Dispel hůlky

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Tak, ony ty hůlky by byly hlavně pro nemágy - kouzlící povolání mají vlastních her na téma "odkouzli a zabij" dost.
Ale zase, v tomto lepší než u sousedů na Thalii, kde mají lektvary snad na většinu kouzel včetně Lepšího útočiště a TS :blink:
Naposledy upravil(a) Braenn dne 2. 8. 2010 15.10, celkem upraveno 1 x.
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Aefar píše:
allekoo píše:mno... nejde o nastavenie sveta, ale o to že normoš Dispel ani Dispel hulka z obchodu nedokaže to čo Dispellhulka od NPC, a nevraviac o tom že to nieje ani nejaky feat či item, ale odhadujem automaticky script ktory sa spusti ked prijde na blizko nejake to svietiace PC a husti to do teba pokial všetko nepadne :-D
Dispelu od PC i kuzla od npc sa ubraniš hulke ne.

Plechovkam by tiež nevonalo keby malo každe desiate Npc niečo čo ich prikova k zemi bez možnosti reagovat či sa tomu branit. :bigwink:
Aha... to jsem nevěděl... Přesto je třeba najít způsob, jak se bránit, nebo najmout ty plechovky

Jinak my plechovky používáme volnost pohybu a různé psychické ochrany, v případě nutnosti i pro kamarády :bigwink: Ale to jsme zpátky u debaty o kněžích...

Chápu, že dispell hůlka je nepříjemná. Pro mě je nepříjemná taky... ale počítám s ní, že se může vyskytnout.

Pak si všímám ještě jednoho neduhu ve hře. Spousta postav má tendenci využívat maximum buffů, které systém dovolí, i na ty nejbanálnější výpravy. Mnohdy je přitom užitečnější neplýtvat a využívat pouze tolik síly, kolik je potřeba. Kolikrát si pamatuji, jak mi někteří nabuildovaní válečníci ve hře i OOC spílali, že je nebuffuju... a když na to přišlo, zmizel jim strach, dostali volnost pohybu, byl dostatek healů a poté, co na ně někdo hodil dispel hůlku, sebral jim tím efekty lektvarů, dostali magic resistance a milý mág si pak proti našemu válečníkovi ani neškrtl. A tak nakonec ten nabuildovaný válečník zjistí, že nepotřebuje být ještě silnější než nejsilnější z nejsilnějších a udělat DMG za 150, ale že mu stačí dmg za 50 a při tom přežije i takové špeky, jako dispell hůlky, paralyzační kouzla, elektrošoky atd...
nabufovat se až po dekl, pak si možná troufnu projít jezevčinami. Ale půlky budu mít stažený stejně, hrozba dispel hůlky , kterou v drápcích třímá starý jezevec mne stálě zneklidňuje. Ne svojí absurdností, ale reálnou hrozbou.

trošku přehnané, ale přesně osvětlující IC pohnutky proč. Lepší přebuffovaný než mrtvý.
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

OneHeart píše: ...nabufovat se až po dekl, pak si možná troufnu projít jezevčinami.
Naylun by mohl vyprávět:)) Aneb jsou situace, kdy mágové velmi rychle přebíhají Avatary, protože ooc představa že najdou jejich epickou mrtvolu právě v těchto místech se.. velmi těžko zkousává.
Naposledy upravil(a) Braenn dne 2. 8. 2010 15.23, celkem upraveno 1 x.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

OneHeart píše: trošku přehnané, ale přesně osvětlující IC pohnutky proč. Lepší přebuffovaný než mrtvý.
Tak jako to jo, souhlas, ale takove absurdity, ze jezevci maji na eq dispel hulky, to teda ne-e :smile:
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

cybermisa píše:
OneHeart píše: trošku přehnané, ale přesně osvětlující IC pohnutky proč. Lepší přebuffovaný než mrtvý.
Tak jako to jo, souhlas, ale takove absurdity, ze jezevci maji na eq dispel hulky, to teda ne-e :smile:
jeden nikdy neví, když i prašivej čokl může nosit prstýnky a rukavičky, co by pak mohli nosit nechvalně známí džezevci :biggrin:


edit: Obrázek
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

OneHeart, Braenn: To už je o taktice a o tom, jak každá jednotlivá postava přistupuje k řešení problémů.

Nicméně já se taky každý den nenatírám repelentem, nemažu na sebe opalovací krém a nedělám jiné podobné "buffy". Stačí je použít, když je potřebuju.

Tak nějak jsem to myslel.

Jistěže do zcela neznámého a neprozkoumaného prostředí, kde se dá očekávat ledacos, použiji maximum prostředků - ale takových míst je tím méně, čím více se jich v průběhu života prozkoumá - a pak už se dají opět šetřit síly a využívat "buffy" účelně (to znamená, že příště si na Krétu krém na opalování a mléko po opalování beru, ale repelent ne :biggrin: ).

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

OneHeart píše:
cybermisa píše:
OneHeart píše: trošku přehnané, ale přesně osvětlující IC pohnutky proč. Lepší přebuffovaný než mrtvý.
Tak jako to jo, souhlas, ale takove absurdity, ze jezevci maji na eq dispel hulky, to teda ne-e :smile:
jeden nikdy neví, když i prašivej čokl může nosit prstýnky a rukavičky, co by pak mohli nosit nechvalně známí džezevci :biggrin:
Jako ty si z nich utahujes, ale eq jezevci si te najdou, i kdyz jsi offline … :r.i.p.:
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Aefar píše: Nicméně já se taky každý den nenatírám repelentem, nemažu na sebe opalovací krém a nedělám jiné podobné "buffy". Stačí je použít, když je potřebuju.

