Zabití Nyaro na ostrově a chyby DM

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Winonne
Příspěvky: 668
Registrován: 20. 2. 2007 12.21
Bydliště: Plzeň, Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Zabití Nyaro na ostrově a chyby DM

Příspěvek od Winonne »

EDIT Naylun: Rozděleno z viewtopic.php?p=108857#108857
Ghost píše:
Winonne píše:Skoro mi to připomíná jiný pokus o útěk, kterému bylo zabráněno OOC nesmyslem a řvaním. Nevzpomínám si, že bych se takto rozhořčovala na foru (v soukromí velmi).
Braenn napsala konkrétní případ, nebuď prosím vágní a udělej to taky.
Fajn.
Vzhledem k tomu, že tato kapitola je uzavřená (tedy alespoň doufám), můžu napsat víc. Když skupinka Nyrthisáků se snažila navždy zlikvidovat Dina a s ním i Nyaro a ukončit tyto postavy. Já se s DM domluvila na útěku, který mi byl vzápětí znemožněn OOC nářkem. Vynucené opakování scény, metagame, kdy se samozřejmě zachovali úplně jinak než předtím, ale s poučením z předešlé hry. A proč? Že prý to nečekali. No...o tom to bylo. A že si mysleli, že Nyaro je mrtvá, systémově nebyla. Systém má přednost. Byla to vypjatá hra, která se asi nelíbila nejen mě.

Protože nemám zrovna ve zvyku vylévat si srdce na fóru nad každou věcí, která se mi nelíbí, nikdo o tom téměř nevím. A protože to tahle skupina dělá, jeví se to jako všichni proti nyrthisákům. Ne, jen někteří incidenty rozmazávají.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Nyaro: spočítej si, kolikrát jsi byla v takovéto situaci, spočítej si, že tvoje postavička vesele běhá po Desce dál... a pak to spočítej s tím, kolikrát si jiní užili něco, co je takového pochybného... a třeba jen od Pavla... pak pochopíš, proč se to tu rozmazává


edit po pár vteřinách BTW: řeší se tu Pavel a jeho metody, protože jednak … momentálně tíží hráčskou šíři asi nejvíce... a hlavně bych zde užil termín, který jsem nedávno potkal na Thalii - zákon Největšího prasiče - každá strana bere za příklad vždy to nejhorší, co může.… DMs zmiňují exphuntění DMQ, my zmiňujeme mnohdy nelogické vyhánění z dungů bez nejmenšího varování, potvory naprosto za hranicí "realističnosti" apod.
Naposledy upravil(a) Nalk dne 15. 4. 2011 10.17, celkem upraveno 1 x.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Winonne
Příspěvky: 668
Registrován: 20. 2. 2007 12.21
Bydliště: Plzeň, Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Winonne »

Nalk píše:Nyaro: spočítej si, kolikrát jsi byla v takovéto situaci, spočítej si, že tvoje postavička vesele běhá po Desce dál... a pak to spočítej s tím, kolikrát si jiní užili něco, co je takového pochybného... a třeba jen od Pavla... pak pochopíš, proč se to tu rozmazává
Kolikrát? To bylo poprvé. To bylo ještě v době, kdy jsem z toho byla hodně špatná, že ztratím postavu, na které mi tolik záleží.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Winonne píše:
Ghost píše:
Winonne píše:Skoro mi to připomíná jiný pokus o útěk, kterému bylo zabráněno OOC nesmyslem a řvaním. Nevzpomínám si, že bych se takto rozhořčovala na foru (v soukromí velmi).
Braenn napsala konkrétní případ, nebuď prosím vágní a udělej to taky.
Fajn.
Vzhledem k tomu, že tato kapitola je uzavřená (tedy alespoň doufám), můžu napsat víc. Když skupinka Nyrthisáků se snažila navždy zlikvidovat Dina a s ním i Nyaro a ukončit tyto postavy. Já se s DM domluvila na útěku, který mi byl vzápětí znemožněn OOC nářkem. Vynucené opakování scény, metagame, kdy se samozřejmě zachovali úplně jinak než předtím, ale s poučením z předešlé hry. A proč? Že prý to nečekali. No...o tom to bylo. A že si mysleli, že Nyaro je mrtvá, systémově nebyla. Systém má přednost. Byla to vypjatá hra, která se asi nelíbila nejen mě.

