Nový hráč

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

U čarodějů existuje určitý rozpor v tom, že aby mohli sesílat, tak z pohledu RP potřebují znát různé teorie, které jsou shromážděny především na Magické univerzitě. Hráč čaroděje by pak měl být s teoriemi seznámen a měl by s nimi umět pracovat. Na druhou stranu, určité spisky mimo Univerzitu nenajdete a díky tomu, že systémově je třeba jen a pouze inteligence, tak každý mág na Desce může čarovat všech devět kruhů a epická kouzla k tomu, pokud má dostatečný level.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Mate00
Příspěvky: 16
Registrován: 25. 5. 2011 22.13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mate00 »

Tak dobře - systematické studování jednotlivých kouzel, rozbory jejich stavby, původu i možných zlepšení/ekvivalentů... To je rozhodně něco pro mě, minimálně v real-lifu se pořád vrtám ve věcech co mi nějak nejsou jasné :biggrin:

Samozřejmě sesílat pokročilá kouzla bez načtení teorie mi nepřijde moc RP korektní, začal bych se selským rozumem, sesílání jednoduchých kouzel... A po získání povědomí o těch principech, o kterých jsi psal, se teprve začít pokoušet o složitější... Je možné jít na desku s jistými znalostmi, nebo je třeba v rámci korektnosti začít s postavou nemagickou, která se nejdřív musí k daným informacím propracovat a až poté fungovat jako mág?
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Jistě něco vědět můžeš, přeci jen tohle jsou nwn a magie z DnD. nicméně knih o magii a magické teorii tu je dost a dost; a třeba budou o něčem úplně jiném, než bude tvá postava znát.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Mate00
Příspěvky: 16
Registrován: 25. 5. 2011 22.13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mate00 »

To mi vyhovuje, jako cíl tedy zatím vidím postavu mága přichazejícího na desku s pohledem na magii z jeho původního světa (některé věci možná trošku jinak/zkresleně), který si snad postupným studiem EQ děl a spisů upraví své vědomosti takovým způsobem, který mu zlepší pochopení kouzlení na desce...
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

To je docela moudré, flexibilní a vcelku bezpečné řešení :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Mate00
Příspěvky: 16
Registrován: 25. 5. 2011 22.13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mate00 »

Kam přesně se obrátit ohledně vytvoření unikátního předmětu svázaného s životopisem postavy?
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

štartovacia lokacia a niekolko truhiel v nej
Because I'm Batman !!!
Mate00
Příspěvky: 16
Registrován: 25. 5. 2011 22.13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mate00 »

allekoo píše:štartovacia lokacia a niekolko truhiel v nej
Tak právě teď jsem dokonale zmaten tím, jak to vlastně bude vypadat :biggrin:

Nějak si nedokážu představit jak si řeknu truhle/truhla mi sama bez předchozího infa nabídne předmět dle mých představ :biggrin:
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Mate00 píše:
allekoo píše:štartovacia lokacia a niekolko truhiel v nej
Tak právě teď jsem dokonale zmaten tím, jak to vlastně bude vypadat :biggrin:

Nějak si nedokážu představit jak si řeknu truhle/truhla mi sama bez předchozího infa nabídne předmět dle mých představ :biggrin:
Vybereš si předmět z truhly, položíš na určité místo a pomocí NPC si jej přejmenuješ.
Mate00
Příspěvky: 16
Registrován: 25. 5. 2011 22.13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mate00 »

Pipi_CZ píše:
Mate00 píše:
allekoo píše:štartovacia lokacia a niekolko truhiel v nej
Tak právě teď jsem dokonale zmaten tím, jak to vlastně bude vypadat :biggrin:

Nějak si nedokážu představit jak si řeknu truhle/truhla mi sama bez předchozího infa nabídne předmět dle mých představ :biggrin:
Vybereš si předmět z truhly, položíš na určité místo a pomocí NPC si jej přejmenuješ.
I přes určitou nechuť, kterou jsem pocítil po pročtení určitých sporů zde na fóru, mě EQ nepřestává udivovat v množství možností, které mi jako hráči nabízí :yes:

[edited] Právě se mi zvedla nálada ohledně pročtení několika sporů co tady je... Našel jsem témata s poděkováními a omluvami... A jen v těchto 2 tématech je přes 7000 příspěvků... To je výrazně více než jsem vídal u témat se stížnostmi a flamem.
-> dejte si pozor ať nechytnete pesimistické vidění nějaké věci jen díky nedostatku pohledů na věc :smile: :smile: :smile:
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Mate00 píše:[edited] Právě se mi zvedla nálada ohledně pročtení několika sporů co tady je... Našel jsem témata s poděkováními a omluvami... A jen v těchto 2 tématech je přes 7000 příspěvků... To je výrazně více než jsem vídal u témat se stížnostmi a flamem.
-> dejte si pozor ať nechytnete pesimistické vidění nějaké věci jen díky nedostatku pohledů na věc :smile: :smile: :smile:
Poděkování ti nikdo X krát nesmazal kompletně :smile:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Zohledni že poděkování je topic nějakých 6 let starý ;)
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Mate00
Příspěvky: 16
Registrován: 25. 5. 2011 22.13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mate00 »

A mění to něco na věci, že tu bylo a je (viz pravidelnost příspěvků do toho topicu) dost spokojených lidí? :biggrin:

Neříkám, že se tu nedějí věci, ke kterým lidé cítí odpor... Ale že to není jediná náplň světa a má cenu se sem podívat :biggrin:
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Mate00 píše:A mění to něco na věci, že tu bylo a je (viz pravidelnost příspěvků do toho topicu) dost spokojených lidí? :biggrin:
Nechci ti kazit iluze, ale to "bylo" je celkem důležitý ;) Ale nic nedej na nás, zapšklé podezřelé živly a hezky si to užij :)
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Mate00
Příspěvky: 16
Registrován: 25. 5. 2011 22.13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mate00 »

kokosak píše:
Mate00 píše:A mění to něco na věci, že tu bylo a je (viz pravidelnost příspěvků do toho topicu) dost spokojených lidí? :biggrin:
Nechci ti kazit iluze, ale to "bylo" je celkem důležitý ;) Ale nic nedej na nás, zapšklé podezřelé živly a hezky si to užij :)
Tak znova - ti lidé co píšou jak si to a ono užili s datumem leden až květen 2011... Ti jsou vzduch? :biggrin:
P.S.: Tím, že novým hráčům prezentujete "staré dobré časy" a "teď už to nestojí za nic" si asi moc nových nezískáte... A díky konstantnímu odcházení by něco takového vedlo k vymření serveru :biggrin:
Winonne
Příspěvky: 668
Registrován: 20. 2. 2007 12.21
Bydliště: Plzeň, Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Winonne »

Živly neposlouchej a do hry se dej. Staré dobré časy tu má jednou každý a vznikají právě při začátcích hry. Ti, co začínali o rok, dva déle než já, mají staré dobré časy úplně jinde, než je vidím já.
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Mate00 píše:Tak znova - ti lidé co píšou jak si to a ono užili s datumem leden až květen 2011... Ti jsou vzduch? :biggrin:
P.S.: Tím, že novým hráčům prezentujete "staré dobré časy" a "teď už to nestojí za nic" si asi moc nových nezískáte... A díky konstantnímu odcházení by něco takového vedlo k vymření serveru :biggrin:
kokos se občas musí brát s trochou nadsázky, jistě sis všiml, že do poděkování psali i "živly" a že i "živlům" bylo děkováno ;)
Ať se ti tu líbí a máš lepší atmosféru, než jsme tu měli my.
Bratrstvo zabanovaných!
Angelina
Příspěvky: 17
Registrován: 26. 5. 2011 16.37

Příspěvek od Angelina »

Hrůza děs, přišla jsem do Trianu (nebo jak se to město jmenuje) a nebyla jsem schopná ani najít hospodu... Půl hodiny jsem tam běhala jak trotlík, měla jsem žízeň, neměla boty a do toho začalo pršet... No zážitek:D
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Se optej IC a on tě někdo provede ;)
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Vítej na Equilibrii

:D
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Odpovědět