Mass Effect 3

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Nalk píše:
Docela dobré, první adept byla ale lepší. Máš stejný otčenáš, jako ten před tebou. :biggrin:

13) Já to nijak nerozděluji těžko mi to soudit, obě hry měly své plusy a mínusy. Asi zůstanu u toho celku. :smile:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Mě se víc líbila dvojka. Sice si všichni stěžují, že osekali RPG prvky, ale to mi příliš nevadilo. V jedničce byl imo naprosto podělaný inventář, chce se mi z něj brečet, když si na něj vzpomenu a RPG prvky - víceméně jsem si vybral zbraň, kterou budu maxovat a do té jsem vrážel body, spolu s povoláním/specializací, spectre trainingem a přesvědčovacích schopností.

A nesmíme zapomenout na omnigel :biggrin:
"Hmm, zamčeno" *plácne na zámek vše-gel*
"Hmm, díra v lodi" *plácne vše-gel*
"Hmm, zaheslovaný počítač" *plácne vše-gel*
"Hmm, atomová bomba... odjištěná... a já to s výbušninama neumím, kruci... a došel mi vše-gel... hmm..." *roztaví polovinu přebytečných věcí z inventáře na vše-gel, kterým následně zaplácá atomovou bombu, která se tím zajistí*
*otře ruce od vše-gelu do ručníku (a ten se tím nejspíš zázračně vypral :D)*
Bratrstvo zabanovaných!
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Pavel Urban píše:
Nalk píše:
Docela dobré, první adept byla ale lepší. Máš stejný otčenáš, jako ten před tebou. :biggrin:

13) Já to nijak nerozděluji těžko mi to soudit, obě hry měly své plusy a mínusy. Asi zůstanu u toho celku. :smile:
Moc mě neštvi...nebo zapnu MEwiki a budu to sypat z rukávu :biggrin:

A bacha na slovo Adept! To je moje classa! *celý viditelně zazáří biotickou energií*
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

11) niečo ako Noemova archa vo vesmirnom meritku.

12) ME - Saren Arterius
ME2 - nieje žiadny kvalitny protivnik http://img403.imageshack.us/img403/645/ … ableby.jpg

13) ME - keby bolo Mako použite iba v pribehovych misiach
ME2 - keby to nebola len akčna tunelovka s pribehom.


Renegade či Paragon ? (Paragon, pač Renegade nieje evilak, ale tupec :blink: )

a ake je vaše preferovane povolanie ? (3*Adept, Infiltrator, Vanguard, Soldier...)
Because I'm Batman !!!
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

allekoo píše:Renegade či Paragon ? (Paragon, pač Renegade nieje evilak, ale tupec :blink: )
Renegade je hňup... se spíš dá říct, že evilní je ten, co prosazuje lidi před ostatní :smile:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

No já bych řekl, že renegade má být spíš drsňák bez skurpulí než evilák.

Ale tedy kvíz (prvních 10 otázek) nám nějak vázne. Budu tedy motivovat... kdo jako první dá správné odpovědi, dostane celý 1 (slovy jeden) XP (!!!) ke své postavě dle svého výběru. :biggrin:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Pavel Urban píše:...Budu tedy motivovat... kdo jako první dá správné odpovědi, dostane celý 1 (slovy jeden) XP (!!!) ke své postavě dle svého výběru. :biggrin:
Přihoď k "expovi" ještě 30 stříbrných (takové hezké, kulaté číslo...s dvatisícejedenást let starou historií :biggrin: ) a popřemýšlím, kde mám logovací klíčky k EQ, abych si vybral nějakou z postav. Jo a může ta postava být IC mrtvá? :yes: :megalol: :megalol:
Obrázek
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

KaTo píše:
Pavel Urban píše:...Budu tedy motivovat... kdo jako první dá správné odpovědi, dostane celý 1 (slovy jeden) XP (!!!) ke své postavě dle svého výběru. :biggrin:
Přihoď k "expovi" ještě 30 stříbrných (takové hezké, kulaté číslo...s dvatisícejedenást let starou historií :biggrin: ) a popřemýšlím, kde mám logovací klíčky k EQ, abych si vybral nějakou z postav. Jo a může ta postava být IC mrtvá? :yes: :megalol: :megalol:
Dobře, neodolám nátlaku a přidám i peněžitou výhru. :biggrin:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Tak jsem díky tomuhle topicu (a doporučením známých už z dřívějška) konečně zkusil Mass Effect a už po hodině hry můžu říct, že se na ME3 těším také, vypadá to na skutečnou kvalitku :smile:

Pavel: Kvíz zodpovím až po zkouškovém :)
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

