Dva hráči a PLACOS

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Janek
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 2. 2011 9.16

Dva hráči a PLACOS

Příspěvek od Janek »

Zdravím,
s přítelem jsme k Vánocům pořídili hru (zlákáni jeho spolupracovníkem denně v zaměstnání popisujícím krásy Equilibrie) :biggrin: a začali zkoušet jak se to hraje. Všimla jsem si že jsou tu jistá technická omezení při hře z více počítačů, takže zkusím popsat jak fungujeme a prosím o rady na co dávat pozor abychom se zbytečně nedostali do problémů.
Co se týče RP - učíme se, snažíme se a doufáme že se výsledek časem dostaví. :biggrin:
Co se týče ovládání hry - je to peklo, ale časem to určitě zvládnem.

Takže problém tkví pouze v tomto:
1. máme každý svůj CD klíč; hrajeme z jedném Ip adresy, PC jsou napíchlé přes router
2. hru jsme nainstalovali cekem na 3 PC (jeden notes používaný v případě nemoci naší nebo našich obvykle používaných "kompjútrů")
3. hrajeme stylem "každý sedne za stroj co je po ruce"
4. na prvním PC je první klíč, na druhém PC a notesu druhý

Pochopitelně jako úplní nováčci jsme už oba hráli ze všech strojů a nepamatujeme si co z nich kdo přesně dělal. :blush:
Každý máme jednu postavu kterou bychom chtěli hrát trvale (já ještě jednu na vyzkoušení jiného povolání a případné odreagování).

Předesílám že chceme hrát poctivě (nakonec, materiální stránka téhle hry mi nepřijde nijak těžká, při troše ekonomického nadání se každá postava v pohodě uživí i vybaví sama) a uvítáme každou konkrétní radu co za této situace dělat či nedělat. V nejhorším můžeme založit postavy znova, lépe teď než za rok...

:crazy: :biggrin:
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Takovéhle řešení je docela v pořádku. Pokud máte každý svůj účet, což máte asi stoprocentně, potíží může nastat jen velmi málo. Napadá mne jen jediná:

1/ Nezapínejte si ISA ochranu účtu.

To se dělá asi někde v pokročilém ovládání postavy, nebo kdovíkde (možná gesta a emoce - další možnosti). To si zapamatuje váš účet s aktuálně používaným CD klíčem a nedovolí se přihlásit s jiným CD klíčem.

Na druhou stranu, prý není těžké se někomu bez ISA ochrany nalogovat na účet (ostatně proto ta ochrana vznikla), takže ji používat doporučuji. To byste pak ale museli mít na každém počítači oba CD klíče (třeba s názvy souborů cdkey.ini.petr, cdkey.ini.lenka) a před začátkem hry si vždycky vybrali ten správný (rozumějte - zkopírovali cdkey.ini.lenka do souboru cdkey.ini). A to je samozřejmě otrava.

Jinak není problém hrát z více počítačů, z více IP adres, hrát zpoza routeru...
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Při zapnuté ochraně ISA:
The_Balrog píše:To byste pak ale museli mít na každém počítači oba CD klíče (třeba s názvy souborů cdkey.ini.petr, cdkey.ini.lenka) a před začátkem hry si vždycky vybrali ten správný (rozumějte - zkopírovali cdkey.ini.lenka do souboru cdkey.ini). A to je samozřejmě otrava.
Tohle se dá vyřešit ikonkami na ploše pro každého zvlášť, které budou spouštět příslušný skriptík, který zkopíruje správný soubor ini a pak spustí hru.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

A mimoto.. on není problém se nalogovat i na účet, na kterém je zapnutá ochrana, jenomže ochrana to "hlídá" a následně se s někým takovým asi vypořádá, nebo aspoŇ podá hlášení,pokud jsem to správně pochopil ten systém.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Firefox_
Příspěvky: 108
Registrován: 24. 6. 2008 16.01
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firefox_ »

Když se naloguješ na účet pod ochranou tak to hodí výpis na DM tabuli, odpojí tě to od ovládání postavy, hodí tě to na Prvotní kámen a po 30 sekundách vyhodí ze hry.
Raistlin-Popis
Janek
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 2. 2011 9.16

Příspěvek od Janek »

