Planescape: Torment

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Hráli jste PsT nebo slyšeli jste o něm?

Hrál jsem.
22
56%
Nehrál, ale slyšel jsem o tom.
8
21%
Nehrál, neslyšel.
9
23%
 
Celkem hlasů: 39

Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Planescape: Torment

Příspěvek od Naylun »

Planescape: Torment

Mnohokrát jsem o něm slyšel, samé ódy na nejlepší RPG všech dob, ale vždycky mě odradila zastaralá grafika a údajná kvanta textu v rozsáhlých dialozích. Až nedávno jsem tuto legendu vyzkoušel a jsem nadšen. Zajímalo by mě, jak je na tom s takovouto starší (rok 1999) ale slavnou hrou dnešní generace EQ hráčů, tak zakládám hlasování. Klidně napište i vlastní komentáře.

Obrázek
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Tommy
Příspěvky: 9
Registrován: 9. 11. 2009 19.47

Příspěvek od Tommy »

Začal jsem to hrát, ale odradila mne kvanta textu. Přestal jsem to hrát nedlouho po začátku a už jsem si nikdy čas na dohrání nenašel.
Elor
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Já u tý hry skoro onanoval. Je to mistrovský dílo ze starý školy, kdy se ještě uměly dělat RPGčka a nedám na ní dopustit.
Kraki Skengdrang
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Nejlepší hra, kterou jsem kdy hrál. Chtěl jsem si ji zahrát znovu, ale bohužel se mi jí na novém stroji nepovedlo rozjet (alespoň ne v hratelné podobě).
Kvanta textu, která mnozí kritizují, jsou právě to, co tu hru dělají tak skvělou. Ne souboje nebo grafika, ale právě všechny ty hluboké dialogy a detailní popisy.
Bratrstvo zabanovaných!
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Bez pochyb jedno z nejlepších RPG vůbec, opravdový klenot. Skvělý příběh, tuny možností v rozhodování, báječná atmosféra.
Kéž by se dnes někdo ohlédl a vytvořil něco podobného. Must play. :good:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

Každý kdo spatřuje v bohatých dialozích (a v nich obsažených popisech) plus ne mínus a kdo se vyrovná s naprostou ujetostí světa (létající lebka se zuby s vlastní vůlí, studování tetování na vlastní v minulosti uťaté ruce...) bude víc než patřičně odměněn.

Kdybyste snad hledali překlad do mateřštiny (z toho mála co jsem viděl docela kvalitní), opravy nebo rozšíření původně nedokončených kousků hry nahlédněte třeba sem: http://www.planescape.wz.cz/tipy.php#instalace
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Jenom jsem o tom od mnoha a mnoha lidí slyšel, věřím, že je to skvělá hra, jen si najít víc času a už bych to hrál...

A kvalita grafiky? Podle všech screenů co jsem viděl, je to stejné jako staří Fallouti a ty se taky hrávají ještě doteď …
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

zdech píše:Každý kdo spatřuje v bohatých dialozích (a v nich obsažených popisech) plus ne mínus a kdo se vyrovná s naprostou ujetostí světa (létající lebka se zuby s vlastní vůlí, studování tetování na vlastní v minulosti uťaté ruce...) bude víc než patřičně odměněn.
Tohle ještě smysl docela dává. Ale SPOILER (označte): Nechat si vykuchat vlastní střeva (nebo to byly játra?), protože jste si do nich v minulosti možná něco schovali a nepamatujete si to, to je teprv správně ujeté :D
Bratrstvo zabanovaných!
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Spoill
Nebo si cpát do důlku oko co jste našli naložené někde ve flašce že?:)

Hrála jsem žel bohu zatím nedojela..ale někdy to snad napravím
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Lassair píše:Spoill
Nebo si cpát do důlku oko co jste našli naložené někde ve flašce že?:)

Hrála jsem žel bohu zatím nedojela..ale někdy to snad napravím
SPOILER: Co našli, odkoupili zpět od barmana, kterému jste ho dali do zástavy, protože jste před pár lety neměli peníze na zaplacení :))

