invisibility, hide

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Ethernity

invisibility, hide

Příspěvek od Ethernity »

Není mi jasné jak je to na EQ s invis a hide.
Teď mě napadá že nevim, které smysly vlastně oblafnou.
Řek bych že invis zrak, jinak ostatní smysly neoblafne.´
A u hidu bych řek že všechny.
Jak to teda je?
Naposledy upravil(a) Ethernity dne 2. 4. 2006 17.23, celkem upraveno 1 x.
Danseur
Příspěvky: 115
Registrován: 18. 2. 2006 21.03
Kontaktovat uživatele:

Re: invisibility, hide

Příspěvek od Danseur »

ethernity píše:Není mi jasné jak je to na EQ s invis a hide.
Teď mě napadá že nevim, které smysly vlastně oblafnou.
Řek bych že invis zrak, jinak ostatní smysly neoblafne.´
A u hidu bych řek že všechny.
Jak je to teda je?
V hidu se haze naslouchani proti tichymu pohybu a skryvani proti vsimavosti.
U neviditelnosti nevim, nekdo mi rikal, ze je mozne neviditelny postavy slyset, ale nejak se mi nezda, ze by to v nwn nekdy fungovalo :)
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

jj, jeto , jak píše dan, jedna z dalších bioware podělávek zlodějů, jestli deš na SDčko tak si teprv užiješ systémovejch stupidit :megalol: :megalol:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

taky nevím jak to funguje, ale zkoušeli jsme to se zlodejkou, která byla cca 20 lvl, měla maxnutej listen a spot a wisdom boost asi na 16+3 a tvrdila, že občas zahledla neviditelnou postavu poměrně daleko od sebe.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

OneIceOne píše:taky nevím jak to funguje, ale zkoušeli jsme to se zlodejkou, která byla cca 20 lvl, měla maxnutej listen a spot a wisdom boost asi na 16+3 a tvrdila, že občas zahledla neviditelnou postavu poměrně daleko od sebe.
JJ je to tak, velmi vysoky listen podstatne zvysuje dosah "zahlednuti" neviditelneho …
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

nicmene arcane invisibilisty je pole tlumici i zvuky (EQ). Bez ohledu na NWN. Sranda zacina, kdyz postava v hidu nebo invisu zacne mluvit. To si pak zacne delat uplne co chce. Nekdy nekdo ji slysi, nekdy nekdo ne.
"Dokud kráčíme po své cestě je to neklamný znak, že svému cíli nerozumíme... nebo jsme ho dosud nedokázali přijmout. "
Cesta života, Serena White
Ethernity

Příspěvek od Ethernity »

Alcatraz píše:nicmene arcane invisibilisty je pole tlumici i zvuky (EQ). Bez ohledu na NWN. Sranda zacina, kdyz postava v hidu nebo invisu zacne mluvit. To si pak zacne delat uplne co chce. Nekdy nekdo ji slysi, nekdy nekdo ne.
Jj, to sem už docela čuměl, co to dělá.

Takže INVISIBILITY: pro zrak sem neviditelnej, ale jinak sem hmotnej, takže hmatem mě někdo nahmatá, ve sněhu dělám šlépěje, chůze dělá zvuk atd. Nablízko je možné mě vyčuchat a uslyšet - je to tušim udělaný i systémově, že sem pro ostatní nablízko průhlednej a ne neviditelnej. Pokud se zas vzdálim, tak bych chtěl abych byl zas uplně invis. T nevim jak je systémově.
A arcane invis teda tlumí i zvuky? Ale nehmotnost to není? De vyčuchat?

HIDE: Myslim že je blbost to vnímat tak, že se zloděj jen schová do stínu. Protože ono se dá schovat i tam, kde není. Takže bych to zařadil na pomezí s magií. A pravidla pro hide: pro zrak sem neviditelnej (pokud mě nepřehodí spotem) pro uši sem neslyšnej (pokud se nepohybuju a nepřehodí mě listenem). Ale sem hmotnej nebo nehmotnej? Vydávám pach? Dělám stopy v zemi? Zasáhnou mě plošný kouzla (např kouzelník nepřehodí můj hide, nevidí mě, ale vedle mě stojí cíl jeho fireballu)?