Protože nemám zrovna ve zvyku vylévat si srdce na fóru nad každou věcí, která se mi nelíbí, nikdo o tom téměř nevím. A protože to tahle skupina dělá, jeví se to jako všichni proti nyrthisákům. Ne, jen někteří incidenty rozmazávají.
Bohuzel, podavas pouze subjektivni pohled na vec a vynechavas nektera celkem dulezita fakta, jako napriklad to, ze doslo k bugu a malem bylo umozneno tvoji postave neco, co ji byt umozneno nemelo - byt jde o epickou druidku. Abych byl konkretni:

Kdyz je postava mrtva, zabita IGMS s nejvetsim magionem, ale kvuli bugu se stinovym zranenim pouze temer mrtva (ano, slo opravdu o bug, protoze stejnym kouzlem o 2 vteriny predtim jina postava spolehlive padla), tak se proste NEMUZE promenit v elementala vody z vlastni vule a vsaknout se do pisku, tj. zdrhnout svym vrahum. Je mrtva. Nemuze delat nic a nemohla by, ani kdyby byla pouze v bezvedomi (tj bug byl ignorovan)
Winonne
Příspěvky: 668
Registrován: 20. 2. 2007 12.21
Bydliště: Plzeň, Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Winonne »

cybermisa píše:
Winonne píše:
Ghost píše: Braenn napsala konkrétní případ, nebuď prosím vágní a udělej to taky.
Fajn.
Vzhledem k tomu, že tato kapitola je uzavřená (tedy alespoň doufám), můžu napsat víc. Když skupinka Nyrthisáků se snažila navždy zlikvidovat Dina a s ním i Nyaro a ukončit tyto postavy. Já se s DM domluvila na útěku, který mi byl vzápětí znemožněn OOC nářkem. Vynucené opakování scény, metagame, kdy se samozřejmě zachovali úplně jinak než předtím, ale s poučením z předešlé hry. A proč? Že prý to nečekali. No...o tom to bylo. A že si mysleli, že Nyaro je mrtvá, systémově nebyla. Systém má přednost. Byla to vypjatá hra, která se asi nelíbila nejen mě.

Protože nemám zrovna ve zvyku vylévat si srdce na fóru nad každou věcí, která se mi nelíbí, nikdo o tom téměř nevím. A protože to tahle skupina dělá, jeví se to jako všichni proti nyrthisákům. Ne, jen někteří incidenty rozmazávají.
Bohuzel, podavas pouze subjektivni pohled na vec a vynechavas nektera celkem dulezita fakta, jako napriklad to, ze doslo k bugu a malem bylo umozneno tvoji postave neco, co ji byt umozneno nemelo - byt jde o epickou druidku. Abych byl konkretni:

Kdyz je postava mrtva, zabita IGMS s nejvetsim magionem, ale kvuli bugu se stinovym zranenim pouze temer mrtva (ano, slo opravdu o bug, protoze stejnym kouzlem o 2 vteriny predtim jina postava spolehlive padla), tak se proste NEMUZE promenit v elementala vody z vlastni vule a vsaknout se do pisku, tj. zdrhnout svym vrahum. Je mrtva. Nemuze delat nic a nemohla by, ani kdyby byla pouze v bezvedomi (tj bug byl ignorovan)
Pokud jsi neměl zapnuté stínové zranění, tak by k žádnému bugu snad dojít nemělo. Postava byla téměř mrtvá, nebyla mrtvá. Kdyby tomu tak tenkrát bylo, měla jsem na to být upozorněná. Hra byla přerušená pro pokročilejší hodinu, pokračovala v další dny. Po opětovném nalogování do téměř mrtvé Nyaro mi opět nikdo neupozornil, že je mrtvá. Pokud byla mrtvá, měla jsem s ní jít na druhou stranu a nemusela čekat na vaše hry.
Neupozornilo mě na to ani DM, které mi odsouhlasilo útěk a bylo ochotné ho se mnou odehrát.
Ale vynucení si opakování hry?
Myrpa
Příspěvky: 208
Registrován: 25. 2. 2010 15.34