Tak nějak jsem to myslel.
rozhodně pravda!

blbý je, že je potřebuju pořád :blush:

edit: s intelignecí pod 30 se cítím méněcenný a bez dmg redukce alespoň 20 zakusuji opravdový stress a nervozitu. Doktorka říkala, že prý to není zdravé. Co bych neudělal pro své zdraví.
Naposledy upravil(a) OneHeart dne 2. 8. 2010 15.36, celkem upraveno 1 x.
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

OneHeart píše:
rozhodně pravda!

blbý je, že je potřebuju pořád :blush:
Tož to už je pak tvoje věc :clover:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

Choďte jen s jedním či dvěma boosty, kouzla šetřete a používejte jen tam, kde jsou skutečně potřeba. Viděl jsem, že pak kleslo použití hůlek systémem o cca 50%.
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

mno.. proti dispelhulke je jedina obrana nemat kuzla. To že sa plechovka ma ako branit proti držaniam, strachu je ina... keby malo každe to spomenute 10 npc kriplaštrajk neviem akoby si sa mu branil :biggrin: *mrk*mrk*mrk*

mno... a nie každy tu beha z 200hp+, nie každy ma bez kuziel AC 30+, nie každy chlemta lektvary ako na bežiacom pase, nie každy ma bambilion heal kuziel ked je treba.… a ono ta prskavka bez buffov padne ako steblo travy pod kosou. kže tak :biggrin:
Because I'm Batman !!!
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

OneIceOne píše:Choďte jen s jedním či dvěma boosty, kouzla šetřete a používejte jen tam, kde jsou skutečně potřeba. Viděl jsem, že pak kleslo použití hůlek systémem o cca 50%.
Presne tak! Oni to jsou potvory a umeji si dobre spocitat, ze kdyz je nekdo boostnuty jenom malo, tak se nevyplati tu dispel hulku pouzivat :smile:

Ne vazne, co si budeme povidat, high level wiz/sorc si v 90% vystaci se SS+IMP.INVIS, pro jistotu jeste ochrana proti zlu … Prilis mnoho boostu je potrava pro interference a dispel hulky :yes:
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

allekoo píše:mno.. proti dispelhulke je jedina obrana nemat kuzla. To že sa plechovka ma ako branit proti držaniam, strachu je ina... keby malo každe to spomenute 10 npc kriplaštrajk neviem akoby si sa mu branil :biggrin: *mrk*mrk*mrk*

mno... a nie každy tu beha z 200hp+, nie každy ma bez kuziel AC 30+, nie každy chlemta lektvary ako na bežiacom pase, nie každy ma bambilion heal kuziel ked je treba.… a ono ta prskavka bez buffov padne ako steblo travy pod kosou. kže tak :biggrin:
No, tohle už je čistě osobní názor, ale mě nejvíce baví chodit po desce absolutně bez buffů, bez lektvarů, s HP pod 200 a s AC 20 :biggrin: To je teprv zábava s takovouto postavou vyrazit od Drehanu do Gnorrisu nebo na průzkumy bažin plných terradontů a krokodýlů. Ale jak říkám, to už je osobní pohled na věc. Samozřejmě, u prskavky je nutný nutný buffovací základ - ale asi ne plný a pořád.

Podle mě je první dovednost na EQ naučit se ustupovat z boje, teprve potom vyhrávat a přicházet na to, jak :biggrin:

Ale to už je opravdu jednak OT a jednak osobní vyznání toho, co mě baví :clover:

Jen chci říct, že pohledů může být mraky a může jich být spousta... každého baví něco jiného, ale nastavení světa je nastavení světa a v takovém světě postavy žijí a misí se s tím naučit žít.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

IC logika supersilné univerzální dispell hůlky jen pro NPC (pro jistotu nesebratelné, nedropovatelné) mi ovšem poněkud uniká.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

bič na čarodejnice.…

doslova :megalol:
Because I'm Batman !!!
hoodedskull
Příspěvky: 86
Registrován: 28. 12. 2008 11.21

Příspěvek od hoodedskull »

kokosak píše:IC logika supersilné univerzální dispell hůlky jen pro NPC (pro jistotu nesebratelné, nedropovatelné) mi ovšem poněkud uniká.
Ber tak ze to neni hulka ale proste oni to umi, ale systemove je to poreseny holt tou hulkou, a ze mozek jim sice taky vyskrabnes, nekteri jedinci si na tom i pochutnaji, ale tezko z nej neco pouzijou pro kouzleni :D
_________________
GID: hoodedskull
Irma Střapatá - průzkumníčka a hudebníčka
Ramcen syn Erlordův - mistr řemesla kamenického
Thaldor Rakhum - poustevník z Fagadu

"Kdo s hrdostí nepřizná vlastní chyby, nemá hrdost!" Charles Dickens
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

a teď bychom mohli zase o TS, co?
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

OneHeart píše:a teď bychom mohli zase o TS, co?
Tak do debaty ohledně TS bych se vnořil :))
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Žádný TS. :)

Stěžujou si tu kouzelníci, že NPC nemají nic, co by přikovalo plechovky k zemi a zneschopnilo je - a oni mají, jmenuje se to Fear a sesílají to už ti nejdebilnější skřetí šamani. A to je pro samotnýho válečníka pěkný oříšek, dost často to znaemná návštěvu Druhé strany.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Potvrzuju, jeden fear mnohdy udělá víc než nejdrsnější smrtící kouzlo :)
Kraki Skengdrang
Odpovědět