Oživ mrtvého

Když zlobí kouzla a modlitby

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Puti
Příspěvky: 133
Registrován: 17. 2. 2010 16.15
Kontaktovat uživatele:

Oživ mrtvého

Příspěvek od Puti »

Kouzlo 5. okruhu, které po seslání oživí mrtvého s 1 počtem životů funguje při oživení vyřazeného ( -11 a míň HP stále v lokaci, kde umřel ) dobře, oživí se s 1 HP

problem nastává, když už je ten onen na druhý straně, to kouzlo funguje jak Vzkříšení ( 8. okruh ) a oživí mrtvého a vzkřísí zcela
Robert Stratham - šťastně ženat se Zlatuškou a otec malé Katie a Toma Strathamových

Pleš +5 k přesvědčování
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Re: Oživ mrtvého

Příspěvek od Aefar »

Puti píše:Kouzlo 5. okruhu, které po seslání oživí mrtvého s 1 počtem životů funguje při oživení vyřazeného ( -11 a míň HP stále v lokaci, kde umřel ) dobře, oživí se s 1 HP

problem nastává, když už je ten onen na druhý straně, to kouzlo funguje jak Vzkříšení ( 8. okruh ) a oživí mrtvého a vzkřísí zcela
Toto není chyba, ale vlastnost, a je zcela v souladu s reáliemi.
https://www.equilibrie.cz/zaklady_sveta_smrt.php píše: Jakmile osoba na Equilibrii zemře, je její duch přesunut skrz Srdce života na Druhou stranu Desky, kde se zjeví v novém ozdraveném těle (a to včetně svých věcí). Toto tělo není v tu chvíli "zcela skutečné", ale může se skutečným stát. Na místě smrti zůstává původní skutečné tělo, které je možné oživit. Poté se mysl mrtvého (a věci) vrací zpět a nové "ne zcela skutečné tělo" je použito na regeneraci ran těla původního.
Dokonce to kouzlo můžeš seslat na osobu, která nese mrtvolu (podobně jako kněz v chrámu).

Jde o to, že ve chvíli, kdy duše opustí tělo a v "obnoveném" těle se objeví na druhé straně, vrací se nová duše s novým tělem a jako by "nahradí" původní. Jinými slovy, v tuto chvíli již vracíš zemřelého z druhé strany a neoživuješ. Proto osobně nemám rád, když se hraje nějaké léčení, odejde-li duše na druhou stranu. Po odchodu duše již vracíš kompletní zdravou osobu z druhé strany, neléčíš rozsekané tělo na zemi.

_______________________________________

Nemožnost odnést tělo beru tak, že "vyrazí-li se" duše z těla, bloumá nad tělem, dokud neodejde na druhou stranu. Pokud to tělo sebereš, duše vždy odejde na druhou stranu. Pokud ovšem duše na druhou stranu jít odmítne (hráč odmítne respawnovat), nehneš ani s tělem. Ale tohle je trochu násilné, jenže jinak to nedokážu vysvětlit, aby systém korespondoval s reáliemi.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Deadlymoon
Příspěvky: 439
Registrován: 5. 2. 2009 14.24

Příspěvek od Deadlymoon »

Včera jsem s Nephtys třikrát sesílat oživení. Tedy lépe řečeno 2x Vzkříšení a 1x oživ mrtvého.
Jedno vzkříšení a jedno oživ těla přivedla z druhé strany k nám do lokace, ovšem je to šouplo uplně kamsi na kraj, kde nebyli dlaždice (prostě na kraj do tmy).
Když jsem se třetího pokoušel vzkříšit jinde (tedy o pár lokací dál) napsalo mi to v logu XX vyléčeno 0 životů, ale dotyčný na Druhé straně zůstal.

Má s tím někdo podobné zkušenosti?
Nephtys - Podezřele svítící elfka
Aisha Al-Namun - Dancer Of Future
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Už se mi párkrát při kouzlení ze svitku stalo, že postava zůstala na Druhé straně - připomínám: po správném zakouzlení. Dokonce se stalo, že tělo tedy zmizelo, ale postava zůstala dole. Naštěstí tehdá bylo přítomno DM, které pohotově zareagovalo....S tím házením někam do prčic nemám zkušenosti.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Deadlymoon
Příspěvky: 439
Registrován: 5. 2. 2009 14.24

Příspěvek od Deadlymoon »

Ano, to jsem zapomněl napsat. Těla vždy zmizela a vypadalo to jako obyčejné úspěšné oživení.

Při těch prvních dvou pokusech ještě dodám, že se postavy objevili na místě vzkříšení/oživení, ale ani ne po sekundě se hned teleportovaly na kraj té lokace do prčic.
Nephtys - Podezřele svítící elfka
Aisha Al-Namun - Dancer Of Future
Silky
Příspěvky: 18
Registrován: 1. 2. 2010 9.41

Příspěvek od Silky »

K tomu házení do prčic:
Obě oživované postavy byly na DS na židly, jinak řečeno seděly. Nevím jestli to mělo nějaký vliv, takže příště radši neseďte, ale stůjte :smile:
Randy - poněkud zvláštní kouzelník
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Deadlymoon píše:Ano, to jsem zapomněl napsat. Těla vždy zmizela a vypadalo to jako obyčejné úspěšné oživení.

Při těch prvních dvou pokusech ještě dodám, že se postavy objevili na místě vzkříšení/oživení, ale ani ne po sekundě se hned teleportovaly na kraj té lokace do prčic.
Jako "kolega kněz" hlásím, že se mi nic takového nestalo nikdy. Na Vanovi mám tedy jen oživ, ale vždy se mi oživený vrátil nahoru a na místo, kde ležela mrtvola.

Ale hádám, že jste to prováděli u Amfi? Tam přecijen některé lokace mají své vrtochy (mizící mrtvoly u medvědích doupat)… možná je to tím?
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Deadlymoon
Příspěvky: 439
Registrován: 5. 2. 2009 14.24

Příspěvek od Deadlymoon »

Ne ne, bylo to daleko od Amfi.
Teď se toho obecně se serverem dělo dost, dávám mu za vinu i toto.
Nephtys - Podezřele svítící elfka
Aisha Al-Namun - Dancer Of Future
Odpovědět