Předměty z DS a ztráta paměti po smrti

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Dron píše:Co když se domluví nějaké postavy, že pokud budou někoho z party postrádat, zabijou určitou postavu a ten co by byl případně na druhé straně po ní pošle (podstrčí jí bez jejího vědomí) nějaký běžný předmět (např. list ze stromu, knoflík apod.) nebo jí sebere nějaký pro ni specifický předmět (brož, prsten apod.) a nahoře si na ní pak počkají příp. ji nechají oživit a podívají se, jestli u sebe ten předmět má nebo ne?

Ptám se, protože se kdysi něco podobného stalo mojí postavě a bylo mi vysvětleno, že to není proti pravidlům protože se nejedná o žádný záznam ničeho :smile:
Něco podobného nedávno provedla jistá postava a tenkrát jsem to řešil jako podezření na metagame s Naylunem a CM a prošlo to. I když tam šlo i o další faktory v tom posílání, ale to bych zabíhal do podrobností. Je ale otázka, zda takový předmět skutečně dotyční mohou poznat (knoflík mi příjde jako žalostně málo, ale pošli zbroj dělanou na zakázku a ostatní hned pochopí).
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Tyjo, to teda nevim, tohle mi prijde jako naprosta ...ovina :)

Z meho pohledu se rozumne uvazujici postava nenecha, jen tak na zkousku zabit, protoze preci nemuze vedet s jistotou jak to na druhe strane vypada, zda ma sanci dotycneho najit, zda se ji povede dostat zpatky atd...
Je sice pravda, ze na Desce smrt neni takovym strasakem, ale...

Podle me je mnohem snazsi a rozumnejsi metoda vyuziti cejchu (a krom toho, je to univerzalnejsi reseni i kdyz ma i jiste nevyhody).
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Nu pravděpodobně ta zabíjená postava nebude zabíjena dobrovolně :D
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Dron
Příspěvky: 322
Registrován: 18. 2. 2009 15.41
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Dron »

Woxa píše:Tyjo, to teda nevim, tohle mi prijde jako naprosta ...ovina :)

Z meho pohledu se rozumne uvazujici postava nenecha, jen tak na zkousku zabit, protoze preci nemuze vedet s jistotou jak to na druhe strane vypada, zda ma sanci dotycneho najit, zda se ji povede dostat zpatky atd...
Je sice pravda, ze na Desce smrt neni takovym strasakem, ale...

Podle me je mnohem snazsi a rozumnejsi metoda vyuziti cejchu (a krom toho, je to univerzalnejsi reseni i kdyz ma i jiste nevyhody).
Vtip je v tom, že ta postava to netuší, že se ta parta na ni domluvila a že jí použijou jako kurýra.
Reálné by samozřejmě bylo použít nějakého vesničana. Je jisté, že nezmění chrám a nikdo ho nebude hledat. Takový vesničan se chytí a na kabát mu je přišitý třeba ten knoflík ve tvaru lebky. Na druhé straně na něj už čeká zákazník. Šikovně mu knoflík úřízne a rozloučí se s milým vesničanem. Ten má dobrou auru, na svět se vrátí bez potíží. Parta zatím hlídá jeho tělo, aby jim ho nikdo neoživil a hlídkuje u chrámu. Vesničan se vrátí, cestou je přepaden, nemá knoflík, je jasné, že tenaten je na druhé straně...
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3507
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Dron píše:Ten má dobrou auru, na svět se vrátí bez potíží.
A nebo nevrátí, protože jen málokdo ví (přesněji řečeno dvě "osoby"), jak to s Druhou stranou opravdu je :bigwink:
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Dron píše: Vtip je v tom, že ta postava to netuší, že se ta parta na ni domluvila a že jí použijou jako kurýra.
Reálné by samozřejmě bylo použít nějakého vesničana. Je jisté, že nezmění chrám a nikdo ho nebude hledat. Takový vesničan se chytí a na kabát mu je přišitý třeba ten knoflík ve tvaru lebky. Na druhé straně na něj už čeká zákazník. Šikovně mu knoflík úřízne a rozloučí se s milým vesničanem. Ten má dobrou auru, na svět se vrátí bez potíží. Parta zatím hlídá jeho tělo, aby jim ho nikdo neoživil a hlídkuje u chrámu. Vesničan se vrátí, cestou je přepaden, nemá knoflík, je jasné, že tenaten je na druhé straně...
Jo, takovyho reseni by asi nejaky spravny zloun byl schopen, ale porad v tom vidim hrozne moc tech jistot u veci, u kterych si muze tva postava rici leda tak "treba to funguje takhle". Mozna po nejakem delsim vyzkumu a patrani by to akceptovatelne reseni bylo, ale prvni pokus a hned uspesny, me smrdi :)

