Nový hráč

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Sbírání kytek je pro začátky vcelku dobré.
Bratrstvo zabanovaných!
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Není pravda, pokud nemá člověk co jiného na práci vyrýžuje/nasbírá/naseká relativně slušné peníze (vztaženo na nulové riziko samozřejmě). Akorát hojit Placos je pak na facku...

(reakce na Drona)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

placidity píše:Není pravda, pokud nemá člověk co jiného na práci vyrýžuje/nasbírá/naseká relativně slušné peníze (vztaženo na nulové riziko samozřejmě). Akorát hojit Placos je pak na facku...

(reakce na Drona)
I s PLACOSem to jde.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Hodně záleží kolik máš času na hru jako takovou - člověk co může být online čtyři hodiny max, a druhý který tvrdne ve hře celý den budou mít podstatně rozdílné podmínky ;)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

placidity píše:Hodně záleží kolik máš času na hru jako takovou - člověk co může být online čtyři hodiny max, a druhý který tvrdne ve hře celý den budou mít podstatně rozdílné podmínky ;)
S tím souhlasím, ale pak je na člověku, který tolik času nemá, aby se přizpůsobil svému hernímu režimu.
Uživatelský avatar
zlaticko71
Příspěvky: 138
Registrován: 26. 6. 2010 14.46
Bydliště: MB

Příspěvek od zlaticko71 »

Ghost píše:Sbírání kytek je pro začátky vcelku dobré.
Přesně tak trháním kytek a sbíráním ovoce se dá na začátku dobře vydělat....Zlatka na začátku nedělala nic jinýho než že chodila za palác a otrhala tam květiny a taky planou révu a i maso si tam ulovila protože na nic jiného než na koroptev si netroufla :biggrin:, a pokud se to nepřehání tak i s placosem se dá vyjít :bigwink:
Megan dcera Rumbala
Zlatuška
Uživatelský avatar
Dron
Příspěvky: 322
Registrován: 18. 2. 2009 15.41
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Dron »

zlaticko71 píše:
Ghost píše:Sbírání kytek je pro začátky vcelku dobré.
Přesně tak trháním kytek a sbíráním ovoce se dá na začátku dobře vydělat....Zlatka na začátku nedělala nic jinýho než že chodila za palác a otrhala tam květiny a taky planou révu a i maso si tam ulovila protože na nic jiného než na koroptev si netroufla :biggrin:, a pokud se to nepřehání tak i s placosem se dá vyjít :bigwink:
Pokud nechci mít postihy za PLACOS a pokud nechci porušovat pravidla EQ tím, že budu neustále těžit ty samé zdroje a nebudu nic jiného hrát, tak to tak jednoduché není. Navíc bez pomoci nový hráč nenajde výnosné a bezpečné lokace atd. Nejlepší je, pokud nějaký zkušenější hráč se svou postavou nováčka provede a ukáže, kde co a jak, což je ale zase metageme a to se také nesmí. No není to jednoduché :biggrin:
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Pokusím se to nějak shrnout, než se to zase zvrhne.

Na EQ jsou následující základní zdroje, které uvedu už jen proto, že jsou notoricky známé a jistě vám o nich řekne kdekteré PC třeba v hospodě nebo na ulici:

Květiny (takové, které prodávají květinářky)
Mušle
Ovoce a jiné plody (takové, které prodávají zelináři - ale ne zelenina)
Dřevo (základní je smrk, borovice, dub, buk jako stavební a jasan a tis jako lukařské)
Houby (jedlé - vykupují hospodští - a jedovaté - vykupuje alchymista)
Ryby mořské i sladkovodní (jedlé - vykupují hospodští - a jedovaté - vykupuje alchymista)
Kožešiny a maso (z lovu zvěře)
Rudy (železná, měděná, cínová, stříbrná, zlatá a pak ty tajné a ne tak známé)
Drahé kameny (celá škála na nalezištích popsaných IC ve hře)
Stavební kámen (žula, vápenec, mramor)

Ve všech těchto činnostech je možné se slušně uživit - a to i bezpečně pro nebojové povolání.
Pro všechny činnosti jsou důležité dispozice a cvik. Nemá smysl, aby se citlivá slabá ženština snažila rubat dřevo či těžit rudu, stejně jako nemá smysl, aby se pokoušel silný hloupý válečník rozeznat surový polodrahokam od běžného šutru či jedlou houbu od jedovaté. Dispozice postav je možné vyčíst v pokročilém ovládání postavy (runa nebo odbornost).