Kdo mi na to jasně odpoví tak díky.
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

ethernity píše:
Takže INVISIBILITY: pro zrak sem neviditelnej, ale jinak sem hmotnej, takže hmatem mě někdo nahmatá, ve sněhu dělám šlépěje, chůze dělá zvuk atd. Nablízko je možné mě vyčuchat a uslyšet - je to tušim udělaný i systémově, že sem pro ostatní nablízko průhlednej a ne neviditelnej. Pokud se zas vzdálim, tak bych chtěl abych byl zas uplně invis. T nevim jak je systémově.
A arcane invis teda tlumí i zvuky? Ale nehmotnost to není? De vyčuchat?

HIDE: Myslim že je blbost to vnímat tak, že se zloděj jen schová do stínu. Protože ono se dá schovat i tam, kde není. Takže bych to zařadil na pomezí s magií. A pravidla pro hide: pro zrak sem neviditelnej (pokud mě nepřehodí spotem) pro uši sem neslyšnej (pokud se nepohybuju a nepřehodí mě listenem). Ale sem hmotnej nebo nehmotnej? Vydávám pach? Dělám stopy v zemi? Zasáhnou mě plošný kouzla (např kouzelník nepřehodí můj hide, nevidí mě, ale vedle mě stojí cíl jeho fireballu)?

Kdo mi na to jasně odpoví tak díky.
Hmotnej ses. Invis vytvari pole magickych krystalu, ktery odrazi svetlo a drzi ostatni veci uvnitr. Nejsou slyset zvuky, kroky, mluveni (:/) Pach by taky nemel. Kdyz prijde nekdo bliz, tak nemusi zkouset rukou, ale cim bliz ses, tim vic se pole zkreslenejsi, takze kdyz stoji od kouzelnika bliz nez 2-5m, tak ho vidis (10-20m u kruhu neviditelnosti). Nehmotnost v zadnym pripade. Pokud se od kouzlnika vzdalis, tak ho zase neuvidis. Stopy ve snehu by delat mel. Vodu cerit nebude, pokud pujde pomalu a vlny se uklidni v rozpeti pole. (stopy a voda jsou moje interpretace, tak to hraju ja).

HIDE je v logickych ohledech zvlastni a je na hracich, aby ho zahrali alespon trochu rozumne. Kdyz sem mel HIDE ja, tak sem v nem nikdy nemluvil. Resp. pri kazdym mluveni nahlas (ne whisper) sem se odhidoval a zase hidnul. Aby jim prislo blby, stat uprostred dne na namesti a poslouchat, jak si 2 postavy septaji, apod, proklouzavat dverma, kdyz je za sebou nekdo zavira (coz moc postav nedela). Zlodej je stale hmotny (akorat kdyz se s nim srazis, tak to v NWN nepoznas, abys ho neodhalil, je to na hraci :/). Pach vydava tak dobre, jak se zlodej dokaze schovat. OOC ho vycichat ho nemuzes, protoze jsou tu smysly SPOT a LISTEN. A jestli zvirata mohou vycenichat neco, tak maji mit vysoky SPOT a LISTEN (v obecne forme perception). Jestli zviratama neprehodis spot a listen, tak nevycenichaji. Stopy ve snehu delat budou taky. Meli by i cerit vodu, ale je to o tom, jak se dokaze pohybovat, takze je to zase na SPOT a LISTEN, jestli si toho vsimnes. Takze kdyz o nem nevis, tak si nevsimnes ani vody.

Plosny kouzla necileny (fireball, Wail, WoF) zasahnou jak postavu v invisu, tak v hidu. Plosny mireni (firebrand, chain lightening) zasahnou jen to co vidis (ani invis, ani hide). Nektery ability zasahnou vsechno. (Hail of Arrows od Arcane Archera zasahne i postavy v hidu, prestoze je nevidis).

