Nevyléčitelný zánět žaludku

Když se něco děje s vaší postavou

Moderátoři: Dungeon Master, World Builder

Nalk
Kontaktovat uživatele:

Nevyléčitelný zánět žaludku

Příspěvek od Nalk »

Podle všeho moje postava dneska chytla zánět žaludku, jelikož jsem se uklikl a omylem nechal Vana sníst spálené maso. V chrámech mi řekli, že je nemoc neléčitelná a musí se přetrpět. V knihovně jsem si ověřil symptomy a použil pak klerické kouzlo - vyleč zánět žaludku (5. kruh) a koupil i balíčky pro léčbu zánětu žaludku a taktéž nic (kouzel jsem zacastil postupně v průběhu dne asi 15, balíčky jsem zkusil tři).

Je to ok? Nějaké podobné zkušenosti?

EDIT: léčení bez buffu běžně na hodnotě 20
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Naylun

Příspěvek od Naylun »

Možná jde o pokročilejší fázi - žaludeční vředy.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Nalk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Naylun píše:Možná jde o pokročilejší fázi - žaludeční vředy.
Podle IG knihy o nemocech jsem pochopil, že ta by měla vycházet pokud by sis dál ten zánět zhoršoval. Ale no dám tomu myšlenku.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"

Jon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Je možný že sis hodil jedničku při léčení (epic fail)…
Kraki Skengdrang
Paklic

Příspěvek od Paklic »

Z vlastní zkušenosti vím, že zánět žaludku je nevyléčitelný.
Nalk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Což při množství léků je divné ne?

Jon: psal jsem, že proběhlo dohromady aspoň patnáct pokusů

Paklic

Příspěvek od Paklic »

Je to holt narušená žaludeční stěna a žaludeční šťávy ji asi neusnadňují vyléčení.
cybermisa

Příspěvek od cybermisa »

Nalk píše:Což při množství léků je divné ne?

Jon: psal jsem, že proběhlo dohromady aspoň patnáct pokusů
Treba jsi to uz davno vylecil a ted je ti blbe z tech vsech leku :bigwink:
zuzuPD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Co si pamatuju, tak ten "zánět žaludku" ze spáleného masa se mi pomocí léků nepodařilo vyléčit a musel sem si ho přechodit (holt "masožrout" lže). A to měla postava tendenci zvracet v těch nejméně vhodných momentech :biggrin:
Hyperaktivní hlavně MUNI.
KaTo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Hurá, spam (ale já ho nezačal :shades: )! Ale tenhle stojí za to :blink: :megalol: . A mě to prostě nedá neokomentovat.
Nalk nahlasil (podezření) na bug a následují reakce:
1) Nyalun (možná) neví jak zánět funguje
2) Jon (vpodstatě) napíše, že si hodil 15x jedničku při léčení (wtf?)
3) cybermisa napíše, že se (třeba) po třech balíčkách předávkoval
4) "běžní" hráči potvrdí (skoro) jistý bug :megalol:
5) KaTo si z toho dělá (zase) srandu :megalol:
Obrázek
zuzuPD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

zuzuPD píše:Co si pamatuju, tak ten "zánět žaludku" ze spáleného masa se mi pomocí léků nepodařilo vyléčit a musel sem si ho přechodit (holt "masožrout" lže). A to měla postava tendenci zvracet v těch nejméně vhodných momentech :biggrin:
Ještě abych to doplnil, pamatuji si jak jistá postava dostala od jakési potvory zánět žaludku (pokoušel se vyzvracet duši) a to sem vyléčil kouzlem.
A pak jeden čuník (vlastně ta samá postava co pak sežrala to spálené maso :biggrin: on to byl docela smolař) se brodil v močůvce a horších věcech, až mu z toho nakonec bylo taky parádně blbě (co pár kroků zvracel), tam mu pomohl lék a později snad i chrám.
Čili možná ze spáleného masa je trochu jiná nemoc (?otrava jídlem?).

EDIT: teda docela by mě zajímalo co myslí KaTo uvozovkama u těch "běžných" hráčů
The_Balrog
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Jednou jsem se u Alky uklik a snědl neopečené (syrové) maso. Hned jí začalo být blbě (takže asi dostala zánět), doběhl jsem za pár minutek do chrámu a tam ji bez problémů vyléčili.

