Total War

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Dron píše:
darmian píše:Napadlo mě, jak řešit některé bitvy mezi hráčskýma frakcema. Jestli tuhle možnost už někdo navrhoval, tak se omlouvám.

Když se naskytne možnost boje mezi dvěma vyrovnanými armádami, tak se založí klasická multiplayer bitva, kde si každý hráč nakliká svojí armádu tak, aby odpovídala té na mapě. Podle výsledku pak oba hráči upraví svoje armády podle toho, jak bitva dopadla. Například Rohan nasadil 2000 vojáků a přišel o 300 a tak jednoduše na mapě rozpustí své armádě 2 celé jednotky toho typu, který v bitvě nejvíc utrpěl atp.
Nápad to není špatný, ale má to tu nevýhodu, že jednotky nezískají žádnou zkušenost.
To je pravda, nadruhou stranu je to lepší, než prohrát celou bitvu jenom kvůli špatnému autoresultu... Ale tak bude to záležet na tom, jak se dohodneme.

Takže kdo by si zahrál Third Age?

Zatím vím o 4 - já, Nalk (?), Fryn (Dale), Dron. Potřebujeme ještě 4 další lidi, tak se hlašte! :smile:
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Nalkovi nějak blbne stahování, takže *kope do přípojky* to chvilku potrvá... ale hrál by High Elves :smile: pěchota a luky, to je moje
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

Já jen co to někde stáhnu.. a udělám si nato místo... a nainstaluju to... a podivám se jak to vypadá :D

A asi bych hrál něco zlýho.. :D jen doufám že všichni nebudete hrát za lidi.. atd.

edit: a nejlíp mi někdo dovysvětlý.. jak to tam funguje když nato nepříjdu sám :D
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Já přemýšlím o zbylých elfech, Rohanu nebo Gondoru. Nejradši bych sice dal trpaslíky ( :biggrin: ), ale proti HC AI a lidem se na ně teda vůbec necítím... už jenom ten Gondor by byl záhul...

Edit:
sircervic píše:
Nejlepší by asi bylo 4 x 4, kdy jedni hrají za ty hodné (Dwarves || High Elves || Silvan Elves || Eriador || Gondor || Rohan || Dale) a ti druzí za ty zlé (Isengard || Orcs of the Misty Mountains || Orcs of Gundabad || Mordor || Rhun || Harad). Psal to tady někde tuším snad i Dron...
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Po diskuzi s darmian bych dle situace hrál Silvany v případě hry 4x4 :bleh:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Tak já si vezmu ten Gondor.
LindacpAG
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

ME2 byse mi měl do rukou dostat v blízké době, tak bych to s vámi zkusil.. předběžně bych si vybral Rhun.
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

Já bych předběžně bral ten Harad asi.. možná Isengard .. ale myslim že jsem to hrál 1 a jen chvíli :D
ani možná to ne.. tak ještě uvidim
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

sircervic píše:Já bych předběžně bral ten Harad asi.. možná Isengard .. ale myslim že jsem to hrál 1 a jen chvíli :D
ani možná to ne.. tak ještě uvidim
Tak to si vezmi ten Harad. Má nejvýhodnější pozici ze všech a poblíž má jednu nepřátelskou frakci na kterou navíc nepůjde sám, ale s Mordorem...
Vugi
Příspěvky: 836
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Já už mam Harad natrénovanej :blush: Olifant když se prožene bitevním polem, radost pohledět :biggrin:
PS: Celkem se divim, že mě chytla EVIL strana :clover:
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvek od sircervic »

Vugi píše:Já už mam Harad natrénovanej :blush: Olifant když se prožene bitevním polem, radost pohledět :biggrin:
PS: Celkem se divim, že mě chytla EVIL strana :clover:
No bitvy se řešej autoresultem ne? takže je j edno kde se kdo bude prohánět :D
Vugi
Příspěvky: 836
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Já mam bujnou představivost :megalol:
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Fryn
Příspěvky: 635
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

V případě této kampaně bych boje nechal čistě realtime, i proti hráčům (nebo aspoň proti armádám ve kterých se vyskytují skřeti), online bitvy za účasti obou hráčů mi přijdou sice zajímavé, ale dost nepraktické a tento styl řešení se do multiplayer kampaně moc nehodí (nejen kvůli nemožnosti nabírání zkušeností nebo získávání nových vlastností pro generály).