Krom toho, nedobrovolny "kuryr" ti uspesnost celeho pokusu jeste snizuje.
Napr.: "he? co to tu mam za bordel? *uskubl a zahodil knoflik*" :)

A krom toho, od takovehodle jednoducheho prenosu informace uz je jen krucek k nejake slozitejsi soustave a odesilani komplexnejsich vzkazu ze spoda.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Dron
Příspěvky: 322
Registrován: 18. 2. 2009 15.41
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Dron »

Samozřejmě to byl jen takový příklad s tím knoflíkem. Navíc pokud o tom není žádné větší povědomí, může existovat společenství, které bude třeba takhle experimentovat, aby se dozvědělo jak to funguje.

Postava by se měla vracet pouze s tím, co měla u sebe v okamžik smrti. Pokud něco pronese a něco ne, vždy je tam prostor ke spekulacím a to nejen pro hráče, ale i pro postavy. Většina z nich si všimne, že když jejich druh zemře a je vrácen, že u sebe mívá něco navíc
:smile:
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Kdysi dávno nebylo například možné koupit zapomínací nápoj jinde, než v hospodě na Druhé straně. S nošením věcí z DS se tedy tak nějak od začátku počítá.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

The_Balrog píše:Kdysi dávno nebylo například možné koupit zapomínací nápoj jinde, než v hospodě na Druhé straně. S nošením věcí z DS se tedy tak nějak od začátku počítá.
Nechci tě setřít, ale co si pamatuju, tak už na EQ2 (na EQ1 si nejsem jistý, to jsem tu byl na poslední měsíc EQ1 a nebyl jsem takový "světák") šel koupit lektvar zapomnění i jinde než na DS. Ale je pravda, že to byl jen ten nejslabší.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Dron
Příspěvky: 322
Registrován: 18. 2. 2009 15.41
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Dron »

Pak tedy jde vynášet i vzkazy a to celkem i dost komplikované. Pokud tedy duše nepropouští nějaká vyšší inteligence, která zná vědomí všech na Desce. Problém je, že pokud to tak je, hráči to nevědí a nemohou se tím řídit...
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Dron píše:Pak tedy jde vynášet i vzkazy a to celkem i dost komplikované. Pokud tedy duše nepropouští nějaká vyšší inteligence, která zná vědomí všech na Desce. Problém je, že pokud to tak je, hráči to nevědí a nemohou se tím řídit...
Dole se nedá (skutečně technicky je to myslím pořešené) prostě psát bo tak... prostě žádné vzkazy neprojdou (i kdybyste obechcali systém), tak je to dané v reáliích atd.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Dron
Příspěvky: 322
Registrován: 18. 2. 2009 15.41
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Dron »

Nejde o psaní nebo jakýkoliv jiný záznam, ale pomocí tam přinesených a odnesených předmětů.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Dron píše:Pak tedy jde vynášet i vzkazy a to celkem i dost komplikované. Pokud tedy duše nepropouští nějaká vyšší inteligence, která zná vědomí všech na Desce. Problém je, že pokud to tak je, hráči to nevědí a nemohou se tím řídit...
Je to:

Zaprvé záležitost citu hráčů. Pokud se v tom začneš rýpat, vždycky nějaké skulinky nebo nesrovnalosti, kterých se může (zne)využít, najdeš. Rozumný hráč je hledat nebude, ale ten postulát "odtamtud vzkaz pošleš těžko" přijme.

Zadruhé si postavy mohou myslet, že tam na Druhé straně to vypadá a chodí zcela jinak, než to tam ve skutečnosti je. Jak to tam vypadá a co se tam děje, ví jen velmi málo postav. Myslím, že nikoho by nemělo napadnout například nastrkat si do kapes několik pohlednic typu "jsem mrtvý, avataři mne nepustí", "jsem mervý, za pár týdnů mne uvidíte" a pak je po někom z druhé strany po odcházejících postavách posílal. Možná kromě těch, kdo .

Zatřetí doporučuju to prostě nepokoušet a nehrotit.

