Pár otázek k zodpovězení

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od placidity »

Pozor na přípony!

o -itovec bych se raději vůbec nebavil, protože je to imho určitě blbě (a tím pádem i argumentace tímto je mimo)

A jinak třeba Solarita a Hargudita zní sice nezvykle, ale pořád mi to nepřijde vyloženě špatně - bohužel jsem nenašel pravidlo jak tyhle věci tvořit, proto tedy zazněla otázka. Osobně mi ale přijde -ovec jako víc hovorové označení než -ita.

btw: husita, jezuita, táborita,…

ad mourek: Hrebogita, když už :biggrin:
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Mourisson1 »

Neee, to je Hrebogova žena! :D
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Wolf »

Je to asi úplně jedno.
Nemel to byt Zarytovec a Zarytovci, ale zatím se to nějak nezměnilo.
(zni to totiž divne).
Tedy Zarovci a Zar, pokud tuto informaci opravdu potrebujete, coz imho ne, protože sám tým to používá různě :D
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Van »

Máte žít v iluzi, že bůh je Zarit a tím pádem jsou Zaritovci odpovídající (Solar-ovci). Na mě to funguje :biggrin:
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1031
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Ikkie »

A to nechtějte vědět, jak jim říkají trpaslíci.
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Selvagion »

Zeptal jsem se své matky češtinářky a ta mi řekla, že v pravidlech českého pravopisu pro to není pravidlo. Jde o ustálené spojení a vpodstatě rozhodující je, jak by si ti následovníci sami říkali. Nicméně pro označení zarytovci (příslušníci nějaké skupiny se píší vždy s malým písmenem), není žádný češtinský důvod.
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Wolf »

Buh je Zar, ne Zarit.
Zar-ovec.
Zarit je případný příslušník viry, ale zbytecne tu řešíme IC veci,
Treba je to cele záminka, abyste bádali.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Woxa »

No, my tu řešíme čistě gramar nazi záležitost, protože cosi sepisujeme a tedy nás zajímá, co je gramaticky správná verze kultisty uctívajícího boha Zara.
O ničem jiném tento dotaz být neměl. Nezajímá nás, jak si myslíte, že si ta sebranka říká ani jakého boha dle vás uctívají. My svou pravdu známe :D
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Braenn »

Věřící by byl spíš Zarita, ne Zarit.
Člen kultu pak může být cokoli od Zariťáka, Zarovce i Zarity. Zaritovec určitě ne, jak tu padlo, bůh je Zar, ne Zarit.
Otázka měkkého tvrdého i/y je taky na pořadu, když je Bůh Zar, mělo by se pěkně česky psát Zaryta. Zarytý Zaryta, kupříkaldu. :biggrin:

Za sebe dávám přednost jménu Zarovec.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od placidity »

Jo, ale protože cizí slovo, tak bych viděl jako schůdného i onoho Zaritu - přeci jen s rytím asi moc společného mít nebude :)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Braenn »

placidity píše:Jo, ale protože cizí slovo, tak bych viděl jako schůdného i onoho Zaritu - přeci jen s rytím asi moc společného mít nebude :)
Asi jo. Ale cizí slovo je Zar. Bez -ita. Koncovka už je česká.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Tomyn »

Popravdě styďte se, řešíte IC věc OOC cestou na fóru. BADATELÉ to řeší IC.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Woxa »

Woxa píše:No, my tu řešíme čistě gramar nazi záležitost, protože cosi sepisujeme a tedy nás zajímá, co je gramaticky správná verze kultisty uctívajícího boha Zara.
O ničem jiném tento dotaz být neměl. Nezajímá nás, jak si myslíte, že si ta sebranka říká ani jakého boha dle vás uctívají. My svou pravdu známe :D
Nicméně, rád se nechám poučit, jak mám IC řešit záležitost české gramatiky :clover:
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Woxa »

Z jiného soudku, jak se vlastně pohlíží na kouzlo time stop? Jak mám z IC pohledu brát dění během jeho působení (když nejsem ten, kdo ho sesílá)?