Nováčkům bych tedy za sebe poradil - prohlédněte si dispozice své postavy, rozhodněte se, který zdroj zvolíte za svou obživu (pokud se nechcete živit obchodem, službami ostatním PC, žebrotou, uměním či jinak) a pusťte se do hledání a těžby. Postupně si jistě najdete i pár takových zdrojů, které se prodávají za lepší peníz (je zřejmé, že smrk nejspíš nemá takovou hodnotu jako třeba dub).

Protože nováčci s tím budou mít problém a jsou diskriminováni vůči novým postavám, které si založí staří EQ matadoři, dovolím si přidat ještě drobnou radu o tom, jak takové zdroje vypadají:

Květiny - na EQ je spousta políček různých květin - některé jsou aktivní (tedy když na nich stojíte a dáte vyhledávat zdroj, můžete natrefit na sbíratelné květiny).
Ovoce - někdy to jsou políčka, někdy stromy a někdy keříky.
Mušle - v blízkosti nalezišť, zpravidla v písku u mořského pobřeží, bývají nějaké ty škeble - vyhledávat zdroje zkoušejte tedy na písčitých plážích.
Dřevo - Dub a buk jsou si podobné a vypadají všude stejně. Smrk a tis (malé špičaté jehličnany) jsou si také podobné a vyskytují se ve dvou (obou) barevných provedeních. Borovice (vysoký jehličnan) i smrky rostou obvykle v místech, kde se dřevo těží. Jasany jsou takové nedomrlé listnáče, kterých je všude plno, ale málokterý z nich je jasan.
Houby - houby rostou prakticky všude - ty jedovaté pak na neobvyklejších místech - obvykle je blízko nějaká podivná houba.
Ryby - ty se chytají u vody - sladké či slané
Maso a kožešiny - ty se získávají z poražené zvěře, jde to od netopýra a žáby až po ledního medvěda a jiné nebezpečné tvory.
Rudy - jsou to takové ze země vyčnívající šutry různých barev s lesklými žilkami, po kterých je třeba se dívat v podzemí.
Drahé kamení - bývá nanesené v potocích či v písčitých nánosech podél říčních toků.
Stavební kámen - vypadá obvykle podobně jako ruda, ale bez žilek. Žula se kope ze země, jsou to takové odkryté kamenné bloky v zemi.

Tak hodně štěstí v těžbě všem nováčkům.
Buďte zpočátku trpěliví a snažte se nalézat výhodnější zdroje, které vám umožní méně se věnovat práci za více peněz, aby vám zbylo více času na zábavu s ostatními a regeneraci PLACOSu. Ale obecně platí, že "10x 15 stříbrných jsou tři zlatky a to už je docela dost peněz".

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

...a hlavně se nebojte IC někoho zeptat - na 99% vás dotyčný nasměruje kam máte jít, s tím že pokud nemá co na práci možná vše ukáže přímo z první ruky.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Dron píše:
Lassair píše:Pro začátek můžeš třeba zkusit sbírat ovoce, nebo kamínky v bezpečné oblasti. Ono i takto se vydělat na to co potřebuješ postupně dá neboj:) Navíc i když nebudeš lítat zatím v krásných šatech tak na EQ se dá přežít i bez peněz.
Já myslím, že se tak vydělat nedá, pokud ti někdo nepomůže, tak je to sotva na jídlo...
Dovoluji si nesouhlasit, moje postavy v říši si takto vydělaly na kožich, i oblečení co chtěly, plus další věci. Takže ze své praxe můžu říct že dá. Jo jde to pomaleji.. není to hned.. a musíš hrát víc, abys uhlídal PLACOS (moje postavy mají placos na nule),ale z vlastní zkušenosti vím, že to jde:)

EDIT: Ptát se nebojte, rádi vám pomůžem a hlavy trhat nebudem:)
Naposledy upravil(a) Lassair dne 2. 6. 2011 13.02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

placidity píše:...a hlavně se nebojte IC někoho zeptat - na 99% vás dotyčný nasměruje kam máte jít, s tím že pokud nemá co na práci možná vše ukáže přímo z první ruky.
A s velkou šancí vám i vykecá, kde jsou ty super tajné rudy atd. :biggrin:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

A hlavne diky tomu ziskate kontakty a znamosti, ktere vam treba casem prihrajou vyhodnejsi pracicku a hlavne i nejakou tu zabavu.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Nebo vás zavedou za roh, klepnou po kebuli a prodají do otroctví, takže se už o nějaký peníze nebudete muset vůbec starat – a to je úplně nejlepší! :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

