invisibility, hide

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

slupka
Příspěvky: 46
Registrován: 12. 3. 2006 22.48

Příspěvek od slupka »

Alcatraz píše:
Labir píše: Ale to je právě na tom to krásné, že každý tohle bude řešit jinak. Pokud potřebuješ pevný scénář tak doporučuji ochotnické divadlo.
v tomhle ma Slupka asi pravdu. Vznika prilis mnoho sporu o interpretaci. A jediny reseni, ktery se kdy v historii osvedcilo je nezavisly Archon (mel by byt DM, ale klidne i jiny nezaujaty hrac, jenze ti se schani hur) nebo zakony (tem lepsi se vyhnout).

Ja reknu, hele vylez od toho stromu, on mi posle tell, ze ho nemuzu videt.

A zrovna v tomhle pripade to je o tom, jestli nekoho - nez si zacnou nadavat do metagameru - napadne, ze kdyz ho system odhalil i za stromem, tak mozna taky pres Listen nebo kombinaci obou jako perception.
diky za porozumeni, alcatrazi. snazim se tu hledat odpovedi na nedostatky systemu, zatimco (nevim proc) ctenari nabyvaji dojmu, ze na ne plivu. vazne usmevne. a opravdu zde ocenuji prispevky alcatraze ci phottera, kteri se na vec umi divat nezaujate.
kashe
Příspěvky: 80
Registrován: 26. 2. 2006 11.24

Příspěvek od kashe »

tak me napadlo že efektivni řešeni by mohl zpachat WB kerej do konkretnich lokaci muže dle sveho zdraveho usudku nastavit postihy jak na hide ..spot atp. takže by v mistnosti bez dobre možnosti ukrytu nastavil třeba postih - 5 na skryvani
možna po dohode teamu udelat nejakou +- tabulku jak postihy ale samozřejme i bonusy nastavovat , samozřejme s ohledem hlavne na nejvečí nelogičnosti" jako v soukromejch pokojich atp. ale to by se asi težko dodelavalo dodatečne.
Talmarin
Příspěvky: 80
Registrován: 23. 2. 2006 15.45

Příspěvek od Talmarin »

slupka píše:
Talmarin píše:Taky tady stale kroutim hlavou nad "panem SLUPKOU" … hele hochu zabrzdi trochu, dej si studenou sprchu a pak pokracuj tady v psani prispevku :angry:

Takhle tady na kazdeho plivat, sproste obvinovat, schazovat jednim slovem dlouhodobou usilovnou praci … :nono2:
heh? na kazdyho? ukaz mi kde v mem prispevku plivu na kazdeho? co myslis tim plivnutim?
:ermm: Ses koukam nenapravitelnej. Hadavi lide to maji v zivote tezky, co? :shades:
kashe
Příspěvky: 80
Registrován: 26. 2. 2006 11.24

Příspěvek od kashe »

No když ho zaregistruju za stromem..tak z respektu k snažicimu se hrači po nem nevystřelim :bigwink: ..ale začnu se porozhližet a přestanu řešit dulezite veci ...pač budu mit
pocit že tam možna neco je...přece se nikde nepiše jestli ho vidiš nebo slyšiš ne ? : ...ale asi na nej nespustim hele vylez z pozatoho stromu ..ale pokusim se to zahrat na opatrnost a podezřívavost..a pokud hrač opet nejak zareaguje ...hodi neco do hvezdiček ..atp.
slupka
Příspěvky: 46
Registrován: 12. 3. 2006 22.48

Příspěvek od slupka »

kashe píše:No když ho zaregistruju za stromem..tak z respektu k snažicimu se hrači po nem nevystřelim :bigwink: ..ale začnu se porozhližet a přestanu řešit dulezite veci ...pač budu mit
pocit že tam možna neco je...přece se nikde nepiše jestli ho vidiš nebo slyšiš ne ? : ...ale asi na nej nespustim hele vylez z pozatoho stromu ..ale pokusim se to zahrat na opatrnost a podezřívavost..a pokud hrač opet nejak zareaguje ...hodi neco do hvezdiček ..atp.
takovy pristup se mi libi.
Danseur
Příspěvky: 115
Registrován: 18. 2. 2006 21.03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Danseur »

JJ, tohle delaval casto kdyz mne videl smirovat za stromem, ze ? :biggrin: Nejlepsi kdyz jeste vytahne lucernu a sviti tim smerem :smile:
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Mohl by mi to tu prosím někdo shrnout (srozumitelně i pro mne ^_^) jak to je s Hidem a Tichým pohybem?

Chápu, že proti hidu se používá koukání a proti tichosti poslouchání.

1/ Když tě "uslyší" - zviditelníš se, nebo jen jsou slyšet kroky?

2/ když někdo jde skrytý, musí uspět v obou hodech, aby skrytý zůstal, nebo se hází na Hide u postav, co stojí a na Tichý pohyb u postav, co jdou?

3/ Když stojím schovaný, může mne někdo slyšením odhalit? o.O;
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

The_Balrog píše:1/ Když tě "uslyší" - zviditelníš se, nebo jen jsou slyšet kroky?

2/ když někdo jde skrytý, musí uspět v obou hodech, aby skrytý zůstal, nebo se hází na Hide u postav, co stojí a na Tichý pohyb u postav, co jdou?