Darmian: Moc pěkně rozepsaný popis frakcí :smile: . U těch videí jen podotknu, že poslední tři intra jsou z modu Pána prstenů pro Rome: Total War.
Tady je ještě jedno video ve kterém se ukážou snad všechny frakce a pak jedno mé oblíbené, ve kterém je přetvořena docela známá scéna z filmu.

http://www.youtube.com/watch?v=6sCyBlC5 … re=related
http://www.youtube.com/watch?v=3v9FQvwK … re=related

Jinak trpaslíky jsem na very hard nastavení (kampaň i boje) hrál a … docela to šlo, jen teda ta absence jízdy byla vážně velmi citelná.
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Vugi
Příspěvky: 836
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Nemáš nějaké tipy/rady ohledně toho, jaké se vyplatí verbovat generály? Já Beru pouze ty co maj max loyality a aspoň něco vojevůdcovství a ranec vrozenej schopností … nebo vůbec nějaké to knowhow co se vyplatí :helpsmilie:
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Fryn
Příspěvky: 635
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

Jelikož si myslím, že generálů není nikdy dost (zvlášť v počátcích hry), musí to být opravdu velmi nepovedený charakter, abych ho odmítnul přijmout do svých služeb. Obvzlášť takoví, co armádě kazí výrazně morálku nebo v sobě zahrnují schopnosti které snižují výnosy z měst/pevností, jsou docela nevhodní. Nízká morálka nebo mizivá loajalita na druhou stranu zase nevadí, pokud se ten dotyčný generál stará o nějakou usedlost (v případě slabé morálky je rozumné, když se nejedná o nějaké hraniční město).
Jinak obecně platí, že šikovným taktizováním se dá udělat i z mouly postrach bojiště (u řízení města to není tak výrazné - tam snad jen platí stavět a stavět a pokud možno co nejvíc podle potřeb usedlosti).
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Fryn píše:V případě této kampaně bych boje nechal čistě realtime, i proti hráčům (nebo aspoň proti armádám ve kterých se vyskytují skřeti), online bitvy za účasti obou hráčů mi přijdou sice zajímavé, ale dost nepraktické a tento styl řešení se do multiplayer kampaně moc nehodí (nejen kvůli nemožnosti nabírání zkušeností nebo získávání nových vlastností pro generály).
Takže hráč vs. hráč v zastoupení AI? OK, holt si budeme muset dávat pozor kam až může nepřátelská armáda dojít...
Fryn píše:Jinak trpaslíky jsem na very hard nastavení (kampaň i boje) hrál a … docela to šlo, jen teda ta absence jízdy byla vážně velmi citelná.
Jako jasně, dá se to, ale pořád je to za ně vůbec nejtěžší. Taky jsem to za ně hrál, ale jak říkám, proti hráčům bych si moc netroufal (zvlášť, kdyby se na mě domluvili).
Vugi + Fryn píše:Generálové
Nejdůležitější na nich je fakt, že jsou to vždycky poměrně dost silné jednotky (především u lidských frakcí, kde je to těžká jízda). Dobrý je, že se jim časem stále doplňují bodyguardi, takže i když vám v bitvě zbyde třeba jenom samotný generál, tak za pár tahů máte zpátky (bez přecvičování) i zbytek jeho jednotky.
Vugi píše:Já už mam Harad natrénovanej :blush: Olifant když se prožene bitevním polem, radost pohledět :biggrin:
PS: Celkem se divim, že mě chytla EVIL strana :clover:
Hlavně se nauč vyjít s těmi nejjednoduššími jednotkami, protože ke slonům, obrněným trollům a podobné verbeži se stejně dostaneš až za hodně dlouhou dobu (obvykle v době, kdy už je stejně víceméně rozhodnuto).

EDIT: Za ty videa se omlouvám - některá jsem nějak moc neprohlížel...
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

A přihlašte se ještě někdo, potřebujeme osmýho, ať to můžeme rozjet! :shades:

Btw. Fryne, jak to bude u nás? Kdo bude moderovat, hlídat hesla atp.?
Vugi
Příspěvky: 836
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Přijde mi to, nebo má Harad i dost silné loďstvo, hrají battly na moři nějakou zvlášť důležitou úlohu? Krom toho, že je to nejrychlejší spůsob přepravy armády ..
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Re: re

Příspěvek od darmian »

Vugi píše:Přijde mi to, nebo má Harad i dost silné loďstvo, hrají battly na moři nějakou zvlášť důležitou úlohu? Krom toho, že je to nejrychlejší spůsob přepravy armády ..
Bitvy jako takové ani moc ne (zvlášť ve Third Age, kde stejně nikdo loďstvo nestaví), ale můžeš blokovat nepřátelské přístavy a připravovat je tak o peníze (i když ve Third Age námořní obchod taky moc nevzkvétá takže...)
Loďstvo má významnější roli až v Empire: Total War a Napoleon: Total War... v Shogun 2 ji zase ztrácí...
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

darmian píše:A přihlašte se ještě někdo, potřebujeme osmýho, ať to můžeme rozjet! :shades:

Btw. Fryne, jak to bude u nás? Kdo bude moderovat, hlídat hesla atp.?
Já to stejně ještě sosám :D nemám ted moc času bejt u PC.
A pak mi to bude muset někdo vysvětlit.. nebo aspon ten začátek trochu.. já pak než se namě dostane řada, v nějakym tom kole nebo tak si to mužu zkusit v singlu :D
KDyž vidim jak jim to jde vtý Británii rychle :D
Odpovědět