Dragon Age 2

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Dragon Age 2

Příspěvek od Pavel Urban »

Tak jsem si stáhnul a odehrál demo DA2 a musím říct, že jsem docela zklamaný. Co mi vadí:

1) Voiceacting a dialogy
Nemohu si pomoci, ale mě k sobě ty reakce docela často nesedí, hlas mi občas nesedí s mluvou modelu a tak nějak mi tam chybí vžití se toho herce do situace a působí to na mne jako by ten text jen předčítal. Možná je to jen tím, že je to demo jen prezentace hopem a třeba je nedodělané do detailů... a snad to nebude zbožné přání. V DAO i v MAE 1 a 2 to bylo rozhodně lepší než v tomto demíčku.

2) Boj
Boj mi připomíná nějakou japonskou MMO. Tam kde bylo DAO jakš takš realistické je DA2 zaměřený spíš na akčnost typu diablo a ještě dál. Pohyby postav jsou nepřirozeně zrychlené a to nejen údery zbraní, ale i třeba skoky. Kouzelník mi místo mága připadá jako postavy z filmu The last airbender, jelikož tancuje u sesílání úplně stejně. A podivné teleporty zloděje za záda protivníka jsou už jen třešničkou na pomyslném zkaženém dortu.
Masové efekty i těch nejzákladnějších úderů a síla protivníků a jejich množství se přičiňují aspoň u mne na ztrátě atmosféry.

3) Vizáž a spojení s DAO
Mám trochu pochyby o spojitosti hry s předchozím dílem. Kupříkladu hned z kraje se postavy setkají s Flemeth, kterou byste nepoznali. Je to sexy drsňačka a to v době, kdy se s ní setkají prvně hrdinové z DAO. Z Isabelly z DAO se stala extrémě vyvinutá prsatka. Jak bude vypadat spojení příběhu je tedy z mého pohledu docela v ohrožení.

Jak jsem psal, jsem z toho momentálně docela zklamaný a přesto, že si hru nejspíš zahraji, zatím mám pocit, že se budu vracet spíš k předchozímu dílu než k tomuto. Za několik dní vychází plná hra, tak uvidím, ale moje očekávání se změnilo z nadšené nedočkavosti na obavy. :smile:


Má z toho někdo podobné dojmy ? Nebo jiné ?
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Já měl zhruba podobné pocity, ale zatím si říkám že je to jen extrémně zprasené demo bez příběhu (protože spoilery) a hra bude snad o něco málo lepší (případně naběhnou nějaké patche) :shades:
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Mě přijde zkažený aji DAO, tak co :)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

George píše:Mě přijde zkažený aji DAO, tak co :)
:yes: Snad jen dodat, že změny u Flemeth se dají okecat... ona je podle všeho... no těžko říct co :biggrin: a jinak se uvidí
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Cokoliv jiného než série BG a Planescape: Torment je zkažené, ale takové hry by dneska už nikdo nekupoval :)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Celkově ty první zprávy, že DAOII bude předělaný, spíše mířený do akční mlátičky a jinačí než DAO, ve mě vyvolaly docela rozporuplné pocity.

Ony takový ty "akčnější" RPG jsou sice fajn, ale prostě je to jen tupá klikací mlátička s RPG prvkama alá Diablo, Dungeon Siege apod.

Ale tohle je stále ta stejná propast a stejná věta: "Chceme hru směřovat pro co nejšírší skupinu hráčů..." :huh1:
Wanting something does not give you the right to have it.
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

U BG jsem si neužíval sekání koboltů, zombií či lichů, ale tíživou atmosféru pronásledovaného, neznámým ohrožovaného.
VtM: Redemption nezapůsobilo trháním všemožných upírů na kousky, ale příběhem staletí trvajícího nenaplněného přání.
Jade Empire nezabodovalo ani tak skopáváním všeho pohyblivého do kulatých krychliček jako spíš rozsahem zrady na samotných bozích.
Mass Effekty taky mrazily spíš mimo blýskavé přestřelky.
Atd. adt., celkově vzato nikdy žádné RPG v mých očích nevyhrávalo systémem boje, jako spíš dějem na systému zcela nezávislým. Takže bych za sebe nesoudil, dokud nebude odvyprávěna alespoň polovina příběhu. Diablovka z toho asi vážně nebude.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Kdyby si radši řekli "Chceme hru, která se stane legendární, bude mít šílenou hráčskou komunitu a budou jí hrát masy hráčů i po 9-ti letech..." :biggrin:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Samuel
Příspěvky: 137
Registrován: 15. 1. 2008 14.14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