The_Balrog píše:Nebo vás zavedou za roh, klepnou po kebuli a prodají do otroctví, takže se už o nějaký peníze nebudete muset vůbec starat – a to je úplně nejlepší! :)
Nevím jak ty ale já dávám přednost tomu pomalému vydělávání a radosti že jsem si koupila nové šaty:D
Uživatelský avatar
Dron
Příspěvky: 322
Registrován: 18. 2. 2009 15.41
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Dron »

Lassair píše:Dovoluji si nesouhlasit, moje postavy v říši si takto vydělaly na kožich, i oblečení co chtěly, plus další věci. Takže ze své praxe můžu říct že dá. Jo jde to pomaleji.. není to hned.. a musíš hrát víc, abys uhlídal PLACOS (moje postavy mají placos na nule),ale z vlastní zkušenosti vím, že to jde:)
Mě se podařilo dostat do spirály, kdy jsem vydělal na živobytí a čekal na reset PLACOSU a znovu musel vydělat na jídlo a znovu čekat atd. Když mi PLACOS odečetl asi 3. nebo 4. bonus, tak jsem to vzdal. Ale možná to bylo tím, že jsem krmil psa polívkou a nespal venku :biggrin:
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Dron píše:
Lassair píše:Dovoluji si nesouhlasit, moje postavy v říši si takto vydělaly na kožich, i oblečení co chtěly, plus další věci. Takže ze své praxe můžu říct že dá. Jo jde to pomaleji.. není to hned.. a musíš hrát víc, abys uhlídal PLACOS (moje postavy mají placos na nule),ale z vlastní zkušenosti vím, že to jde:)
Mě se podařilo dostat do spirály, kdy jsem vydělal na živobytí a čekal na reset PLACOSU a znovu musel vydělat na jídlo a znovu čekat atd. Když mi PLACOS odečetl asi 3. nebo 4. bonus, tak jsem to vzdal. Ale možná to bylo tím, že jsem krmil psa polívkou a nespal venku :biggrin:
Jo tak když žiješ na vysoké noze tak se nediv :biggrin:
Uživatelský avatar
Dron
Příspěvky: 322
Registrován: 18. 2. 2009 15.41
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Dron »

Lassair píše:
Dron píše:
Lassair píše:Dovoluji si nesouhlasit, moje postavy v říši si takto vydělaly na kožich, i oblečení co chtěly, plus další věci. Takže ze své praxe můžu říct že dá. Jo jde to pomaleji.. není to hned.. a musíš hrát víc, abys uhlídal PLACOS (moje postavy mají placos na nule),ale z vlastní zkušenosti vím, že to jde:)
Mě se podařilo dostat do spirály, kdy jsem vydělal na živobytí a čekal na reset PLACOSU a znovu musel vydělat na jídlo a znovu čekat atd. Když mi PLACOS odečetl asi 3. nebo 4. bonus, tak jsem to vzdal. Ale možná to bylo tím, že jsem krmil psa polívkou a nespal venku :biggrin:
Jo tak když žiješ na vysoké noze tak se nediv :biggrin:
Uznávám, že jsem tehdy ještě nevěděl, že postavy na EQ nejsou hrdinové, ale běžní obyvatelé (některé lamy jako já ani to ne) a pojal jsem to jako že hrdina peníze neřeší, což sice nemusí, ale pak umře hlady :biggrin:
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Jen taková poznámka: pokud jsou příspěvky hned po sobě a nejedná se o vypíchnutí konkrétního bodu z masy textu, je zbytečné (ba skoro nežádoucí) dávat citaci. Jednak je to zbytečná wall of text, dvak nastává nepřehlednost ;)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Angelina
Příspěvky: 17
Registrován: 26. 5. 2011 16.37

Příspěvek od Angelina »

Já jsem bard, já přeci nebudu nikde nic sbírat :D Jo, já se nebojim, že zkejsnu bez peněz, akorát jsem chtěla ty boty vyřešit hnedka z kraje než začnu bosá budit posměch okolí:) Ale co, napíšu si je hnedka na začátek popisku aby každýmu došlo, že je prostě mám (akorát nejsou vidět). A taky budu muset začít hrát v rozumnější denní dobu než jsou 2 ráno.
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

No vidíš a mě bardi a kytičky k sobě docela šly.. :)
Odpovědět