Nuda na ostrově

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Sonnyx
Příspěvky: 217
Registrován: 15. 1. 2011 6.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sonnyx »

V zásadě se nehádám ani nepřilevám olej do ohně, ale tady si dovolím jen jednu poznámku ohledně Woxi.

1.To, že hráč není na každé výpravě, neboť jeho postava je natolik realistická a má pud sebezáchovy, takže se nehrne proti mantikorám, wyvernám a jiným, to neznamená, že nemá zájem o RP, ale může to znamenat to, že se do svojí role vžil.

Tato postava poté musí dělat jiné věci, aby si vydělala na to, co v RP potřebuje. Takže dejme tomu třeba rýžovat nebo sekat dřevo. Popřípadě se nechat zaměstnat, pokud se ji to povede.

Takováto postava, ač je podle mě dokonalejší než rádoby farmáři, kteří přiběhnou z pole a hned běží s mečem na draka, trpí a je ve velké nevýhodě oproti ostatním.

Takže pokud by měl někdo domění, že se nevěnuje hře a jen pgčkuje a kafrá nebo nevím co, tak bych jej poprosil, aby si přečetl to, co jsem napsal a poté se rozhodl, jestli si to myslí i nadále.

A příjde vám Gwynn jako farmář, který doběhl a vzal meč? No a je to dokonce pravda. Mám to zahrnuto i v příběhu..

2.Na Thalii jsem začínal s hraním a podtemno..pff.. Ne, v podtemnu.. ne.. to nebyl RP server, promiň.
Tvou šlechetnost poznají tví nepřátelé dříve, než se s nimi utkáš.
Gwynn Mediviere - Navrácen ze ztracena.
Nový portrét - http://www.ulozto.cz/10301739/gwyn-rar
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Nuda na ostrově

Příspěvek od cybermisa »

Woxa píše: Na EQ jsem prisel s tim, ze se spolecne s partou kamaradu budeme bavit a momentalne jsem uviznul na tom, ze trcim odtrzeny na ostrove, ktery z meho pohledu zrovna mnoho te zabavy a moznosti nenabizi.
Promin, ale hra na EQ neni pouze o "zabave". Hra na EQ je o RP v uveritelnem a konzistentnim svete. Cilem hry neni tvorba postav ale tvorba pribehu. Hrac muze mit milion a jeden planu, ale svet se meni a vyviji, plany se krizi s plany jinych hracu a DM. Mraky postav potkal jiny osud a jiny vyvoj, nez jim hraci planovali - takovy je proste svet EQ.

Krasnym prikladem byla posledni valka se zlobry, kde to vsem myslim krasne bylo zrejme. Ve spatne chvili na spatnem miste a svet vas prevalcuje at jde o jedno PC, deset nebo klidne patnact … Vysledek? Muzeme rict, ze slo o opravdovou uveritelnou valku, ktera mela stavu a atmosferu -> vzniklo nemalo pribehu. :smile:
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

George píše:
Pipi_CZ píše:
cybermisa píše: S temito dvema body nelze souhlasit. Hrac se muze DM ozvat, ze nektere citlive sceny (napr. muceni), nema silu odehravat, aby se mohli dohodnout na alternative. Nelze ovsem rozdelovat beh sveta a DMQ. DMQ jsou integralni soucasti sveta a nutno je tak brat. Arto je zkuseny DM a svoje Q do sveta integruje tak, aby pekne zapadaly.
Samozřejmě, taky to bylo dáno jako dotaz na to, jak by měl vypadat jejich pohled. (nebo ne?)
Vskutku, nevím, jak hodně přehledně jsem to napsal, je tam "
...Takže takhle by to mělo platit? " .. jakože jejich ideální fungování serveru, můj pohled je diametrálně odlišný :smile: . :)
EDIT: Aby nedošlo k mýlce, stojím za Artem
Georgi ja te pochopil, reagoval jsem na obsah tech dvou bodu, na vyjasnenou, pokud by nekdo ocekaval na ne odpoved DM.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Sonnyx píše: Tato postava poté musí dělat jiné věci, aby si vydělala na to, co v RP potřebuje. Takže dejme tomu třeba rýžovat nebo sekat dřevo. Popřípadě se nechat zaměstnat, pokud se ji to povede.