Příspěvek od Myrpa »

Winonne píše::cray:
Nyrtis (bez h). Ten zbytek komentovat nebudu. Všichni víme, jak to ve výsledku dopadlo. Stínové zranění jsem neměl zapnuté minimálně já.
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

cybermisa píše: Kdyz je postava mrtva, zabita IGMS s nejvetsim magionem, ale kvuli bugu se stinovym zranenim pouze temer mrtva (ano, slo opravdu o bug, protoze stejnym kouzlem o 2 vteriny predtim jina postava spolehlive padla), tak se proste NEMUZE promenit v elementala vody z vlastni vule a vsaknout se do pisku, tj. zdrhnout svym vrahum. Je mrtva. Nemuze delat nic a nemohla by, ani kdyby byla pouze v bezvedomi (tj bug byl ignorovan)

čau. Funguje tedy stínové zranění i na kouzla? Kdyby jsi věděl na která, tak by mi to určitě pomohlo a pár chudákům bezesporu zachránílo život.

možná jsem to jen blbě pochopil, ale všechny moje testy se stínovým zraněním dopadly stejně, tak jsem pak dál nemohl zkoušet :chris:


(mělo být PM ehm.. :)
Naposledy upravil(a) OneHeart dne 15. 4. 2011 13.08, celkem upraveno 1 x.
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Nyaro

Příspěvek od Braenn »

Hm, pokud si nyaro pamatuji, tak mysak te promenil do kamenne sochy, protoze bugem neslo zabit pres stinovy, nacez jsi asi dala respawn,coz nam nedoslo. A predstav si nas nezrizeny udiv, kdyz se nam pred ocima zacla kamenna socha s napisem NYARO - temer mrtev menit pred ocima a behem par sekund v elementala. Uz jen ten fakt ze neco takoveho Naylun umoznil nas primelo zirat s otevrenou pusou neschopne reakce, protoze pro nas jsi nebyla modlici se druidka na ds,ale kus mrtveho sutru.
A ten zabugovany krab co nas vsechny pobil predtim,ale svazaneho dina se ani nedotkl a byl dm odspawnovam, - coz se v rozhovoru potom ukazalo jako omyl dm - to je jen mala ukazka toho, proc pri srovnani pristupu k CvDM kricime. Cely ten ostrov,kazda minuta na nem byla priserna hlavne kvuli tomu roztahani a take faktu, ze dm by nemelo do cvc zasahovat jinak nez skrze npc.
Priste to mozna misto duseni v sobe rozmazni a budes koukat, jak to videla druha strana. A oni jak ty.
Naposledy upravil(a) Braenn dne 15. 4. 2011 13.12, celkem upraveno 1 x.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Winonne píše:
cybermisa píše:
Winonne píše: Fajn.
Vzhledem k tomu, že tato kapitola je uzavřená (tedy alespoň doufám), můžu napsat víc. Když skupinka Nyrthisáků se snažila navždy zlikvidovat Dina a s ním i Nyaro a ukončit tyto postavy. Já se s DM domluvila na útěku, který mi byl vzápětí znemožněn OOC nářkem. Vynucené opakování scény, metagame, kdy se samozřejmě zachovali úplně jinak než předtím, ale s poučením z předešlé hry. A proč? Že prý to nečekali. No...o tom to bylo. A že si mysleli, že Nyaro je mrtvá, systémově nebyla. Systém má přednost. Byla to vypjatá hra, která se asi nelíbila nejen mě.

