Mass Effect 3

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Mass Effect 3

Příspěvek od Pavel Urban »

K tomuto bude asi hodně co povídat, takže zakládám extra téma. :smile:

Trailer

Kdo se těší ? :biggrin:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Já se na to těším jako malé děcko. :beby: Zrovna včera jsem si rozjel Mass Effect 2 abych si to celé zase projel.

Taktéž se těším na Dragon Age 2. :shades:

Bioware se zkrátka neztratí...

Mass Effect 3 - cca prosinec 2011

Dragon Age 2 - 11. března 2011
Wanting something does not give you the right to have it.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od cybermisa »

Pavel Urban píše:K tomuto bude asi hodně co povídat, takže zakládám extra téma. :smile:

Trailer

Kdo se těší ? :biggrin:

Jaaaaa! :biggrin: ME1 i ME2 jsem si nadsene koupil, ME2 jsem teda jeste nedohral (dohraju ted v ramci DM pauzy). Rozhodne super gameska!
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

*rozhlíží se po Ghostovi, kde asi je*
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

jsem musel nedávno všechny ME odinstalovat... :megalol: takže jsem to ještě nestihl dohrát ještě s … jak oni říkají... "human-centric" postavou :biggrin:

Dragon Age.. no nevím.. jednička mě až tak neuchvátila

Spíš otázka do diskuze:
Jak vám vyhovuje ME způsob dialogů? Má se zavést i do DA2. Někomu vadí, že tam je málo možností a je jasně dané (rozvržením v kruhovém menu), která je dobrá, neutrální, evilní. Jiní si to zase doceňují s tím, že když chtějí dobře působit, tak nemusí několik minut uvažovat, aby našli odpověď, která jim nejvíce vyhovuje.

Názory? :shades:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Nalk píše:
Spíš otázka do diskuze:
Jak vám vyhovuje ME způsob dialogů? Má se zavést i do DA2. Někomu vadí, že tam je málo možností a je jasně dané (rozvržením v kruhovém menu), která je dobrá, neutrální, evilní. Jiní si to zase doceňují s tím, že když chtějí dobře působit, tak nemusí několik minut uvažovat, aby našli odpověď, která jim nejvíce vyhovuje.

Názory? :shades:
Mne celkem vyhovovaly rozhovory v dragon age a ME1 - tento krok mi prijde jasne jako snaha priblizit RPG hru i tem, kteri to chteji hrat spis stylem FPS a rozhovory jenom proletet. :smile:

S Dragon age 2 souhlasim, taky se moc tesim a jeste bych jen uvedl ocekavane RPG The Witcher 2, na ktere ja se osobne taky mooc tesim :biggrin:
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Hry už dlouhou dobu spějí k zjednodušování, protože i doba je čím dál tím uspěchanější, a hráči se nechtějí zabývat "prkotinami", např. číst dlouhé dialogy. Nedávno jsem na doporučení mrknul na Planescape: Torment a pro 100 % mých spolužáků by to byla hra naprosto nestravitelná v kontrastu s čímkoliv soudobým.
Já mám staré, složité hry rád, a mrzí mě, že mi z HoMaM IV zmizely třeba vylepšení jednotek. Ale zase nemusím na rodičích somrovat peníze na nové PC, protože hraju spíš proti směru času. :biggrin:

A zkuste si taky někdy porovnat, jak dlouho vám bude trvat dohrát nějakou hru z doby krále Klacka a dnes (a kolik za ní zaplatíte). Jestli neznáte, tak www.gog.com.

Takže, pardón za OT: Já se netěším, protože to na svém křápu ani nepustím.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Olymar píše:Hry už dlouhou dobu spějí k zjednodušování, protože i doba je čím dál tím uspěchanější, a hráči se nechtějí zabývat "prkotinami", např. číst dlouhé dialogy. Nedávno jsem na doporučení mrknul na Planescape: Torment a pro 100 % mých spolužáků by to byla hra naprosto nestravitelná v kontrastu s čímkoliv soudobým.
Já mám staré, složité hry rád, a mrzí mě, že mi z HoMaM IV zmizely třeba vylepšení jednotek. Ale zase nemusím na rodičích somrovat peníze na nové PC, protože hraju spíš proti směru času. :biggrin:

A zkuste si taky někdy porovnat, jak dlouho vám bude trvat dohrát nějakou hru z doby krále Klacka a dnes (a kolik za ní zaplatíte). Jestli neznáte, tak www.gog.com.