Takováto postava, ač je podle mě dokonalejší než rádoby farmáři, kteří přiběhnou z pole a hned běží s mečem na draka, trpí a je ve velké nevýhodě oproti ostatním.
Postava ma nejaky charakter a z toho vyplyvaji cile, kterych chce dosahnout (ty cile zahrnuji nakup vybavy, jidla, mit kde prespat atd.) Temto cilum se musi postava prizpusobit a v ramci charakteru najit IC cestu, jak jich dosahnout: mam hlad, nemam penize, musim jit pracovat nebo sehnat penize nejakou alternativou. To je naprosto normalni. Moc te nechapu v tom, v cem je takova postava v nevyhode proti ostatnim. Proti komu? Tem co hraji dele a vice? Logicke. Tem co hraji PG a harvestuji, looti atd? Rovnez logicke a ocekavatelne. Proste nemuzes porovnavat postavu, ktera stravi 9/10 hodin ve hre povidanim a hvezdickovanim s postavou, co ten samy cas stravi "praci". Jenze, ono ve vysledku, ani nema smysl postavy nejak porovnavat, protoze hra na EQ neni o soutezi mezi postavama, ale prave o tom RP …
Sonnyx
Příspěvky: 217
Registrován: 15. 1. 2011 6.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sonnyx »

To jsem myslel k tomu nařknutí, že se mu tam snad nelíbí proto, že nemůže lootit.
Takové nařknutí nejspíše vzešlo z toho, že než aby chodil na výpravy někde rýžuje. A já se tady tak nějak snažím třeba tu absenci na výpravách a to rýžování ospravedlnit.

Postava, která hraje skvěle pud sebezáchovy je v nevýhodě oproti těm, které to nehrají.
Taková hra ale záleží na hráči. Na každém je, aby se rozhodnul, jak velký pud sebezáchovy bude mít.

Neřekl jsem, že je v nevýhodě proti těm, co PGčkují a harvestují, právě toto se snažím ospravedlnit oproti těm ostatním, co třeba jen RPí a časem zajdou na výpravu.

Edit 1-2: Já sám už se snažím nechodit na takové bezduché výpravy, kde jde jen o peníze.. proč? Protože moje postava má stálý plat a už to nepotřebuje. Nezavrhuji proto ale ty, kteří to dělat musí, protože si nějak vydělat potřebují. Ten kdo může chodit na výpravy by zase neměl zavrhovat ty, co nemůžou, protože jim to jejich charakter nepovolí. Ne každý se rodí jako hrdina, který se nezalekne žádného nebezpečí.

No.. s edity končím a co jsem chtěl říct, to jsem řekl. :)
Tvou šlechetnost poznají tví nepřátelé dříve, než se s nimi utkáš.
Gwynn Mediviere - Navrácen ze ztracena.
Nový portrét - http://www.ulozto.cz/10301739/gwyn-rar
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

No Cybermiso, nejsem si jistej, jestli si mě nebo já tebe uplně pochopil... ty body ukazují ideální server dle názorů vytažených z příspěvku Woxy. Já s nima nesouhlasím, naopak jsem je přímo psal s douškem ironie. Hm.. teď když sem si ještě přečetl tvůj příspěvek, zdá se, že jsem spíš nepochopil já tebe, asi už chápu, jak si to myslel, v tom případě bych se ale vyjádřil ke všem bodům, protože ani jeden z nich mi nepřijde jako přínosnej.. ikdyž třeba průměrnej denní výnos postavy je přecejen individuální. (Ikdyž zlatka denně pro lowlvl postavu je podle mě(!) celkem dost... rozhodně dost na to, abych říkal, že je to nic moc částka).
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

OT: ta zlatka na den se dá udělat do hodiny, většinou za kratší dobu... záleží jaké je štěstí při tahání surovin. Pokud bychom šli po penězích, děláme denně pětinásobek, nejspíš dokonce i víc. Navíc když si dáš dohromady kolik stojí lepší výbava (za kus v rozmezí 5-20 zl), tak je zlaťák celkem nic. Připočti k tomu ještě výdaje mimo na věci potřebné pro.. řekněme "soukromé potřeby a questění", a moc ti nezbyde. Takže asi tolik k penězům...
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Aby bylo jasno, tak uplne nejstrucneji jak to umim:

1) uplne se mi nelibilo jak probehl unos
2) stvalo me, jak se to tahlo a mezi jednotlivymi castmi questu jsem se nemel jak zabavit/co delat
(a v dobach, kdy jsem se dostaval do hry, jsem kolikrat nepotkal ani hrace)
3) to me stvalo asi nejvic, nevidel jsem jediny rozumny zpusob jak ten quest ukoncit sam, pripadne jak se dostat z ostrova
(tak, aby me hned nezabili za poruseni zakona -> otroci nesmi odplouvat, kdybych se tam nekdy vratil)
4) hodne me stvalo i to, ze mi utikaly jine, pro me zajimavejsi, questy
5) A nejvic me asi stvaly nektere reakce zde na foru :)

a jeste by se par drobnosti naslo, ale ty jsou +- nepodstatny
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Sonnyx píše: Postava, která hraje skvěle pud sebezáchovy je v nevýhodě oproti těm, které to nehrají.
To neni tak uplne pravda. Postavy bez pudu sebezachovy umiraji v pritomnosti DM jako prvni a to velmi rychle …
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

George píše:No Cybermiso, nejsem si jistej, jestli si mě nebo já tebe uplně pochopil... ty body ukazují ideální server dle názorů vytažených z příspěvku Woxy. Já s nima nesouhlasím, naopak jsem je přímo psal s douškem ironie. Hm.. teď když sem si ještě přečetl tvůj příspěvek, zdá se, že jsem spíš nepochopil já tebe, asi už chápu, jak si to myslel, v tom případě bych se ale vyjádřil ke všem bodům, protože ani jeden z nich mi nepřijde jako přínosnej.. ikdyž třeba průměrnej denní výnos postavy je přecejen individuální. (Ikdyž zlatka denně pro lowlvl postavu je podle mě(!) celkem dost... rozhodně dost na to, abych říkal, že je to nic moc částka).
Souhlas, ale ja se snazil vypichnout to nejdulezitjsi a na to reagovat. Pochopil jsem, ze slo o ironii
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Woxa píše:Aby bylo jasno, tak uplne nejstrucneji jak to umim:

1) uplne se mi nelibilo jak probehl unos
2) stvalo me, jak se to tahlo a mezi jednotlivymi castmi questu jsem se nemel jak zabavit/co delat
(a v dobach, kdy jsem se dostaval do hry, jsem kolikrat nepotkal ani hrace)
3) to me stvalo asi nejvic, nevidel jsem jediny rozumny zpusob jak ten quest ukoncit sam, pripadne jak se dostat z ostrova
(tak, aby me hned nezabili za poruseni zakona -> otroci nesmi odplouvat, kdybych se tam nekdy vratil)
4) hodne me stvalo i to, ze mi utikaly jine, pro me zajimavejsi, questy
5) A nejvic me asi stvaly nektere reakce zde na foru :)

a jeste by se par drobnosti naslo, ale ty jsou +- nepodstatny
Navrhovana reseni:
1) PM >> DM
2) casovemoznosti DM jsou omezene, nema reseni
3) nektere questy moznost ukonceni nemaji, ale coz si poridit glejt?
4) to se deje porad a vsem, at uz kvuli tomu, ze jsou offline, nebo nekde jinde resi neco jineho
5) protoze takoveto veci neni dobre resit na foru, viz bod 1)
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Woxa píše:Aby bylo jasno, tak uplne nejstrucneji jak to umim:

1) uplne se mi nelibilo jak probehl unos
2) stvalo me, jak se to tahlo a mezi jednotlivymi castmi questu jsem se nemel jak zabavit/co delat
(a v dobach, kdy jsem se dostaval do hry, jsem kolikrat nepotkal ani hrace)
3) to me stvalo asi nejvic, nevidel jsem jediny rozumny zpusob jak ten quest ukoncit sam, pripadne jak se dostat z ostrova
(tak, aby me hned nezabili za poruseni zakona -> otroci nesmi odplouvat, kdybych se tam nekdy vratil)
4) hodne me stvalo i to, ze mi utikaly jine, pro me zajimavejsi, questy
5) A nejvic me asi stvaly nektere reakce zde na foru :)

a jeste by se par drobnosti naslo, ale ty jsou +- nepodstatny
Dovolím si taky odpovědět...

