Dragon Age 2

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Ghost píše:Jak říkám, dám přednost pořádnému charakteru, který bude představovat pro mou postavu hrozbu nějakým způsobem, který se nebude týkat herních mechanik.
EDIT: Pro mě ten prožitek bude právě pramenit z té jeho osobnosti. Vzpomeňte na Sarena z ME - parádní příklad.
ME jsem zatím nehrála, ale já si vzpomněla na Sarevoka z BG:)
LindacpAG
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

Lassair píše:
Ghost píše:Jak říkám, dám přednost pořádnému charakteru, který bude představovat pro mou postavu hrozbu nějakým způsobem, který se nebude týkat herních mechanik.
EDIT: Pro mě ten prožitek bude právě pramenit z té jeho osobnosti. Vzpomeňte na Sarena z ME - parádní příklad.
ME jsem zatím nehrála, ale já si vzpomněla na Sarevoka z BG:)
Já si vzpoměl spíš na Irenica, to byl charakter. :smile:
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Za nejlepší hru "všech dob" co se týká příběhu a charakterů považuju (už léta, beze změny názoru) Planescape Torment. Ta hra je prostě geniální.
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Tak pod to se podepíšu :yes:
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Firefox_
Příspěvky: 108
Registrován: 24. 6. 2008 16.01
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firefox_ »

Jon píše:Za nejlepší hru "všech dob" co se týká příběhu a charakterů považuju (už léta, beze změny názoru) Planescape Torment. Ta hra je prostě geniální.
A co Zaklínač (The Witcher)? Jednička měla krásný příběh i svižné boje (jediné negativa, který mě napadají, jsou stejné ksichty u měšťanů, ale je to prkotina) a dvojka vypadá ještě lepší, co jsem o tom četl.
Raistlin-Popis
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Jon píše:Za nejlepší hru "všech dob" co se týká příběhu a charakterů považuju (už léta, beze změny názoru) Planescape Torment. Ta hra je prostě geniální.
Souhlas. Jedno z nejlepších RPG vůbec.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

PST je nesezaný král RPG :)
The Witcher je fajn, ale hrál jsem ho krátce poté, co jsem dočetl sérii a... ač se mi hra líbila celkově víc, než knihy (krom povídek, ty vládnou :) ), měl jsem pocit, že vzali děj knihy, trochu ho rozšířili a namontovali na něj herní engine.
Za co má u mě Witcher velké mínus je zatracené vstávání z mrtvých :D
Bratrstvo zabanovaných!
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Ghost píše:PST je nesezaný král RPG :)
The Witcher je fajn, ale hrál jsem ho krátce poté, co jsem dočetl sérii a... ač se mi hra líbila celkově víc, než knihy (krom povídek, ty vládnou :) ), měl jsem pocit, že vzali děj knihy, trochu ho rozšířili a namontovali na něj herní engine.
Za co má u mě Witcher velké mínus je zatracené vstávání z mrtvých :D
Mě nejvíce štvalo to, že velkej Geralt nepřelezl plot:D
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

LindacpAG píše:
Lassair píše:
Ghost píše:Jak říkám, dám přednost pořádnému charakteru, který bude představovat pro mou postavu hrozbu nějakým způsobem, který se nebude týkat herních mechanik.
EDIT: Pro mě ten prožitek bude právě pramenit z té jeho osobnosti. Vzpomeňte na Sarena z ME - parádní příklad.
ME jsem zatím nehrála, ale já si vzpomněla na Sarevoka z BG:)
Já si vzpoměl spíš na Irenica, to byl charakter. :smile:
Ten mě taky napadl ale ani zaboha jsem si nemohla vzpomenout jak se jmenoval, takže díky:)
LindacpAG
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

Jon píše:Za nejlepší hru "všech dob" co se týká příběhu a charakterů považuju (už léta, beze změny názoru) Planescape Torment. Ta hra je prostě geniální.
Což o to, s tím souhlasím.. ale co si pamatuji, tak žádný záporák tě tam netrápil celou hru - a když jsi po někom šel, vždycky se na ten charakter dalo pohlédnout i z jiného úhlu.
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Ne? Hlavní boss PST tě doprovázel od prvního momentu hry :)
Bratrstvo zabanovaných!
LindacpAG
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

Ghost píše:Ne? Hlavní boss PST tě doprovázel od prvního momentu hry :)
Ale to jsi zjistil až po dlouhé době! A vůbec.. byl zlý? Byl dobrý? Nerad bych spoileroval, ale kdo hrál.. ví, že to nebylo zrovna jednoduché. :smile: (Tím nemyslím boj s tím bossem, ten byl velmi snadný)

