Ingame čas

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Ingame čas

Příspěvek od Woxa »

Máte nějaký trik na přepočet realného času na ten herní? Máte na to nějaké triky?

Zkoušel jsem si před dvěma dny spočítat kolik hodin dnes večer ve hře a když jsem to přepočítal nyní, tak se výsledek podstatně liší. Vzhledem k tomu, že s jistou partičkou plánujeme akce, které budou závislé na ingame času, docela by se nám hodilo plánovat si to tak abysme v onu dobu ve hře mohli být.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Ingame čas

Příspěvek od cybermisa »

Woxa píše:Máte nějaký trik na přepočet realného času na ten herní? Máte na to nějaké triky?

Zkoušel jsem si před dvěma dny spočítat kolik hodin dnes večer ve hře a když jsem to přepočítal nyní, tak se výsledek podstatně liší. Vzhledem k tomu, že s jistou partičkou plánujeme akce, které budou závislé na ingame času, docela by se nám hodilo plánovat si to tak abysme v onu dobu ve hře mohli být.
Viz tu:
https://www.equilibrie.cz/caste_dotazy.php
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

S tim ze jedna realna hodina by mela byt 6 hernich hodin pocitam, presto me to nevychazi pokud svuj vysledek porovnavam s hernim casem ;)
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Teoreticky ta tabulka platí, ale z praxe získané podobnými výpočty jsem zjistil, že čas plyne pomaleji!

Prvním z důvodů je pravidelný restart, který zastaví plynutí času na cca 1 IC hodinu denně, což postupně posunuje střídání dne a noci.
Druhým jsou pak tzv. lagy, které jsou někdy dobře pozorovatelné za úsvitu a stmívání a které mi za jeden reálný den zkazily výpočet času o téměř 12 hodin.

Můj závěr zní, že IC se alespoň přibližně dopočítáš jen časů na max. několik málo dní dopředu. Vždy by ale mělo platit, že čas poběží pomaleji, než ti vyjde z výpočtu.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

To můžu jen potvrdit, člověk si v klidu dělá svoje a říká si kolik nemá času - najednou to lupne - a z 5 rano je 10 dopoledne (v tom lepším případě) :)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

placidity píše:To můžu jen potvrdit, člověk si v klidu dělá svoje a říká si kolik nemá času - najednou to lupne - a z 5 rano je 10 dopoledne (v tom lepším případě) :)
Přeháníš, maximální lupnutí je vždy o 2 hodiny (tedy podle mého pozorování). BTW, IC časy (astrální hodiny, kouzla) jdou vždy přesně. To, co je na kompase, je stejně OOC informace, která by se ve vaší hře měla projevit spíše přirozeným vnímáním denní doby.

(Bude poledne, stmívá se, brzy se setmí, blíží se úsvit atd.)

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

NWN kompas je vesmes nepouzitelny, proto byla zavedena casova kouzla, hulky a astralni hodiny.

Lagy a restart holt v case zpusobuji nahodny drift, s tim se bohuzel neda nic delat :ermm:
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Ahaaaaa... takze jestli to chapu spravne, kompas si zjisti cas pri pripojeni na server a pak dal uz si cas pocita sam (s obcasnou - ne zrovna castou - aktualizaci ze serveru), naopak astralni hodiny a kouzla mi poskytnou presny cas ze serveru?
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Woxa píše:Ahaaaaa... takze jestli to chapu spravne, kompas si zjisti cas pri pripojeni na server a pak dal uz si cas pocita sam (s obcasnou - ne zrovna castou - aktualizaci ze serveru), naopak astralni hodiny a kouzla mi poskytnou presny cas ze serveru?
Ne až tak úplně. Ty skoky podle mne probíhají na serveru, protože například obchody se odemykají v závislosti na "skokovém" čase. A nemyslím si, že by si právě tohle řídil klient. Na druhou stranu nerozumím tomu, proč se v některé lokaci rozednívá správně a v jiné ne.