Anade píše:Při zapnuté ochraně ISA:
The_Balrog píše:To byste pak ale museli mít na každém počítači oba CD klíče (třeba s názvy souborů cdkey.ini.petr, cdkey.ini.lenka) a před začátkem hry si vždycky vybrali ten správný (rozumějte - zkopírovali cdkey.ini.lenka do souboru cdkey.ini). A to je samozřejmě otrava.
Tohle se dá vyřešit ikonkami na ploše pro každého zvlášť, které budou spouštět příslušný skriptík, který zkopíruje správný soubor ini a pak spustí hru.
Tohle by se nám asi hodilo víc upřesnit - jak to provést, byl by dobrý podrobný blbovzdorný návod - určitě bych si to dala minimálně na notes, o ten se nejvíc střídáme; s PC jakžtakž umím ale nejsem žádný profík - jak přesně udělám ten skriptík? :blush:

Jinak všem díky za rady, o té ochraně jsem ani nevěděla, časem ji zapnem, abychom si chránili vypiplané postavičky - až vyladím to střídání na kompech. :biggrin:
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Janek píše:
Anade píše:Při zapnuté ochraně ISA:
The_Balrog píše:To byste pak ale museli mít na každém počítači oba CD klíče (třeba s názvy souborů cdkey.ini.petr, cdkey.ini.lenka) a před začátkem hry si vždycky vybrali ten správný (rozumějte - zkopírovali cdkey.ini.lenka do souboru cdkey.ini). A to je samozřejmě otrava.
Tohle se dá vyřešit ikonkami na ploše pro každého zvlášť, které budou spouštět příslušný skriptík, který zkopíruje správný soubor ini a pak spustí hru.
Tohle by se nám asi hodilo víc upřesnit - jak to provést, byl by dobrý podrobný blbovzdorný návod - určitě bych si to dala minimálně na notes, o ten se nejvíc střídáme; s PC jakžtakž umím ale nejsem žádný profík - jak přesně udělám ten skriptík? :blush:

Jinak všem díky za rady, o té ochraně jsem ani nevěděla, časem ji zapnem, abychom si chránili vypiplané postavičky - až vyladím to střídání na kompech. :biggrin:
Bohužel teď nebudu mít nejspíš čas na podrobný návod, ale třeba Balrog nebo Roma by mohli *pokukuje po nich*. Navíc oni i používají NWN ve Windows, já používám Linux a linuxovou verzi, takže by můj popis byl zpaměti a možná trošičku nepřesný.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

než to popisovat, to to raději udělám ;)

takže si otevřeš třeba notepad a do něj vložíš toto pro hráče a:

Kód: Vybrat vše

@echo off
if exist nwnplayer_b.ini ( goto existuje_nwnplayer_b ) else ( goto start_nwn )

:existuje_nwnplayer_b
if exist nwnplayer.ini rename nwnplayer.ini nwnplayer_a.ini 
rename nwnplayer_b.ini nwnplayer.ini
if exist nwncdkey.ini rename nwncdkey.ini nwncdkey_a.ini
rename nwncdkey_b.ini nwncdkey.ini
if exist logs\nwclientLog1.txt rename logs\nwclientLog1.txt nwclientLog1_a.txt
if exist logs\nwclientLog1.txt rename logs\nwclientLog1_b.txt nwclientLog1.txt

:start_nwn
start nwmain.exe +connect 81.2.209.14:5121
a uložíš to třeba jako "hrac_a.bat" do složky kde máš nainstalované NWN (musí tam být soubor "nwmain.exe").

Hráč_b bude vypadat takto:

Kód: Vybrat vše

@echo off
if exist nwnplayer_a.ini ( goto existuje_nwnplayer_a ) else ( goto start_nwn )

:existuje_nwnplayer_a
if exist nwnplayer.ini rename nwnplayer.ini nwnplayer_b.ini 
rename nwnplayer_a.ini nwnplayer.ini
if exist nwncdkey.ini rename nwncdkey.ini nwncdkey_b.ini
rename nwncdkey_a.ini nwncdkey.ini
if exist logs\nwclientLog1.txt rename logs\nwclientLog1.txt nwclientLog1_b.txt
if exist logs\nwclientLog1_a.txt rename logs\nwclientLog1_a.txt nwclientLog1.txt

:start_nwn
start nwmain.exe +connect 81.2.209.14:5121
Pak si v té šložce zkopíruj a přejmenuj soubory "nwncdkey.ini", "nwnplayer.ini" tak aby tam byly varianty pro oba hráče, tedy "nwncdkey_a.ini", "nwnplayer_a.ini", "nwncdkey_b.ini", "nwnplayer_b.ini".

