemohu se odlognout, protože bych se už po druhé odlogl při cvc, ačkoliv i ten první odlog nebyl úmyslný, ale spíše jen nedorozumnění. DM mě varovalo, že další případ - odlog v cvc bude mít tvrdé následky. Proto jsem se neodlogl a ikdyž první reakce na cvc byla dosti rozporuplná a zachoval jsem se instinktivně blbě, pak jsem to odehrál.

Edit: je to vlastně v pravidlech, že jsme povinni bug hlásit
Ale Scrappy, kdyz mas buglou postavu a to stylem, ktery by MOHL ovlivnit hru, tak MUZES napsat tell, omluvit se a odlognout.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Kam najednou zmizla ta část "Will si klidně popíjel u Mithu" … najednou je tu z toho "chtěl jsem se samozřejmě okamžitě odlognout" :smile:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Scrappy
Příspěvky: 181
Registrován: 14. 6. 2009 23.09
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Scrappy »

cybermisa píše:
Scrappy píše: K tomu bugování, nejedná se o stejný bug, alespoň ne docílením stejného výsledku, proto jsem to testoval. Nikde jsem nečetl, že je zakázané upozornit na bug, když máš podezření, že se ten bug bude dát hnusně zneužívat, jen si to potřebuješ ověřit, aby jsi neplácal kraviny. Možná se na to pořád dívám jen z omezeného pohledu.
Opakuji, nemas co testovat bugy, ani zkouset do jake miry, co a jak. Staci nahlasit podezreni, ja si vsechno overim a zdokumentuju sam - delam to uz roky. EQ nebezi v zadne testovaci beta verzi, na EQ mas hrat charakter postav. K tomuto bodu uz prosim vazne zadne "ALE".
Scrappy píše: Jak jsem psal kdesi na x straně, chystal jsem se odlognout, ale když začne s tebou hrát postava a následně z toho vyústí cvc, nemohu se odlognout, protože bych se už po druhé odlogl při cvc, ačkoliv i ten první odlog nebyl úmyslný, ale spíše jen nedorozumnění. DM mě varovalo, že další případ - odlog v cvc bude mít tvrdé následky. Proto jsem se neodlogl a ikdyž první reakce na cvc byla dosti rozporuplná a zachoval jsem se instinktivně blbě, pak jsem to odehrál.

Edit: je to vlastně v pravidlech, že jsme povinni bug hlásit
Ale Scrappy, kdyz mas buglou postavu a to stylem, ktery by MOHL ovlivnit hru, tak MUZES napsat tell, omluvit se a odlognout.
Napíšu ještě jedno ALE, jak jde vidět, nejsem tady tak dlouho, abych věděl, jak to tady s bugy chodí a kdo je testuje, ikdyž jsem podle sebe udělal dobrou věc, že jsem přišel na bug a nahlásil jsem ho a pak otestoval druhou možnost a chtěl jsem ji nahlásit (nestihl jsem, páč na to DM přišlo a obvinilo mě atd.). Takže ačkoliv jsem v podstatě nic špatného neudělal, mám trest 5 lvlů dolů a nic s tím tedy nenadělám, chápu to dobře?

Druhá část příspěvku: napsat tell, omluvit se atd. možná jsem vážně natvrdlej a blbej, ale kolik procent lidí napadne v normálním rozhovoru se odlognout, ikdyž nečekáš, že by mělo nějaké cvc být? Mě by takový odlog omluvený tellem asi nebyl zrovna příjemný. Ale napsal jsi dobré řešení, které se dalo udělat, ale neudělal jsem to, protože mě osobně to nenapadlo, jak to ale pomůže nynější situaci, kdy se snažím obhájit sebe sama?
Scrappy
Příspěvky: 181
Registrován: 14. 6. 2009 23.09
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Scrappy »

Nalk píše:Kam najednou zmizla ta část "Will si klidně popíjel u Mithu" … najednou je tu z toho "chtěl jsem se samozřejmě okamžitě odlognout" :smile:
Nalku, motáš to dohromady. Je to v té snůšce nesmyslných příspěvků, možná by bylo dobré ti to extra sem napsat. Ano, klidně si popíjel u Mithu IC, ale OOC jsem se loučil s hráči, určitě by to mohli dosvčit, jak logy, tak vlastními slovy. Jediný důvod, proč jsem se předtím logoval bylo setkání s Camélií, byli jste však rychlejší ;)
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Scrappy píše: Napíšu ještě jedno ALE, jak jde vidět, nejsem tady tak dlouho, abych věděl, jak to tady s bugy chodí a kdo je testuje, ikdyž jsem podle sebe udělal dobrou věc, že jsem přišel na bug a nahlásil jsem ho a pak otestoval druhou možnost a chtěl jsem ji nahlásit (nestihl jsem, páč na to DM přišlo a obvinilo mě atd.). Takže ačkoliv jsem v podstatě nic špatného neudělal, mám trest 5 lvlů dolů a nic s tím tedy nenadělám, chápu to dobře?
Ne nechapes to dobre, a uz vazne nevim, jak ti to napsat.

