Poprava a metagame...

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Woxa píše:Promin, nedoufal jsem, ze to nekdo bude brat vazne. Jen jsem chtel poukazat na nektere zdejsi absurdity kolem "metagamu".
Absurdity? Metagame to byl a neverim ze ne. Zda padne trest bych sice mohl rozhodnout sam, ale zaridim se podle nazoru ostatnich na DM foru.

Co ti prijde absurdniho na tom, kdyz maji na permku zemrit tri dlouhodobe postavy a jedine, co jim muze pomoci je zachranna akce, jejiz uspech zavisi na tom, kolik pritomnych PC by se do boje zapojilo? A pocet techto PC nasledne ovlivni metagame …

Je pravdou, ze zachranna akce se nekonala a nejspis by se nekonala, ani kdyby tam byla pulka PC, ovsem vse bylo pripraveno, vcetne pripravene pripadne NPC podpory …
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Pak je na miste spis potrestat ty, kteri na te poprave ocumovali z dosti pochybnych duvodu a ne jen toho, kdo odlozil pohreb.

Pro to odlozeni muze byt spousta IC i OOC duvodu, ale do pozadi nevidim. Kazdopadne ja sam bych se nepoustel do nejake akce, kdybych vedel, ze si ji budu RPit sam, protoze ostatni hraci radeji budou/chteji byt jinde.

Osobne bych se zachoval vicemene stejne. Pokud bych planoval nejakou akci a pak se dozvedel, ze se kona nejaka poprava (na ktere lze predpokladat, ze se bude chtit hodne hracu ucastnit), tak bych svou akci odlozil (za predpokladu, ze by me IC/OOC netlacil cas). Stacila by me k tomu skutecnost, ze to temer koliduje s popravou, ani bych nepotreboval vedet, ze nekdo chysta neco dalsiho.

Nehraju pro sebe, ale pro ostatni, takze si nekde eprit pro sebe (a mozna par NPC), by me zrovna moc nebavilo a nejspis bych to odbyl nejakym *odkecal proslov a zahrabal mrtvolu*

A nakonec, to je rise tak neschopna, ze o uspechu zachrane akce by rozhodl pocet "divaku"? Samozrejme nevim s jak velkou armadou by tam zachranci vtrhli, ale skoro bych cekal, ze par strazi te poprave prihlizet bude take.

Holt asi mame kazdy naprosto odlisny pohled na vec, jen sem vyjadril svuj nazor a nektere hony na carodejnice (metagame) me absurdni vazne prijdou :)

//EDIT: zuzu me predbehl a mozna to vyjadril i lepe, vesmes stejne to vidim ja.
Myrpa
Příspěvky: 209
Registrován: 25. 2. 2010 15.34

Příspěvek od Myrpa »

Woxa píše:A nakonec, to je rise tak neschopna, ze o uspechu zachrane akce by rozhodl pocet "divaku"? Samozrejme nevim s jak velkou armadou by tam zachranci vtrhli, ale skoro bych cekal, ze par strazi te poprave prihlizet bude take.
Konkrétně tohle se tady probírat nebude. Já ze svého statutu potížisty to zakazuji. Je to IC věc a IC to zůstane.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

To byla spis jen takova recnicka otazka a tajne doufam, ze odpoved na ni neni "ANO" :)
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Woxa píše:Pro to odlozeni muze byt spousta IC i OOC duvodu, ale do pozadi nevidim.
Aefar píše: Ale kdybyste si mysleli, že jsem Skeldův pohřeb přesunul kvůli vaší popravě... tak ano, ale jen proto, že byste mi ukradli lidi jako větší senzace :bleh:
Dalsi komentar netreba.