Pokud máte zapnuté logování chatu do souboru, tak si i ve složce "logs" udělejt to samé se souborem "nwclientLog1.txt" - aby jste měli "nwclientLog1_a.txt" a "nwclientLog1_b.txt"


Takto budete mít (při pouštění přes vytvořené bat soubory) své vlastní nastavení, vlastní CD klíče a vlastní logy + vás to připojí rovnou na server EQ

edit: pokud má někdo nějaké lepší návrhy, směle do toho ;)
edit: drobná úprava v textu
Naposledy upravil(a) Roma dne 3. 3. 2011 14.21, celkem upraveno 1 x.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Roma píše:
Díky.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Janek
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 2. 2011 9.16

Příspěvek od Janek »

Díky za návod, moc mi to pomohlo. :flowers1:


Ještě budu otravovat s pár technickými detaily:

1) Prosím pěkně, jak se přepnu do okna (tak abych v něm mohla hrát, když mám full obrazovku, nevidím na hodiny - párkrát jsem málem nedošla včas do práce). :biggrin:

2) Když se přepnu ze hry do windows a chci zpět, pokaždé se mi ztmaví gama a musím si to ručně donastavit - jde to nějak odstranit? Ze začátku jsem se pravidelně lekla že na desce nastala doba temna... :blush2:

3) Půjčila jsem příteli plášť, nasadil a zmizel (ten plášť, ne přítel); není vidět v batohu, nejde sundat - dá se to nějak opravit nebo se tomuto - zřejmě bugu - vyhnout? Stalo se mi to už asi potřetí... a mé postavičce mrzne zadek. :helpsmilie:

Předem díky za tipy. :clover:
LindacpAG
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

Janek píše:3) Půjčila jsem příteli plášť, nasadil a zmizel (ten plášť, ne přítel); není vidět v batohu, nejde sundat - dá se to nějak opravit nebo se tomuto - zřejmě bugu - vyhnout? Stalo se mi to už asi potřetí... a mé postavičce mrzne zadek. :helpsmilie:
Pokud tomu rozumím správně, tak je plášť součástí oděvu. V tomhle případě sundáš plášť (nebo i další doplňky, jako batohy, torny, toulce, atd..) přes Runu pokročilého ovládání --> Činosti postavy --> Odepnutí doplňků a plášťů. Nejsem si jistý, jestli jsem použil správné termíny, ale v runě to jsou možnosti 3-->3, tím jsem si jistý.
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Janek píše:Díky za návod, moc mi to pomohlo. :flowers1:


Ještě budu otravovat s pár technickými detaily:

1) Prosím pěkně, jak se přepnu do okna (tak abych v něm mohla hrát, když mám full obrazovku, nevidím na hodiny - párkrát jsem málem nedošla včas do práce). :biggrin:

2) Když se přepnu ze hry do windows a chci zpět, pokaždé se mi ztmaví gama a musím si to ručně donastavit - jde to nějak odstranit? Ze začátku jsem se pravidelně lekla že na desce nastala doba temna... :blush2:

3) Půjčila jsem příteli plášť, nasadil a zmizel (ten plášť, ne přítel); není vidět v batohu, nejde sundat - dá se to nějak opravit nebo se tomuto - zřejmě bugu - vyhnout? Stalo se mi to už asi potřetí... a mé postavičce mrzne zadek. :helpsmilie:

Předem díky za tipy. :clover:
Do okna se dá tuším přepnout zmáčkuntím kláves [Alt]+[Enter].

EDIT: Vymazána rada s pláštěm :D
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Janek píše:Ještě budu otravovat s pár technickými detaily:

1) Prosím pěkně, jak se přepnu do okna (tak abych v něm mohla hrát, když mám full obrazovku, nevidím na hodiny - párkrát jsem málem nedošla včas do práce). :biggrin:
Jak už psal výš Wolf, ale jde o to, jestli to máš nastavené. Jestli ne, tak tě odkážu sem -> viewtopic.php?p=40539#40539
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Janek píše:2) Když se přepnu ze hry do windows a chci zpět, pokaždé se mi ztmaví gama a musím si to ručně donastavit - jde to nějak odstranit? Ze začátku jsem se pravidelně lekla že na desce nastala doba temna... :blush2:
Taky se mi to stává, ale mě teda stačí, když najedu do menu Nastavení videa (grafiky?) … v tu chvíli se mi to nastaví do normálu a můžu z toho běžně cancelem/esc vyjet a je to v pořádku.
Pokud si to ale vždycky nastavovala znova, chápu, že tě to šte :biggrin: .
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Janek
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 2. 2011 9.16

