Total War

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
darmian
Příspěvky: 1166
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Re: re

Příspěvek od darmian »

Vugi píše:
Škaredé jednotky?! :blink: To co vidím na těch screenech je náhodou dost luxusní. Asi si to stáhnu a uvidím, jinak ještě jsem neviděl hru, kde by byly frakce naprosto vyrovnané. Ani Medieval II. není - jeden příklad za všechny: Kdo má dost těžké jízdy, smete všechno.

EDIT: Hlavně trpaslíci vypadají naprosto perfektně.
Fryn
Příspěvky: 636
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

Tak jsem si ověřil, že na pevnost/město s poškozenými hradbami se v jednom tahu útočit nedá. Zůstavají tedy pouze dvě už zmiňované metody.

Btw. Jsem si skoro naprosto jistý, že v určité verzi TW:M2 šly ballistou prorážet i palisády, jen už nevím které verze se to týkalo.

Mod Warhammeru jsem už měl tu možnost shlédnout. Nebylo to tak zlé, jen mi občas přišlo, že některé jednotky jsou až přiliš "barevně výrazné".
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
darmian
Příspěvky: 1166
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Fryn píše:Mod Warhammeru jsem už měl tu možnost shlédnout. Nebylo to tak zlé, jen mi občas přišlo, že některé jednotky jsou až přiliš "barevně výrazné".
A šli byste do toho? Já to během týdne prubnu, podám větší report a případně bych rozjel kampaň. Zatím se hlaste, kdo by si to zahrál.
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1189
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Do Warhammeru bych šel.
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
darmian
Příspěvky: 1166
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Nebo taky můžeme rozjet nějakou další kampaň přímo MTW II.
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

darmian píše:Nebo taky můžeme rozjet nějakou další kampaň přímo MTW II.
Co takhle nějake realtime alternativy, tohle přeposílání tahů je hrozně zdlouhavé
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
darmian
Příspěvky: 1166
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

On ten Call of Warhammer nebude taková sranda jako Third Age. Určitě ne pro nováčky - mít hned ve 2. tahu obleženy 2 ze 4 měst není tak úplně dobrý, řek bych. Všude po území Říše jsou rozházený sídla bestií s obrovskejma a silnejma armádama (je to nehratelná frakce), což i celkem vyhovuje reáliím Warhammeru, nicméně je to hard-core.
darmian
Příspěvky: 1166
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Re: re

Příspěvek od darmian »

Vugi píše:
darmian píše:Nebo taky můžeme rozjet nějakou další kampaň přímo MTW II.
Co takhle nějake realtime alternativy, tohle přeposílání tahů je hrozně zdlouhavé
A máš nějakej konkrétní návrh? Když to bude historická strategie (případně fantasy strategie), tak bych si klidně zahrál.

EDIT: Jinak Shogun 2: Total War má konečně nějakej multiplayer a jde tam snad i hrát kampaň. Je to první Total War, kde je konečně dobře pořešený dobývání/obrana pevností (jednotky tam neběhají po hradbách jak blbý, nezasekávají se atp.), ale nadruhou stranu tam není žádná variabilita jednotek. Všechny frakce ve hře mají prostě úplně to samý a to je celkem dost velká nuda. :ermm:
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvek od Vugi »

darmian píše:
Vugi píše:
darmian píše:Nebo taky můžeme rozjet nějakou další kampaň přímo MTW II.
Co takhle nějake realtime alternativy, tohle přeposílání tahů je hrozně zdlouhavé
A máš nějakej konkrétní návrh? Když to bude historická strategie (případně fantasy strategie), tak bych si klidně zahrál.

EDIT: Jinak Shogun 2: Total War má konečně nějakej multiplayer a jde tam snad i hrát kampaň. Je to první Total War, kde je konečně dobře pořešený dobývání/obrana pevností (jednotky tam neběhají po hradbách jak blbý, nezasekávají se atp.), ale nadruhou stranu tam není žádná variabilita jednotek. Všechny frakce ve hře mají prostě úplně to samý a to je celkem dost velká nuda. :ermm:
Je to tedy zajisté už ohraná hra, ale co takhle AOE II?
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
darmian
Příspěvky: 1166
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Call of Warhammer nenabízí Hotseat Campaign, takže máme smůla tak jako tak. :ermm:
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Já teprve dneska zjistil, že pokud někdo zaútočí na vaši armádu, vy se o tom prakticky nijak nedozvíte - ani o výsledku bitvy, ani to, že na vás někdo zaútočil. To je teda pěkně pitomé :( OdteĎ budu podrobněji referovat o všech proběhlých střetnutích z mé strany.