P.S. V NWN to nejde, na EQ jo. Spat v hidu nebo v invisu mi prijde taky jako zhovadilost :)
"Dokud kráčíme po své cestě je to neklamný znak, že svému cíli nerozumíme... nebo jsme ho dosud nedokázali přijmout. "
Cesta života, Serena White
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

s tim, že hide je na pomezí magie nemůžu souhlasit - je to čistě fyzická záležitost, proto má dex modifikátor, ne int
je jenom další systémová kravina, že de odhalit přes TS
některý světy maj tohle upravený (A2, tuším, že i minaka bude mít)
zloděj v hidu není neviditelnej ale je pozorovatelem považovanej za něco jinýho, nejspíš stín něčeho
vůbec bych zvažoval úpravu TS - je to moc univerzální singlový kouzlo, který nahrazuje mnoho jinejch (třeba ultravision), dokonce některý featy (blind fight) a na svoji sílu je moc snadno dostupný (nebo ho dát na devátej kruh) - ale to už patří spíš do zlodějskýho lobbingu
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

photter píše:je to čistě fyzická záležitost, proto má dex modifikátor, ne int je jenom další systémová kravina, že de odhalit přes TS
pak se ovsem tezko vysvetluje to co nekdo v hidu dokaze delat :) jako treba projit skrz takovou postavu a nevsimnout si ji, proklouznout mezi dverma, ktery si sam otevru a zase je zavru. Odposlouchavat sepot ve dne apod. To jsou ty same "systemove" kraviny :) V dnd tyhle problemy nevznikaji.
"Dokud kráčíme po své cestě je to neklamný znak, že svému cíli nerozumíme... nebo jsme ho dosud nedokázali přijmout. "
Cesta života, Serena White
Ethernity

Příspěvek od Ethernity »

A co to ostatní, třeba vyčuchání hide? Pro mě sou tyhle detaily dost důležitý, jak se to na EQ RP bere.
Danseur
Příspěvky: 115
Registrován: 18. 2. 2006 21.03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Danseur »

ethernity píše:A co to ostatní, třeba vyčuchání hide? Pro mě sou tyhle detaily dost důležitý, jak se to na EQ RP bere.
Myslim, ze sam asi nikoho nevycuchas :biggrin: . Ale kdybys mel sebou psa tak jsem si jistej, ze ti dm vyjde vstric.
Danseur
Příspěvky: 115
Registrován: 18. 2. 2006 21.03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Danseur »

Alcatraz píše:
photter píše:je to čistě fyzická záležitost,
pak se ovsem tezko vysvetluje to co nekdo v hidu dokaze delat :) jako treba projit skrz takovou postavu a nevsimnout si ji, proklouznout mezi dverma, ktery si sam otevru a zase je zavru. Odposlouchavat sepot ve dne apod. To jsou ty same "systemove" kraviny :) V dnd tyhle problemy nevznikaji.
Ja si taky myslim, ze je to ciste skill i kdyz treba u SD uz to mozna hranici s magii. Ale jestli ti prijde divny co zlodej v hidu muze delat, predstav si predatora (ten film:), chameleona (zvire).Pigmeje (clovek)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

ethernity píše:A co to ostatní, třeba vyčuchání hide? Pro mě sou tyhle detaily dost důležitý, jak se to na EQ RP bere.
Skill čmuchání neni. Proto by si i pes házel na spot a listen.
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

Jinak na alh to je tak že kdo byl invis a mluvil tak byl slyšet jako normálně. A kdo byl v hidu, tak ten kdo ho nespotnul, tak nic neslyšel. Takže třeba byly tři postavy, jedna hide co se bavila s druhou a ta třetí viděla postavu jak odpovídá na něco, co nebylo slyšet a mluví kamsi do větru (pak se mě ptali jestli nejsem nemocnej :megalol: ).

Já osobně sem si hide představoval jako že postava neni tam kde zrovna je, ale snaží se skovat někde poblíž. Třeba když du po mostě v hidu, tak ve skutečnosti třeba visim někde pod mostem a ručkuju na druhou stranu. Eh, ale to bych zas neviděl kdo je na mostě což v NWN vidim. Blbej příklad :biggrin: Prostě hide je udělanej divně :smile: Jo, a to TS je dost silný, od 11 lvl sou v přímym souboji jeden na jednoho zlodějové čarodějovi pro srandu (pokud se spolíhaj na zničující sneak ze stínu...). I když vlastně on ten sneak dostanu když kouzlim... Tak až zas tak ne :smile: Ale nemůžou třeba špehovat :smile:
Ethernity

Příspěvek od Ethernity »