Navic tahle diskuse je dost bezpredmetna, protoze osobni nazor hracu na vec, o ktere mohou sotva spekulovat, je pro moje rozhodovani irelevantni …
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Přiznávám se k metagamu, protože jsem logla na předem domluvený termín na quest - je to metagame. Jak vyšitý. Dokud prostě někteří lidi nepochopí že VŠECHNO může být metagame, tak jsme v háji.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Lassair píše:Přiznávám se k metagamu, protože jsem logla na předem domluvený termín na quest - je to metagame. Jak vyšitý. Dokud prostě někteří lidi nepochopí že VŠECHNO může být metagame, tak jsme v háji.
Ano jsi v haji, protoze stavajici situace nechapes. Zalzi totiz na tom, jake dusledky ten metagame ma/muze mit.
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

cybermisa píše:
Lassair píše:Přiznávám se k metagamu, protože jsem logla na předem domluvený termín na quest - je to metagame. Jak vyšitý. Dokud prostě někteří lidi nepochopí že VŠECHNO může být metagame, tak jsme v háji.
A jaké má důsledky prosím, že někdo přesune pohřeb? Kromě toho, že se tam dostane více lidí? Čím tím bylo ublíženo hráčům, ostatním komukoliv? Co je na tom špatného?
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Lassair píše: A jaké má důsledky prosím, že někdo přesune pohřeb? Kromě toho, že se tam dostane více lidí? Čím tím bylo ublíženo hráčům, ostatním komukoliv? Co je na tom špatného?
Jak jsem psal uz vyse:
cybermisa píše: Co ti prijde absurdniho na tom, kdyz maji na permku zemrit tri dlouhodobe postavy a jedine, co jim muze pomoci je zachranna akce, jejiz uspech zavisi na tom, kolik pritomnych PC by se do boje zapojilo? A pocet techto PC nasledne ovlivni metagame …
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

cybermisa píše:
Lassair píše:
cybermisa píše: A jaké má důsledky prosím, že někdo přesune pohřeb? Kromě toho, že se tam dostane více lidí? Čím tím bylo ublíženo hráčům, ostatním komukoliv? Co je na tom špatného?
Jak jsem psal uz vyse:
cybermisa píše: Co ti prijde absurdniho na tom, kdyz maji na permku zemrit tri dlouhodobe postavy a jedine, co jim muze pomoci je zachranna akce, jejiz uspech zavisi na tom, kolik pritomnych PC by se do boje zapojilo? A pocet techto PC nasledne ovlivni metagame …
Až na maličký detail.. Jen málokterá postava by se hrnula na pohřeb, když tam má popravu. A to ví snad každej, takže by to na situaci nic nezměnilo kromě toho, že by bylo málo lidí na pohřbu. Prostě dokud nepochopíte, že metagame může být všechno co vás defakto napadne od domluvy questu přes to že postava umí čísta a psát a buď to lépe nespecifikujete, aby každý nemohl křičet "tohle je metagame a tohle zase není" nebo pokud se neshodnete na tom jak to přesně je tak jsme v háji.
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Lassair píše:Jen málokterá postava by se hrnula na pohřeb, když tam má popravu.
Ještě jsem nevynechal pohřeb mně blízké osoby s tím, že už mám lístky na cirkus.
Mithirwen Celeavaeil
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Olymar píše:
Lassair píše:Jen málokterá postava by se hrnula na pohřeb, když tam má popravu.
Ještě jsem nevynechal pohřeb mně blízké osoby s tím, že už mám lístky na cirkus.
napsala jsem málokterá, ne všichni.. Moje postavy třeba na popravě taky nebyly pač nebyl důvod.
merlik
Příspěvky: 244
Registrován: 28. 1. 2007 20.32
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od merlik »

Když už se tu dějí, pro nezúčastněného pozorovatele, absurdní věci... Tak si říkám, jestli nebyla poprava naplánována na datum pohřbu také na základě OOC informací? Časově to odpovídá (vizte Nástěnky v Říši) a do výše řečeného (bylo by méně bojovníků) by mi to taky zapadlo.

