Total War

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Fryn
Příspěvky: 635
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

The_Balrog píše:Takže já to hned tak mít nebudu; mám skoro všechny disky na FAT 32, takže nestáhnu datadisk. :( Dokud ho od někoho nesplaším na DVD, který bude můj notebook schopný přečíst, tak nehraju :)
Škoda (ono FAT32 už na dnešní dobu asi není nejlepší volba).
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Fryn
Příspěvky: 635
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

Než se vyřeší technické věci a nábor hráčů, tak tu zatím nadhodím seznam možných kampaní, které bych doporučil ke hraní.

Grand Campaign
- původní kampaň z čisté instalace hry, s možností hrát od roku 1080 nebo začít své tažení o něco později, s trochu pozměněnou mapou a s dostupností novějších technologií
- jedná se o klasický středověký svět, který se snaží co nejvíc vycházet ze skutečných reálií (jak jen to je možné, v rámci určitého vybalancování hry).
- frakce vyznávají křesťanské, pravoslavné nebo islámské náboženství (pro každé platí trochu jiné podmínky - zvlášť křestanské frakce jsou trochu svazovány osobou Papeže nebo naopak velmi těží z toho, když jsou s ním zadobře).
- aby byla kampaň přístupná pro online hru, je třeba ještě nainstalovat Retrofit mod (má asi 10MB)

Hratelné frakce: Anglie, Skotsko, Francie, Svatá říše římská, Španělsko, Portugalsko, Benátky, Milán, Království Sicilské, Království Maďarské, Polsko, Novgorodské knížectví, Dánsko, Byzantská říše, Turci, Egypt, Mauři

Steinless Steel Grand Campaign
- v podstatě ta samá kampaň jako předchozí, ale pod modem Steinless Steel (cca 4GB), který původní hru značně rozšiřuje
- mapa je o dost rozsáhlejší (ukazuje navíc i značnou část východu), rozšiřuje množství frakcí, upravuje spoustu jednotek aby byli věrohodnější, přidává hodně nové grafiky, AI je podstatně vylepšená (ale stále ne bez určitých chyb), přidává do hry nové prvky jako zásobování armád (už není takový med se příliš zdlouhavě potulovat po cizích územích, čím déle se zdržujete, tím dochází zásoby a armáda je více a více demoralizovanější), přidává nové vlastnosti pro generály, zavádí možnost darování titulů, charaktery ve hře se nyní rozdělují podle toho jestli tíhnou více k armádě nebo k administrativě a nakonec opravuje některé nesrovnalosti
- ke stávajícím náboženství se připojujou ještě uctívači pohanských bohů (Litva a Kumáni - což z nich dělá docela lákavý terč všech ostatních)
- stejně jako v předešlé kampani, je možnost hrát od dvou startovních dat
- celkově je mod o dost více propracovanější než původní hra a dodává do ní více realističtější prvky, dalo by se říct, že je pokládaný za asi nejlepší mód co zatím pro TW:M2 vznikl, ale také není z nejlehčích

Hratelné frakce (ty, které jsou nové): Koruna Aragonská, Kumánský khanát, Irsko, Království Jeruzalémské, Templářský řád, Řád německých rytířů, Kievská rus, Kwarezmianská říše, Litva, Norsko, Janovštví (nahrazuje Milán), Zlatá horda

British campaign
- jedná se o jednu z kampaní obsaženou přímo v datadisku Kingdoms
- je to rozlohou podstatně menší kampaň, pro menší počet hráčů, zasazená do konfliktu o Británii

Hratelné frakce: Anglie, Irsko, Wales, Skotsko, Norsko

Crusaders campaign
- další z kampaní na datadisku Kingdoms, tentokrát se však točící kolem Křižáckých států na východě
- obě tyto kampaně z Kingdoms jsou docela kontaktní, protože jsou obvykle zaplněny jen hráči a taky jsou už na začátku dané jisté vztahy (třeba Antioch je ve válce s turky, Byzanc je zase těžce proti Turkům atd..)