I přes spoustu podobných humorných výstřelků je hra velice zajímá a vcelku filosoficky založená, se spoustou zajímavých idejí a myšlenek.
Bratrstvo zabanovaných!
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Naylune, a jaká je správná odpověď na otázku z tvého podpisu? :bigwink:
Mithirwen Celeavaeil
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Olymar píše:Naylune, a jaká je správná odpověď na otázku z tvého podpisu? :bigwink:
Nejsem si jistý, jestli je zodpovězená, tuším, že ve výsledku je to ponecháno na našem vlastním názoru. A pokud není, tak je to pořád jen názor autorů hry :)
Bratrstvo zabanovaných!
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Olymar píše:Naylune, a jaká je správná odpověď na otázku z tvého podpisu? :bigwink:
Obrázek

EDIT: Já to ještě nedohrál, odpověď hledám, napíšu sem komentář, až to dohraju. Každopádně nadšen jsem byl už na samém začátku hry z jejího konceptu - zatímco ve všech ostatních RPG jde o to zůstat naživu, v PsT zemřít ani nemůžete a jde o to zjistit proč. Člověk by si řekl, že takové hře bude chybět ten základní náboj možnosti smrti a ztráty expů atd., ale kupodivu ne. Tuhle hru nedrží and vodou tupý boj o expy, ale její příběh a obsah.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
LindacpAG
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

Já se jen připojím ke kladně hodnotícím. Ty kvanta textu a svět, který je.. zvláštní, je právě to, co hru dělá (dle mého) tak úžasnou. Když jsem to hrál, tak šly všechny aktivity stranou, dokud jsem nedohrál.
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
Fryn
Příspěvky: 635
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

Hrál, bohužel kvůli pár technickým problémům nedohrál (a pak jsem se už k té hře nějak nedostal). Mezi RPG hrami je to opravdová lahůdka. Něco co na mě ve své době zanechalo nemalý dojem. Nevím k čemu jinému bych tuto perlu fantasy žánru přirovnal (na mém osobní žebříčku dalších RPG snad asi jen k Ambermoonu, ale to je ještě starší záležitost a stylově taky trochu jinde).
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

I když to nepatří přímo sem, tak já mohu doporučit Vampire the Masquerade - Redemption, první díl (tedy tento) je parádní (asi mi to připomněla chodící mrtvola Bezejmenný kdo ví)
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Jinak s tím, že hlavní hrdina nemůže v PsT zemřít jsem se podle posledních náznaků ve hře asi přece jen unáhlil :-)

EDIT: Technický problém vyřešen custom fixem.
Naposledy upravil(a) Naylun dne 8. 5. 2011 20.53, celkem upraveno 2 x.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Naylun píše:Jinak s tím, že hlavní hrdina nemůže v PsT zemřít jsem se podle posledních náznaků ve hře asi přece jen unáhlil :-)
Je pár specifických způsobů, jak hru ukončit ještě před dosažením toho "pravého" konce. Včetěn několika pravých smrtí.
Bratrstvo zabanovaných!
LindacpAG
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

Ghost píše:
Naylun píše:Jinak s tím, že hlavní hrdina nemůže v PsT zemřít jsem se podle posledních náznaků ve hře asi přece jen unáhlil :-)
Je pár specifických způsobů, jak hru ukončit ještě před dosažením toho "pravého" konce. Včetěn několika pravých smrtí.
Čistě ze zvědavosti.. ty jsi to dohrál tím "koncem" asi uprostřed hry u Tichého?
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

LindacpAG píše:Čistě ze zvědavosti.. ty jsi to dohrál tím "koncem" asi uprostřed hry u Tichého?

Už si to příliš nepamatuju. Stal jsem se tam nějakým králem hrobky či co? V té hrobce pod doupětem žebráků. Pak jsem reloadnul a hrál dál.

EDIT: Hm, mám chuť to zkusit rozchodit a zahrát. Kruci, lidi, tohle mi nedělejte, musím se učit! :biggrin:
Bratrstvo zabanovaných!
Odpovědět