P.S. "bo" = "protože" :)))
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Dron
Příspěvky: 322
Registrován: 18. 2. 2009 15.41
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Dron »

Ok, mě je to celkem jedno. Mě to jen zajímalo z pohledu nováčka, kterému kdysi někdo prostě napovídal, ať udělá to a to, že to proti ničemu není, nikde o tom nic nebylo a nikdo o tom nic nevěděl. Pak jsem měl akorát blbý pocit, protože mi zase někdo jiný sdělil, že jsem porušil reálie a zvyklosti a že to vlastně nejde atd.
Půlka postav to pak brala, že se to stalo, půlka že se to nestalo a celkově to nebyl pro nováčka pěkný zážitek.
Pokud totiž něco záleží pouze na citu hráčů, dopadne to tak, že co hráč, to jiný pohled a nemusí jít hned o zneužívání něčeho. Pokud bych chtěl prasit, tak dám vědět, že mám mrtvou postavu OOC a nebudu vymýšlet takové blbosti...
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Ja proste vidim problem v tom, ze pokud lze z DS odnest predmety v jinem stavu, nez v takovem, v jakem je tam donesu, tak je to imho spatne. Protoze pak muzu ten system, nejak *ochcat* a ten vzkaz si nejak vytvorit.

Nic mi nebrani mit u sebe spoustu provazku a vymyslenou nejakou "uzlikovou abecedu" a kdyz se dolu dostanu, tak si vzkaz zauzlovat.

Pripadne si cele zada kabatu posit spoustou knofliku s ruznejma symbolama - co radek, to jedno pismenko ze slova a dle potreby to na DS orezat.

Zpusobu by se dalo vymyslet nepocitatelne, od jednodussich po slozitejsi. Ale pokud se prechodem z DS na PS zkomoli psany vzkaz, nejspise by se zkomolil i takto vytvoreny, nehlede na slozitost informace, kterou ma vzkaz prenaset (tedy i figl s knoflikem by nejspise prinesl jiny vysledek, nez se ocekava).
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Woxa píše:Ja proste vidim problem v tom, ze pokud lze z DS odnest predmety v jinem stavu, nez v takovem, v jakem je tam donesu, tak je to imho spatne. Protoze pak muzu ten system, nejak *ochcat* a ten vzkaz si nejak vytvorit.

Nic mi nebrani mit u sebe spoustu provazku a vymyslenou nejakou "uzlikovou abecedu" a kdyz se dolu dostanu, tak si vzkaz zauzlovat.

Pripadne si cele zada kabatu posit spoustou knofliku s ruznejma symbolama - co radek, to jedno pismenko ze slova a dle potreby to na DS orezat.

Zpusobu by se dalo vymyslet nepocitatelne, od jednodussich po slozitejsi. Ale pokud se prechodem z DS na PS zkomoli psany vzkaz, nejspise by se zkomolil i takto vytvoreny, nehlede na slozitost informace, kterou ma vzkaz prenaset (tedy i figl s knoflikem by nejspise prinesl jiny vysledek, nez se ocekava).
Je fakt, že logicky by ta síla Druhé strany měla takové věci poškodit, uzlíčky rozvázat atd. Je pak otázka, zda je tedy košér předání itemu jen za účeleme poslání infa "trčím tady dole!"
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Dron
Příspěvky: 322
Registrován: 18. 2. 2009 15.41
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Dron »

A nemluvě o tom, posílat pozůstalým třeba peníze "vydělané" na druhé straně. :smile:
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

P: "Ahoj mami, ahoj tati, jdu na brigadu, za tyden poslu prachy, za mesic jsem doma"
M: "Pepiku a co to vlastne delas?"
P: "Nic mami, jen umru a pak lootim duse mrtvejch"
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Vymýšlíte kraviny, víte to?

Souhlasím s Balrogem, nerejpejte do toho, systém smrti na EQ má děr jako ementál.
Bratrstvo zabanovaných!
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Ghost píše:Vymýšlíte kraviny, víte to?

Souhlasím s Balrogem, nerejpejte do toho, systém smrti na EQ má děr jako ementál.
Souhlas. Sami si přiznejte, jak moc hrajete na DS když tam jste a jak vůbec hrajete octnutí se přímo tam dole? Poprvé jste to možná sehráli správně, ale pak podruhé, potřetí, jen odbočíte vlevo a nic vás nezajímá. (nemyslím tím všechny, jen určité osoby, které by se nad tím měly dost možná zamyslet). A kolikrát tento problém musíte řešit? Hádám, že víc jak polovina z vás se do té sutiace ještě nikdy nedostala, takže je to jen o tom, že když se tam dostanete a stane se vám TOTO, tak že to budete řešit s DX, což je nejlepší cesta.
Odpovědět