Řádkování knih a metaznak //

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3507
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Řádkování knih a metaznak //

Příspěvek od zuzuPD »

Potřeboval bych napsat knihu s textem, který je řádkovaný, ale bez mezer (jako jsou například klasicky psané básně). Našel jsem sice cosi o metaznaku
Nově můžete při psaní pomocí démonka i brkem používat metaznak // jenž zaručí odřádkování textu.
ale stejně se mi nějak nedaří udělat normální řádek. Nefungovaly ani jiné metody (přemlouvání, prosení, vyhrožování...). Nenapadá někoho jak bych dosáhl obyčejného řádkování? :smile: (hlavně si pamatuju že sem kdysi dávno napsal ve hře normálně řádkovanou báseň, jen už nemám tušení jak se mi to povedlo)
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Funguje to.

Když démonkovi nadiktuješ text ve tvaru „Lorem ipsum//dolor sit amet.“, tak se v knize objeví takto:
Lorem ipsum
dolor sit amet.
Další možnosti, jak vynutit zalomení jsou kombinovat tzv. tvrdé (nezalomitelné) mezery a několik mezer na řádku. Tj., psát „Lorem~ipsum dolor~sit~amet.“, kde místo znaku ~ použijte nezlomitelnou mezeru (kód znaku 0xA0 = 160, nejspíš lze zkopírovat z office, já ji umím psát přímo klávesnicí – speciální typografická klávesnice mi to dovoluje). Funguje to i bez tvrdé mezery, ale s ní je větší jistota nezalomení jinde.
Naposledy upravil(a) Anade dne 20. 1. 2011 14.29, celkem upraveno 3 x.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Anade píše:Funguje to.

Když démonkovi nadiktuješ text ve tvaru „Lorem ipsum//dolor sit amet.“, tak se v knize objeví takto:
Lorem ipsum
dolor sit amet.
Moc dobře jsem vidět to "oběví" … teď tě mám. :)
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3507
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Díky, tak to nakonec funguje :smile: Já sem myslel, že se bude ukazovat zalomený text, když nechám démonka ukázat náhled, ale tam je text s lomítky. Až po potvrzení knihy mi z toho vylezlo nádherné řádkování :blush:
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Odpovědět