Dračí dech

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Ungo píše:a z toho vyplývá že? :-)
Že pokud se u tebe bude nynější "team" řídit stejnou zásadou, tak pokud nebudeš hrát RDD jako RDD, tak bys měl o RDD přijít.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 600
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

Ungo píše:
Skurkaa píše:
Ungo píše:Protže jsou mco zvláštní, narozdíl od těch ostatních prestižek co? Když u žses ozval, ona se nemrtvá ruka a ruka kolem který bliká cosi magickýho až tak mco nelíší :-)
AA je magické povolání. Tudíž hraju magickou příčinu :bigwink:
a jak že se to liší od Palemastera? obojí je vizuální projev dovednosti prestižky, s tím orzdílem že u Palemastera je to dáno systémem. Mě je teda fuk jesi ti blíká i něco jinýho, jen sem tě použil jako příklad :-)

a rovnou tě použiju ještě jednou, nejsme si vědom toho, že by i ostatním AA blikala pravá ruka, tudíž to pokládám za něco co se ti libí a proto to rpíš, tudíž se lišíš od ostatních AA. Stejen tak Snadra se liší od ostatních RDD :-)
Každej to hraje jinak, byl tu případ i flakonku, kterej je podle mě trošku nezdařilý no. Ale zatím jsem nedostal žádné varování od DM že bych něco hrál špatně a moje pravá ruka jak jsem řekl, se dá odvodit od mého magického povolání, tudíž se projevuje moje magické povolání. Zatím co ty, popíráš jakoby že by byl potomek draka nebo tak něco a přitom chceš plivat oheň a využívat jeho schopností.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Ungo píše:a z toho vyplývá že? :-)
Že žádný zaběhlý postup, jak se to řeší, není, a vzhledem k tomu, že máš nestandardní postavu, by bylo nejlepší, abys původ své schopnosti vyřešil tak, aby to k ní co nejlíp sedělo. Páš tamto by se stejně vztahovalo k drakům.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

IMHO dle toho co je na webu by mělo jít hrát cokoliv bez postihování... jeden lvl paladina by neměl z postavy dělat paladina atd., ale "team" na to tehdá měl jiný názor.

U RDD se tuším psalo (možná bych to i našel, ale jsem docela líný řešit cizí problémy), že má mít charakterové rysy blízké rudému draku, což se dá najít někde detailně v pravidlech, nebo se optat DMek (wiki říká: "Red dragons are the most covetous of all dragons. Exceptionally vain, they are forever seeking ways of making other creatures pay them tribute. "). Proto tuším pak třeba Tonny měl po domluvě s Labirem jinou barvu křídel, aby nebyl za pseudoevila.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Ungo píše:Však já neříkám, že je to špatné, jen jsem to použil jako příklad.

A Nalku, jak sjem psál výše, nevím jak chceš postihovat hráče za to, že nehrají class správně, když neexistuje koncetop clasu, který by udával, jak se které povolání hraje. Ano, paladin co by prepadal a vrazdil, druid co by ve velkém kosil stromy a zvěř či snad vrah co pomaha chudákum, to jso uasi přečiny celkem jasné. Ale nikde jsem nevidel psáno, jak se projevuje dračí krev, jak k ní RDD přišli, na jekém levleu mi co naroste, nebo jakýkoli jiný předpis pro hraní RDD. Takež si budu stát za tím, že je vcelku má volba jak si toto upravím.

Všeobecné řeknu asi to, že až vtipně plíte na tom ,že se class jmenuje red dragon disciple, info ve hre samo rika, ze neni problem nadefinvoání jakékoli subrasy, jak víme, problém to bez Labira je, takež říkejme tomu co je Snadra třeba Učedník zlobří tasemnice, pokdu to uklidní zastánce pravých RDD, mě to vadit nebude :-)
- nu odpověĎ na tvou otázku: čerpat z Draconomiconu není špatný nápad + napsal jsem ti link na debatu, kde máš o RDD na EQ opravdu dost.. sice je původně o RDD a pláštích, přesto se tam řeší mnoho věcí kolem nich.
A konečně k tomu, proč jsem reagoval - řekls, že nehraješ RDD jako RDD a měls dotazy jak fungují některé ty vlastnosti a tak,… odpověď si dostal, ale také si k tomu dostal informaci, že jakožto nepravé RDD by tam mohly být žádoucí nějaké změny a např. nehraní určitých vlastností RDD, ale to je na tobě.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Nalk píše:
Ungo píše:a z toho vyplývá že? :-)
Že pokud se u tebe bude nynější "team" řídit stejnou zásadou, tak pokud nebudeš hrát RDD jako RDD, tak bys měl o RDD přijít.
Kéž by to tak platilo i u všech svačinafkerů co si vezmou sorcku, dva levely BG, a něco málo rdd ať je síla.(podobnost s jednou postavou je čistě náhodná a nezamýšlená (hahahaha))

A to nemyslím jako vtip, ono totiž (IMHO!): povolání je systém, nikdo nad hlavou nemá napsané co je zač a vidíme to jen při logu do hry. Něco se dá odvodit od schopností a kouzel postavy když ji vidíme v akci, ale jinak tady může běhat kdokoliv a říkat o sobě že je cokoliv. Problém není v prestižce, ale v tom aby hráč dokázal na postavě rozumně vysvětlit, proč umí tohle a tamto. RDD a PM jsou docela extrémy kde je záhodno držet se rámcově toho, co píšou popisky u featů a classy - ale proboha, nenuťte hráče ať hrají (rudého) draka protože je to Rdd. Jistě, pokud je hráč blbec (nevztahovat na Unga, Sandru mám IC proklepnutou a je to trochu jiný případ ;) ) bude chrlit oheň i když by na to dle logiky věci neměl nárok, ale od toho jsou tu DM aby ho čapli že takhle teda ne-e.