Protože nemám zrovna ve zvyku vylévat si srdce na fóru nad každou věcí, která se mi nelíbí, nikdo o tom téměř nevím. A protože to tahle skupina dělá, jeví se to jako všichni proti nyrthisákům. Ne, jen někteří incidenty rozmazávají.
Bohuzel, podavas pouze subjektivni pohled na vec a vynechavas nektera celkem dulezita fakta, jako napriklad to, ze doslo k bugu a malem bylo umozneno tvoji postave neco, co ji byt umozneno nemelo - byt jde o epickou druidku. Abych byl konkretni:

Kdyz je postava mrtva, zabita IGMS s nejvetsim magionem, ale kvuli bugu se stinovym zranenim pouze temer mrtva (ano, slo opravdu o bug, protoze stejnym kouzlem o 2 vteriny predtim jina postava spolehlive padla), tak se proste NEMUZE promenit v elementala vody z vlastni vule a vsaknout se do pisku, tj. zdrhnout svym vrahum. Je mrtva. Nemuze delat nic a nemohla by, ani kdyby byla pouze v bezvedomi (tj bug byl ignorovan)
Pokud jsi neměl zapnuté stínové zranění, tak by k žádnému bugu snad dojít nemělo. Postava byla téměř mrtvá, nebyla mrtvá. Kdyby tomu tak tenkrát bylo, měla jsem na to být upozorněná. Hra byla přerušená pro pokročilejší hodinu, pokračovala v další dny. Po opětovném nalogování do téměř mrtvé Nyaro mi opět nikdo neupozornil, že je mrtvá. Pokud byla mrtvá, měla jsem s ní jít na druhou stranu a nemusela čekat na vaše hry.
Neupozornilo mě na to ani DM, které mi odsouhlasilo útěk a bylo ochotné ho se mnou odehrát.
Ale vynucení si opakování hry?
Nemel jsem zapnute stinove zraneni. Din padl normlane, u Nyaro to o par vterin pozdeji buglo. Upozornena jsi mela byt od DM, protoze ja report na DM foru psal s tim, ze tva postava mela byt mrtva. A vynuceni si opakovani hry bylo na miste, protoze mrtvola nema co kam utikat …
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

cybermisa píše:
Winonne píše:
cybermisa píše: Bohuzel, podavas pouze subjektivni pohled na vec a vynechavas nektera celkem dulezita fakta, jako napriklad to, ze doslo k bugu a malem bylo umozneno tvoji postave neco, co ji byt umozneno nemelo - byt jde o epickou druidku. Abych byl konkretni:

Kdyz je postava mrtva, zabita IGMS s nejvetsim magionem, ale kvuli bugu se stinovym zranenim pouze temer mrtva (ano, slo opravdu o bug, protoze stejnym kouzlem o 2 vteriny predtim jina postava spolehlive padla), tak se proste NEMUZE promenit v elementala vody z vlastni vule a vsaknout se do pisku, tj. zdrhnout svym vrahum. Je mrtva. Nemuze delat nic a nemohla by, ani kdyby byla pouze v bezvedomi (tj bug byl ignorovan)
Pokud jsi neměl zapnuté stínové zranění, tak by k žádnému bugu snad dojít nemělo. Postava byla téměř mrtvá, nebyla mrtvá. Kdyby tomu tak tenkrát bylo, měla jsem na to být upozorněná. Hra byla přerušená pro pokročilejší hodinu, pokračovala v další dny. Po opětovném nalogování do téměř mrtvé Nyaro mi opět nikdo neupozornil, že je mrtvá. Pokud byla mrtvá, měla jsem s ní jít na druhou stranu a nemusela čekat na vaše hry.
Neupozornilo mě na to ani DM, které mi odsouhlasilo útěk a bylo ochotné ho se mnou odehrát.
Ale vynucení si opakování hry?
Nemel jsem zapnute stinove zraneni. Din padl normlane, u Nyaro to o par vterin pozdeji buglo. Upozornena jsi mela byt od DM, protoze ja report na DM foru psal s tim, ze tva postava mela byt mrtva. A vynuceni si opakovani hry bylo na miste, protoze mrtvola nema co kam utikat …
Braenn píše:Hm, pokud si nyaro pamatuji, tak mysak te promenil do kamenne sochy, protoze bugem neslo zabit pres stinovy, nacez jsi asi dala respawn,coz nam nedoslo. A predstav si nas nezrizeny udiv, kdyz se nam pred ocima zacla kamenna socha s napisem NYARO - temer mrtev menit pred ocima a behem par sekund v elementala. Uz jen ten fakt ze neco takoveho Naylun umoznil nas primelo zirat s otevrenou pusou neschopne reakce, protoze pro nas jsi nebyla modlici se druidka na ds,ale kus mrtveho sutru.
A ten zabugovany krab co nas vsechny pobil predtim,ale svazaneho dina se ani nedotkl a byl dm odspawnovam, - coz se v rozhovoru potom ukazalo jako omyl dm - to je jen mala ukazka toho, proc pri srovnani pristupu k CvDM kricime. Cely ten ostrov,kazda minuta na nem byla priserna hlavne kvuli tomu roztahani a take faktu, ze dm by nemelo do cvc zasahovat jinak nez skrze npc.
Priste to mozna misto duseni v sobe rozmazni a budes koukat, jak to videla druha strana. A oni jak ty.
Vzhledem k tomu, že jsem neměl jak prokázat, že šlo o bug, rozhodl jsem se, že budu brát stav takový, jaký byl systémově, tj. Nyaro téměř mrtvá a zkamenělá. Tento stav jsem i zahvězdičkoval a později jsem i na otázku Anade a CM tellem odpověděl, ať to tak berou (důkaz mám v logu). Skupinka CM, Braenn, Myrpa a Anade ale nerespektovala moje rozhodnutí a následně se vzbouřili, když jim Nyaro utekla. Chápal jsem, že celá situace byla dost matoucí, tak jsem svolil k opakování situace. Oni samozřejmě už Nyaro utéct nenechali, ale o metagame se nejednalo, protože je jasné, že jí nenechají utéct, když ví, že stále žije (předtím ji chybně díky nedorozumění a nerespektování verdiktu DM brali jako mrtvou). Celé to opakování situace bylo OOC nepříjemné, to chápu a omluvil jsem se Winonne, ale IC nakonec vše dopadlo, tak jak by to asi mělo být, kdyby nebyly žádné OOC zmatky. Celý tento zmatek byl chyba částečně moje, že jsem si netestoval ten bug a neodhalil ho. Ale taky chyba hráčů, kteří nebrali v potaz to, co jim DM a systém říká a pak se divili... Jinak chování vaší skupinky mě fakt mrzelo, naprostá vpoura a OOC řev do IC kanálů. Oproti tomu Winonne se potom při opakování přes vyhrocenost situace zachovala slušně a respektovala DM.

Co se týká proměny zkaměnělé druidky v elementála, tak jo, to jsem se trochu nechal unést tím, že hráčka na rozdíl od skupinky vrahů nemyslela jen systémově a zkusila vymyslet něco navíc. IC mi to v tu chvíli přišlo možné proto, že to byla epická druidka v extrémní situaci hrozící smrtí a měla podporu svého boha, ke kterému se snad předtim modlila (už si nepamatuju kdy přesně se kdo modlil). Zpětně jsem ale po celé akci uznal, že to bylo moc a zvlášť v CvC, to byla moje chyba a co vím, tak jsem se za ní už omluvil.

