Vytvoření sekce podobné "Flames" určené k diskuzím

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Jste pro založení sekce fora pro diskuze bez možnosti editu?

Anketa končí za 24. 4. 2011 20.05

Ano.
17
47%
Ne.
16
44%
Je mi to jedno.
3
8%
 
Celkem hlasů: 36

cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Vytvoření sekce podobné "Flames" určené k disk

Příspěvek od cybermisa »

Nalk píše:Rád bych požádal o obnovení sekce Flames. V poslední době se tu dějí takové věci, že se obávám, že se slušně už nedá dokomunikovat určité nápravy.
Promin Nalku, ale chapu te dobre, ze predpokladas, ze neslusne neco konstruktivniho dokomunikujes? :blink:
Ja si troufam rict, ze dosahnes presneho opaku a jetsli mohu radit, tak se do toho rozhodne nepoustej.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Vytvoření sekce podobné "Flames" určené k disk

Příspěvek od cybermisa »

Nalk píše:Komunikace stále vázne (řekl bych, že dost výrazně), pořád se tu dějí pochybné věci s DM pravomocemi a zásahy, apod.
Vazne nejen komunikace, bohuzel, kazdopadne nemuzes tvrdit, ze bych ti nekdy v relativne kratkem casovem horizontu neodpovedel na tve PM. Ne vse se da treba vyresit, obzvlaste s omezenym pristupem do hry, ale zase odpovidam.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Nalk píše:Oficiální cesta zklamala. DMs podle mě postrádají jakýkoliv zbylý smysl pro slušné jednání.
Muzes mi prosim, treba do PM napsat, kdy jsem byl v otazce toho, co se zde resi, vuci tobe neslusny?

Problem s tvymi problemy je IMHO v tom, ze nektere byly vyreseny, nektere resit nelze a nektere tym jako problemy nevidi …
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Ne... žádná další nic neřešící PM.…

Naylun se rozmýšlí, to mi pro tento moment stačí.
Zajímalo by mě, kde je Romův příspěvek (smazal si ho sám?).

Uznávám, že v prvním příspěvku jsem přestřelil...


Co se těch oslovení a ironie týče... je mi líto, ale Aefarovo psaní pokládám za manipulativní, takže na to prostě reaguji, protože jsem tím zhnusen. (beze srandy)
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Původně to vypadalo někak takto:
Ono ta sekce měla tři hlavní výhody a to:
1. Nedalo se v ní mazat a editovat - to platilo pro všechny (dokud to DM nezačalo zneužívat a nenápadně mazat/upravovat i v této sekci... No a vyústěním bylo že se sekce smazala úplně).
2. Byla to jasně ohraničená podsekce a kdo neměl o dohadování zájem, tak tam prostě nemusel lozit.
3. ******* se flamem jiné podsekce a "diskuze" se tam daly hezky "uklízet"

To že je to nazvané flame neznamená že se tam jen whajnovalo a nadávalo, ale že se tam i někdo něco snažil řešit. Že se do toho přidávali jiní a posunovali to jinam, to už je věc druhá.

Za jakým účelem by to chctěl Nalk obnovit snad napsal, to že si sekci flames spojuješ výhradně s nadávkama je tvůj problém. O vynucování řešení osobních problémů snad taky nemůže být řeč... Naopak když své názory sepíše a ostatní (ti co o to budou mít zájem - a to jsou podle množství příspěvků všichni) zase napíšou svůj názor, tak se tím Nalkovy osobní pocity můžou buď povrdit a nebo vyvrátit... Tak či onak to bude mít větší váhu.

