Third Age Total War - Hotseat Campaign

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Vugi
Příspěvky: 836
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Má to gondor
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Odehráno.

Gondorská vojska postupují stále kupředu. V Haradu princ Imrahil obsadil Harondor a nyní pochoduje dále do vnitrozemí dobýt zbylá haradská města. Haradští se pokoušejí zvrátit průběh války na západním pobřeží Haradu, kde z Černého Přístavu vypochodovalo vojsko s cílem obsadit Kas Shafru.

V Mordoru zatím lord Denethor shromáždíl obrovskou armádu a vydal se s ní na pochod proti skřetí pevnosti blokující gondorský postup. Říká se, že Khuzaymah vyslal celou svou armádu na pomoc Mordoru a proto Denethor tak spěchá s dobytím průsmyku. Otázka je, zda udělal Khuzaymah moudré rozhodnutí, neboť takto nechal celý Harad na pospas gondorským armádám.


V tomhle tahu se rozhodne, zda mi AI prohraje válku v Mordoru, nebo vyhraje.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Odehráno.

Rohanští se zabezpečili na zimu, ač se mezi lidem proslýchá, že dolky peníze na obchod s ostatními kraji a že na jaře nebude co zasít a přijde velká bída.

Ze Železného pasu se také vrátila zpráva, že zvěd, který se pokoušel dostat do pevnosti, byl zabit.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Nalk odehrál:

Mezi trpaslíky se hovoří o další vítězné bitvě nad skřety. Skřetů bylo snad třikrát více, nežli trpaslíků a utéct dokázalo opravdu jen velice málo z nich. Trpaslíci tedy otevřeli sudy s pivem a slaví vítězství.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Odehrál jsem Mordor i Isengard.

Vůdce Mordoru Lugnaz vytáhl s čtyřtisícovou armádou z Nargothu a rozdrtil blížící se útočnou gondorskou třítisícovou armádu. Byla to zuřivá dlouhá bitva, gondorská jízda tvrdě narazila na pevné šiky skřetích kopijníků a lučištníci byli rozdupáni tuctem trollů, ale Mordor zase krvácel, když se do bitvy zapojila gondorská mečová pěchota a zdecimovala velkou část skřetích kopijníků. Z bitvy prchli všichni gondorští generálové kromě Arvelega, kterého prý z koně srazil jeden z horských trollů. Pro Gondor to byla těžká rána a ztratil tím svou dosavadní drtivou převahu v centrálním Mordoru, dokud na místo nedorazí další jednotky.

V oblasti Železného pasu to znovu doslova jiskří a vypadá to, že obrovské armády Rohanu čekají v pohraničních pevnostech na povel k útoku. Železný pas po své neúspěšné invazi ale stihnul obnovit podstatnou část své původní osmitisícové armády a vypadá to tedy ještě na těžkou válku.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Naylun píše:Odehrál jsem Mordor i Isengard.

Vůdce Mordoru Lugnaz vytáhl s čtyřtisícovou armádou z Nargothu a rozdrtil blížící se útočnou gondorskou třítisícovou armádu. Byla to zuřivá dlouhá bitva, gondorská jízda tvrdě narazila na pevné šiky skřetích kopijníků a lučištníci byli rozdupáni tuctem trollů, ale Mordor zase krvácel, když se do bitvy zapojila gondorská mečová pěchota a zdecimovala velkou část skřetích kopijníků. Z bitvy prchli všichni gondorští generálové kromě Arvelega, kterého prý z koně srazil jeden z horských trollů. Pro Gondor to byla těžká rána a ztratil tím svou dosavadní drtivou převahu v centrálním Mordoru, dokud na místo nedorazí další jednotky.
Já to věděl, je to jak jsem psal...

Hele nemá to cenu, protože jsme se dostali do bludného kruhu - Mordor bude sedět v pevnosti, kterou nelze obejít, bude tam hromadit jednotky a vždycky počká, až Gondor dojde na dosah a rozdrtí ho, protože Gondor se ve svém tahu k té pevnosti prostě nemůže dostat... Musel bych tam poslat 3 full stacky, abych měl jistotu, že to vyhraju... Teď se bude čekat minimálně dalších 10 tahů, než budeme tam, kde jsme byli teď...
Uživatelský avatar
Dron
Příspěvky: 322
Registrován: 18. 2. 2009 15.41
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Dron »

Odehráno, odesláno.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Zdá se, že se pocity ze hry obracejí přesně podle toho, kdo odehrával bitvu.… Jestli to chceš ukončit ty i Balrog, tak klidně uznám porážku. Mordor sice teď vyhrál, ale stejně by to byl jen odklad o dalších 10 až dvacet kol. Isengard je na tom stále celkem dobře, ale Rohan je prostě větší a na severu není kam jít, Gandalf a elfové tam maj už nachystaný fullstacky, který bych se skřetama naporazil.