P.S.: Můj pohled na věc je založen na informacích získaných zde na fóru a s Winonne konzultován nebyl, EQ jsem opustil a doma se o ní skoro nebavíme.
Ghost
Příspěvky: 770
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Eh... takže strhneme Artovi XP za metagame? :smile: Byla to náhoda, pro nás docela šťastná.

K pohřbu a popravě: Ač mě přesunutí pohřbu vcelku naštvalo, jsem proti nějakému Aefarovu trestu, protože si prostě nemyslím, že by to dělal s nějakým úmyslem nás poškodit a to mi stačí. Na druhou stranu argument "Na pohřbu by bylo málo lidí"… nevidím důvod, proč by na pohřbu měla být polovina Desky, jaké by (některé) postavy měly důvod, účastnit se pohřbu někoho, koho nikdy neviděli, ani o něm neslyšeli. Vadí mi snaha hráčů vydojit prostě z té hry co nejvíc, být na každé akci, na každém questu a charakter a důvody, ať veme čert. Jestli je tohle jejich představa HCRP, tak se v ní značně rozcházíme.
Nebýt to tolik práce, doporučil bych DM, aby se hráčů vždycky při nějaké podobné akci či questu ptali na pohnutky jejich postav a podle jejich odpvoědi následně upravili auru/přesvědčení. Když už se chcete účastnit všeho a nemáte pádný důvod, tak si taky neste následky.
Bratrstvo zabanovaných!
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Ghost píše:Eh... takže strhneme Artovi XP za metagame? :smile: Byla to náhoda, pro nás docela šťastná.

K pohřbu a popravě: Ač mě přesunutí pohřbu vcelku naštvalo, jsem proti nějakému Aefarovu trestu, protože si prostě nemyslím, že by to dělal s nějakým úmyslem nás poškodit a to mi stačí. Na druhou stranu argument "Na pohřbu by bylo málo lidí"… nevidím důvod, proč by na pohřbu měla být polovina Desky, jaké by (některé) postavy měly důvod, účastnit se pohřbu někoho, koho nikdy neviděli, ani o něm neslyšeli. Vadí mi snaha hráčů vydojit prostě z té hry co nejvíc, být na každé akci, na každém questu a charakter a důvody, ať veme čert. Jestli je tohle jejich představa HCRP, tak se v ní značně rozcházíme.
Nebýt to tolik práce, doporučil bych DM, aby se hráčů vždycky při nějaké podobné akci či questu ptali na pohnutky jejich postav a podle jejich odpvoědi následně upravili auru/přesvědčení. Když už se chcete účastnit všeho a nemáte pádný důvod, tak si taky neste následky.
Tam šlo o to že CM argumentoval tím, že by bylo málo lidí na popravě. Což si moc nemyslím, fakt je, že je to osobní názor. Jinak naprosto souhlasím se vším.
Ghost
Příspěvky: 770
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Tam šlo o to že CM argumentoval tím, že by bylo málo lidí na popravě. Což si moc nemyslím, fakt je, že je to osobní názor. Jinak naprosto souhlasím se vším.[/quote]

No a můj argument pořád platí - popravu jsem dohadoval s Artem, ani jsem nevěděl, že nějaký pohřeb má být. A pořád trvám na tom, že dvě překrývající se akce nejsou nic špatného, možná právě naopak.
Bratrstvo zabanovaných!
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Ghost píše:Tam šlo o to že CM argumentoval tím, že by bylo málo lidí na popravě. Což si moc nemyslím, fakt je, že je to osobní názor. Jinak naprosto souhlasím se vším.
No a můj argument pořád platí - popravu jsem dohadoval s Artem, ani jsem nevěděl, že nějaký pohřeb má být. A pořád trvám na tom, že dvě překrývající se akce nejsou nic špatného, možná právě naopak.[/quote]