Danseur píše:
ethernity píše:A co to ostatní, třeba vyčuchání hide? Pro mě sou tyhle detaily dost důležitý, jak se to na EQ RP bere.
Myslim, ze sam asi nikoho nevycuchas :biggrin: . Ale kdybys mel sebou psa tak jsem si jistej, ze ti dm vyjde vstric.
No mě právě už jedno DM vstříc vyšlo a to tak, že mě pronásledovalo s vrrkem i když mě nespotnul, ani neuspěl v listen. A pronásledoval mě tak dlouho, až mě ten vrrk opravdu spotnul …. :megalol:
Ale to je jen jeden z mnoha případů kolem hide/ivis, který mě naprosto zmátly...
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

kolja píše: Já osobně sem si hide představoval jako že postava neni tam kde zrovna je, ale snaží se skovat někde poblíž. Třeba když du po mostě v hidu, tak ve skutečnosti třeba visim někde pod mostem a ručkuju na druhou stranu. Eh, ale to bych zas neviděl kdo je na mostě což v NWN vidim. Blbej příklad :biggrin: Prostě hide je udělanej divně :smile: Jo, a to TS je dost silný, od 11 lvl sou v přímym souboji jeden na jednoho zlodějové čarodějovi pro srandu (pokud se spolíhaj na zničující sneak ze stínu...). I když vlastně on ten sneak dostanu když kouzlim... Tak až zas tak ne :smile: Ale nemůžou třeba špehovat :smile:
1/ AD splhani pod mostem: jojo, ja si to taky predstavuju tak zhruba nejak podobne: schovavat se za stromy, opatrne se potichu za nekym priplizit, kdyz se nediva, lehnout si do vysoke travy atd …

2/ AD Zlodej vs Wiz/Sorc: hele, trosku sikovnejsi zlodej da nejdriv kouzelnikovi knockdown a zatimco se vali po zemi tak sneak …. :biggrin: :bigwink: Ty jeste sikovnejsi nejdriv ze svitku shodi kouzelnikovi boosty :bigwink:

AD TS: TS je velmi silny, to je fakt. Obzvlaste kdyz to kouzlicim povolanim supluje mraky bodu v ruznych skillech, popr featy, jak psal photter … Nejhorsi jsou ale itemy s perm TS.
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

vono fakt nemá cenu tahat do těchdle věcí logiku, je to udělaný nahovno ale nějak s tim musíme žít
vem si, co všechno můžeš dělat v invisu bez vyzrazení a co všechno tě bezdůvodně vykopává z hidu, všeho futrál třeba je, že bard může v invisu performovat, což dá celý partě bonusy, takže ho museli slyšet ale na listen ho jiná postava neodhalí, sebrání i položení pasti vykopne z hidu (proč ? systémová věc :(), jakýkoli kouzlo (nejenom útočný) s verbální složkou by mělo prozradit neviditelnýho mága (nebo aspoň umožnit odhalení přes listen) a spoustu dalších kravin
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

photter píše:jakýkoli kouzlo (nejenom útočný) s verbální složkou by mělo prozradit neviditelnýho mága (nebo aspoň umožnit odhalení přes listen) a spoustu dalších kravin
Tak tak … To si myslim i ja, neviditelnost (vzhledem k tomu, ze ji umi kdejaky radoby kouzelnicek na 3 lvlu) by mela opravdu znamenat NEBYT VIDEN, nic vic … Naproti tomu GS ucini sesilatele opravdu nehmotnym se vsim vsudy …
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

photter píše:vono fakt nemá cenu tahat do těchdle věcí logiku, je to udělaný nahovno ale nějak s tim musíme žít
vem si, co všechno můžeš dělat v invisu bez vyzrazení a co všechno tě bezdůvodně vykopává z hidu, všeho futrál třeba je, že bard může v invisu performovat, což dá celý partě bonusy, takže ho museli slyšet ale na listen ho jiná postava neodhalí, sebrání i položení pasti vykopne z hidu (proč ? systémová věc :(), jakýkoli kouzlo (nejenom útočný) s verbální složkou by mělo prozradit neviditelnýho mága (nebo aspoň umožnit odhalení přes listen) a spoustu dalších kravin
na druhou stranu vsechny kouzla bez verbalni slozky, by te z invisu vyhodit nemeli vubec :) a taky je to systemova vec, takze je to kvit :)
"Dokud kráčíme po své cestě je to neklamný znak, že svému cíli nerozumíme... nebo jsme ho dosud nedokázali přijmout. "
Cesta života, Serena White
Odpovědět