Lovení časovek

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 600
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Re: Lovení časovek

Příspěvek od Skurkaa »

Ungo píše:Hledal sme hledal, v pravidlech i po foru, ale marne, Chci se zeptat, jak pravidla pohlizeji na tzv „loveni casovek“. Myslim tim postavani, lepsim pripade nekde u zdi, a jednou za cas spamovani neuzetcneho a nic nerikajiho emotu typu *kouka tam a tam* ci *mumla si cosi pro sebe*

Osobne chapu, ze kdyz uz neni co delat, nebo nekde musi postava cekat, ze si jednou za tech par minut na neocklikne, aby alespon casovky tekly. Ale nechapu postavy co hodiny stoji, at se kolem deje cokoli, a vylozene pisi jednou za cas, aby XP pritekaly dal.

Nechci kopat a nekoukat se do koho. Stejně tak netvrdím, že podobnou věc nepkatikuji i já a nejsem naivni, abych si myslel, ze je nekdo kdo to obcas nedela. Někdy prostě člvoěk něco řeší po tellu, píše něco na forum nebo cokoli. Ale jsou postavy, které se na loveni casovek proste specializuji
Pravidlo je jediné nepsané řekl bych, když DM pozoruje a shodne se že tento loví časovky, prostě mu je vypne. Konec šmitec třeba na tři měsíce.
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovení časovek

Příspěvek od sircervic »

Ungo píše:Hledal sme hledal, v pravidlech i po foru, ale marne, Chci se zeptat, jak pravidla pohlizeji na tzv „loveni casovek“. Myslim tim postavani, lepsim pripade nekde u zdi, a jednou za cas spamovani neuzetcneho a nic nerikajiho emotu typu *kouka tam a tam* ci *mumla si cosi pro sebe*

Osobne chapu, ze kdyz uz neni co delat, nebo nekde musi postava cekat, ze si jednou za tech par minut na neocklikne, aby alespon casovky tekly. Ale nechapu postavy co hodiny stoji, at se kolem deje cokoli, a vylozene pisi jednou za cas, aby XP pritekaly dal.

Nechci kopat a nekoukat se do koho. Stejně tak netvrdím, že podobnou věc nepkatikuji i já a nejsem naivni, abych si myslel, ze je nekdo kdo to obcas nedela. Někdy prostě člvoěk něco řeší po tellu, píše něco na forum nebo cokoli. Ale jsou postavy, které se na loveni casovek proste specializuji
přesně tak .. prostě specializují :megalol: :megalol:

Jenže ono je to tak těžký se ho jít třeba zeptat na něco.. a místo toho tam radši bude sedět na dešti.. a lovit časovky :megalol:
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Naylun v trestníku píše:5b
Bugusing - dublování itemů
Přendavání věcí mezi postavami
Zneužití XP systému - makrostyl hry
Zneužití XP systému - odměny



Načítání prohřešků:
5b --> BAN 1 měsíc + pranýř + odebrání statutů Starší hráč a Hostitel
Pokud vím, tak je to klasifikováno jako makrostyl hry (postava sedí u svačinky a *poklepává prsty na desku stolu*) a hrozí ti následující postihy.

EDIT dodatek: OOC - Prohřešky - Trestník - máš tam body, definice atd.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

Nalk píše:
Naylun v trestníku píše:5b
Bugusing - dublování itemů
Přendavání věcí mezi postavami
Zneužití XP systému - makrostyl hry
Zneužití XP systému - odměny



Načítání prohřešků:
5b --> BAN 1 měsíc + pranýř + odebrání statutů Starší hráč a Hostitel
Pokud vím, tak je to klasifikováno jako makrostyl hry (postava sedí u svačinky a *poklepává prsty na desku stolu*) a hrozí ti následující postihy.

EDIT dodatek: OOC - Prohřešky - Trestník - máš tam body, definice atd.
Myslim že u kormidla to bude za víc :D
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

No, ono to má dvě roviny. Jednak "pravidlovou". Podle pravidel musíš být za monitorem přítomen a plně se věnovat hře. Takže, když k makrostylaři přijde NPC, něco udělá a postavička nereaguje, ale dál *čučí do plamene svíčky*, tak je to prohřešek. Když zareaguje, je podle pravidel vše v pořádku.

A pak je tu druhá, nepravidlová část. A tou je, jak se ostatní dívají na "svačinkáře". Ono totiž tenhle styl hry značí dost o hráči, který si není schopen najít si zábavu a jen pasivně čeká a sbírá expy, aby pak od Svačinky (nebo jiného establišmentu, kde může pobírat zvýšené expy za další postavy) vstal, nabitý vědomostmi mocných kouzel a bojem s mečem, kterému se tak mistrně naučil při pižlání opečených kuřátek. Těmito hráči je zhusta pohrdáno a může se to projevit i na tom, jestli bude tak terá postava přibrána na tu kterou výpravu. Může, nemusí.