Rozdíl mezi našemi masy bylo, že já jedl syrové a vy (Zuzuovu postavu nevyjímaje) jste si dali spálené, což je asi fakt rozdíl.

A nebo právě u něj je ta chyba :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Nalk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Shrnuto:
IG kniha říká, že se dá zánět snadno vyléčit (dostupnost léků, dostupnost modliteb)
IG zkušenost je, že po po mých cca 15ti pokusech o vyléčení, jak modlitbou, tak léčivem (s dobrým léčením) nedošlo ke zlepšení
dle IG knihy a dle typu symptomů jde skutečně o zánět žaludku, nikoliv následné žaludeční vředy
dle této diskuze se nemoc zasekává jen v případě, že je ze spáleného masa (?)

jediný další faktor, který by mohl být pokažený, je moje runa slabší imunity, ale ta má ovlivňovat jen a pouze dobu trvání

EDIT: a proběhl navíc i jeden pokus o vyléčení jiným klerikem, ale taktéž neúspěšný

BTW: co znamená "je ti mrňavo"? ten výraz je asi nějaký pražský slang, bo já nevím... já bych řekl "je ti mizerně" nebo tak... mrňavo ve mě vyvolává komickou představu elfa, který si připadá, že je trpaslíkem

Jon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Áha, tak neléčíš žaludeční vředy, ale potřebuješ pilulky na odčervení. Try it.
Kraki Skengdrang
cybermisa

Příspěvek od cybermisa »

Jen dve poznamky:

1. IG knihy jsou stale jen a pouze IG knihy napsane postavami nebo NPC. Ne vsechno, co je v IG knihach, musi byt nutne pravda a fungovat presne tak, jak je popsano.

2. Pokud vim, tak runa slabsi imunity proste zvysuje nachylnost na horsi prubeh nemoci - nejen delsi doba trvani, ale i horsi pusobeni leku.
zuzuPD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Nalk píše:Shrnuto:
IG kniha říká, že se dá zánět snadno vyléčit (dostupnost léků, dostupnost modliteb)
IG zkušenost je, že po po mých cca 15ti pokusech o vyléčení, jak modlitbou, tak léčivem (s dobrým léčením) nedošlo ke zlepšení
dle IG knihy a dle typu symptomů jde skutečně o zánět žaludku, nikoliv následné žaludeční vředy
dle této diskuze se nemoc zasekává jen v případě, že je ze spáleného masa (?)
Ono to má hlavně myslím trochu jiný průběh, ten zánět žaludku, na který účinkovala modlitba, byl mnohem více o zvracení, při tomhle postava vydržela i poměrně dlouho nezvracet (a tu hlášku "je ti mrňavo" si pamatuju až od té z masa, hodně dlouho sem řešil co by to mohlo být za nemoc).

A pilulky na odčervení sem taky zkoušel, nepomohlo to, ale moje postava neměla nějaké obří léčení (navíc tasemnice co tě nutí zvracet by byla trochu kontraproduktivní :biggrin: kor když tasemnice bejvaj ve střevech)
Nalk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Drobný update:
Tak.… ve čtvrtek dopoledne jsem se nakazil.… i s runou by nemoc měla trvat jen dvojnásobnou délku... dle popisu zánět týden, vředy dva týdny.. tzn. zánět dva týdny, vředy čtyři týdny... zatím se vše drží, symptomy se nezměnily, takže by se mi to nemělo sečíst.

Dneska jsem zkusil použít zbylé modlitby na různé další nemoci a nakonec i univerzální léčitelský balíček. :smile: a stále nic

imho je to rozbitý

EDIT: čas nakázy přibližně čtvrtek 11:40 a máme pondělí po 11:40 a stále nemoc trvá

zuzuPD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Já to měl 3 (RL) dny, bez runy na oslabenou imunitu.

EDIT: A odolnost myslím 0 nebo +1; výdrž okolo 6ti
Nalk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Tak konec nemoci. Začátek čtvrtek 11:40, konec úterý 19:40. Runa velmi slabé imunity. Pěkné :smile:

Nalk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Před pár dny mi jakýsi nový hráč popisoval podobný problém se zánětem žaludku, ale ne od spáleného masa. Slíbil napsat na fórum více detailů, tak tímto bych rád dotyčného maroda upozornil (jelikož fórum podle všeho čte), aby to sem pak hodil :smile:

Odpovědět