Ty jsi nedelal dobrou vec.

Ty jsi mel hrat charakter postavy.

Ty jsi nemel testovat bugy.

Ty jsi delal vec, kterou delat nesmis a tim jsi porusil pravidla, a jeste ke vsemu slo o zavazny bug.

Ty jsi tak ucinil umyslne.

Ty jsi se pustil s "pozitivne" zabugovanou postavou do CvC (tim myslim, ze postava mela diky bugu vyhodu), pricemz jsi mel protistranu informovat, omluvit se a odlognout - a sepsat report DM.
Scrappy píše: Druhá část příspěvku: napsat tell, omluvit se atd. možná jsem vážně natvrdlej a blbej, ale kolik procent lidí napadne v normálním rozhovoru se odlognout, ikdyž nečekáš, že by mělo nějaké cvc být? Mě by takový odlog omluvený tellem asi nebyl zrovna příjemný. Ale napsal jsi dobré řešení, které se dalo udělat, ale neudělal jsem to, protože mě osobně to nenapadlo, jak to ale pomůže nynější situaci, kdy se snažím obhájit sebe sama?
Kdyz ma zabugovanou postavu, tak by tak mel ucinit kazdy. Kdybys mel zabugovanou postavu ve stylu, ze bys nemohl napr. kouzlit/utocit, tak co? Vsadim se, ze bys protistranu o svem bugu tellem informoval.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Jen bych vypíchnul jednu věc, která mě zaráží od začátku tohoto topicu. Omlouvám se týmu, neboť je to asi rozlítí, ale hold jsem potížista *pokrčí rameny, vyndá pochodeň a začne podpalovat*
Panathian ve Flames píše:Tohle smazání budiž předzvěstí nastupujícícho nového tvrdšího přístupu k neslušným a flamovacím příspěvkům na foru EQ. V dohledné době budou nejspíš vyvěšena nová striktní pravidla, jejichž základem bude asi právě to, že jakékoliv flamy nebo urážky budou rovnou bez upozornění a milosti mazány. Cílem přitom není umlčet hráče, ale zachovat nějakou úroveň komunikace a slušnosti tak, aby už jen forum EQ neodrazovalo případné nové (a někdy i zaběhnuté hráče). Hráčům bude dopřáno slechu, ale jen v mezích slušnosti a konstruktivní debaty nebo kritiky. Možná to ze začátku někoho bude urážet, ale celkově by to mělo trochu pomoct.

Upřímně z mého pohledu: zrovna ty flamy, které se v daný moment řešily, se mi zdály celkem smysluplné, padlo tam hodně otázek na činnost týmu, co a jak se posuzuje atd. Přesto to bylo smazáno (tam bylo dobrého matroše na citování), většina otázek nezodpovězena a celé to bylo uzavřeno, že se zpřísní "režim" na fóru. A pak tu vyskočí jeden buger a nastane toto... tohle já osobně nechápu už vůbec.

EDIT po CM: *podívá se na data, nechápavě zavrtí hlavou, zahodí pochodeň někam do davu a jde dom*
Naposledy upravil(a) Nalk dne 28. 7. 2010 12.24, celkem upraveno 1 x.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Nalk píše:Jen bych vypíchnul jednu věc, která mě zaráží od začátku tohoto topicu. Omlouvám se týmu, neboť je to asi rozlítí, ale hold jsem potížista *pokrčí rameny, vyndá pochodeň a začne podpalovat*
Naylun ve Flames píše:Tohle smazání budiž předzvěstí nastupujícícho nového tvrdšího přístupu k neslušným a flamovacím příspěvkům na foru EQ. V dohledné době budou nejspíš vyvěšena nová striktní pravidla, jejichž základem bude asi právě to, že jakékoliv flamy nebo urážky budou rovnou bez upozornění a milosti mazány. Cílem přitom není umlčet hráče, ale zachovat nějakou úroveň komunikace a slušnosti tak, aby už jen forum EQ neodrazovalo případné nové (a někdy i zaběhnuté hráče). Hráčům bude dopřáno slechu, ale jen v mezích slušnosti a konstruktivní debaty nebo kritiky. Možná to ze začátku někoho bude urážet, ale celkově by to mělo trochu pomoct.

Upřímně z mého pohledu: zrovna ty flamy, které se v daný moment řešily, se mi zdály celkem smysluplné, padlo tam hodně otázek na činnost týmu, co a jak se posuzuje atd. Přesto to bylo smazáno (tam bylo dobrého matroše na citování), většina otázek nezodpovězena a celé to bylo uzavřeno, že se zpřísní "režim" na fóru. A pak tu vyskočí jeden buger a nastane toto... tohle já osobně nechápu už vůbec.
Ta pravidla nebyla jeste schvalena, ovsem brzy budou. Jak Naylun psal, tehdy slo o predzvest.
Zamčeno