Neříkám, když někdo u Sváči sedí a kouká, kdo pujde kolem, aby si s ním zahrál. Ale není to zase tak dávno, kdy Ez šel kolem a když viděl štrůdl postav, seřazených kolem zdi a projevujících se právě jenodu za 5 minut, aniž by se jakkoli snažily zapojit do děje... to je pak tragédie. Hlavně těch postav, které mohly být zajímavé, živé.. a místo nich je jen stojící hromádka přibývajících expů, kterou nikdo nebere vážně.

Tož tak.

Edit: v zachování bezmanipulovatosti (pokud je to vůbec slovo), si můžete nahradit v mém textu výše slova "všichni", "zhusta" a "nikdo" slovem "kokos"
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 600
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

kokosak píše:A pak je tu druhá, nepravidlová část. A tou je, jak se ostatní dívají na "svačinkáře". Ono totiž tenhle styl hry značí dost o hráči, který si není schopen najít si zábavu a jen pasivně čeká a sbírá expy, aby pak od Svačinky (nebo jiného establišmentu, kde může pobírat zvýšené expy za další postavy) vstal, nabitý vědomostmi mocných kouzel a bojem s mečem, kterému se tak mistrně naučil při pižlání opečených kuřátek. Těmito hráči je zhusta pohrdáno a může se to projevit i na tom, jestli bude tak terá postava přibrána na tu kterou výpravu. Může, nemusí.
Edit: v zachování bezmanipulovatosti (pokud je to vůbec slovo), si můžete nahradit v mém textu výše slova "všichni", "zhusta" a "nikdo" slovem "kokos"
Pohrdat nimi určitě můžeš. Ale zase vem v potaz že no ne všichni, ale aspoň nektěří tam čekají na někoho s kým si rádi zahrajou. Nemůžeš třeba strkat všechyn do jednoho pytle, že nechtějí hrát z namyšlenými postavami a nebo s nimi nechtějí hrát stylem,vylákání z města-Transport na DS. Nikdo si holt třeba chce užít pěkné RP a čeká na kvalitního hráče. Nebo někteří možná čekají že sami budou vyzváni aby se někam přidali a tak. A ještě jedna věc, já se teda přidám k partě Svačinkářů, ale prostě se neumím sám zabavit a nebo, proč něco hrát sám, kdo z toho má užitek? No nevím. Toť asi vše.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Hmm... ja už pár dnů přemýšlel nad založením podobného topicu, protože občas je to děs běs co člověk potkává. Nicméně nepřišel jsem na to, jak začít a nevím pořádně ani co napsat teď :)

Nicméně tyhle "příživnicí" co omílají jen pár emotů stále do kolečka mě štvou a osobně jak já, tak moje postavy nemají nějaké valné mínění.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Skurkaa píše:Pohrdat nimi určitě můžeš. Ale zase vem v potaz že no ne všichni, ale aspoň nektěří tam čekají na někoho s kým si rádi zahrajou. Nemůžeš třeba strkat všechyn do jednoho pytle, že nechtějí hrát z namyšlenými postavami a nebo s nimi nechtějí hrát stylem,vylákání z města-Transport na DS. Nikdo si holt třeba chce užít pěkné RP a čeká na kvalitního hráče.
V tomhle místě sem výjmečně nemyslel na sebe :bigwink: Obecně řečeno čekání na postavy (i když to zrovna není moje) za problém nepovažuju. Problém je sedět, koukat a čekat jen na další tik expů.
Skurkaa píše:Nebo někteří možná čekají že sami budou vyzváni aby se někam přidali a tak.
No a tam nastupuje ten problém - proč mám já, nebo moje postava, vyzvat někoho, kdo makruje u Svačinky, aby něco šel dělat? Pro postavu je to prostě jen štamgast, s kterým nic není. Pro mě je to pasivní hráč, se kterým asi nic nebude. Neříkám, občas zkusím něco nadhodit do éteru ( i přiblbé "hledam doprovod"), no úspěch se dostaví jen velmi zřídka a výsledky bývají nevalné.
Skurkaa píše: A ještě jedna věc, já se teda přidám k partě Svačinkářů, ale prostě se neumím sám zabavit a nebo, proč něco hrát sám, kdo z toho má užitek? No nevím. Toť asi vše.
No, jak bych ti to řekl.… když hraješ něco sám, tak se zabavíš. Máš z toho užitek, protože máš zábavu. Ostatní z toho mají taky užitek, protože mají s čím operovat, mají co hrát. Příklad 1: postava sedí u Svačinky, drží se za hlavu a občas zaúpí. Jde kolem jiná postava.. a může zareagovat ("Co ti je", "Je vám dobře", "Nemáš tak pít"). Vznikne konverzace, objeví se charaktery postav, hráči se zabaví , něco si odnesou a možná je to někam posune. Příklad 2: postava sedí u Svačinky a kouká do blba. Co s tímhle chceš hrát? Možná ta postava má charakter, možná nějaká je... ale pro kolemjdoucího je to cosi neuchopitelného, s čím se nedá operovat. Osobně o většině hardcore makro-svačinkářských postav nejsem schopen říct vůbec nic. Pozor, o ožralovi s opicí jsem schopen říct, že je to ožrala a postava se mi zapíše do paměti. Vím pak taky, že je to hráč, který dokáže pobavit, se kterým je co hrát. Pamatujete Breta Browse? Ano, hráč možná nebyl na super-advanced výši, ano, měl přestupky... ale na charakter si vzpomenu okamžitě a nemusím mačkat tabelátor. Jak je to dlouho, co není mezi námi a já si ho pořád ještě pamatuju.

