Pár otázek k zodpovězení

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Měl jsem to napsat spíše někam do OOC: Ostatní. Kouknu na tu wiki, jak radil Calcathea. Šlo mi o to, jestli je to vyloženě fyzicky část jeho těla. Když to přeženu, tak kdybych ji minotaurovi vzal z ruky a měňavec se vrátil do své původní podoby, tak mu bude chybět ucho.
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

To kdyžtak pak napiš na cos přišel, zajímá mě i to jestli budeš pak v ruce držet ucho nebo sekeru :biggrin:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Chápu, že systémově to asi líp nešlo, ale podle mne to je děsná pakárna, aby ze sebe měňavec dovedl udělat tvrdé železo s vlastnostmi obvyklé sekery. Možná by se tedy hodilo měňavce vytrénovat na to, aby ze sebe udělal plátovku. No... a když už umí železo, tak proč ne adamantium! :) Nebo mithril! Místo lišky kolem krku noste adamantiového měňavce! :))

Asi bych se to holt snažil moc nerozvádět a moc o tom nedebatovat, nebo se IC dostaneme na tenoučký led. :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

Bude mít měňavec, před proměnou nesoucí kvádr žuly, po proměně ledvinové kameny?
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

TT píše: Nevím, jak moc je tomu NWN systém nakloněn s featem Odzbrojení, ale já bych byl ochoten uvažovat i o tom, že takto proměněnému měňavci sekera jednoduše vzít nejde.
propůjčit Grika k případnému "OOC testování", pokud se přihlásí nějaký pokusný králík ehm měňavec.

Jinak teda já bych se asi taky přikláněl k tomu, že je to jeho součást, kterou nelze jen tak vzít.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Woxa píše:propůjčit Grika k případnému "OOC testování", pokud se přihlásí nějaký pokusný králík ehm měňavec.

Jinak teda já bych se asi taky přikláněl k tomu, že je to jeho součást, kterou nelze jen tak vzít.
Inu tak nwn wiki píše, že Minotaur nemůže být odzbrojen, a já si myslím, že to je proto, že ten model má sekery přidělanou napevno a nejde mu vrazit do ruky nic jiného (ani tu sekery dát pryč), tak "proto" že je neodzbrojitelný.

Tak.. a teď jak to IC vysvětlit, aby to nebyla kravina :)
Naposledy upravil(a) The_Balrog dne 18. 2. 2013 14.36, celkem upraveno 1 x.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Alquist
Příspěvky: 3700
Registrován: 11. 2. 2012 10.47

Příspěvek od Alquist »

The_Balrog píše:
Woxa píše:propůjčit Grika k případnému "OOC testování", pokud se přihlásí nějaký pokusný králík ehm měňavec.

Jinak teda já bych se asi taky přikláněl k tomu, že je to jeho součást, kterou nelze jen tak vzít.
Inu tak nwn wiki píše, že Minotaur nemůže být odzbrojen, a já si myslím, že to je proto, že ten model má sekery přidělanou napevno a nejde mu vrazit do ruky nic jiného (ani tu sekery dát pryč), tak "proto" že je neodzbrojitelný.

Tak.. a teď jak to IC vysvětlit, aby to nebyla kravina :)

Přirostla mu k ruce !! :blush:
RIP
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 508
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Příspěvek od Zlofas »

Na podobnou otázku mi jednou odpověděl jeden prastarý měňavec tohoto serveru takto "Platí, že cokoli opustí dotek šiftra, mělo by zmizet, takže žádný předávání seker apod."
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

The_Balrog píše:Chápu, že systémově to asi líp nešlo, ale podle mne to je děsná pakárna, aby ze sebe měňavec dovedl udělat tvrdé železo s vlastnostmi obvyklé sekery. Možná by se tedy hodilo měňavce vytrénovat na to, aby ze sebe udělal plátovku. No... a když už umí železo, tak proč ne adamantium! :) Nebo mithril! Místo lišky kolem krku noste adamantiového měňavce! :))

Asi bych se to holt snažil moc nerozvádět a moc o tom nedebatovat, nebo se IC dostaneme na tenoučký led. :)
On už měňavec zbroj jaksi dávno umí :bigwink:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Mourisson1 píše:On už měňavec zbroj jaksi dávno umí :bigwink:
To nebyla pointa :bigwink:
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3507
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Podle DnD by žádnou sekeru neměl, byl by to prostě nahej a neozbrojenej minotaur/kobold/člověk/cokoliv. V NWN by odebrání sekery nebo jiné zbraně nemělo poškodit tělo shiftera, stejně jako mu vystřelení ostnů v podobě manticory neudělá depilaci nebo plešku. Pro shiftery zákon o zachování hmoty neplatí (pokud nechcete tvrdit, že většina podob je zevnitř dutá, protože i při nejlepším svědomí a dvojitých obědech v sobě nenajde dost hmoty na třeba draka).

IC vysvětlení je na spekulacích spolků jako MUNI (kdyby fungovala), shiftery IC vysvětlení jejich schopností nezajímá a přeměňují se i bez toho, že by to chápali.

Jinak samozřejmě platí, že systém má přednost, pokud tým nevydá jiné prohlášení, takže pokud systémově zbraň sebrat lze, pak lze sebrat.
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Měňavec je vlastně něco jako doppler ze Zaklínače a ti dokázali napodobit jak vzhled, tak i výstroj a výzbroj. Geralt to popisoval jako připůsobení jejich kůže, a že kalhot by se takový doppler vzdával asi hodně nerad, navíc by hned ztratily svoje vlastnosti. Ale ani tamní čarodějové vlastně nevědí, jak to doppler dělá :)

Řekl bych, že taková zbraň či jakákoli věc musí být pořád nějakým způsobem spojená s tělem měňavce a prostě ji odložit nejde, protože je jeho součástí.
Calcathea
Příspěvky: 114
Registrován: 11. 12. 2006 22.33

Příspěvek od Calcathea »

Zuzu máš pravdu. Teď sem na to koukal. Vlastně když sem DnD hrál nikdy shifter v grupě nebyl tak sem ho ani nějak zvlášť nestudoval. Minotaurova sekera je jen doplněk NwN aby byl.… použitelný.