Příspěvek od Janek »

LindacpAG píše:Pokud tomu rozumím správně, tak je plášť součástí oděvu. V tomhle případě sundáš plášť (nebo i další doplňky, jako batohy, torny, toulce, atd..) přes Runu pokročilého ovládání --> Činosti postavy --> Odepnutí doplňků a plášťů. Nejsem si jistý, jestli jsem použil správné termíny, ale v runě to jsou možnosti 3-->3, tím jsem si jistý.
Bohužel, tímhle to není (vyzkoušela jsem, píše to že není co sundat - a i v tom popisku pláště to nebylo - speciálně jsem to zkoumala při nákupu).

Alfray píše:Jak už psal výš Wolf, ale jde o to, jestli to máš nastavené. Jestli ne, tak tě odkážu sem -> viewtopic.php?p=40539#40539
Jo, tohle mi pomohlo, to jsem hledala! Zdá to že se tím vyřešil i problém s gamou... už zůstává tam kde má. Děkuji! :smile:

Ještě drobný detail - mám okno se hrou, akorát mi nejde "natáhnout" přes celou obrazovku (myšítko se objeví jako šipky, ale ať táhnu jak táhnu okno zůstává zatvrzele pořád na cca 60% obrazovky) - jde to nějak přesvědčit nebo je to normální? :blush:
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Janek píše:Ještě drobný detail - mám okno se hrou, akorát mi nejde "natáhnout" přes celou obrazovku (myšítko se objeví jako šipky, ale ať táhnu jak táhnu okno zůstává zatvrzele pořád na cca 60% obrazovky) - jde to nějak přesvědčit nebo je to normální? :blush:
Velikost okna ti změní jen rozlišení hry. Já mám okno přes celou obrazovku třeba na 1024/768 85.
ale to je možná ovlivněno i grafickou kartou...
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

rozlišenie monitoru vs rozlišenie hry
Because I'm Batman !!!
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

plašt : pripinaci či normalny ?

ak pripinací , vieš na šaty nacvaknut iny další pripinací ?
Because I'm Batman !!!
Janek
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 2. 2011 9.16

Příspěvek od Janek »

allekoo píše:rozlišenie monitoru vs rozlišenie hry
To znamená přesně co? Změna rozlišení hry neměla žádný efekt, co přesně mám kde ještě nastavit?
Používám aktuálně rozlišení hry 800x600 75hz, na jiném nepřečtu písmenka.
Grafiku mám ATI Radeon HD 4800... a monitor - no, velikej... :biggrin:

Plášť byl nepřipínací - tuším že se jmenoval "Plášť dobrodruha"… jo, a byl nabarvený načerveno, třeba to je tím? :smile:

S tím jestli jde nasadit jiný plášť to vyzkouším - jen co budu mít možnost. *jde orvat nějaké kytky, plácat se v potocích, mordovat ovce... zkrátka, vydělat na pokusné oblečení*
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

mno.. v nwn.ini maš vo Width=1024 a Height=768 o stupen nižšie rozlišenie ako maš na monitore, potom to štartuje tak cez 3/4 obrazovky

pre okno velkosti 1024*768 musiš mat rozlišenie monitora aspon 1280*1024, pre 1280*1024 treba 1600*1280 atd..

časte preskakovanie skrz okna a do fullscreen to resetuje do 800*600



len čistá špekulácia, keby bol pripinaci možno by v tom bol už pripnuty nahrdelnik atd...

Niektore šaty maj už v sebe automaticky zakupene pripinacie nahrdelniky a treba ich najpr sundat dole aby šlo na postavu navliect normalny plašt. (ale zas to myslim vypisuje že už niečo na sebe maš a predmet nezmizne)

ale... ked zmizne normalny item, napadama ma na Eq len obmedzenie RDD na plašte a nasledne vyhodenie na zem pre plny inv a prepadnutie pod podlahu v niektorych lokaciach.
Because I'm Batman !!!
Odpovědět