Pár otázek k zodpovězení

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Braenn »

Zdravím,

existují nějaké reálie, recepty nebo řekněme "povinné" přísady, postupy atd. pro výrobu léčivých lektvarů a/nebo mastí? Nejde mi o craft, spíše o znalost základních poznatků, postupů, přístrojů/vybavení, které nejde obejít a musí u toho být, i když se samotný recept bude lišit.
Když bych časem chtěla, aby postava "míchala" vlastní lektvary (ač je reálně koupím), a nevymýšlela přitom úplné kraviny.

Díky
Uživatelský avatar
Morgie
Příspěvky: 545
Registrován: 24. 4. 2009 18.19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Morgie »

Ahoj, ohledně nějakých léčivých bylin - existuje herbář s nejběžnějšími bylinami na EQ. Dá se sehnat v Amfi u kněžek. Pak je kniha trpasličích bylin, ta je myslím někde v knihovně. Jsou to ale všechno takové spíš RP mantinely pro běžné neduhy, jako nachlazení a nevolnost atd.. Přímo magické lektvary nějaký craft systém nemají.

"Tinve"
Soví pírko
Morgie †

Tilia Cordata
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 517
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Zlofas »

Ahoj,

chtěl bych se prodiskutovat pár věcí ohledně bardské písně/písně prokletí.

1) Pochází síla/buff z bardské písně z magie nebo z vnitřní síly inspirované postavy? Je správně chápat, že postava, co si vyslechne bardovu píseň je vyhecovaná tak, že podává lepší výkony, nebo má bard magický hlas, který externě navýší schopnosti postavy?

2) Systémově vyvolává bardská píseň grafický efekt (takového to vžum a bouřkový obláček u písně prokletí). Lze to brát RP jako něco co vidí i ostatní postavy, nebo je to čistě založeno na sluchu?

Uvedu příklad: bard doprovodí svého kámoše na turnaj v soubojích bez magie. Zatímco jeho přítel bojuje, tak mu k tomu bard bude hrát a inspiruje ho k lepším výkonům. Z Rp hlediska si to představím, jako že bard vyhecuje společníka, ale systémově se ukáže buffovací efekt - což by mohlo vyvolat nařknutí z podvádění.

Díky za odpověďi, docela mi to vrtá hlavou.
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2825
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Ogar »

Zlofas píše: 5. 10. 2020 8.05 Ahoj,

chtěl bych se prodiskutovat pár věcí ohledně bardské písně/písně prokletí.

1) Pochází síla/buff z bardské písně z magie nebo z vnitřní síly inspirované postavy? Je správně chápat, že postava, co si vyslechne bardovu píseň je vyhecovaná tak, že podává lepší výkony, nebo má bard magický hlas, který externě navýší schopnosti postavy?

2) Systémově vyvolává bardská píseň grafický efekt (takového to vžum a bouřkový obláček u písně prokletí). Lze to brát RP jako něco co vidí i ostatní postavy, nebo je to čistě založeno na sluchu?

Uvedu příklad: bard doprovodí svého kámoše na turnaj v soubojích bez magie. Zatímco jeho přítel bojuje, tak mu k tomu bard bude hrát a inspiruje ho k lepším výkonům. Z Rp hlediska si to představím, jako že bard vyhecuje společníka, ale systémově se ukáže buffovací efekt - což by mohlo vyvolat nařknutí z podvádění.

Díky za odpověďi, docela mi to vrtá hlavou.
Ahoj, zkusím na tvé otázky odpověděť:

1) Bardská síla/buff z bardské písně je za mne speciální druh vnitřní síly barda, která roste se schopností postavy (lvl). Důvodem je zejména to, že bard může zpívat svůj song i na místech, kde magie vůbec nefunguje.

2) Bardská píseň a píseň Prokletí je těžká věc... efekt to má, účinky to má a jak jde do tuhého, tak má systém mnohdy přednost. Obzvláště u takto plošných efektů a obzvláště u svízelných situací, mezi které se takové supportnutí kamaráda na turnaji může rozhodně stát. Ale kdo nezkusil... :biggrin:
Uživatelský avatar
Morgie
Příspěvky: 545
Registrován: 24. 4. 2009 18.19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Morgie »

Braenn píše: 4. 10. 2020 11.45 Zdravím,

existují nějaké reálie, recepty nebo řekněme "povinné" přísady, postupy atd. pro výrobu léčivých lektvarů a/nebo mastí? Nejde mi o craft, spíše o znalost základních poznatků, postupů, přístrojů/vybavení, které nejde obejít a musí u toho být, i když se samotný recept bude lišit.
Když bych časem chtěla, aby postava "míchala" vlastní lektvary (ač je reálně koupím), a nevymýšlela přitom úplné kraviny.

Díky
Pošlu ti to, co zatím je do PM?

"Tinve"
Soví pírko
Morgie †

Tilia Cordata
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od Braenn »

Morgie píše: 5. 10. 2020 13.56 Pošlu ti to, co zatím je do PM?
Ahoj, já mám oba herbáře, spíš mi jde přímo o tu výrobu lektvarů. Zda je reálné, aby to postava někdy uměla s nějakým základním vybavením, a mohla to o sobě tvrdit, nebo to na Desce umějí jen tři lidi, protože je pro to potřeba gnomská odstředivka s krystalem z jiné sféry a pákou, která funguje jen na MUNI v první sudou středu v měsíci.
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Pár otázek k zodpovězení

Příspěvek od zdech »

Má-li nějakou váhu dříve odehrané dění, dá se výroba lektvarů jak IC naučit, tak IC provádět (je-li přístup k běžnému alchymistickému vybavení).
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Odpovědět