A ticho Dinouši

1) Sovereign, taktéž znám jako Nazara
2) Saren pátral po zbrani na pokoření lidstva, když konečně našel pana S, tak se pokusil svojí službou zajistit život pro několik pár organiků. Postupně byl indoktrinován a skončil jak skončil.
3) Geth War (Válka s gethy … zní to jak Válka s mloky) také známo jako Morning War. Quarianné stvořili gethy jako služebníky. Postupně je zdokonalovali a v jisté fázi si gethové začali uvědomovat sami sebe, navzájem se propojovat a dosáhli stavu "společnosti". Quarianné se je pokusili zničit, ale Gethové se bránili a v podstatě vyhráli.
4) Spojením nervových soustav, kdy na krátkou dobu se oba rodičové stanou jednou bytostí - "The Melding". V průběhu se sdílí veškeré vzpomínky, zkušenosti atd. Asari může v partnerovini vybrat vhodné genetické rysy, které chce dál ve svém potomkovi zanechat.
5) Indoktrinovaná rasa z předprotheanských dob. Úkolem je zajistit, aby Citadela byla v nejlepším možném stavu, přitáhla nové organické rasy - aby na Citadele bylo centrum moci těchto ras. Poté na signál Reapera sledujícího situaci vyšlou signál, přivolají armádu reaperů a zablokují všechny spoje.
6) Harbinger
7) Wiki říká: "He joins Shepard's suicide mission against the Collectors, perhaps hoping to die in the process, which he feels will redeem him from his past evils." - chce odčinit své hříchy z dřívějšíh života nájemného zabijáka, ačkoliv mě to mate, protože defakto to "dělalo jeho tělo, ne on".
8) Asi tři století po vítězství nad Quarianny přiletěl Sovereign (Nazara) a nabídl gethům spojenectví. Většina ho odmítla s tím, že svých cílů dosáhnou svými technologiemi atd. Malá část dospěla k závěru, že Nazara je vrchol syntetického vývoje a vydali se mu sloužit.
9) Legion - Legie - obsahuje mnohotisíc programů v sobě a uvažuje o sobě v množném čísle. Jméno je z Bible - Nový Zákon - Markovo evangelium (či jak tomu říkají) - dle textu potká Ježíš jakéhosi muže, ten je posedlý démony. Když se ho Ježíš zeptá na jméno, tak odvětí (což řekne i EDI): "My name is Legion, for we are many"
10) V té části života, kdy byla vesmírným pirátem, zničila vesmírnou stanici, která spadl na měsíc patřící Hanarům. Byla jimi obviněna z vandalismu.
---------------------


Vše přejato z Wiki jako doplnění mé paměti... nechci za tohle žádné pocty ani výhry :biggrin: Osobně teda nevím, proč bysme to měli hrát znova, když jsme vše věděli hodně dobře.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Celá trilogie Mass Effect je (bude) výtečná hra, stejně tak jako Dragon Age. Bioware se prostě nezapře a jejich hry miluju. Baldur´s Gate 2 mám dohráno tak 30 a to včetně všech povolání a subpovolání. A stále jsem byl kolikrát překvapen těmi možnostmi za každé povolání...

Navíc jsem šťastný z toho, že bioware je věrné PC platformám a nehraje si na kretény jako Epic Games, kterej se nechal přemluvit :censoree: microsoftem k tomu, aby luxusní gamesku jako je Gears of War dělal od druhého pokračování jen na konzole...
Stejně tak Rockstar games a jejich Red Dead Redemption...

Konzoláři nic proti vám, ale na hraní her na televizi máte teletext...

Crytek na konzole!!! Crytek je firma, co dokázala vymazlit grafiku na PC gamesce. S názorem jejich šéfa naprosto souhlasím...

Omlouvám se pokud jsem někoho urazil, ale nesnáším konzole protože mi kradou box a Kratose... (rád bych si zahrál box (a Gods of War) na PC)

BTW: Mass Effect 3 bude hodně luxusní!!! Nechal jsem si přežít všechny parťáky z Mass Effect 2 a save mám uložen velmi pečlivě... :shades:
Wanting something does not give you the right to have it.
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Arto píše:BTW: Mass Effect 3 bude hodně luxusní!!! Nechal jsem si přežít všechny parťáky z Mass Effect 2 a save mám uložen velmi pečlivě... :shades:
To je věc, co mi v ME2 vadila snad nejvíc. Závěrečná mise. Celou hru mi tvrdí, jak hrozně nebezpečná je a pak se musím snažit, aby vůbec někdo umřel? To mě trochu zklamalo.
Bratrstvo zabanovaných!
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

No ono stačí, když blbě poskládáš ty ostatní týmy a pak chcípaj docela dost...
Wanting something does not give you the right to have it.
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Nalk píše:
To už jde (když přimhouřím oko :biggrin:).
Ještě abys nějaké pocty chtěl. :bleh:

Jinak podle mého jsou reapeři naharvestěné rasy z předchozích období (viz konec ME2 - poslední mise a outro). :smile:
Arto píše:No ono stačí, když blbě poskládáš ty ostatní týmy a pak chcípaj docela dost...
To je fakt, mě se tedy nikdy nepodařilo to dohrát tak abych o někoho přišel, když jsem nechtěl (ale já jsem šťoural a mám ke konci her prolezlé většinou všechno, což u ME2 znamená všechny loajality... pak stačí nedělat nesmyslná rozhodnutí a všichni jedou domů).