Jako Mediaval 2 je fajn, jednička mi ale přišla v mnoha ohledech vychytanější - viděli jste tahy protivníků odkud co kam jde - a pokud jste se uklikli a vyslali armádu na špatné místo, mohli jste ji vrátit. (To samozřejmě se systémem pohybu v METW 2 není možné - ale děsně mi to pije krev.)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

I v HotSeatu? Protože jinak vidíš taky tahy nepřítele
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Tak jsem dnes dohrál TA za poslední frakci a když to zhodnotím kolem a kolem tak nejpříjemnější na hraní a nejrychlejší na dohrání campaně je železný pas :p)
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Hrál jsi long, nebo short kampaň? Na jakou obtížnost? Jakou jsi zvolil strategii (kdy jsi zaútočil na Rohan, s kterými dalšími frakcemi jsi válčil/kamarádil, jaké jednotky jsi používal...) a proč myslíš, že se ti za Isengard hrálo nejlíp?

Jinak mě se nejlépe hrálo za elfy (oboje).
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Fryn
Příspěvky: 636
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

The_Balrog píše:Já teprve dneska zjistil, že pokud někdo zaútočí na vaši armádu, vy se o tom prakticky nijak nedozvíte - ani o výsledku bitvy, ani to, že na vás někdo zaútočil. To je teda pěkně pitomé :( OdteĎ budu podrobněji referovat o všech proběhlých střetnutích z mé strany.

Jako Mediaval 2 je fajn, jednička mi ale přišla v mnoha ohledech vychytanější - viděli jste tahy protivníků odkud co kam jde - a pokud jste se uklikli a vyslali armádu na špatné místo, mohli jste ji vrátit. (To samozřejmě se systémem pohybu v METW 2 není možné - ale děsně mi to pije krev.)
Tak to už záleží na hráči, jaký si udržuje přehled, většinou má aspoň jakous takous představu, co po něm mohlo skočit. Jinak, klidně můžu zasílat típnuté screeny s výsledkami bitev (proti hráči), když si to někdo bude přát.

Styl dvojky mi sedí víc, je tu víc možností ke strategickému postupu a je třeba si dávat větší pozor. Posunování armád (atd..) jako po šachovnici mělo, co si pamatuju, dost svých neduhů (jako že se určité armády mohli nahánět do nekonečna).
Tahy protivníků vidíš, ale jen v singlu a pokud máš tuto možnost zapnutou (docela to zdržuje, ale aspoň je větší přehled).
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Naylun píše:Hrál jsi long, nebo short kampaň? Na jakou obtížnost? Jakou jsi zvolil strategii (kdy jsi zaútočil na Rohan, s kterými dalšími frakcemi jsi válčil/kamarádil, jaké jednotky jsi používal...) a proč myslíš, že se ti za Isengard hrálo nejlíp?

Jinak mě se nejlépe hrálo za elfy (oboje).
Hrál jsem krátkou, ze začátku do 60ti tahů jsem zničil Rohan, válčil jsem jen s ním … obcho. spojenectví jsem postupně navázal s OMM, HE, WE, pak trpové, dale, mordor, thun, harad. Hrál jsem na nejtěžší … No a jinak je mi velice příjemný vůdce Saruman a to, že jsou města v této části světa velice blízko u sebe :smile: Hrál jsem to na 1 primární armádu a 2 secundární …
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Abych nespamil Third Age topic … hrál jsem Third Age nějaký čas teď čistě singlově.. trošku jsem se roztáhl za elfy a tak... a příjde mi, že zásadním nedostatkem je počet vesnic. Jednak i s relativně velkým územím jsem měl celkem finanční trable (oproti tomu na stejné nastavení obtížností jsem s Anglií už při podobném počtu území byl relativně za vodou) a navíc některé vzdálenosti jsou právě bez vesnic docela HC (přechod Temný hvozd - Bažiny před Mordorem).
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Já jsem teď zvědav na LOTR Válka na Severu, jestli to zase bude odpadní hra, jako zatím každá na námět LOTRA co jsem hrál :/
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
darmian
Příspěvky: 1166
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Nalk píše:Abych nespamil Third Age topic … hrál jsem Third Age nějaký čas teď čistě singlově.. trošku jsem se roztáhl za elfy a tak... a příjde mi, že zásadním nedostatkem je počet vesnic. Jednak i s relativně velkým územím jsem měl celkem finanční trable (oproti tomu na stejné nastavení obtížností jsem s Anglií už při podobném počtu území byl relativně za vodou) a navíc některé vzdálenosti jsou právě bez vesnic docela HC (přechod Temný hvozd - Bažiny před Mordorem).
Mám takovej pocit, že byla chyba rozehrávat Third Age přesně z důvodů, jaké jsi tu napsal. Než se něco udá, tak to trvá x tahů a teď ještě s tempem "ke hře se dostanu jednou za 7 dní" je to dost otrava...
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Uvidíme jak to dopadne...
Mimochodem Pao nebo někdo takový tu zmiňoval nějakou novější verzi... s tou máte nějaké zkušenosti?
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Odpovědět