zdech píše:U BG jsem si neužíval sekání koboltů, zombií či lichů, ale tíživou atmosféru pronásledovaného, neznámým ohrožovaného.
VtM: Redemption nezapůsobilo trháním všemožných upírů na kousky, ale příběhem staletí trvajícího nenaplněného přání.
Jade Empire nezabodovalo ani tak skopáváním všeho pohyblivého do kulatých krychliček jako spíš rozsahem zrady na samotných bozích.
Mass Effekty taky mrazily spíš mimo blýskavé přestřelky.
Atd. adt., celkově vzato nikdy žádné RPG v mých očích nevyhrávalo systémem boje, jako spíš dějem na systému zcela nezávislým. Takže bych za sebe nesoudil, dokud nebude odvyprávěna alespoň polovina příběhu. Diablovka z toho asi vážně nebude.
podepisuju.
The Almighty says this must be a fashionable fight. It's drawn the finest people.

Bartoloměj, syn Dumův
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Nalk píše: :yes: Snad jen dodat, že změny u Flemeth se dají okecat... ona je podle všeho... no těžko říct co :biggrin:
Moc dobře se to okecat nedá, vzhledem k tomu co bylo řečeno v DAO o proměnách.
zdech píše:U BG jsem si neužíval sekání koboltů, zombií či lichů, ale tíživou atmosféru pronásledovaného, neznámým ohrožovaného.
VtM: Redemption nezapůsobilo trháním všemožných upírů na kousky, ale příběhem staletí trvajícího nenaplněného přání.
Jade Empire nezabodovalo ani tak skopáváním všeho pohyblivého do kulatých krychliček jako spíš rozsahem zrady na samotných bozích.
Mass Effekty taky mrazily spíš mimo blýskavé přestřelky.
Atd. adt., celkově vzato nikdy žádné RPG v mých očích nevyhrávalo systémem boje, jako spíš dějem na systému zcela nezávislým. Takže bych za sebe nesoudil, dokud nebude odvyprávěna alespoň polovina příběhu. Diablovka z toho asi vážně nebude.
Problém je v tom, že DAO uvedl nějaký styl hry a DA2 se ho nedrží a nevylepšuje co nebylo v DAO dotaženo do konce (tedy, možná, že dotakuje... ale vzhledem k EA a jejich přístupu a k tomu, jak demo DA2 vypadá, o tom pochybuji). Ten způsob boje u mne dost strhává tu atmosféru, která bude jen těžko dotvářená příběhem (A občasnými filmečky) a skutečně mi to dost přijde jako Diablo v lepším kabátě. Diablo bylo fajn, ale bylo prostě jiný druh hry.

Vnímám hru jako celek a tohle mi dojem dost kazí. Kdyby to takto bylo v prvním díle, tak to beru, i když bych se k ní tolik nevracel... ale tohle je IMO krok špatným směrem.
Arto píše:Ale tohle je stále ta stejná propast a stejná věta: "Chceme hru směřovat pro co nejšírší skupinu hráčů..." :huh1:
Ano, tragedie současnosti... v kinematografii, v počítačových hrách, v PnP RPGčkách... kam se člověk podívá. :ermm:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Pavel Urban píše:
Nalk píše: :yes: Snad jen dodat, že změny u Flemeth se dají okecat... ona je podle všeho... no těžko říct co :biggrin:
Moc dobře se to okecat nedá, vzhledem k tomu co bylo řečeno v DAO o proměnách.
No pokud vím (ale DA mě tak nebralo, abych to víc řešil), tak se tam říká, že nikdo neví, co je Flemeth přesně zač. A i ta dračí forma bylo jen cosi dočasného smrtelného a pravá Flemeth … jakési jádro.. duše... cokoliv co ona je, to mělo přežít.

EDIT: ale musím uznat, že ten bojový styl je hodně... přehnaný...
EDIT2: ale příběh stejně vypadá použitelně.. i přes prsatou Isabelu :biggrin:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Pavel Urban píše:
Nalk píše: :yes: Snad jen dodat, že změny u Flemeth se dají okecat... ona je podle všeho... no těžko říct co :biggrin:
Moc dobře se to okecat nedá, vzhledem k tomu co bylo řečeno v DAO o proměnách.
Pokud narážíš na diskusi s Morrigan, ohledně Morriganiných možnostech proměny do jiné osoby, není to směrodatné, protože v rozhovoru ohledně Flemeth říká, že "Možná se mohla proměnit do pohlednější podoby, aby svedla nějakého muže..."