Pokud ale zbyde z vás dvou někdo, proti komu hrát, tak budu hrát dál.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Naylun píše:Zdá se, že se pocity ze hry obracejí přesně podle toho, kdo odehrával bitvu.… Jestli to chceš ukončit ty i Balrog, tak klidně uznám porážku. Mordor sice teď vyhrál, ale stejně by to byl jen odklad o dalších 10 až dvacet kol. Isengard je na tom stále celkem dobře, ale Rohan je prostě větší a na severu není kam jít, Gandalf a elfové tam maj už nachystaný fullstacky, který bych se skřetama naporazil.

Pokud ale zbyde z vás dvou někdo, proti komu hrát, tak budu hrát dál.
Mně jde spíš o to, že jsme se dostali do patové situace. To, co se stalo teď, se takhle bude opakovat furt kolem dokola. Já v Mordoru nemůžu stavět nic, protože tam nemám gondorskou kulturu ani budovy, takže bych armády musel táhnout bůhví odkud = 30+ tahů na to, abych složil dostatečný počet armád, které by i pod velením AI vyhrály.
Vugi
Příspěvky: 836
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Má to Rhun
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Odehráno.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

U koho to zas stojí? Nechce to ten někdo už zabalit a nechat zbytek kampaně odehrát náhradníka?
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

A sakra, to jsem asi já :( Zítra odehraju.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Tak jsem odehrál a odeslal. A taky mne to už poslední dobou nějak moc nebaví :/ což mne mrzí.

A v tomto tahu se mi naprosto nepochopitelně povedlo rozbít Orthank :D Asi ho vyhodil do povětří, nebo co já vím co :))
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Fryn
Příspěvky: 635
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

Odehráno.

Nalk (stejně jako já) neměl o víkendu čas, takže mě teď v odehrávání tahu nezastupoval (což jsem bohužel nevěděl). Slíbil však odehrát svůj tah za elfy.

Zatímco z jižnějších koutů Středozemě přicházejí stále příznivější zprávy o ústupu "stínu", trpaslíkům starosti jen přibývají. Povídá se dokonce, že Dainův vous je stále bledší a bledší, pod tíhou stále narůstajícího břemene, v podobě skřetích hord.
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Done Mordor i Isengard.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
Dron
Příspěvky: 322
Registrován: 18. 2. 2009 15.41
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Dron »

Odehráno, odesláno.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Došla mi trpělivost, s takhle dlouhými pomlkami to nikam nevede a dokončení hry vypadá možná tak na Vánoce. Měním proto postoj, už ani já nechci pokračovat a svoje frakce předávám Dronovi. (Kéž by toto udělali někteří už dávno..) Pokud chcete, hrajte klidně dál, za pár let se zase uvidíme :-)

Celkové zhodnocení hry TW jsem psal už u britské kampaně a platí zvětšiny i tady. Third Age je mi ještě bližší, jako setting se mi líbila víc, ale ani tady se mi to nezdá pro multiplayer moc dobře vyvážené. Ruční odehrávání bitev vnáší přílišnou nerovnováhu a pocitovou nespravedlnost, zvýrazňuje rozdíly mezi hráči. Za Isengard můžu jednoduše shrnout, že je od začátku odsouzen k porážce (3 města, 3 nepřátelé, ubohá jízda, žádný diplomat velkou část hry vs. Rohan: 9 měst, 1 nepřítel (já) a nejsilnější jízda, diplomacie). Balrog udeřil nejdřív (a jenom) na Harad (wtf :-), a elfové ani Šmajdalf s těma fullstackama nezaútočili (wtf 2 :-), tak jsem přežil. Mordor to podělal a umožnil tim Nalkovi rozdrtit Misty Mountains a Gondoru vyhrát. Harad hrál dobře, ale proti Rohanu a Gondoru to bez silného Mordoru nemoh utáhnout. O trpaslících nic nevim, ale nejspíš je utlumili OOG, Rhun to asi prohrál proti AI. Celkovým vítězem je Gondor, druzí nejspíš SE a třetí Rohan. Nejlepším z eviláků jsou OOG pod taktovkou AI a potom možná Isengard, který se díky tolerantnosti sousedů mohl rozrůst.

Celkově ta hra byla rozhodně zajímavá zkušenost, takže děkuju a gratulace darmianovi k vítězství, byls dobrej i když bez odehrávání bitev by to nebylo tak snadný...

PS: 17GB na disku se bude hodit :)
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Přidávám se k Naylunovi, je na čase to ukončit, Gondor předávám do rukou Balrogovi.

Díky za hru, zpočátku to vypadalo nadějně, ale jakmile sem se dostal k prvním odehrávaným bitvám, tak mi došlo, že to bude jedna velká fraška, bohužel se tak i stalo a je to škoda. :( Jestli budete chtít dát ještě nějakou kampaň, tak jedině s autoresultem, jak jsem ho zpočátku odsuzoval, teď vidím, že je to jediná možnost...
Uživatelský avatar
Dron
Příspěvky: 322
Registrován: 18. 2. 2009 15.41
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Dron »

Myslím, že hra je tedy definitivně u konce. Výsledek shrnul Naylun, temná strana dostala nakládačku :-)
Pokračovat nemá cenu.

Novou hru bych klidně začal, ale chce to vyzkoušet, jestli ti má s autoresultem vůbec smysl.
Odpovědět