Vytvoření sekce podobné "Flames" určené k diskuzím

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Jste pro založení sekce fora pro diskuze bez možnosti editu?

Anketa končí za 24. 4. 2011 20.05

Ano.
17
47%
Ne.
16
44%
Je mi to jedno.
3
8%
 
Celkem hlasů: 36

Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

hemendo píše:...objasní někdo pls?…
Hlasování je dobrý nápad, ale bohůmžel je díky homendovi a podobným naprosto neobjektivní...
Jak můžeš hemendo k něčemu hlasovat, když si asi nepřečteš o čem to je?? (Protože "co se jako editem" zneužívalo jsme psali a prozatím pročíst dvě stránky, než se něčemu přikloním snad není tak moc.)

EDIT: Ohledně názvu jsem pro (už jednou uvedené): "Přátelské tlachání u skleničky vína".
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Malenka píše:Dokáže někdo vymyslet NEmanipulativní název? :biggrin:
Diskuse.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Ano - můj názor dá se říci vyjádřil Roma.
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Hlasuji proti z následujících důvodů:
- i ostré konflikty lze (a je třeba) řešit bez prvoplánového napadání, nadávek apod.,
- nevidím problém v korektní diskuzi v příslušných fórech Prohřešky, Nápady a připomínky a dalších,
- zatím jsem se zde nesetkal s nekorektní zpětnou úpravou příspěvků (typicky jeho smazání, úplná změna významu) a navíc je zde možnost použít citaci, kterou autor upravit nemůže.
- pokud by si DM (a další standardní moderátoři) zachovali práva k úpravám, smysl řešení by se vzhledem k současným potřebám blížil nule.
Mithirwen Celeavaeil
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

No právo editu by zůstalo jen mě a labirovi.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Hlasoval jsem proti víceméně ze stejných důvodů jako napsal Olymar. Přijde mi to zbytečné.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Já hlasoval pro z toho důvodu, že z jakéhosi "historického hlediska" bylo právě fórum pro flames i přes svou únavnost a někdy hanlivost jakýmsi katalyzátorem pro mnoho změn, které podle mě ze zpětného pohledu vedly k výraznému zlepšení. Fórum sloužilo i jako místo k filtraci různých napětí - a nikdo ho NEMUSÍ číst.
Kraki Skengdrang
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Hlasoval jsem pro. Duvody jsou podobne tem co uvedl Jon a Malenka.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Myrpa
Příspěvky: 208
Registrován: 25. 2. 2010 15.34

Příspěvek od Myrpa »

pro - hla - šu - ji - že - jsem - se - pro - hla - so - val - k - pro - pro - to - že - bu - de - le - gra - ce - číst - ty - chyby.
Jon píše:Já hlasoval pro z toho důvodu, že z jakéhosi "historického hlediska" bylo právě fórum pro flames i přes svou únavnost a někdy hanlivost jakýmsi katalyzátorem pro mnoho změn, které podle mě ze zpětného pohledu vedly k výraznému zlepšení. Fórum sloužilo i jako místo k filtraci různých napětí - a nikdo ho NEMUSÍ číst.
Ve skutečnosti toto je důvod.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

hemendo píše:
Roma píše:
hemendo píše:...objasní někdo pls?…
Hlasování je dobrý nápad, ale bohůmžel je díky homendovi a podobným naprosto neobjektivní...
Jak můžeš hemendo k něčemu hlasovat, když si asi nepřečteš o čem to je?? (Protože "co se jako editem" zneužívalo jsme psali a prozatím pročíst dvě stránky, než se něčemu přikloním snad není tak moc.)
.
Objektivní prosím pěkně je, jsem člověk a mám svůj názor, hlasuji pro ne.
Já jsem si to pročetl, ale bohužel, nikde to tam nevidím, pochopil jsem z toho akorát, že vám mazali sprostá slova?

A to je podle mne pochopitelné, každý člověk se tu může vyjadřovat k všemu co mu vadí kdekoliv, avšak v rámci slušnosti. Ona taky ta neslušnost ničemu neprospívá, nikdo si z ní nic nevezme, akorát naštve.

Když se založí třeba sekce "Co mi vadí" A budou se tam moct všichni vyjadřovat k tomu co jim vadí, jak hráči / tak dm. Tak budou mít dm míň času na hru, budou víc otrávení a už tak máme dva ( nebo tři? ) v dm pauze.
Právě jsi prokázal, že jsi to nečetl.. prolétl očima možná (v angličtině "skim" ty velký anglisto). :smile:
Pointa není v tom, že by někdo chtěl psát sprostá slova (na to jsou jiná místa, kde si člověk může napsat, závěrem dopisu třikráte... no víme jak), ale místo pro diskuze, které by řešily nějak problémy v modulu, kde by nebyla možnost editace, aby nikdo nemohl třikráte překopat svůj názor, jen proto, aby se zalíbil ostatním. Aby si tedy každý musel stát za tím, co píše a pak šel vidět lépe posun v komunikaci. Dál pak by to byla sekce, kde by bylo jasné, že nikdo nebude postihován za napsání svého názoru a tím pádem, by se mohla vést rozumná diskuze s DM, namísto toho, že si teď každý vše prodiskutuje po tellech atd. a neřeší to situaci.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
LindacpAG
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