Co se týká kraba, tak ten se tam sám myslim spawnuje a nijak jsem ho neposiloval. Na jeho objevení jsem si házel kostkou s lehkou úpravou hodu díky jistým IC důvodům. Že si nevšímal Dina bylo jasné, protože ten seděl připoutaný u stromu, zatímco Clair s Anade do kraba střílely. A neodspawnopval jsem ho, to je mylná informace. Tady chybu nevidim, maximálně tak systém dorovnávání, který možná zavinil, že krab zabil postavy, které by neormálně asi neměl (ale nevim, neviděl jsem mu do statů).

A co se týká zásahu DM do CvC, tak ano, zasáhnul jsem do něj a to silně. Ale zamyslela ses Braenn proč? Bylo to proto, že ty jsi se svou postavou začala CvC na velmi nevhodném místě - lodi do Mamonína a za přítomnosti NPC, což bylo porušení pravidel. Buď ráda, že jsem nezasáhnul až za stráž v Mamoníně, když se tam najednou objevila tvoje postava a vedle ní dvě mrtvoly. Během dalších událostí toho CvC jsem byl v situaci, kdy ať bych udělal cokoliv, jedna ze stran by na mě vždycky řvala. Osobně se mi to celé taky nelíbilo a vzal jsem si z toho tenkrát ponaučení se takovým věcem pro příště obloukem vyhnout a to jsem taky udělal.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Naylun píše: Jinak chování vaší skupinky mě fakt mrzelo, naprostá vpoura a OOC řev do IC kanálů. Oproti tomu Winonne se potom při opakování přes vyhrocenost situace zachovala slušně a respektovala DM.
Naylune, OOC rev je dost prehnany vyraz. Ten nesouhlas z nasi strany byl z toho duvodu, ze slo o zrejmy bug, ktery jsem rovnez nahlasil na DM foru. A rozhodnout behem vyhroceneho CvC, ze bug systemu je nutno akceptovat jako chovani systemu a zduvodnovat ho IC je IMHO proste nefer a duvod k boureni se. Kazdopadne jsi to uznal, akce se opakovala, vse se vyresilo, tak nevidim nejmensi duvod, proc do toho opet rypat. Cela ta udalost znechutila velke mnozstvi hracu, takze rozhodne nejsi sam :ermm:
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

cybermisa píše:
Naylun píše: Jinak chování vaší skupinky mě fakt mrzelo, naprostá vpoura a OOC řev do IC kanálů. Oproti tomu Winonne se potom při opakování přes vyhrocenost situace zachovala slušně a respektovala DM.
Naylune, OOC rev je dost prehnany vyraz. Ten nesouhlas z nasi strany byl z toho duvodu, ze slo o zrejmy bug, ktery jsem rovnez nahlasil na DM foru. A rozhodnout behem vyhroceneho CvC, ze bug systemu je nutno akceptovat jako chovani systemu a zduvodnovat ho IC je IMHO proste nefer a duvod k boureni se. Kazdopadne jsi to uznal, akce se opakovala, vse se vyresilo, tak nevidim nejmensi duvod, proc do toho opet rypat. Cela ta udalost znechutila velke mnozstvi hracu, takze rozhodne nejsi sam :ermm:
Pozor, já jsem neuznal to, co píšeš. Uznal jsem, že situace byla pro vás natolik matoucí, že vaše postavy nereagovaly adekvátně situaci, tak jsem to celé zopakoval. Váš nesouhlas byl emotivní a v IC kanálech... něco takového bys zvlášť ty jako jeden z nejstarších hráčů a DM tady dělat neměl. Žes hlásil bug na fóru neznamená, že si vě hře můžeš ignorovat co ti píše DM. A že šlo o zřejmý bug? Podle mě nešlo, protože úplně stejně by situace mohla probíhat, kdyby sis omylem nechal zapnutý stínový boj. Vím, že jsi mi psal, žes ho měl vypnutý, ale vzhledem k tomu, že šlo o vyhroceno situaci jsem se rozhodl na to nespoléhat a brát situaci systémově.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Naylun píše:Buď ráda, že jsem nezasáhnul až za stráž v Mamoníně, když se tam najednou objevila tvoje postava a vedle ní dvě mrtvoly.
Jak jsem byl upozorněn, tohle není moc šťastné vyjádření, protože si mě hráči po tellu do hry opravdu přímo zavolali ještě před CvC, akorát ho holt začali ještě než jsem to stihl. Na tom zbytku to ale nic nemění.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Naylun píše: Podle mě nešlo, protože úplně stejně by situace mohla probíhat, kdyby sis omylem nechal zapnutý stínový boj. Vím, že jsi mi psal, žes ho měl vypnutý, ale vzhledem k tomu, že šlo o vyhroceno situaci jsem se rozhodl na to nespoléhat a brát situaci systémově.
Kdybych si nechal omylem zapnuty stinovy boj, tak Din, ktery byl zabit par vterin pred Nyaro uplne stejnym zpusobem, by rovnez zabit nebyl. :clover:

Kdyz uz jsem byl narknut z neadekvatniho chovani vzhledem k memu DM postu, rad bych zde postnul vypis z logu (vybrana pouze OOC diskuse na dane tema - doufam, ze jsem nic duleziteho neprehledl) a osvetlil muj pohled na situaci:

[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:03:21] Daemian : [Družina] //nyaro ma byt mrtva, zabit systemove nesla, proto jsem ji zkamenel
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:03:38] Naylun : [Pověz] //proč nešla?
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:03:57] Daemian : [Družina] //netusim, stinovy boj jsem zapnuty nemel …
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:04:10] Naylun : [Pověz] //no, pokud jí chcete zabít, udělejte to
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:04:14] Daemian : [Družina] //slo do ni 2x maxovany IGMS a 480 hp vazne nema :)
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:04:30] Naylun : [Pověz] //na nástěnce její smrt není
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:04:43] Daemian : [Pověz] //vim, je to divny



[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:30:45] Daemian : [Pověz] //proc jsi nereagoval na klerino odkameneni?
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:30:56] Naylun : [Pověz] //reagoval, neboj
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:31:06] Daemian : [Družina] //krom toho mela byt mrtva
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:31:15] Naylun : [Pověz] //řek jsem, že byla jen zkaměnělá
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:31:16] Daemian : [Družina] //jak se mrtvola muze promenit do elementala
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:31:26] Daemian : [Družina] //zkamenela mrtvola ne?
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:31:48] Naylun : [Pověz] //nebyla mrtvá, řekl jsem to ajsně
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:32:06] Daemian : [Družina] //nebyla mrtva kvuli bugu …
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:33:03] Naylun : //Nyaro byla živá, pokud jste ji chtěli mít mrtvou, ěmli jste to udělat te´d
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:33:06] Daemian : [Družina] //ja nemel zapnuty stinovy, sly do ni dve IGMS, maxovany a zkamenel jsem mrtvolu …
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:33:28] Daemian : [Družina] //jeste jsem to psal an dm forum, ze by mela byt mrtva, ze to byl bug …
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:33:31] Naylun : //proč jí to předtim nezabilo envim,a le prostě nezabilo, proto jsem teď řekl, že je pouze zkamenělá a nechal jí anživu
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:33:37] Naylun : //hrajte to tak
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:33:41] Anade Be'lein: [Družina] // CM psal do družiny tohle ale už na začátku
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:34:17] Daemian : [Družina] //no ja nevedel ze je ziva a zkamena, Daemian si myslel ze jde o zkamenenou mrtvolu, jinak bychom ji dorazili
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:34:35] Anade Be'lein: [Družina] // to bychom to ale takhle museli vědět předem. Bral jsem jako fakt, že je mrtvá, když to CM napsal na začátku.
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:34:52] Naylun : //Tad yplatí, co napíšu já nebo co vidíte systémově
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:34:59] Naylun : //Nabízím, že to můžeme odehrát znopvu
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Aug 30 21:35:30] Daemian : [Družina] //souhlas od toho okamziku, kdy ji Kler odkamenuje a my na to koukame