EDIT:
Aefar píše:
Roma píše:Ono ta sekce měla tři hlavní výhody a to:
1. Nedalo se v ní mazat a editovat - to platilo pro všechny (dokud to DM nezačalo zneužívat a nenápadně mazat/upravovat i v této sekci... No a vyústěním bylo že se sekce smazala úplně).
Je smutné, pokud se tak dělo... výsledkem tohoto ovšem není znovuzaložení sekce flames, ale založení sekce, kde nelze mazat a editovat příspěvky. Je to návrh, proti kterému nic nemám. Ale je to bič zase jen na ty, kdo se neumí chovat slušně.
Jaký je rozdíl mezi sekcí nazvanou "Flames" a sekcí se stejnými omezeními nazvanou "Přátelské tlachání u skleničky vína"? Pokud uznáváš přínos podobné sekce, nechápu tvé zaujetí proti tomu názvu, protože to že je to nazvané Flames neznamená že se tam bude... No, už bych se zase opakoval.
Aefar píše:
Roma píše:2. Byla to jasně ohraničená podsekce a kdo neměl o dohadování zájem, tak tam prostě nemusel lozit.
To je sice pravda, ale veřejným pranýřováním či propíráním byli poškozování i ti, kdo tam nelezli. Tohle je z mého hlediska zcela nepřípustný argument.
Nejde o poškozování a pranýřování - od toho tady je taky sekce. Ale že se neza... hm, nemíchaly jiné sekce které k tomu nebyly určené. A také je to vyvrácení argumentu pro smazání - a sice že se tím znechucovali slušně hrající hráči. Pokud se někomu něco nelíbí a bude si to tutlat stranou, nedozví se o tom ti co mají (viz jak psal CM).


EDIT2:
Pavel Urban píše: AD 1) Nemožnost editace vidím spíš jako nevýhodu, jelikož člověk nemůže napsaný text upravit tak, aby lépe splňoval to, co chce říct. Změny textu při zakázané editaci jsou špatně, to je jasné. Důvody smazání byly jiné (povaha flames).
Ke kontrole smyslu toho co chci napsat slouží náhled. Editace byla zakázána, aby se nedal smysl příspěvku překrucovat ve chvíli, kdy je zjevné že byl mylný.
Pavel Urban píše: AD 2) To platí pro jakékoliv diskuze v jakémkoliv tématu. Na to není třeba flames.
Nazvěte to jakkoli. Ale nenechávejte zaplácávat sekci OOC Ostatní.
Pavel Urban píše: Jde o zkušenost. Dost lidí má pocit, že když jde o flames, může se tam pěkně vyventilovat bez nějakých zábran a pak ty flames podle toho vypadají - včetně osobních útoků, nadávek apod. Podobné věci pak mají za následek ztrátu nálady hráčů, což zvláště u DM může mít negativní následky pro celý modul - přijde o DM, které si dá pauzu nebo dokonce odejde (a DM moc není). Nikdo není takový, aby se zalíbil všem a tak je to docela pravděpodobný následek.

V případě, že se na to flameovaná osoba nedívá, neodpovídá, diskuze se nikam neposune a kromě kopy kritiky se tam budou jen často neakceptované reakce zastánců pohledu té osoby, které nemají z pravidla pro vývoj/posun diskuze znamenají málo. Může dojít k uzavřené nebo otevřené nevoli, že se ona falemovaná osoba nevyjadřuje a nepodává svůj úhel pohledu či vysvětlení, že se nijak nebrání... z čehoš plynou další vývody, které nic nevyřeší. V jiném případě se diskuze posune někam jinam, kde se budou hádající strany (bez té flameované osoby) hádat mezi sebou.
Ano, odchod DM pro znechucení z reakcí na svou činnost není žádoucí, ale odchod hráčů pro znechucení z DM je podle mě pro svět horší. EQ bez DM by byla ještě chudší než bez WB, to ano... Ale mějte WB deset, DM tisíc a žádné hráče a pak si porovnej, co je horší.
Pavel Urban píše:Naylun klady a zápory flames docela rozepsal zde, včetně svých důvodů coby admina fóra.
Ano, Naylun své osobní názory rozepsal a změnu provedl. Nyní je tady návrh na přehodnocení jeho rozhodnutí, protože vývoj ukázal, že taková sekce i přes negativa jaká přinášela byla potřebná.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

__
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Tak jsem nerozhodný, flames znovu rozhodně nezaložím, ale zas je pravda, že někdy by se hodila sekce bez možnosti editu. Osobně ale pochybuju o tom, že by byla nějak více využíána a nechci,a by zbytečně zabírala místo. Zakládám v tomto topicu proto veřejné hlasování, abych získal názory většího počtu hráčů. Prosím napište sem vždy i vlastní příspěvek, jak jste hlasovali.

Tou novou sekcí se nemyslí flames, ale prostě jen sekce, kde by nešlo editovat. Pravidla fora o slušném jednání atd. by tam rozhodně platila.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Samuel
Příspěvky: 137
Registrován: 15. 1. 2008 14.14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

pro
The Almighty says this must be a fashionable fight. It's drawn the finest people.