Hratelné frakce: Království Jeruzalémské, Antioch, Egypt, Byzanc, Turci a v pozdější fázy hry se do celé záležitosti ještě připletou Benátští

Third Age
- mod (cca 3.5GB) udělaný v reálijích středozemě, počátek třetího věku, války o prsten, Mordor a ostatní ohrožují existenci svobodných národů středozemě, myslím, že není třeba nic dodávat
- tento mod úplně odsouvá stranou náboženství a také odpadá třeba možnost používaní dcer panovníků

Hratelné frakce: Gondor, Rohan, High Elves, Silvan Elves (elfové z temného hvozdu), Eriador (Kraj), Dwarves, Dale (Bardovo království), Mordor, Rhun, Harad, Orcs of Misty Mountains, Isengard

Ve všech kampaních by se hrála krátká verze (15 dobytých provincíí s nutností dobýt některé klíčové místa pro danou frakci - třeba jako že Turkové musí dobýt Constantinopol, Mordor zase Minas Tirith atd..).

Klidně se už vyjadřujte co byste rádi zkusili :smile: .
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Omlouvám se, ale mě škrtni Fryne. Budu teď mít dost jinejch věcí k řešení a akorát bych zdržoval.
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Já bych možná zkusil tu britskou kampaň, vypadá příjemně komorně, pro začátek.
Kraki Skengdrang
Fryn
Příspěvky: 635
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

Alfray píše:Omlouvám se, ale mě škrtni Fryne. Budu teď mít dost jinejch věcí k řešení a akorát bych zdržoval.
Mrzuté :/, ono pokud se dostaneš k počítači alespoň co 2-3 dny a během toho si vyhradíš tak 15 min na svůj tah, tak se o nějakém zdržování mluvit nedá, ale nutit tě samozřejmě do ničeho nebudu. Podle svých zkušeností si myslím, že se hra jistým prostojům stejně nevyhne. Každopádně pokud by sis to rozmyslel, jsi vítaný zpět.

Na druhou stranu mě potěšil svým příspěvkem Jon, britská kampaň by myslím byla na první pokus dobrá volba. Teď ještě počkat na vyjádření těch zbylých co projevili zájem.
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Mě si tam zatím nechej jako náhradníka s možnostmi až od konce června. Co se týká kampaně by mi to asi bylo jedno, protože neznám žádnou, tak by pro mě všechno bylo příjemné objevování...
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Taky žádnou neznám, takže to nechám na vás
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Dejte mi týden, já se ten datadisk pokusím sehnat :) A byl bych pro Anglii, to ja rad :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Fryn
Příspěvky: 635
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

The_Balrog píše:Dejte mi týden, já se ten datadisk pokusím sehnat :) A byl bych pro Anglii, to ja rad :)
Snad se zadaří :smile: . Jestli se kladně vyjádří i Braenn, měli bysme tímto pro Británii obsazeny všechny pozice hráči, což by teda byla paráda.

Důležité je, abysme měli všichni stejnou verzi hry (anglická s posledním patchem 1.5), jinak bysme si nenačetli své uložené tahy.

Později pak dohodím nějaké další info ke kampani (zatím to teda vidím na tu Britskou) a rozpis frakcí, jejich startovní situaci, aby měl každý při výběru aspoň nějakou představu do čeho jde.
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Fryn
Příspěvky: 635
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

Takže, jelikož Braenn se na první hru ještě moc necítí, domluvili jsme se, že bude zatím náhradníkem.
Předběžně tedy počítám s Romou, Jonem a pokud Balrog vyřeší problém s datadiskem tak i s ním. Mezi náhradníky zatím tedy řadím Nayluna a Braenn (upozornění pro náhradníky, i u nich je třeba, aby měli nainstalovánu hru v případě, že by jich bylo potřeba).
Pokud neproběhnou nějaké další změny, tak nám to dělá celkově pro Britskou kampaň čtyři hráče, s tím že jedno místo je ještě pořád otevřené, než se hra finálně spustí.

Tady je nějaké to slibované info k Britské kampani.