Důležitou věcí jsou také odjezdy lodí. Tady, popravdě, si nejsem jistý, zda se řídí podle správného času (což je čas např. na Astrálních hodinách, kouzlem zjisti čas, které asi používá odobný skript, nebo čas, který kapitán zapíše na lístek, když vám ho prodává), nebo podle toho skokového. Ví to někdo jistě? To je asi tak to jediné, s čím může dělat skokový čas pěknou neplechu.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

The_Balrog píše: Důležitou věcí jsou také odjezdy lodí. Tady, popravdě, si nejsem jistý, zda se řídí podle správného času (což je čas např. na Astrálních hodinách, kouzlem zjisti čas, které asi používá odobný skript, nebo čas, který kapitán zapíše na lístek, když vám ho prodává), nebo podle toho skokového. Ví to někdo jistě? To je asi tak to jediné, s čím může dělat skokový čas pěknou neplechu.
U lodi je tusim naprogramovany nejaky random ochranny interval ze systemovych duvodu.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

To jo, ale mne jde o ta zpoždění o dvě hodiny ;)

Myslím, že lodě jezdí "správně". Tedy ač má loď odjíždět v osm akompas se zasekl někde na šesti hodinách, tak loď popluje.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

A abych měl ještě jeden příspěvek :))…

Myslím, že čas jede docela dobře, zasekne se pouze při opravdickém pádu serveru (čili při pádu jako byl včera, nikoliv když server hází timeout z důvodu konektivity). A pak teda při restartu na chvilku.

Doporučuju prolétnout tenhle topic: viewtopic.php?t=1373 a když budete hodný a někdo mi to večer, až se vrátím z práce, připomene, tak někam ty Alcatrazovy hodiny uploadnu.

Pokud je teda někdo nemá při ruce ihned.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

No rozhodně to nejde spočítat jen tak v poznámkovém bloku a počítat, že každý den v 16:00 bude ve hře přesně …. tolik a tolik …. a hlavně nevím jak vám, ale vždy když bych potřeboval připojit se za dne, tak je noc, ideálně 19 :biggrin:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Nalk píše:No rozhodně to nejde spočítat jen tak v poznámkovém bloku a počítat, že každý den v 16:00 bude ve hře přesně …. tolik a tolik …. a hlavně nevím jak vám, ale vždy když bych potřeboval připojit se za dne, tak je noc, ideálně 19 :biggrin:
Jo. Když jsem hrál upíra, pravidelně jsem logoval na za úsvitu. Když hraju za normálího typa, pravidelně loguju v noci. Už jsem rezignoval na jekékoli snahy toto zregulovat :D
Bratrstvo zabanovaných!
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Ghost píše: Jo. Když jsem hrál upíra, pravidelně jsem logoval na za úsvitu. Když hraju za normálího typa, pravidelně loguju v noci. Už jsem rezignoval na jekékoli snahy toto zregulovat :D
Potvrzuji! :yes:
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Aefar píše:
placidity píše:To můžu jen potvrdit, člověk si v klidu dělá svoje a říká si kolik nemá času - najednou to lupne - a z 5 rano je 10 dopoledne (v tom lepším případě) :)
Přeháníš, maximální lupnutí je vždy o 2 hodiny (tedy podle mého pozorování). BTW, IC časy (astrální hodiny, kouzla) jdou vždy přesně. To, co je na kompase, je stejně OOC informace, která by se ve vaší hře měla projevit spíše přirozeným vnímáním denní doby.

(Bude poledne, stmívá se, brzy se setmí, blíží se úsvit atd.)
Samozřejmě že přeháním, ale pro povzdechnutí-příklad je to zcela legitimní :)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

cybermisa píše:
Ghost píše: Jo. Když jsem hrál upíra, pravidelně jsem logoval na za úsvitu. Když hraju za normálího typa, pravidelně loguju v noci. Už jsem rezignoval na jekékoli snahy toto zregulovat :D
Potvrzuji! :yes:
:yes:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

The_Balrog píše:Myslím, že čas jede docela dobře, zasekne se pouze při opravdickém pádu serveru (čili při pádu jako byl včera, nikoliv když server hází timeout z důvodu konektivity). A pak teda při restartu na chvilku.
Aha, máš pravdu, proto mi to nesedělo o tolik. Běžně bude asi rozdíl mnohem menší.

Lodě věřím plují podle astrálních hodin a kouzla.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

The_Balrog píše:
Hustýýý :biggrin: .. není k tomu manuál? :megalol:
EDIT: Však Akruo to jednou pochopí... :clover: :yes: :biggrin:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Odpovědět