V některých případech je možná škoda že systém převažuje nad RP. Věřim že někteří lidi tím jednoduše argumentují... tosamé ta chyba s pouty a povalením.

RP má tu výhodu že se dá zahrát prakticky cokoli a v mnohých případech narozdíl od systému tvrdě podporuje logiku kterou systém mnohdy popírá.

Ano. Shifter je jediná v DnD nevysvětlitelná věc. Porušuje zákon zachování energie.
Calcath: Bývalý otrok poznamenaný Ostrovem.
Vallador: "Jsem lovec. Luk pasti a tak."


Každý z nás žije ne každý ale skutečně umírá!
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Díky za odpovědi:).
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Calcathea
Příspěvky: 114
Registrován: 11. 12. 2006 22.33

Příspěvek od Calcathea »

Mám otázku. Může mi někdo říci něco o fauně a flóře v mořích? Cal se v jedné chvíli zmínil o tom že jak se koupal v moři popálily ho medůzy. Pak sem se zamyslel nad tím jestli důzy na EQ vůbec v mořích žijou?
Zakládal jsem tuto teorii že ekosystém jak v lesích, horách.… tak i v mořích by měl být cca podobný tomu našemu aby zprávně fungoval.

Otázka na vás zní. Žijou na EQ v moři důzy? Případně k tomu připiště něco více.
Calcath: Bývalý otrok poznamenaný Ostrovem.
Vallador: "Jsem lovec. Luk pasti a tak."


Každý z nás žije ne každý ale skutečně umírá!
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Obecně nelze překlápět reálné reálie do hry především tam, kde kolidují s reáliemi Equlibrie, přeneseně D&D. To medúzy snad nejsou, moře jsou však ta nejméně prozkoumaná místa světa, takže je spíš otázka, zda postaví obecně umí pojmenovat to, co všechno tam dole žije. Hovoře tedy ústy běžného obyvatele, o medúzách neví ničeho, ale nade vší pochybnost existuje bezpočet tvorů, již stáhnou je do hlubin.
Mithirwen Celeavaeil
Calcathea
Příspěvky: 114
Registrován: 11. 12. 2006 22.33

Příspěvek od Calcathea »

Díky... takže ať je to co je to Cal by vlastně ani neměl vědět že to byly Důzy i když teda pravděpodobně nejsou takže tuto část debaty nechám plavat jako by se nestala :)
Calcath: Bývalý otrok poznamenaný Ostrovem.
Vallador: "Jsem lovec. Luk pasti a tak."


Každý z nás žije ne každý ale skutečně umírá!
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Rybáři mohou sem tam nějakou spatřit, ale obecné povědomí bude nízké. A především, mezi učenými se medúza píše s čárkou nad písmenem u. :smile:
Mithirwen Celeavaeil
klika
Příspěvky: 23
Registrován: 1. 4. 2007 15.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klika »

Calcathea píše: …….Zakládal jsem tuto teorii že ekosystém jak v lesích, horách.… tak i v mořích by měl být cca podobný tomu našemu aby zprávně fungoval.

Otázka na vás zní. Žijou na EQ v moři důzy? Případně k tomu připiště něco více.
jen pro doplnění jestli mohu, co se týče těch lesů a hor....tak není podobný našemu a nemusí fungovat...od toho aby dobře fungoval je tam srdce života, mocnosti atd....takže se na desce vyskytuje jen to co je tam systémově...tj...komáři, včely, muchy,lmasité larvy, velké verze hmyzu, jeleni, medvědi, vlci, racci, havrani atd...ale třeba lišky by jsi tam hledal marně...takže kupříkladu..."kličkoval jsem jak zajíc"… je docela zcestné...pokud není postava ze světa kde zajíci jsou...ale to by se na ni zase místí dívali trochu nechápavě a žádali by asi vysvětlení co to ten zajíc vlastně je. Alespoň takhle jsem to dostal vysvětleno od Aefara když jsem si nebyl jistý co dělat když jsem sháněl sněžnou lišku....ale to jen tak
Uživatelský avatar
Mini
Příspěvky: 262
Registrován: 24. 5. 2010 15.22

Příspěvek od Mini »

klika píše:...jen pro doplnění jestli mohu, co se týče těch lesů a hor....tak není podobný našemu a nemusí fungovat...od toho aby dobře fungoval je tam srdce života, mocnosti atd....takže se na desce vyskytuje jen to co je tam systémově...tj...komáři, včely, muchy,lmasité larvy, velké verze hmyzu, jeleni, medvědi, vlci, racci, havrani atd...ale třeba lišky by jsi tam hledal marně...takže kupříkladu..."kličkoval jsem jak zajíc"… je docela zcestné...pokud není postava ze světa kde zajíci jsou...ale to by se na ni zase místí dívali trochu nechápavě a žádali by asi vysvětlení co to ten zajíc vlastně je. Alespoň takhle jsem to dostal vysvětleno od Aefara když jsem si nebyl jistý co dělat když jsem sháněl sněžnou lišku....ale to jen tak
Pak tedy i "ježek" jako název zátaras, jak jsem často slýchávala ve vojenském táboře. :blush:
Když není znám ani ten píchací mořský ani ten dupací z křovin. :bigwink:
Mad Lay
Laura Boo
Rozy
Odpovědět