Já se na DA2 těším, v boji mi vadí snad jen absence izometrického pohledu a neprsoto retardované animace roguea, za rychlejší souboje jsem rád, souboje v DAO mě k smrti nudily.
Bratrstvo zabanovaných!
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

No vidíte, řešíte grafiku, hlasy, systémy boje.. a vůbec.. a já jako správnej primitiv řeším to, jestli to bude mít dobrej příběh, třeba jako měla I nebo ne:) Pač zbytek je mi ukraděný, protože tyhle hry hraju kvůli příběhu:)
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Což o to, to já taky, ale neřeším ho, protože Bioware, co se týče příběhu, atmosféry a charakterů, docela věřím :)
Bratrstvo zabanovaných!
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Ghost píše:Což o to, to já taky, ale neřeším ho, protože Bioware, co se týče příběhu, atmosféry a charakterů, docela věřím :)
Líbí se mi hodně jejich hry.. a i od předchůdců - Black Isle:)
Sonnyx
Příspěvky: 217
Registrován: 15. 1. 2011 6.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sonnyx »

Já DAO hrál a ze začátku mě fakt bavilo, nevím proč, ale časem to přestalo a ani jsem to nedohrál.
Spíše si potrpím na hry typu Gothic (1.,2. díl), Risen, Oblivion etc.

A zatím podle dojmů to vypadá, že mě ani nic netáhne k tomu, to vůbec zkoušet hrát.
Vyžaduji od hry maximální volnost, abych si ji maximálně užil.. :)
Tvou šlechetnost poznají tví nepřátelé dříve, než se s nimi utkáš.
Gwynn Mediviere - Navrácen ze ztracena.
Nový portrét - http://www.ulozto.cz/10301739/gwyn-rar
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

No krom příběhu...a nějaké kvalitní hratelnosti doufám ještě v jednu věc teda... v pořádného finálního bosse.… nic proti ale Archdemon byl seno. :biggrin: A hraju na normál!
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Já se klidně obejdu bez toho, aby hlavní boss byl ultra, mega démon, který je schopný rozdrtit armády levou rukou, zatímco pravou se dloube v nose... a já ho zničím s trojicí parťáků :-/
A vzhledem k tomu, že příběh tentokrát nemá být o zachraňování světa, tak doufám, že se nic takového ani neobjeví. Doufám v nějakého pořádného protivníka s osobností, ne draka-zombie.
Bratrstvo zabanovaných!
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Ghost píše:Já se klidně obejdu bez toho, aby hlavní boss byl ultra, mega démon, který je schopný rozdrtit armády levou rukou, zatímco pravou se dloube v nose... a já ho zničím s trojicí parťáků :-/
A vzhledem k tomu, že příběh tentokrát nemá být o zachraňování světa, tak doufám, že se nic takového ani neobjeví. Doufám v nějakého pořádného protivníka s osobností, ne draka-zombie.
No... tak když to budu definovat lépe... boss ze kterého máš nějaký požitek.… dráček byl sice zajímavý symbol všeho zla a tak..ale charakterem neoplýval, takže tam byl jen ten primitivní pocit, že došlo k porážce zla... jenž to bylo takové nedochucené... a na sílu mi přišel nechutně slabý... defakto ho stačilo jen mrazit, rozmístit družinu a mlátit a přesouvat se a mlátit... nic extra...

EDIT po Ghostovi: přesně Saren mi vyvstal jako srovnání v mysli.… charakter to byl... a jak dlouho jsem se nemohl dočkat až ho dostanu..a co z něj nakonec bylo.… a ten boj taky nepatřil úplně k nejtěžším, ale byl jsem absolutně nadšený z toho vítězství
Naposledy upravil(a) Nalk dne 5. 3. 2011 0.08, celkem upraveno 1 x.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Jak říkám, dám přednost pořádnému charakteru, který bude představovat pro mou postavu hrozbu nějakým způsobem, který se nebude týkat herních mechanik.
EDIT: Pro mě ten prožitek bude právě pramenit z té jeho osobnosti. Vzpomeňte na Sarena z ME - parádní příklad.
Bratrstvo zabanovaných!
Odpovědět