Takže, pardón za OT: Já se netěším, protože to na svém křápu ani nepustím.
Přesně tak. Co je staré, to je dobré. Osobně si raději zahraju NFS Most Wanted (nebo možná ještě líp U2) před novým Hot Pursuit. (co na tom, že to nerozjedu, viděl jsem to a je to hnus) Starší hry byly propracovanější a delší. A jsou lepší. Proč asi pořád hraju Mafiu? (protože dvojku nerozjedu a protože je Mafia 1 legen... počkejte si … DÁRNÍ!
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Pipi_CZ píše:*rozhlíží se po Ghostovi, kde asi je*
Ghost byl ve škole :D

Na ME3 se těším, jak malej Jarda :) ME1 a 2 plánuju rozložit tak, aby mi to krásně vyšlo že s dohráním dvojky vyjde trojka :D

Na DA2 se těším také, osobně mi přiblížení systému dialogů k systému ME vůbec nevadí, právě naopak. Zrychlení soubojů mi vyhovuje, protože v DA1 to byl děs. Zároveň oceňuju nadabovaného hrdinu, mám to tak radši.

Planescape jsem před pár lety hrál a dohrál a je to opravdu skvělé RPG. BOhužel se mi ho teď nedaří rozjet :(
Bratrstvo zabanovaných!
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Ja v podstate hraju nove hry jen takove, u kterych ocekavam nejaky pekny a propracovany pribeh - takoveto vtahnuti do sveta :biggrin: To se podle me povedlo jak u Witchera 1, tak i u serie ME a Dragon age, i kdyz ten novodoby trend je tam silne znat.

Z tech klasik, na ktere stale rad vzpominam, bych vypichnul asi Baldur's gate, Fallout 1 & 2, UFO:EU a KOTOR 1 & 2 - to jsou proste moje srdcovky :biggrin:
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Massíci jsou srdcovka :devil: . Když si vzpomenu jaký jsem měl problém KTEROU postavu z jedničky mám jako první "importovat" do dvojky :megalol: .

Jinak kruhové menu (mě osobně) přijde dobré pro "horší" angličtináře, přiznám se, že občas v záchvatu pařby mi unikají jemné nuance mezi "You have to do..., You can do..., You must do..., Wanna like to do... (apod.). Tj zda na mě NPC surově řve nebo poníženě prosí a podle toho mu správnou odpovědí vysvětlit jak jsou rozdaný karty :shades: :megalol: .

Jinak osobně vyhlížím SW-TOR (mělo by to být MMO s "rp" příběhem), co s tím kluci Biowarský s "Lucas family" udělají :dribble: :dribble: .
Obrázek
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

KaTo píše:

Jinak osobně vyhlížím SW-TOR (mělo by to být MMO s "rp" příběhem), co s tím kluci Biowarský s "Lucas family" udělají :dribble: :dribble: .
Na tohle jsem taky zvědav, už jen ten nadupanej trailer mě rozslintal... :shades:

EDIT: Ještě dodám, že ten Sith, co tam vyřeší toho vůdce rytířů Jedi, tak se objeví i ve hře jako NPC. Jedná se o Dartha Malguse (jen pro ty co se o to více zajímají)
Wanting something does not give you the right to have it.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Arto píše: EDIT: Ještě dodám, že ten Sith, co tam vyřeší toho vůdce rytířů Jedi, tak se objeví i ve hře jako NPC. Jedná se o Dartha Malguse (jen pro ty co se o to více zajímají)
A taky nejde o začátek války, ale o operaci známou jako "Sacking of Corusant" … kdy v průběhu diplomatických jednání poslali Sithi své nejlepší na Corusant a zničili ho do základů. :smile: Aspoň podle toho co jsem si kdysi zjišťoval ohledně celého toho období tam.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Malý kvíz na osvěžení paměti:

1) Jak se jmenuje Reaper z prvního dílu hry ?
2) Proč Saren spolupracoval s Reapery ?
3) Jak se nazývá konflikt, který vyhnal Quariany do vesmíru a jak vznikl ?
4) Jak se rozmnožují Asari ?
5) Jaká je funkce Keeperů na Citadele ?
6) Jak se jmenuje Reaper z druhého dílu hry ?
7) Proč se k posádce přidá Thane Krios ?
8) Proč jsou Gethové rozděleni na dva tábory ?
9) Kde se vzalo jméno Getha, který se přidá k posádce v druhém dílu hry a proč ?
10) Co Jack udělal, že byl obviněný z vandalismu ?