Bartoloměj, syn Dumův
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Já hlasuju ne, protože si nemyslim, že by se taková sekce využila dost na to, aby se vypaltilo ji tam mít. A protože si myslim, že vážné problémy a spory je lepší řešit soukromě než veřejně na foru (s vynášením informací) a rozbouřením "vod EQ".
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Pro.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Já hlasoval pro NE, protože si myslím, že nějaké editování příspěvků se v debatách moc často neděje a pokud se něco takového stávalo, tak spíš výjimečně. To spíš si pamatuju na zoufání si skoro nakaždé stránce nad nemožností editace.

Pokud to někoho trápilo třeba v rozhovoru s DM, pak i ve starých flames byly snad DMka i moderátory, což znamenalo, že si mohou své příspěvky editovat stejně. (Ale nepamatuju si, jak byla práva přesně nastavena, tak nevím.)

Z Flames mi opravdu v paměti utkvělo jen neustálé nadávání, proč je topic ve flames, když v nich nejde editovat.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
LindacpAG
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

Jsem proti, další sekce mi přijde zbytečná.
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Hlasoval jsem NE, prijde mit o zbytecne.
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Já dal, že je mi to jedno - ale není. Jenom prostě nevím, jestli klady vyváží zápory a jestli to po tak dlouhé době, co jsou flamy smazané bude mít smysl... Popravděřečeno mne, jakožto někoho ne moc zúčastněného, různé slovní přestřelky na foru dosti unavují, ale zase chápu jejich "určitý" přínos (např. ta editace mne štve dost, tu bych zakázal skoro všude až na IC části fóra). Tak.. moc jsem nepomohl :-)
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Jakožto autor jsem pro.… jsou tu jedinci ochotní editovat cokoliv, aby se zavděčili všem... a sekce má mít takový podtitul, aby hráči věděli, že za vhodně sepsanou kritiku nebudou trestáni (což je IMHO efekt, který mnozí asi cítí, když se nevyjadřují jinak než po tellech).
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Nalk píše:Jakožto autor jsem pro.… jsou tu jedinci ochotní editovat cokoliv, aby se zavděčili všem... a sekce má mít takový podtitul, aby hráči věděli, že za vhodně sepsanou kritiku nebudou trestáni (což je IMHO efekt, který mnozí asi cítí, když se nevyjadřují jinak než po tellech).
Slusne sepsanou konstruktivni kritiku :bigwink:
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

cybermisa píše:
Nalk píše:Jakožto autor jsem pro.… jsou tu jedinci ochotní editovat cokoliv, aby se zavděčili všem... a sekce má mít takový podtitul, aby hráči věděli, že za vhodně sepsanou kritiku nebudou trestáni (což je IMHO efekt, který mnozí asi cítí, když se nevyjadřují jinak než po tellech).
Slusne sepsanou konstruktivni kritiku :bigwink:
Ano … :smile:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Ano, proč jsem už tady napsal.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Malenka
Příspěvky: 6
Registrován: 1. 8. 2006 0.20

Příspěvek od Malenka »

Naylun píše:Prosím napište sem vždy i vlastní příspěvek, jak jste hlasovali.
...hlasů 23, příspěvků 9...

Jsem pro protože:

Nevadí mi číst třeba tři příspěvky za sebou od stejnýho člověka, v kterých dovysvětluje co má vlastně na mysli.
Naopak edit se dá přehlídnout, a občas z něho vyleze text mnohem míň výstižnej, než byl původně.

A napadají mě názvy:
"Poslední útočiště" - pozitivní konnotace (v mezích možností :bigwink: )
"Na ostří nože" - má vyjadřovat, že tady se přešlapy nezamaskujou, ale na druhou stranu (stejně jako "flames") evokuje konflikt

Dokáže někdo vymyslet NEmanipulativní název? :biggrin:
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Já říkám ne, protože nevidím důvod, editování má podle mě spoustu výhod
(někdo vás během smolení odpovědi předběhne) atd.

A nechápu přesně v čem je tedy flame bez editu lepší, tedy co se jako editem zneužívá, objasní někdo pls? :) :clover:
Odpovědět