Vlastně mi asi dalo větší práci nechat je pomřít všechny. :biggrin:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Pavel Urban píše:
Arto píše:No ono stačí, když blbě poskládáš ty ostatní týmy a pak chcípaj docela dost...
To je fakt, mě se tedy nikdy nepodařilo to dohrát tak abych o někoho přišel, když jsem nechtěl (ale já jsem šťoural a mám ke konci her prolezlé většinou všechno, což u ME2 znamená všechny loajality... pak stačí nedělat nesmyslná rozhodnutí a všichni jedou domů).

Vlastně mi asi dalo větší práci nechat je pomřít všechny. :biggrin:
Při prvním dohrání mi přežili všichni. Měl jsem všechny loajality a opravdu šlo jen o to, neudělat špatný výběr. Což podle mě není takový problém - víceméně si stačí přečíst popisky, když vybíráš, koho kam poslat.

To, že je těžší mít při sebevražednémisi 100% ztráty, než 0% mi přijde poněkud absurdní.
Bratrstvo zabanovaných!
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Napoprvý mi umřel Thane a Mordin... ono jsem poprvý hrál ME2 bez toho abych hrál jaksi jedničku, takže jsem poněkud neznal charaktery z jedničky. Ty se podle mě ve dvojce moc neprobírali do hloubky, protože se předpokládá, že už je znáte.

Napodruhé, s charakterem z jedničky, jsem to prošel beze ztrát. :smile:

BTW: jednička mi přišla dost střelecká, jelikož se schopnosti nedali vrhat jak na běžícím pásu. Dvojka mi zase přišla hodně o schopnostech. Osobně uvítám, když trojka bude tak nějak rozumně mezi.

Jinak jaké jste měli složení party?

ME1: Nalk (Adept) - Garrus (zámky a střelba) - Ashley (střelba)
ME2: Nalk (Adept) - Miranda (Slam) - Garrus na začátku, později (a většinu času) Samara, někdy Grunt
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

ME1: Garrus a pak různě

ME2: Legion (doufám že bude v ME3) jako druhý Grunt, Garrus, Samara/Morinth, občas Kasumi (její infiltrátorský killy z blízka jsou pěkná prasárna :shades: )
Wanting something does not give you the right to have it.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

ME1 normal: bitevní sílu parťáků jsem ignoroval, ale byli to Ashley (protože je to kočka), Tali (protože uměla zámky a měla cool kopýtko :); Shepard byl renegátní Soldier/Shock Trooper
ME1 hardcore: Ashley (kvůli bitevní síle ve střelbě) + Liara (kvůli bitevní síle v biotice); Shepard byl paragonskej Infiltrator/Commando s bonus skillem Lift

ME2: downloaded 68% (těch 14 GB je fakt síla :)
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Naylun píše:ME1 hardcore:
Řekni mi, jak se ti (pro boha živýho) podařilo ve vykopávkách zabít toho kreganskýho zabijáka? Mě z tý místnosti, kam se parta dostane výtahem, udělal pohřební komoru...prostě jsem se přes něj na HC nedostal (teda za víkend, pak jsem to "nerfnul" :glare: :biggrin: ).
Jinak na jsem sebou protáhl postupně všechny chary, ale nejraději (a napoprvé) jsem měl krogana (měl hustý hlášky) a tu modrou kočku (Liara). Zámky a jiné mechanické udělátka jsem si otevíral sám (aka roguna vždy a všude) a většinu věcí řešil sniperkou (přídavný chladič/e a stabilizátor). Dost mě překvapilo, že ostatní zbraně za ní celkem pokulhávali.
Dvojku jsem...z časových důvodů pro jistotu ani nestahoval :megalol: .
Obrázek
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

3x mě zabil (na jednu ránu melee attackem). Napočtvrté to vyšlo s tím, že jsem jako první rychle postřílel ty kolem (pistole+Marksman, Overload, Sabotage). Krogan Battlemastera je pak dobrý nejdřív ostřelovat z dálky, což oddálí jeho charge útok (na rozdíl od přímé konfrontace). Když už charguje, je potřeba mít mezi ním a sebou oba parťáky, aby je sundal jako první (já měl Ashley, kterou dal na 1 ránu a Wrexe, kterému jsem zapnul Immunity a s tím šel na 2 rány :-) Když potom chargoval na mě, zvednul jsem ho liftem a získal čas na oživení party spectrovským skillem Unity, načež mi partu znova zabil, ale už nepřežil druhou dávku z pistolí+Marksman. Je taky možný ho zabít sniperkou na jednu ránu s maxnutým Assassination a modama 2x Rail Extension a Výbošné ammo s +% damage (vygeneruje to sice okamžitý overheat, ale zabije skoro všechno na 1 ránu).
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Odpovědět