Jedna spekulační otázka:
11) Kdo jsou reapeři ?

A jedna osobní:
12) Jaká je vaše nejoblíbenější postava a proč ?
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

1) Sovereign (Vládce? Nehraju s čj)
2) SPOILER: Věřil, že ti, kdo budou spolupracovat nebudou rozdrceni, rozstříleni, rozemleti a rozdrceni na malilinkaté kousíčky
3) eh... nevím. Vznikl pokusem zničit Gethy, když si začali uvědomovat sami sebe.
4) Nějakým... psychickým sladěním s druhou osobou nebo tak nějak?
5) Udržují Citadelu v chodu a spravují případné škody (SPOILER: Ve skutečnosti otevírají bránu Reaperům, aby se mohli vrátit a nakopat nově vzniklým rasám z nějakých ponutek zadky)
6) Harbinger
7) Protože ho Shep poprosí :)
8) SPOILER: "Chyba" ve výpočtu
9) Legion (Legie), z Bible ("My name is Legion, for we are many"), nevím, která pasáž.
10) MENŠÍ SPOILER: Navedla orbitální stanici do planety (měsíce?)


11) Obří vesmírní křečci s obrněnými skafandry.

12) Jsem na vážkách mezi Garrusem (Garrem?) a Tali. Je u nich nejvíce vidět nějaký vývoj (ne, že by se ostatní postavy nevyvíjeli, jen tyhle zná hlavní hrdina nejdéle).
Bratrstvo zabanovaných!
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

*plácne se do čela*
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Ghost píše:….
Dobré, ale ne dost dobré. Povinně projít obě hry. Dvakrát. :biggrin:
Někdo další ? :shades:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Pavel Urban píše:
Ghost píše:….
Dobré, ale ne dost dobré. Povinně projít obě hry. Dvakrát. :biggrin:
Někdo další ? :shades:
Stalo se. Před nějakou dobou :D
Bratrstvo zabanovaných!
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Ghost píše:1) Sovereign (Vládce? Nehraju s čj)
2) SPOILER: Věřil, že ti, kdo budou spolupracovat nebudou rozdrceni, rozstříleni, rozemleti a rozdrceni na malilinkaté kousíčky
3) eh... nevím. Vznikl pokusem zničit Gethy, když si začali uvědomovat sami sebe.
4) Nějakým... psychickým sladěním s druhou osobou nebo tak nějak?
5) Udržují Citadelu v chodu a spravují případné škody (SPOILER: Ve skutečnosti otevírají bránu Reaperům, aby se mohli vrátit a nakopat nově vzniklým rasám z nějakých ponutek zadky)
6) Harbinger
7) Protože ho Shep poprosí :)
8) SPOILER: "Chyba" ve výpočtu
9) Legion (Legie), z Bible ("My name is Legion, for we are many"), nevím, která pasáž.
10) MENŠÍ SPOILER: Navedla orbitální stanici do planety (měsíce?)
1) souhlasím
2) dejme tomu.. souhlasím
3) Název přesný bez MEwiki nevím, ale souhlas
4) Buď "pure blood" množení … asari s asari.. anebo to víceoceňované množení asari + cokoliv jiného.. a ano psychicky...
5) souhlas
6) souhlas
7) protože mu to příjde jako dobré pokání za jeho hříchy
8) protože bugy jsou všude :megalol: (BTW: přiznejte se kdo z vás je zničil a kdo je přeprogramoval)
9) Cosi o démonovi v bibli, který byl ve smrtelníkovi atd.
10) už si nepamatuju
11) pěkný svině :biggrin:
12) Illusive Man - pro jeho filozofii, Miranda - koncept "dokonalého" člověka, Garrus - má dobrý hlášky a je to takový ten drsný polda, Shepard - protože toho hraju já :megalol:

EDIT:
13) Který díl se vám víc zamlouval?
U mě je to 2. Jednička měla podle mě moc krkolomné ovládání a příběh byl … no je to tam přímo psané.. závod s časem. Dvojka se líp ovládá a příběhově se mi zdá lepší - víc vidíte do společníků atd. Celkově bych řekl propracovanější (navíc máte větší loď).
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

Because I'm Batman !!!
Odpovědět