3/ Když stojím schovaný, může mne někdo slyšením odhalit? o.O;
myslim:
1) urcite
2) pokud vim oba, ale spot je obecne tezsi
3) ne

obecne kdyz si musis vybrat jen jednu vlastnost. Tak si vyberes HIDE (radsi ne MOVE SILENTLY), protoze te nenajde, alespon kdyz stojis a probehne kolem tebe a radsi si vemes LISTEN (nez SPOT) protoze obvykle te nekdo pronasleduje, nez ze ceka, kam az dojdes. Ale zrovna tyhle vlastnosti vybiram vyhradne podle IC zalezitosti a tam jde obvykle HIDE a MS spolu a SPOT a LISTEN taky dohromady.
"Dokud kráčíme po své cestě je to neklamný znak, že svému cíli nerozumíme... nebo jsme ho dosud nedokázali přijmout. "
Cesta života, Serena White
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

kdysi sem někde čet, že v nwn je nějakej kumulativní hod, že se nehází zvlášť spot vs. hide a zvlášť listen vs.move silently ale jestli je to pravda netuším
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

*-* díky za odpovědi.

já prostě jen potřebuju, aby se víla mohla v lese celkem bezpečně schovat, když chce.. a kvůli tomu musím pochopit, jak to vlastně funguje.

Jestli stačí jen stát a počítá se jen Hide.. tak to by bylo príma *-*

To by mi krásně stačilo *-*
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

The_Balrog píše:Jestli stačí jen stát a počítá se jen Hide.. tak to by bylo príma *-*

To by mi krásně stačilo *-*
Moje zkušenosti s mym immense listen checkem (no jo moje postava je strasne moudrá :bleh: :biggrin: ) zase ukazujou, ze se moc hejbat nemusite, resp. vubec, a listen vas odhali... a to jeste ke vsemu.. no nemusim tu zase vykecavat vsechno lore :))

Jestli je tvoje víla druid nebo ranger, tak se ale o skování moc neboj :) Nezapomínej ale že spousta zvířátek má TS ;)

To o tom společnym syntetickym hodu sem taky někde kdesi čet, a myslim že to bylo právě od phottera kterej o tom nekdě čet, takže je to imho značně nespolehlivá info. Moje zkušenosti zase ukazujou na to, že to funguje spíš odděleně, tak jak se to píše v popisu těch skillů.
Co se týče pohybu, tak ten by mohl davat nejake postihy, na kazdej z tech skillu - i detekcni, ale ty se nikdy nedovim, stejne jako noc a den, ta mozna taky hraje roli, mozna je to jen subjektivni dojem...

Ale tuhle při pročítání BW skriptů sem přišel na zajímavou úvahu... Maj tam implicitně psaný, že když NPC někoho v invisu odhalí, nebo snad dokonce odhalí jen přes listen že ho prostě slyší ale nevidí (hráči se postava zprůsvitní a může jednat jako by byla plně odhalena), tak bude chodit kolem, bude se snažit si naboostit see invi nebo TS, ale nezautoci, s tim ze by se nemelo spolehnout jen na svuj sluch. Tak mi došlo že když někoho objevim pres listen, tak to ze se mi zpristupni jako platnej cil pro cokoliv je proste enginova zalezitost, ale vlastne postava jenom neco slysela a priblizne tusi kde... Tak me napadlo jak ybch se mel v takovy situaci chovat. Ale asi uplne stejne jako kazdej, proste uz je to tak enginem jednou udelany, a jinak to udelat nejde. Presto zajimava uvaha. (mimo jine z toho plyne ze ve standardni sade skriptu se na skovani pred NPC vubec nevyplati silent move, protoze proste kdyz vas uslysi, prd udelaj...)
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

hide

Příspěvek od kucik »

Zajímavý je kouzlo maskování. Totiž v popisu se píše (jestli se nepletu), že přidá 10 do skrejvánía a do tichýho pohybu, ale body přibydou jen v jednom. Takže bych hádal, že se to fakt sčítá.
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: hide

Příspěvek od kolja »

kucik píše:Zajímavý je kouzlo maskování. Totiž v popisu se píše (jestli se nepletu), že přidá 10 do skrejvánía a do tichýho pohybu, ale body přibydou jen v jednom. Takže bych hádal, že se to fakt sčítá.
Noup, do tichýho pohybu nepřidá nic.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

nene, maskování přidá pouze do skrývání.. myslím, že to je i v popisu a určitě to tak je v manuálu ^_^… to už moooc dobře vím *-*
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

jo a ještě poslední dotaz -

když mám vyvolanou potvůrku popřípadě druidího zvířecího kamaráda a přepnu se do schovávání, tak se oni schovají podle jejich vlastních schopností, že?


Takže se může stát, že jde ukrytý druid a za ním viditelný vláček následovníků? ^____^
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

přesně tak, teda pokud se neumíš vtělit do svýho familiara a hidnout ho manuálně...
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

pro ukrytí přítelíčků je příkaz "VDS" ale pokud vím, nikdy nefungoval, manuálně to de
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Mám pocit, že když vlezeš do hidu, tak to aoutimaticky udělají i summoni a familiaři, ne?
Bratrstvo zabanovaných!
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Ghost píše:Mám pocit, že když vlezeš do hidu, tak to aoutimaticky udělají i summoni a familiaři, ne?
ne
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

Ghost píše:Mám pocit, že když vlezeš do hidu, tak to aoutimaticky udělají i summoni a familiaři, ne?
troufam si rict ze ne, teda aspon se mi to nestalo, musel sem rucne …
Dives, qui sapiens est
Odpovědět