Aby nenastala mýlka uvedu, že si sem vědom toho, že různí lidé mají různý vkus a vyhovuje jim různý styl hry. A že postavám vyhovují společníci různého typu. Ale třeba i o takové Alkaran, o které si Ez myslí svoje a tak se moc nepotkávají, ví kokosák co je zač, dokáže si jí představit v různých situacích. Je to živý charakter, který mi dovolil nějak k němu nastavit vztah Eze. Prosím neber to nějak osobně, nebo negativně, ale například s Deadrokem nic podobného schopen nejsem. Možná je to moje chyba, ale prostě tu postavu nedokážu uchopit.

P.S. pokud se u Deadroka Ez zapsal jako sobecký, namyšlený egocentrik (neříkám, že tomu tak je, nebo není), pak jsem rád, protože to znamená, že moje postava ve tvých očích žije :shades:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Hehe, vzpomínám na sobeckého hajzla Bolthorma. A všichni šli za ním třeba až do pekel :biggrin:

Ale jinak tedy taky už nevím, jak vtáhnout ten typ lidí do hry... zkouším všechno možné. A nakonec, když pro ně udělám quest, tak stejně nepřijdou a raději sedí a koukají do zdi. A nejdou ani s nikým jiným.

Přemýšlím, čím to je, co si myslí, proč nechtějí jít na výpravu - a když nehrají "městské" a "společenské" RP a nechtějí jít na výpravu, tak co vlastně chtějí. Přemýšlím, jestli si třeba myslí, že postava na 5. úrovni nemůže jít na výpravu na všechna ta zdánlivě nebezpečná místa. Přemýšlím, jestli po nich chci moc, když by měli před výpravou hodinku hry věnovat pátrání po knihovnách či vyptáváním NPC, aby zjistili, kam se vlastně třeba má jít a co se tam má získat. Ne. Prostě ty postavy nejdou a raději sedí u pramene Kirienu u ohniště, *hledí do ohně*, *mumlají si něco pro sebe* (a když přiletíte s neviditělným netopýrem v hidu a tellem se snažíte *zaslechnout, co si to mumlají*, tak se začnou *rozhlížet*) atd.

P.S.: Ale mám za to, že vichni tihle Sanguini, Veroniky, Matsuriové atd. (jmenuji už jen proto, aby si to na sebe třeba nevztáhli Deadrokové, které vidím pořád něco dělat, byť ne zrovna s mými postavami) snad ani na fórum nechodí, takže si to snad ani nepřečtou. Myslím, že poslední RP bylo následující:

Nevíš, kde je tady rýžoviště.
Rýžovisko? Jasné, poď se mnů.
*zavedl ho do knihovny, nandal mu všechny čtyři knihy*
Tož, tadě té šecké je, pěkné děň.

A tím to zkončilo. O půl hodiny později ho již viděl rýžovat vedle Tirianu.