S tím souhlasím, ale připadá mi blbost dá za přesunutí pohřbu metagame a o tom celou dobu tady mluvím. Ne o tom že je špatné, když se dvě akce překrývají, naopak. (i když třeba se mi ten pátek jako hráči hodí daleko víc a ne kvůli popravě na které jsem nebyla)
Ghost
Příspěvky: 770
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Tak na nesmyslnosti potrestání za přesun pohřbu se shodneme, jestli mě někdo štve, tak jsou to právě ti "dojiči", co jsou všude a nejspíš příliš nepřemýšlí nad tím proč.
Bratrstvo zabanovaných!
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Ghost píše:Tak na nesmyslnosti potrestání za přesun pohřbu se shodneme, jestli mě někdo štve, tak jsou to právě ti "dojiči", co jsou všude a nejspíš příliš nepřemýšlí nad tím proč.
Tak to jsme dva, ale zase třeba se to časem změní, kdo ví. Třeba se hráči časem naučí nevymetat všechno i to k čemu nemají vztah, i když u té popravy je to trochu ošemetné, pač tam chodilo dycky hafo čumilů co ty lidi ani neznali.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Lassair píše:
Ghost píše:Eh... takže strhneme Artovi XP za metagame? :smile: Byla to náhoda, pro nás docela šťastná.

K pohřbu a popravě: Ač mě přesunutí pohřbu vcelku naštvalo, jsem proti nějakému Aefarovu trestu, protože si prostě nemyslím, že by to dělal s nějakým úmyslem nás poškodit a to mi stačí. Na druhou stranu argument "Na pohřbu by bylo málo lidí"… nevidím důvod, proč by na pohřbu měla být polovina Desky, jaké by (některé) postavy měly důvod, účastnit se pohřbu někoho, koho nikdy neviděli, ani o něm neslyšeli. Vadí mi snaha hráčů vydojit prostě z té hry co nejvíc, být na každé akci, na každém questu a charakter a důvody, ať veme čert. Jestli je tohle jejich představa HCRP, tak se v ní značně rozcházíme.
Nebýt to tolik práce, doporučil bych DM, aby se hráčů vždycky při nějaké podobné akci či questu ptali na pohnutky jejich postav a podle jejich odpvoědi následně upravili auru/přesvědčení. Když už se chcete účastnit všeho a nemáte pádný důvod, tak si taky neste následky.
Tam šlo o to že CM argumentoval tím, že by bylo málo lidí na popravě. Což si moc nemyslím, fakt je, že je to osobní názor. Jinak naprosto souhlasím se vším.
Nejde o malo nebo hodne lidi, jde o to, ze treba jeden jediny ucastnik popravy, ktery by se ji neucastnil v pripade pohrbu, by pri pripadne osvobozaci akci mohl zpusobit celkem zasadni zlom. Kuprikladu sam Bolthorm - kdo ho videl v akci, urcite vi. A je sakra rozdil, kdyz mate jit proti NPC straznym, a na jejich strane bude o high level kneze vic nebo min :angry:

Verim, ze to Aefar neudelal se zlym umyslem, ale neverim, ze se o presunu pohrbu nerozhodoval na zaklade OOC informaci -> metagame. Potrestan pravdepodobne nebude, protoze jsem po diskusi na DM foru zmenil nazor. Nezmenil jsem ovsem nazor na to, ze udelal chybu, protoze nedohledl dusledku sveho rozhodnuti. Nekter hraci by si mohli uvedomit, ze ac ta akce byla vetsinou vnimana jako "zabavna DM zalezitost pro masy", tak ve skutecnosti tm skoncily 3 velmi dlouhodobe postavy s krasnym pribehem, o kterem vetsina "cumilu" ani netusi …

A fakt me dostavaji "moudra" nekterych hracu, kteri o cele veci vedi prd, nejsou schopni videt dusledky hracskeho pocinani v sirsim meritku, ale proste se musi ozvat … Ale jak uz jsem psal je to irelevantni, protoze v tomhle ohledu takove nazory hracu pri rozhodovani vesele ignoruji :smile:

Takze pac a pusu, case closed … :shades:
Zamčeno