Nalk píše: Dál pak by to byla sekce, kde by bylo jasné, že nikdo nebude postihován za napsání svého názoru a tím pádem, by se mohla vést rozumná diskuze s DM, namísto toho, že si teď každý vše prodiskutuje po tellech atd. a neřeší to situaci.
Možná jsem to jen špatně pochopil, ale pokud ne, tak s tímhle nemohu soushlasit. Na fóru jsou sekce, kde je člověk postihován za svůj názor? Které to případně jsou? Já nepamatuji, že by byl někdo postihován za svůj názor, pokud je napsán slušně.
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

LindacpAG píše:
Nalk píše: Dál pak by to byla sekce, kde by bylo jasné, že nikdo nebude postihován za napsání svého názoru a tím pádem, by se mohla vést rozumná diskuze s DM, namísto toho, že si teď každý vše prodiskutuje po tellech atd. a neřeší to situaci.
Možná jsem to jen špatně pochopil, ale pokud ne, tak s tímhle nemohu soushlasit. Na fóru jsou sekce, kde je člověk postihován za svůj názor? Které to případně jsou? Já nepamatuji, že by byl někdo postihován za svůj názor, pokud je napsán slušně.
Tak proč se hráči neozývají s problémy na fóru, ale sypou si je po tellech přes celý server dokola? :smile:

Představ si tu sekci jako Speaker's Corner v Hyde Parku v Londýně.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

Nalk píše:
LindacpAG píše:
Nalk píše: Dál pak by to byla sekce, kde by bylo jasné, že nikdo nebude postihován za napsání svého názoru a tím pádem, by se mohla vést rozumná diskuze s DM, namísto toho, že si teď každý vše prodiskutuje po tellech atd. a neřeší to situaci.
Možná jsem to jen špatně pochopil, ale pokud ne, tak s tímhle nemohu soushlasit. Na fóru jsou sekce, kde je člověk postihován za svůj názor? Které to případně jsou? Já nepamatuji, že by byl někdo postihován za svůj názor, pokud je napsán slušně.
Tak proč se hráči neozývají s problémy na fóru, ale sypou si je po tellech přes celý server dokola? :smile:

Představ si tu sekci jako Speaker's Corner v Hyde Parku v Londýně.
viewtopic.php?t=4885 stačí ako odpoved? :bigwink:
Because I'm Batman !!!
LindacpAG
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

Nalk píše: Tak proč se hráči neozývají s problémy na fóru, ale sypou si je po tellech přes celý server dokola? :smile:
To ti neřeknu, možná bude lepší, když se tu svěří právě ti "ostatní" o kterých mluvíš, jiné řešení nevidím.

Mohu ti ale říct, proč se ozývám jen zřídkakdy já - je to právě kvůli tomu, jak zde hráči spolu jednají. Právě to, že hráči nedokáží jednat slušně, ale musí své příspěvky obohacovat o narážky a jedovatosti mi bere chuť k tomu, abych přispíval. A můžeš mi věřit, že dokud to tak bude nadále, chuť k diskuzi mít nebudu.. a tomu nijak nepomůže ani nová sekce zde na fóru.
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

allekoo píše:
Nalk píše:
LindacpAG píše: Možná jsem to jen špatně pochopil, ale pokud ne, tak s tímhle nemohu soushlasit. Na fóru jsou sekce, kde je člověk postihován za svůj názor? Které to případně jsou? Já nepamatuji, že by byl někdo postihován za svůj názor, pokud je napsán slušně.
Tak proč se hráči neozývají s problémy na fóru, ale sypou si je po tellech přes celý server dokola? :smile:

Představ si tu sekci jako Speaker's Corner v Hyde Parku v Londýně.
viewtopic.php?t=4885 stačí ako odpoved? :bigwink:
A kdo tam píše z hráčů? Bývalý potížista (já), dva současní potížisté, Ghost, kokosák, který z EQ jakože odešel, ale je zpět. K tomu DMs a sem tam někdo něco málo přihodí. :smile:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Nalk píše: Právě jsi prokázal, že jsi to nečetl.. prolétl očima možná (v angličtině "skim" ty velký anglisto). :smile:
Pointa není v tom, že by někdo chtěl psát sprostá slova (na to jsou jiná místa, kde si člověk může napsat, závěrem dopisu třikráte... no víme jak), ale místo pro diskuze, které by řešily nějak problémy v modulu, kde by nebyla možnost editace, aby nikdo nemohl třikráte překopat svůj názor, jen proto, aby se zalíbil ostatním. Aby si tedy každý musel stát za tím, co píše a pak šel vidět lépe posun v komunikaci. Dál pak by to byla sekce, kde by bylo jasné, že nikdo nebude postihován za napsání svého názoru a tím pádem, by se mohla vést rozumná diskuze s DM, namísto toho, že si teď každý vše prodiskutuje po tellech atd. a neřeší to situaci.
Naopak, četl jsem to a kvůli romě jsem si to přečetl podruhé a stejně...