Tož... taky jsem to chtěl říct nahlas.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Když Ez ještě podobné věci dělal, tak sem si z toho odnes jedno ponaučení: Jestli chceš tyhle typy někam natáhnout, musíš za nima přijít a fyzicky je zvednout ze sesle. Tedy, ne psát na nástěnku, neptat se "kdo by šel tam a onam", ale přijít, říct.. "hele, ty vypadaš silně, byses mi hodil, poť se mnou". Tak máš aspoň trochu šanci.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Jo taky mi to leze na nervy, když jsem potkala stále stejné postavy U zdi jak sedí na zadku a nic nedělají a nereagují..a když už tak někdy mírně řečeno s hrozným zpožděním. (veri řekne dobrej.. dejme tomu tam tak půlhodinku (herní čas) jí a popíjí pivko) a oni si ji všimnou při odchodu, přitom stále koukaj na ni že)
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 600
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

kokosak píše:P.S. pokud se u Deadroka Ez zapsal jako sobecký, namyšlený egocentrik (neříkám, že tomu tak je, nebo není), pak jsem rád, protože to znamená, že moje postava ve tvých očích žije :shades:
Neboj, takový pohled moje postava na Eze nemá, moje postava má dobrou paměť a vzpomínám na první potkání Eze, jen co jsem vylez z chrámu s prvním Deadem. Honička přes jezevčny (hraničáři atp.) v proměně do litého medvěda a v té době tam ještě byla a hrála Kat. Ale jsem mimo téma takže to už zakončím, jen jsem chtěl dokázat, že...
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

kokosák to popsal dobře, ale ono se to někdy velmi těžko rozlišuje mezi "čekatelem na někoho" a "čumilem". A hlavně když ti čumilové dosáhnout určitého lvlu a stávají se čekateli, protože se naexpili tak, že něco dají. Tuší, že ve výsledku makrostyluje čas od času tak 99% hráčů na serveru. Problém jsou ti perma svačinkáři, kteří tam i třeba neustále "čekají", ale stejně stráví většinu času u Svačinky. I těma jsem ve výsledku opovrhoval, protože zatímco někteří z nás v průběhu lvlů někam chodili na výpravy (oooo ošklivý creepeři, ošklivoučcí), tak aspoň to má tu IC logiku, že se tam něco přiučí ohledně boje (hrál jsem poslední rok v podstatě bojovníka, takže nezohledňuju mágy) a proto mu ten lvl roste.

PS: vzpomínáš na ty časy, kdy bylo strašně IN chodit v proměně do drowa po vlastním bytě? :smile:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Nalk píše:PS: vzpomínáš na ty časy, kdy bylo strašně IN chodit v proměně do drowa po vlastním bytě? :smile:
Jak, bylo? :biggrin:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Chtěl jsem napsat hned zítra ráno sáho dlouhý příspěvek, protože po ránu mám plno elánu. Už před mnoha měsíci jsem na toto apeloval u jednotlivých hráčů samostatně, těch, co to dělají. Dokonce jsem chtěl vyhotovit provokativní kalendáře ze screenů, kterých mám plno, jednotlivých postav, typu …

*Jméno postavy* a Svačinka - Mrazen
*Jméno postavy* a Svačinka - Úhory
*Jméno postavy* a Svačinka - Brzen
*Jméno postavy* a Svačinka - Obrozen
*Jméno postavy* a Svačinka - Máj
*Jméno postavy* a Svačinka - Jarmaren
*Jméno postavy* a Svačinka - Půleten
*Jméno postavy* a Svačinka - Otavan
*Jméno postavy* a Svačinka - Vinobran
*Jméno postavy* a Svačinka - Brzomraz
*Jméno postavy* a Svačinka - Vodomrzen
*Jméno postavy* a Svačinka - Slunovraten


… ale myslím, že následující screen moje slova vystihne krásně.

Prosím:

Obrázek
Jděte pryč, nebo se napravte, my vás tu nechceme a kdybysme chtěli, tak si vás nahradíme, není to totiž, nic těžkého. :smile:
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 600
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

Jen je škoda že za ty NPC neběhají skupinové expy, Zuzu, měl bys to vylepšit.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Takový Falešný šlechtic (lvl. 30) už může pořádně zatopit :))) Ta leta praxe! Lepší než Werhaim! :D
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Hej.. to je naše hláška to "koukne kam koukají".. to je typický Galli :biggrin:

kokosak: tak to abych příště po tobě na srazu u ohně neházel chleba, ale nějaký těžší kalibr :bleh:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Se u toho Svačinky začínám bát. Vraťte nám naše neškodné zakuklence!

Teď je to tam samý vrah, zloděj, hargudovec a chudák moje postava to neví a naopak se do téhle společnosti pohrne, za těma dobrotama, který tam teď Sváča servíruje a láka na to klientelu:D
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Až Galli dorazí, tak se domluvte... i když když nad tím pořád uvažuju, tak tohle zrovna možná psal někdo jiný :smile: my jsme takové to *kouká na dámy* - *není dáma* … *polkne nasucho* - *polkne namokro*

A ještě bys tam mohl přidat náhodné kolemjdoucí.. vždy jednou za čas projít, zasmát se všem a jít dál :biggrin:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Odpovědět