Situace
Píše se rok 1258 a na Britských ostrovech to vře. Anglie sice dominuje větší části kontinentu, ale o kompletní nadvládě si zatím stále může nechat jen zdát. Jejich snu stojí v cestě malé, ale stále nepoddajné Welšké království v čele s národním hrdinou, králem Llywelynem ap Gruffyddem, kterému se malý národek povedlo vyzdvihnout natolik, že by v této chvíli bylo velkou chybou přehlížet jeho existenci. V Irsku je situace také zajímavá a to od chvíle kdy Brian O'Neill sjednotil irské kmeny a zavelel k protiútoku vůči anglickým dobyvatelům. Na severu, zatím stranou veškerých konfliktů, leží skotsko, země horalů. Síla, se kterou se také musí počítat, až se rozhodne dát do pohybu. A aby toho nebylo málo, tak malé ostrůvky kolem severu Británie jsou nyní v područí Norů, válečníků kteří jen čekají až si budou ve vzniklém chaosu moc urvat co nejvíc pro sebe. Možná je právě teď ten pravý čas pro Irsko, Skotsko a Wales, aby se jednou provždy vymanili zpod vlivu Anglie.

Mapa
Obrázek
Červená - Anglie (Fryn)
Světle zelená - Wales (Jon)
Tmavě zelená - Irsko (Balrog)
Modrá - Skotsko (Roma)
Tmavě rudá - Norsko (Skarbi)
Bílá - rebelové a neutrální (AI)

Náhradníci: Naylun, Braenn

Frakce

Anglie
Jak už bylo řečeno, začíná s největším počtem provincií, stejně tak s největší armádou a loďstvem. Její velikost je zároveň jak její výhodou, tak problémem. Spousta provincií na sebe váže hodně vojenské síly k udržení klidu, tím výrazněji na územích mimo hlavní ostrov (a nepokoje jsou to, čeho by se Anglie měla vyvarovat za každou cenu, anglická šlechta není zrovna jedna z nejloálnějších a když se objeví rebélie, obvykle je za chvíli následována dalšími a dalšími přivrženci). Stejně tak velká armáda znamená nemalé finanční prostředky na její udržení, takže je třeba veškeré kroky rozvažovat velmi ekonomicky. Aspoň ze začátku, než může Anglie naplno využít svou "převahu" vyplývající z možnosti výběru většího počtu daní.
Hned na začátku je ve válce s welšany a iry, nemůže si dovolit ale podceňovat ani své sousedy na severu (skoty).
Frakce disponuje velmi dobrou těžkou pěchotou.

Wales
Už podle počtu provincií a díky těsnému sousedství s Anglií by se zdálo, že situace pro tento národ nevypadá vůbec příznivě. Je tu ale několik ale. Welšané mají v řadách velmi schopného generála, svého krále, který s početnou armádou dokáže udělat opravdu nepěknou paseku v řadách nepřátel (jeho ztráta může být zase naopak velmi citelná). Za začátku mají sice pouze tři provincie, ale jedna z nich zahrnuje docela dobře rozvinuté město a druhá zase možná nejlepší pevnost na celém kontinentu, která dovoluje hned v rané fázi hry použití profesionálnější armády. V neposlední řadě disponují welšané až nezvyklým národním cítěním, které se projevuje i velmi výrazně systémově (jak, to pozná ten, kdo si tento nárudek vyzkouší :smile: ).
Své tažení zahajují ve válce s Anglií (a také s mnohem lepšími finančními prostředky než jejich soupeř).
Frakce disponuje skvělými lučištníky a také jednotkami, které oplývají všestranností.

Irsko
Irové jsou v nelehké situaci. Jejich ostrov, je díky válce s Anglií, rozdělen na dvě části. Irský vojevůdce musí využít toho, že bojuje na své domovině a toho, že ne všechna dobytá města angličany, jsou svým novým pánům poddajná. Správné spojenectví také může leccos změnit, jakmile se podaří vytlačit angličany zpátky na jejich kontinent, bude už velmi těžké dostat iry do podobně těžké situace.
Frakce disponuje zajímavým výběrem jezdeckých jednotek a pak pár jednotkami, které se drží velmi znatelně keltské tradice boje.

Skotsko
Ovládá skoro celý sever Británie. S tím, že je ze začátku neutrální, si může docela pěkně počkat na pravou chvíli kdy se ukáže kde skuteně leží jejich zájmy a spojenectví. Neměla by však příliš váhat. Anglie se sice ze začátku může zdát zaměstnána svými problémy s iry a welšany, ale nic netrvá večně. Nebylo by také vhodné podceňovat ani možné nebezpečí ze stran těžko odhadnutelných norů.
Frakce, kromě divokých horalů, disponuje jednotkami, které si až nechutně dobře osvojili způsob boje s píkami.