Osobně na to pohlížím tak, že sesilatel se najednou stává "nadlidsky rychlým a já na něho nejsem schopen reagovat, ale veškeré děnní IC vnímám. Nicméně někde jsem se (nevím zda na EQ foru či jinde) jsem se setkal i s názory, že co se děje během timestopu moje postava nemůže vědět.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Van »

I kdyby byl super rychlý, tak Lois Lanová taky nikdy nepostřehla, že Clark Kent na setinu vteřiny zmizel a najednou měl v rukách večeři či jinou požadovanou věc...
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Braenn »

Souhlas s Nalkem. V popisu kouzla se přímo píše, že sesilatel je na okamžik vyjmut z toku času - tzn. ty nevnímáš vůbec nic, pro tebe neuběhla ani vteřina.
Co ale vidíš (slyšíš) je sesílání kouzla samotného. Skoro celý grafický efekt proběhne ještě před zastavením - pokud to dotyčný neseslal chytře (a ty to kouzlo znáš), víš/tušíš, žes tím (nebo prostě něčím) byla ovlivněna.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Mourisson1 »

Jo, taky jsem to tak vždycky bral. (Jak psal Nalk a Braenn)
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Calcathea
Příspěvky: 127
Registrován: 11. 12. 2006 22.33

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Calcathea »

Ano mělo by to tak být. I když je velmi diskutabilní. Tvorba nové "časové kapsy" by musela vytvořit jakousi alternativní realitu. Sesilatel může být mimo čas ale dění kolem se také řídí jakýmsi časem. Například i když si mimo čas oheň nebude hořet rychleji a to mimo by se mělo také řídit zákony času mimo tuto "kapsu" Pokud by se neřídilo docházelo by k paradoxům které by byly dost těžko vysvětlitelné. (Například jak se ovlivňujou 2 současně vykouzlené timestopy?) Co kapající hrnek za běhu? vítr mimo timestop a v něm? Věci které nejsou jen "jeden kus"
Navíc pokud to bereš tak že jsi vyjmut mimo čas a hodíš fireball měl by v momentě kdy opustí tvůj čas stuhnout a poté co se vrátí vše do normálu vylétnout. proč. Postava v timestopu stárne/nestárne? a další věci.
Timestop je snadné definovat pro jednu osobu ale těžko definovat vnímáme li jej v prostředí jako takovém.

Edit: Teď mě napadá jak by se chovalo světlo se svojima 300k Km/s v timestopu a mimo něj? Není taky úzce spojené s vnímáním času?
Calcath: Bývalý otrok poznamenaný Ostrovem.
Vallador: "Jsem lovec. Luk pasti a tak."


Každý z nás žije ne každý ale skutečně umírá!
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Van »

1) Útočné spelly seslané v timestopu se dle mé zkušenosti drží u mága a v momentě skončení timestopu se rozlétnou na své cíle. Je to velice efektní podívaná :biggrin:
2) Osobně neřeším fungování v globální rovině - tzn. jak funguje vyjmutí z času apod., ale pouze tu skutečnost, že nikdo kromě sesílajícího mága neví, co se při zastavení času stalo.
3) A pokud už bych se tím fungováním měl zabývat, tak bych to bral tak, že prostě všechny v oblasti krom sebe určitým způsobem "zamrazíte". Proto také, kdokoliv další "příjde" (přechody, přispawnování) se může hýbat. Jako referenci bych použil třeba onen né-moc-oduševnělý seriál Čarodějky, kde jedna z nich mohla "zmrazit", ale jen ty, co s ní byly v omezeném prostoru, např. místnosti.
Calcathea
Příspěvky: 127
Registrován: 11. 12. 2006 22.33

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Calcathea »

Jenže kouzlo je na EQ vyjmutím z času definované což je trochu nešťastné.
Calcath: Bývalý otrok poznamenaný Ostrovem.
Vallador: "Jsem lovec. Luk pasti a tak."


Každý z nás žije ne každý ale skutečně umírá!
Odpovědět