Nejprve trocha čtení na uklidněnou o ideálních stavech: https://www.equilibrie.cz/nase_vize.php

Teď ke tvým bodům:

ad 1) Pokud se ti nelíbilo, jak proběhl únos, můžeš slušně a bez nějakých rýpavých poznámek na fóru požádat o vysvětelení DM. Pokud svou "stížnost" podáš formou, jakou jsi ji podal, nemůžeš se moc divit, že přijdou negativní reakce (tímto odpovídám i na bod 5).
ad 2) Pokud se neumíš s ostatními zabavit na malém prostoru vžit do situace, do které jsi se dostal (neznám tu situaci... zda je tvá postava vystrašena, vyděšena, nebo vzpurně nazlobena, v panice), nebo pokud jsi tam sám a připadáš si jako ve vězení, je fajn udělat si ještě nějakou epizodní postavu, která tě bude bavit. Můžeš s ní přečkat "období nemilosti" u své hlavní postavy třeba tak, že připravíš nějakou zábavu ostatním jinde na serveru. Nebo si najít jiný způsob, jak zabavit sebe a ostatní. Dnes jsi na ostrově, příště to může být dvouleté vězení.
ad 3) k tomu nemám co říci...
ad 4) Na EQ nic neutíká... všude a pořád se něco děje (ne vždycky je to naservírováno na zlatém podnose). Často se stává, že prostě nelze být na dvou místech najednou... a často se stává, že tadyhle tvá postava zažije příkoří a tamhle zase radost a úspěch. A pokud se dostaneš do situace typu vězení, jsme zase u bodu 2). Takových situací, jako je ta na ostrově, se ti může stát celá řada, a vůbec to nemusí být na ostrově. Raději se zaměř na svou situaci a užij si hru za svou postavu. Nakonec, tvá postava vůbec neví, co se děje jinde... a proto mi nějaké utíkání "jiných a zajímavějších questů" osobně přijde jako docela sobecký pohled hráče, který si myslí, že je povinností okolního světa, aby jej bavil, místo aby si uvědomil, že svět je tu pro něj, aby se v něm dokázal zabavit sám a ve "vyšším stupni" dokázal pomocí něj zabavit i ostatní.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Aefar:
1) no, tak on tenhle flame vznikl odtrzenim z jineho tematu, proto jsem nakonec unos neresil nekde po PM ale rovnou tady. Nemyslim, ze bych to podal nejak neslusne nebo rejpave, ale pokud tam neco takoveho vidis, klidne mi rekni co (treba po PM) a ja se priste polepsim.

2) Jak jsem psal, prvnich par dnu se zabavit dalo, ale pak uz to proste slo z kopce a tu zabavu jsem si tam najit nedokazal. Stejne tak altovy postavy, nejsem jejich priznivcem a dost se jim vyhybam. Zalozit postavu, chvilku s ni hrat a pak ji ze dne na den nechat zmizet mi neprijde uplne koser vuci ostatnim hracum, kteri s ni treba mohli mit nejake plany.

4) O tech vecech, ktere mi utikali vedela i moje postava (dozvedela se je jeste pred unosem, pripadne to mely byt veci tykajici se primo ni). Ja se do te hry chodim bavit (pripadne bavit tu bandu s kterou tu hraji), mozna to je sobecke, ale pokud nekdo tvrdi, ze on se do hry bavit nechodi, tak se mi zda krapet pokrytecky. Nakonec ona je to skoro stejna situace, jako kdyz chces v TV koukat na fotbal a tvoje pritelka na telenovelu, nakonec koukate na telenovelu, ale ty z toho ani trosku nadseny nejsi :)

Cybermisa:
3) Kdyby byla ta moznost glejtu, tak snad ani neceknu, nejak na glejt nafarmim a z ostrova vypadnu. Potiz byla ale v tom, ze diky probihajicimu questu se glejty nevydavaly a navic z ostrova nebylo mozne odplout ani kdyz si glejt mel. Skutecnost mozna byla jina, ale ja se ptal snad kazdeho koho jsem na ostrove potkal a odpoved byla vzdy stejna a vzhledem k okolnostem questu i logicka. (A ted me doufam zas nekdo serve za vykecavani IC infa)
Myrpa
Příspěvky: 208
Registrován: 25. 2. 2010 15.34

Příspěvek od Myrpa »

Tyo , ty vykecáváš spoustu IC infa, hele.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Woxa píše: 4) O tech vecech, ktere mi utikali vedela i moje postava (dozvedela se je jeste pred unosem, pripadne to mely byt veci tykajici se primo ni). Ja se do te hry chodim bavit (pripadne bavit tu bandu s kterou tu hraji), mozna to je sobecke, ale pokud nekdo tvrdi, ze on se do hry bavit nechodi, tak se mi zda krapet pokrytecky. Nakonec ona je to skoro stejna situace, jako kdyz chces v TV koukat na fotbal a tvoje pritelka na telenovelu, nakonec koukate na telenovelu, ale ty z toho ani trosku nadseny nejsi :)
Všichno se do hry chodíme bavit. Ale nemůžeme vyžadovat od ostatních, aby nás za každou cenu zabavili.