Norsko
S jejich pozicí na začátku jsou trochu izolováni (stejně tak i chráněni) a i když možná nevypadají jako rozhodující síla na britských ostrovech, mohou to být právě tito severští válečníci kdo časem budou tím pomyslným jazýčkem na vahách celého konfliktu.
Frakce disponuje silnou pěchotou (většinou takoví řezníci vyzbrojeni obouručními zbraněmi), kteří se skvěle hodí na prorážení obranných liníí.

Uf, trochu jsem se rozepsal. Co se týče výběru, preferuju "kdo dřív příjde, ten dřív …". Takže je to na vás, já si "vyberu" až jako poslední.
Naposledy upravil(a) Fryn dne 6. 5. 2011 21.35, celkem upraveno 2 x.
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Docela mě překvapilo to Norsko tam, čekala bych spíše Francii... ale krásný popis, možná se vážně donutím tu hru znovu přeinstalovat :))
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Zamlouvám si Skotsko ;)

Jinak ohledne mojí hry, potřebuju ještě pár dnů, stáhl jsem nějakou blbou verzi a nešla mi opatchovat na 1.5, ale už na tom makám.

Jinak Braenn, koukej to nainstalovat!
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Já bych chtěl bejt Wales.
Kraki Skengdrang
Fryn
Příspěvky: 635
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

Tak tedy … jedno Skotsko pro Romu a jeden Wales pro Jona *připisuje si k mapce*.

Braenn: Vzhledem k tomu, že mapa kampaně zahrnuje jen Britské ostrovy, dá se ještě nepřítomnost (tradičního spojence Skotska) Francie pochopit, jestli se ve hře její vliv projeví nějak později, třeba formou posil pro Skotsko, to nemohu soudit (za Skotsko jsem tuto kampaň nikdy příliš nehrál, za to vím o jedné události, která se projeví určitě - takové zjevení jedné trochu známější osoby, která na sebe chvilkově strhne něco pozornosti, pozvedne skotský duch a kdesi cosi :smile: ).
A jo, mohla by sis to přeinstalovat.

Jinak zatím se čeká ještě na Balroga, takže na dořešení všech technických potíží je ještě čas.
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Nakonec bych si to s váma i zkusil, ale poslední patch mi hru nějak rozházel. Zkusím to přeinstalovat a případně bych rád Norsko.
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Já bych to měl pořešit dneska večer. Jon mi už Wales sebral, takže bych bal Irsko, to mám taky rád.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

A Fryn si dobrovolně vybral Anglány :D
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Kdyby měl někdo zájem přečíst. Je to výtažek z www.abecedaher.cz

Britská kampaň

Píše se rok 1258 a na Britských ostrovech zavládl zmatek! Dominantním vladařem je anglický král Jindřich III., který vlastní větší území než králové Skotska, Walesu a Irska dohromady. V důsledku dominantního postavení Anglie na Britských ostrovech jsou vojenské síly Angličanů rozptýleny na velkém území a ostatní britská království jsou značně nepřátelská.

Anglie
Charakteristika:

Rozhodné velení dřívějších králů a šlechty získalo Anglii kontrolu nad velkou částí britských ostrovů. Cenou za úspěšnou expanzi Angličanů je však odpor, který vzrůstá mezi podrobeným lidem a spory v jejich vlastním táboře.
Mnoho Velšanů žijících pod anglickou nadvládou začíná klást čím dál tím větší odpor. Samozvaný velšský král Llywelyn, který také vede organizovaný velšský odpor, je člověk, kterého by se Angličané rádi a rychle zbavili v naději, že tak zarazí vzpouru ještě v počátku, dřív než získá na síle. Pokud spory přerostou v otevřenou válku, způsobí velšské umění střelby z dlouhých luků Angličanům značné starosti, jelikož budou muset velšský dostřel vyrovnat velkým počtem těžké pěchoty.
Za Irským mořem se Brian O´Connor, muž nedávno zvolený ostatními náčelníky za irského krále, stává hrozbou pro anglické zájmy v Irsku. Angličtí obrnění pikenýři se dokážou postavit mocnému irskému jezdectvu, přesto ale Angličané hrozbu irských armád nepodceňují.
Na severu zůstává Skotsko stále mocností, se kterou je třeba počítat, jelikož by Anglii mohlo způsobit největší škody, pokud by se rozhodlo zaútočit. To však zatím nehrozí, jelikož se král Alexander oženil s Jindřichovou dcerou Margaret. Skotský lid má také plné ruce práce s norskými Vikingy. Ti samí Vikingové Anglii zatím příliš nezajímají, pokud se však nepokusí vykročit po cestě svých dávných předků a znovu zajmout York. Pokud by se Norové rozhodli pro invazi, zjistí, že jsou Angličané mnohem lépe organizovaní a také silnější, než bývali.
Zřejmě největší starosti činí anglickému králi vzrůstající nepokoje mezi mocnými anglickými barony, kteří byli nedávno vyprovokováni zrádnými činy Simone de Montfort. Anglický král se musí postarat, aby v jeho osadách panoval pořádek a potlačit špatně načasované rebélie Velšanů a Irů.

Výhody:

Má velmi silnou těžkou pěchotu.

Nevýhody:

Má jen velmi slabou jízdu.

Hlavní oponenti::

Wales

Exkluzivní jednotky:

Obrnění šermíři

Wales
Charakteristika:

Llewelyn ap Gruffyd, rozhodnut zabránit dalším vpádům Anglie na velšské území, odřekl svůj titul prince z Walesu, který mu nedávno udělil anglický král a místo toho se prohlásil za velšského krále. Tímto aktem vzdoru Llewelyn všem jasně ukázal své cíle a otevřená válka na hranicích mezi Walesem a Anglií se blíží.
Llewelynovou největší silou je jeho schopnost sjednotit velšský lid, což si anglická šlechta dobře uvědomuje. Proto se ho pokusí co nejrychleji zabít v naději, že tak zlomí bojového ducha Velšanů. Velšské armády se skládají především z lehké pěchoty a lučištníků, takže jejich generálové budou muset použít co nejlepší taktiku, pokud chtějí porazit anglické těžké obrněnce.
Pokud se Llewelynovi podaří zastavit anglickou hrozbu Walesu, dá se předpokládat, že se s tímto vítězstvím nespokojí a místo toho se pokusí zajistit, aby už Velšany nikdy neohrožovala nějaká další frakce vládnoucí na britských ostrovech.

Výhody:

Disponují množstvím jednotek schopných bojovat v mnoha různých rolích.

Nevýhody:

Nemají těžkou pěchotu.

Hlavní oponenti::

Anglie

Exkluzivní jednotky:

Saethwyr

Skotsko

Charakteristika:

Téměř každý den přistávají na severní straně Skotska další a další norské jednotky a skotský král si uvědomuje, v jak vážné situaci se nachází. Ačkoli je králova žena také anglická princezna, s tím, jak se Anglie snaží dobýt Irsko a ovládnout Wales, jsou jejich síly rozdrobené a zranitelné. Skotsku se tak může brzy otevřít šance získat zpět svá dřívější teritoria, ale než ta chvíle nastane, musí se král udržet na trůně.
Skotsko také bude muset uvažovat při jednání s Nory a Angličany o diplomatickém řešení, protože válka na dvou frontách by mohla pro Skotsko znamenat katastrofu. Další možností by byla rychlá invaze do Irska nebo Walesu, čímž by Skotsko získalo navrch a mohlo by mocné Anglii uštědřit silnou ránu.

Výhody:

Výborně využívá kopí a píky.

Nevýhody:

Postrádá jízdu – i šlechta často dává přednost pěšímu boji.