EDIT: Už je to přes rok, co jsem to hrál.. ale nepamatuji si, že by pan T. představoval čisté zlo. Právě jeho jsem viděl i z onoho jiného úhlu. (Těžké o tom mluvit, když nechci neznalým něco prozradit..)
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

LindacpAG píše:Ale to jsi zjistil až po dlouhé době! A vůbec.. byl zlý? Byl dobrý? Nerad bych spoileroval, ale kdo hrál.. ví, že to nebylo zrovna jednoduché. :smile: (Tím nemyslím boj s tím bossem, ten byl velmi snadný)
Bojem myslíš ten rozhovor? :blush:
Mithirwen Celeavaeil
LindacpAG
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

Olymar píše:
LindacpAG píše:Ale to jsi zjistil až po dlouhé době! A vůbec.. byl zlý? Byl dobrý? Nerad bych spoileroval, ale kdo hrál.. ví, že to nebylo zrovna jednoduché. :smile: (Tím nemyslím boj s tím bossem, ten byl velmi snadný)
Bojem myslíš ten rozhovor? :blush:
Já pamatuji tři zakončení (přesněji, tři možnosti dosažení stejného konce) z nichž jedno byl boj.
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

O to hezčí záporák to je. Černobílá je naprd :D
Bratrstvo zabanovaných!
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Přiznám se, že tohle jsem zatím nedojela, skončila jsem kdysi naposled v tom intelektuálním bordelu:) Každopádně jak tady slyším tyhle všechny reakce tak jak to tak vypadá, tak to budu muset napravit (díky vám se snad dokopu a i doma bude větší klid, pač stále jsem poslouchala jak je to skvělý):)
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

*bump*

*menší spoiler alert*

Tak schválně, kdo z vás má plnou verzi? Co na ni říkáte?

Já si v zásadě nestěžuji, protože jako celek hra funguje solidně, nic moc nedrhne, a pořád je co dělat.

Nicméně některé věci do očí bijí:
- boje jsou na vyšších obtížnostech o čištění vln nepřátel z různých stran, postupně nebo zároveň. Takže nejlepší taktika kterou jsem našel, je aoe dmg mág se zapnutými party buffy, tank, střelec, a druhé dps podle výběru
- pokud si chcete zabojovat, volte vyšší/nejvyšší obtížnost, jinak s tímhle setupem projede čímkoliv jako horký nůž máslem (odzkoušeno :) )
- dungeony jsou krásné, ale repetitivní. Mám dojem, že je to jedna a ta samá předloha, pouze se mění textury a cesta k cíli. Ne že by to u side questu nějak zvlášť vadilo, ale rozmanitější paleta prostředí by neškodila.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Z toho co si vzpomenu, bych vytknul asi tohle:

Není zde volnost, jen se prostě pohybujete po malých lokacích, kde uděláte co máte a zase mizíte.

Velice ubohá rozmanitost předmětů

Nemožnost měnit brnění u společníků je opravdu trapná.

Mám odehráno necelých 20 hodin a pořád tak nějak nechápu o co v tom příběhu jako jde.

Absence finishing moves! :angry:
Wanting something does not give you the right to have it.
Uživatelský avatar
Mevaron
Příspěvky: 122
Registrován: 30. 1. 2010 18.04

Příspěvek od Mevaron »

No.. hrál sem všechny více zmiňované a PTS je opravdu genialní hra a její nejsilnější stránkou je epický příběh který nemá chybu, ale jinak ve spoustě věcí ta hra pokulhává a mám mnohem radši BG ságu... přesněji druhý díl který nemá chybu.
Boendal Biderbo, spoluzakladatel a pokladník Západoříšské obchodní společnosti, hrdý sekernik a mapokreslič Hag Hargol jmenován samotným Vojvodou.
Albus Tuřínobijec. Cože? Tuřín? Tuřín! TO JE MŮJ TUŘÍN!
:bye: :bye:
And now...i'm one with the force.
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Mevaron píše:No.. hrál sem všechny více zmiňované a PTS je opravdu genialní hra a její nejsilnější stránkou je epický příběh který nemá chybu, ale jinak ve spoustě věcí ta hra pokulhává a mám mnohem radši BG ságu... přesněji druhý díl který nemá chybu.
Hlavně Podtemno:)
Odpovědět