Zabití Nyaro na ostrově a chyby DM

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Z magionu se čerpá síla při seslání kouzla, ne při zásahu, bez ohledu na to, jestli dotyčnému sebereš 1 HP nebo 500. Nebo nula.

To s "Clair dost možná měla magiony vybité..." ponechám dost možná bez komentáře :bigwink:
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Braenn píše:Z magionu se čerpá síla při seslání kouzla, ne při zásahu, bez ohledu na to, jestli dotyčnému sebereš 1 HP nebo 500. Nebo nula.

To s "Clair dost možná měla magiony vybité..." ponechám dost možná bez komentáře :bigwink:
AD čerpání síly magionu - Nemám s magiony příliš zkušeností, moje domněknka je založená na debatě se zasloužilým "kouzelníkem." Ovšem je možné, že jsem ho pochopil špatně.

AD více magionů - Beru v potaz možnost omylu v prvním bodě. Upravuji tedy výrok na... Clair při druhém seslání kouzla neměla zapnutý nabitý magion.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Testem ve hře jsem teď napadl jedno NPC a skupinu stejných NPC fireballem. V obou případech byl použitý stejný typ magionu, plně nabitý. V případě jednoho NPC bylo vyčetpání magionu jen 4%, v případě skupiny celých 70%. Řekl bych, že jsem měl s tím čerpáním síly z magionu pravdu.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Zajímavý. Zkus ten test s černým/modrým NPC a IGMS, docela by mě zajímaly výsledky. A taky log, ten náhodou nemáš?
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

Braenn píše:Zajímavý. Zkus ten test s černým/modrým NPC a IGMS, docela by mě zajímaly výsledky. A taky log, ten náhodou nemáš?
:) Já mám pocit že to lítá jen na červený(jestli to neni upravený... jestli jo tak se omlouvám že piju...) V tom případě by moh hráč vypnout opor u ostatních PC... a zaměřit celý IGSM jen na jednu postavu..

bijte mě!, jestli se pletu...
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

V bitvě o tvrz jsem musel Labirovi psát, aby zapl odpor u démona, protože právě nešel IGMSkovat. Zaměřuje záměrně jen cíle v odporu.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

sircervic píše:
Braenn píše:Zajímavý. Zkus ten test s černým/modrým NPC a IGMS, docela by mě zajímaly výsledky. A taky log, ten náhodou nemáš?
:) Já mám pocit že to lítá jen na červený(jestli to neni upravený... jestli jo tak se omlouvám že piju...) V tom případě by moh hráč vypnout opor u ostatních PC... a zaměřit celý IGSM jen na jednu postavu..

bijte mě!, jestli se pletu...
...výsledky s magionem a jeho čerpáním, že zaměřuje jen červený pochopitelně vím:))
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Mám s Mornelithem stejnou zkušenost, jako píše Pavel...

např.:
10 Pavoučků fireballem = skoro vybito.
1 poraněné močálové psisko = pár procent dolů.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

Pardon měl jem upito. klidně to smažte... :D
Necrooo
Příspěvky: 12
Registrován: 17. 3. 2011 1.59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Necrooo »

sircervic píše:
Braenn píše:Zajímavý. Zkus ten test s černým/modrým NPC a IGMS, docela by mě zajímaly výsledky. A taky log, ten náhodou nemáš?
:) Já mám pocit že to lítá jen na červený(jestli to neni upravený... jestli jo tak se omlouvám že piju...) V tom případě by moh hráč vypnout opor u ostatních PC... a zaměřit celý IGSM jen na jednu postavu..

bijte mě!, jestli se pletu...
Plně souhlasím. Pokad EQ nemá úpravu kouzel, tak IMGS lítá jen na lidi s odporem. Proto, pokad odpor neměla, proto to udělalo jen "puf" .. u mágů/zaklínačů je velice důležité si dávati odpor.

Ps. Je rozdíl mezi červeným/modrým pc a červeným/modrým npc. Na to taky pozor :)
Gard Allom
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Braenn píše:Zajímavý. Zkus ten test s černým/modrým NPC a IGMS, docela by mě zajímaly výsledky. A taky log, ten náhodou nemáš?
Zkoušel jsem kouzlo IGMS s magionem na modré NPC a kouzlo klasicky vyprchalo a z magionu se neodečetlo vůbec nic. Zkoušel jsem IGMS na červené NPC a kouzlo bylo sesláno regulérně a čerpalo sílu z magionu. Čili to opět potvrzuje to co jsem psal prve, tedy že je třeba způsobit nějaké zranění.

Je možné, že se NPC chovají jinak než PC (někdy se to stává) ale vzhledem k okolnostem (bylo mi o tom řečeno hráčem, který tu hrál mága) o tom pochybuji.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Spor nesleduji, ale z magionu se čerpá v okamžiku způsobení zranění, dřív ani systém nemůže vědět kolik, protože na zranění se hází kostkou (a často několikrát) pro každou střelu a cíl.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Super, díky.
LindacpAG
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

Pročítal jsem teď na webu EQ informace o nějákých systémech, až jsem narazil na magiony. Tak.. jen doplním citací Labira:
Labir píše:Ačkoliv nejsem příznivcem (spíše odpůrcem) znalostí herní mechaniky a jejích hodů a čísel, tak musím uznat že v tomto případě je na místě nějaké údaje poskytnout:

Magion si bere 1 jednotku magie za 1 hp zranění čehokoliv v dosahu kouzla. Pokud tedy například mág napálí maxovaný fireball do skupinky 4 bestií s využitím unopoloměrného magionu (účinek +150%), tak zranění jenž způsobí samotný fireball je 36 na bestii (6d6 maxovaně), s magionem 36*2.5=90. Z magionu se tedy odčerpá 4*(90-36)=216 bodů magie.
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
Odpovědět