Hlavní oponenti::

Norsko, Anglie

Exkluzivní jednotky:

Urození pikenýři

Irsko
Charakteristika:

Anglická invaze do Irska začala před nějakými sto lety a stále probíhá. Angličtí lordi si mezi sebou rozdělili části dobytého irského území, každý vládne své části téměř nezávisle, zatímco jejich král se soustřeďuje na problémy blíže domovu.
Irští náčelníci se rozhodli, že největší šanci na vyhnání Angličanů ze své země budou mít, když se sjednotí pod jediným velitelem, náčelníkem Brianem O´Connorem, kterého nedávno jmenovali králem Irska. Jelikož nejsou angličtí vládci jednotní, je irský lid připraven vyrazit do boje pod praporem svého nového krále v přesvědčení, že až získá zpět své vlastní území, bude moci přenést boj do Anglie a dál.

Výhody:

Používají osvědčenou kombinaci kavalérie a jednotek se střelnými zbraněmi.

Nevýhody:

Nemají silné kopinické a oštěpařské jednotky.

Hlavní oponenti::

Anglie

Exkluzivní jednotky:

Déisští oštěpaři

Norsko
Charakteristika:

Norsko už po desetiletí využívá svou značnou námořní sílu k ovládání ostrovu Man a Orkneyských ostrovů a teprve nedávno projevilo zájem o získání území na skotské pevnině. Zatímco král Haakon zůstává v Norsku a stará se o domácí problémy, velení nad válečným tažením v Británii má na starost jeho syn Magnus Haakonsson.
Norové snažící se získat území na britské pevnině se mohou uchýlit k tradičním námořním nájezdům a rabování slabě bráněných osad, následovaných rychlým ústupem zpět za oceán.
Logickým cílem pro expanzi Norů by mohlo být Skotsko, ale stejně tak by mohlo být v jejich zájmu obsadit východní pobřeží Anglie nebo severního Irska, zatímco se budou frakce v těchto regionech zaobírat válčením mezi sebou.

Výhody:

Skvělá útočná pěchota vyzbrojená mocnými obouručními zbraněmi.

Nevýhody:

Nemají dobrou těžkou kavalérii.

Hlavní oponenti::

Skotsko, Anglie

Exkluzivní jednotky:

Gotlandští pěšáci
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Tak, mám funkční Britannia Campaign 1.05, takže jsem snad ready! :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Fryn
Příspěvky: 635
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

Alfray píše:A Fryn si dobrovolně vybral Anglány :D
Tak nějak jsem tušil, že tomu nakonec neujdu :smile: (když nás nebyl ještě plný počet, tak jsem tak trochu počítal i s Norskem). Vypadá to, že se docela zapotím. Jinak dík za dodatečné info.

Takže pokud mají už všichni hráči vše potřebné, přistoupíme pomalu ke spuštění hry.

Aby nám fungovala multiplayerová kampaň, je třeba udělat ještě pár následujících kroků:
1. Najděte si soubor medieval2.preference v adresáři hry a otevřete ho tak aby se dal editovat
2. Zkontrolujte si následující řádky (pokud tam chybí, tak je doplňte na konec)

[hotseat]
turns = 0
scroll = 0
autoresolve_battles = 0
disable_console = 0
disable_papal_elections = 1
save_prefs = 1
update_ai_camera = 1
validate_diplomacy = 1

3. Uložte soubor a ve vlastnostech si u něj nastavte read only

Toť vše.

Hru zahajuje první frakce v pořadí, což je Anglie, takže první tah je na mně.

Pokud jde o nastavení, dávám obtížnost bitev i kampaně na velmi těžkou , spravování všech měst povoluju, sledování tahu CPU vypnuto a stejně tak použití konzole (klidně se ozvěte, pokud se vám na tom něco nebude zdát). Co se týče bitev, kromě rebelů ve hře asi nepotkáme jiné AI, takže bych byl asi za pravidlo "pouze autoresultovat".

Pokud by měl kdokoliv z hráčů nějaké potíže s nastavení, spuštěním atd..., obrattě se na mě, pomůžu poradím.

Poprosil bych ještě Nayluna, jestli by šlo tento topic lehce upravit/rozdělit (nechal bych tento topic přímo k pokecu o hrách ze série Total War a vytvořil další, kde by se řešila pouze rozehraná multiplayer kampaň - s příspěvkem kde je mapka a dodatečným infem od Skarbiho, kde by hráči upozorňovali na své odehrané tahy a občas přihodili i nějaké to lehčí info, podle svého uvážení :smile: , o to co v tom tahu provedli).
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Odpovědět