Vem si to tak... kromě RP je to taky o příbězích. Teď ses stal součástí jednoho takového příběhu, který pro hráče připravil DM (ale stejně tak tě mohli unést PC). To "hardcorové" hraní role je v tom prostě takové, že ty se budeš snažit obstát ve své roli tohoto příběhu, doplníš ho životem jedné z postav příběhu.

Když se ti to táhne a nechceš hrát epizodní postavu, budeš muset asi na chvíli přepnout na jiný program.

Máš jiný nápad, jak tvou situaci řešit, aby příběh zůstal smysluplný a konzistentní pro všechny? Zkus se zamyslet, jak bys jednal v situaci Arta ty.

Co se týče rýpavého příspěvku => PM
Naposledy upravil(a) Aefar dne 11. 3. 2011 12.55, celkem upraveno 1 x.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

K tomu zabavení na Ostrově jsem si vzpomněla na to co mě potkalo kdysi. Po zdařilém úniku jsem se dostala na Ostrov opět vlastní blbostí (no.. každej zapomene že:)) a nezapomenu na hraní jak jsem byla zalezlá mezi vlky v doupatech jako vlk. Hrála jsem sama, strávila jsem tam několik dní, než jsem se dala dostatečně dokupy a plánovala jak vypadnout pryč. Důvod k tomuto chování byl dosti řekněme vážný. Proč to píšu, chci tím jen říct, že hra může být zajímavá i tím , jak si ji uděláš sám, nepotřebuješ nikoho za zadkem, ani DM, ani NPC ani hráče, jasně každého baví něco jiného, ale stejně by bylo dobré se nad tím zamyslet( teď budeš možná argumentovat tím, že jsem měla vyšší lvl, nebo jsem mohla mezi vlky.. Zase jsem (z ic důvodů) nemohla vlézt do města že např.)

Navíc mezi náma..nemůžeš bejt všude na Desce u všeho co se děje (proč taky že) a ano.. klidně tě tady mohou unést a nebudou se tě ptát, stejně jako tě na ulici mohou přepadnout a okrást. Takové věci se prostě dějí a naštvat se, že DM nemá zrovna čas, nebo že mě zapojilo do questu.. nevím jestli je to dobrý.


A hlavně jak psal Myrpa, nevynášet IC info na foru. EDIT hlavně co se týče questu.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Lassair: v tomhle se asi lisime, me zkratka nebavi hrat si sam jen tak pro sebe, potrebuji mit nejake publikum a spoluhrace

Aefar: vsak to ja nechci, jen me proste stvalo, ze jsem trcel nekde, kde byla (z meho pohledu) nuda a radeji bych byl jinde, kde bych se mel jak zabavit. No a kdyby me unaseli PC, tak by neco museli udelal a ja mel sanci se tomu branit, nemohli by me proste *unest*. Ale to uz bych se opakoval.


No a co se rejpani tyka, vazne jsem to obcas hrotil zbytecne moc, neco jsem mohl napsat trochu jinak a lip. Ale zkratka jsem nekde potreboval upustit paru a kdyz me neco stve, tak neumim "drzet hubu".
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Woxa píše:No a co se rejpani tyka, vazne jsem to obcas hrotil zbytecne moc, neco jsem mohl napsat trochu jinak a lip. Ale zkratka jsem nekde potreboval upustit paru a kdyz me neco stve, tak neumim "drzet hubu".
Ono je zase lepší dát vědět o svojí nelibosti, tím se věci trochu ujasní, než se jen "nafukovat" k prasknutí a rozhazovat kolem sebe hnůj.
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Woxa píše:Lassair: v tomhle se asi lisime, me zkratka nebavi hrat si sam jen tak pro sebe, potrebuji mit nejake publikum a spoluhrace.
Jenže EQ není divadlo ani divadelní přdstavení a hráči ti nebudou neustále k dispozici ani DM ne (ale to už jsem taky psala)
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Lassair píše:
Woxa píše:Lassair: v tomhle se asi lisime, me zkratka nebavi hrat si sam jen tak pro sebe, potrebuji mit nejake publikum a spoluhrace.
Jenže EQ není divadlo ani divadelní přdstavení a hráči ti nebudou neustále k dispozici ani DM ne (ale to už jsem taky psala)
A s Las.… s Veryí v tomto souhlasím. Já osobně si taky někdy hraju moc rád sám, vystačím si sám se sebou. Zkus to, třeba tě to bude bavit, možná ale taky ne.
Odpovědět