Dle meho nazoru, jsem pouzil kanaly bezne vyuzivane pro komunikci s DM (DRUZINA, TELL) a zpravy byly korektne oznaceny pomoci //. Kanal druzina jsem preferoval nad DM kanalem, abych mel ve vypisu videt, co sjem psal a aby to videli i ostatni, resp. aby videli, ze neco resim s DM. Vyse uvedena komunikace mi prijde naprosto normalni a urcite bych jich neoznacil jako krik. Vyse uvedena komunikace byla IMHO na miste, protoze slo o vyhrocene CvC a nejasne veci a komunikacni sum bylo IMHO treba vyresit ihned.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

cybermisa píše:
Naylun píše: Podle mě nešlo, protože úplně stejně by situace mohla probíhat, kdyby sis omylem nechal zapnutý stínový boj. Vím, že jsi mi psal, žes ho měl vypnutý, ale vzhledem k tomu, že šlo o vyhroceno situaci jsem se rozhodl na to nespoléhat a brát situaci systémově.
Kdybych si nechal omylem zapnuty stinovy boj, tak Din, ktery byl zabit par vterin pred Nyaro uplne stejnym zpusobem, by rovnez zabit nebyl. :clover:
Nevím, proč mi posílaš čtyřlístek, ale tvůj argument je nepravdivý, protože stínový boj nefunguje u magických útoků vždycky, takže na Dina to IGMS klidně mohlo projít skrz a u Nyaro prostě ne.

Podle tohoto logu to vypadá, že jsi ty tedy nepsal emotivně, ale jen do IC kanálu. Omlouvám se teda za nepřesnost.

EDIT: U tebe mě asi spíš naštvalo, že jsi stále stál za svým i přes to, že jsem ti jasně napsal rozhodnutí. Podle současného trestníku je to prohřešek.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Ummm... tedy, ne že by mě nezajímaly soukromé flamy dvou DM, ale není to trochu OT? :bigwink:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

kokosak píše:Ummm... tedy, ne že by mě nezajímaly soukromé flamy dvou DM, ale není to trochu OT? :bigwink:
Flame to není kokosaku a OT to taky není, protože se tu probírají věci k DM a tohle věc k DM je - několik hráčů (CM byl v té události zapojen jako hráč, ne DM) tady tu věc načalo a já jsem měl potřebu se obhajovat, tak jsem to udělal.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Chceš potrestat DM protože neuposlechlo jiné DM a přijde ti to vpořádku, protože je to podle trestníku? Začíná to tu být vskutku zajímavé.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Naylun píše:
kokosak píše:Ummm... tedy, ne že by mě nezajímaly soukromé flamy dvou DM, ale není to trochu OT? :bigwink:
Flame to není kokosaku a OT to taky není, protože se tu probírají věci k DM a tohle věc k DM je - několik hráčů (CM byl v té události zapojen jako hráč, ne DM) tady tu věc načalo a já jsem měl potřebu se obhajovat, tak jsem to udělal.
Ok. Tak jen pokračujte :)
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

George píše:Chceš potrestat DM protože neuposlechlo jiné DM a přijde ti to vpořádku, protože je to podle trestníku? Začíná to tu být vskutku zajímavé.
Nevkládej mi slova do úst, nikoho potrestat nechci. Trestník jsem zmínil abych zdůraznil, že takový druh chování byl shodou několika DM zařazen do seznamu trestaných prohřešků (a tedy, že mě to nenaštvalo "jen tak").
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Odpovědět