"aby nikdo nemohl třikráte překopat svůj názor, jen proto, aby se zalíbil ostatním."
"aby si každý musel stát za tím, co píše"

Já tyhle dva problémy nikde nevidím, příjde mi, že si každý stojí za tím co píše (někdy až moc)
a nevšiml jsem si ani žádného překopávání názorů.

"Dál by to byla sekce, kde by bylo jasné, že nikdo nebude postihován za napsání svého názoru"

Pokud ten tvůj názor bude vulgární a urážlivý, pak je na místě, aby jsi za něj byl potrestán, nemyslíš?

"tím pádem by se mohla vést rozumná diskuze s DM, namísto toho, že si teď každý vše prodiskutuje po tellech atd."

No já třeba v topicu "Znovu pár věcí k DM týmu" vidím "rozumnou" diskuzi s DM a přitom to žádný flame není.
Někteří prostě nemají tu potřebu rýpat do jiných, například do jejich angličtiny, jako ty Nalku. Protože nikdo není dokonalý.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Nalk: Nesouhlasím s tím, že by probírání problémů po tellu nevedlo k řešení. Jde jen o to ten tell neposlat svým kamarádům hráčům jako pomluvu o DM, ale dát tomu slušnou formu a poslat ho namísto toho jenom a přímo DM. Problémy to chce řešit přímo a soukromě s tím, s kým ho máš. Na fóru se do diskuzí zapojuje málo informované "obecenstvo" a stává se z toho přebujelý zmatek a vynucené obhajování se před "veřejností" (viz i například moje poslední příspěvky).

EDIT: Hemendo, napsat o cizím příspěvku, že je to kravina, porušuje pravidla fóra a zakládá na flame, tak jsem ti to smazal.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Myslím si, že není pravda tvrzení, že kdo nechce, číst sekci flames nemusí.

A si v sekci flames dost nevybíravě stěžuje na B
a B aniž by číst sekci flames chtěl, nejspíš bude
reagovat, obhajovat se.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Jj, je těžké flames nečíst. Ale pro jistotu připomínám, že ta uvažovaná nová sekce by nebyla flames, ale prostě jen diskuze bez možnosti editu. Vztahovala by se na ni pravidla fóra, takže emocinální )točné příspěvky atd. by tam stejně být nemohly a asi by to tedy nemohlo příliš posloužit k uvolnění napětí, jak tu někteří argumentovali.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Naylun: jenže málokdy se ty telly řeší na úrovni, natož přímo s DM... spíše je to nahrážka toho, že se každý nesejde jednou do týdne v hospodě, takže to jsou spíše, jednoduché zprávy typu (teď zapátrám po paměti k tvému questu - předkapitole války) "hele, jsem kvůli tomu šamanovi zase přišel o level... už podruhý dneska... hrůza" … nebo jsme si s Pipim počítali expové ztráty a odměny a moc to dál neřešili, bylo to jen takové srovnávání "kdo měl víc štěstí" :biggrin:

hemendo: u toho editování mi jde o to, že člověk má přece komunikovat stylem - předložím názor (který třikrát nezměním), pak si přečtu názory dalších (bez třech změn u nich) a pak se zamyslím, nad jejich názorem v kontrastu se svým a zaujmu nějaké nové stanovisko, které napíšu do nového příspěvku. Edity dle mě tu slouží jen k tomu, aby se jistí jedinci zavděčili většině a tím nebyli u nikoho za špatného, což pokládám za negativní efekt. Samozřejmě chápu editování kvůli gramatickým chybkám, nebo protože něco člověka napadne na poslední chvíli. Ale bohůmžel to nejde rozdělit.
Jinak řečeno - to needitování vede k podobnému efektu, jako bys diskutoval naživo. Někdo něco řekne a buď přirozeně postupuje jakýmsi vývojem a jde to vidět. Nebo to ignoruje. Nebo se snaží zavděčit ostatním, ale když napíše A a pak tvrdí, že ve skutečnosti tím myslel B, tak mu to málokdo bude věřit a bude jasné, že se v diskuzi nesnaží řešit problém, ale spíše získat něco pro sebe. O toto mi jde.

Další narážku na angličtinu si odpustím (ale tohle jsem ti dlužil za skákání z okna), kdyby tě snad více zajímali důvody, tak PM.

troška pokrytectví EDIT: Naylun: zkrátka si člověk sděluje pocity atd., jednoduché stížnosti (spíš nadávky) atd. ale už málokdo v tom hledá nějakej hlubší problém.. já jsem známý pro to, že jsem schopen něco přeanalyzovat i do extrémů, takže když od pěti různých hráčů dostanu telly, které v jádru řeší to samé, tak mám niternou potřebu to promyslet, hledat kde je chyba atd.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Odpovědět