(asi sem naběhlo během mého psaní pár dalších postů, pokud je duplikuju máte smůlu, cha cha :) )
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Ungo píše:Wiki říká často hodně odlišné věci než pravidla EQ. Pokdu se tu někde něco hezkého píše v deabatách hráčů, tak je to sice milé, ale pro me jako hráče celkem nesměrodatné.
Víš, ty debaty hráčů jsou sledovány DM (resp. byly) a tak tam jsou i určité odpovědi ať přímo od DM nebo jde o odpovědi od hráčů, které byly mlčenlivým souhlasem DM brány jako možné.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Je spatne, kdyz hraju mnicha, prestoze mnich nejsem a chci jen vyuzivat tech vyhod? (nej char na "nahaty" boj)

Ja teda nevim, velka sila neni jen devizou draku, stejne tak jako jsou jine bytosti co plivou ohen a stejne tak pevna supinata kuze...

Dotycny si proste nabral classy tak, aby jejich vysledna kombinace odpovidala predstave jeho postavy a hotovo? Je to spatne?

NWN ma X classu, tabulky "SMIS/NESMIS" jsem tu pro zadny nanasel a furt tak nejak nevidim duvod k tomu aby tomu bylo.

Ano, pokud nekdo chce hrat class XY (i po RP strance), ale bude ho hrat uplne jinak, nez jak se projevuji ostatni zastupci tohoto classu, je to asi trochu spatne. Ale pokud nekdo ma class kvuli tomu ci onomu a fluff kolem te postavy to vysvetluje a hraje to nejak, tak to je dle meho nic proti nicemu.


Lepsi mit tu dve systemova RDD, z nichz jedno je opravdu RDD a druhe je krizenec krtka s jesterkou, nez tu mit dve systemova RDD, ktera jsou opravdu RDD, ale fakticky ve hre naprosto odlisna.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Ungo píše:Akruo: Až přiměješ Labira k návratu, mile rád si nechám nahradit dechovou zvbran za plivání hřebíků, nebo dračí kůži za gnollí kožich :-) Zatím nezbývá než tyto změny proti RDD hvězdičkovat
Zatím ti je mnou tedy raděno dechovou zbraň nepoužívat... nevím, proč si myslíš, že na tebe nějak útočím nebo se hádám či tak.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Tak když nechceš radu, drahý hochu, tak se neptej.…
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Ungo píše:
Akruo píše:
Ungo píše:Wiki říká často hodně odlišné věci než pravidla EQ. Pokdu se tu někde něco hezkého píše v deabatách hráčů, tak je to sice milé, ale pro me jako hráče celkem nesměrodatné.
Víš, ty debaty hráčů jsou sledovány DM (resp. byly) a tak tam jsou i určité odpovědi ať přímo od DM nebo jde o odpovědi od hráčů, které byly mlčenlivým souhlasem DM brány jako možné.
:-D Mlčenlivý souhlas, no tomu tedy říkám návod jak hrát postavu :-)
Ale on ti nikdo dát NÁVOD JAK HRÁT POSTAVU dát nemůže. To víš, že ano?
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Ungo píše::-D No zatim mi příde, že se o nic jiného zrovna ty nesnažíš :-)

Ale ted vážně, nemuže ti nikdo dát návod? To je orpavdu ten největší problém EQ, přesne jak jsem zminoval já i Woxa, Pokdu ted hráč XY taloží "pravé" RDD, tak s nulouvým infem, jaké mu koncept poskytne, bude ttot RDD naprosto odlišné od druhého "pravého" RDD , které ve hře potká. No pokdu je toto dobrá věc, tak sním svuj řetěz :-)
Dobrá, končím v tomto případě se snahou... dávat nějaké návody či rady.
Nemyslím si, že je chyba EQ, že ti nedá "návod" - od toho tu je takové nepsané pravidlo (možná, že to je napsáno, nevím): Když něco nedokážeš zahrát, promyslet atd. tak to prostě nehrej...
Pokud tedy hráč XY založí RDD, které bude hrát jako RDD - potom je jenom na něm jak to zahraje, ale musí počítat s případným usměrněním jeho hry jiným směrem. Asi tak? ..mno, uvědomuji si své slohové(tj. stylistické) nedostatky a ne zrovna dobrý vyjadřovací smysl, ale hádat se rozhodně nechci - spíš mám pocit z tebe, že se pořád něčemu bráníš :biggrin: :clover: .. a přitom není čemu.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Milé děti, co si budeme nalhávat. Labir reálie prostě odsral a vytvořil koncept "hraj si cokoliv chceš, když to RP dobře vysvětlíš", pak přišlo hodně hráčů, kteří vytvořili hodně dobré buildy a dokázali to RP okecat, tak Labir začal dělat omezení, která ale nikdy oficiálně nesepsal (ledaže to visí někde na DM fóru). Dle toho jak jsem psal se zjistilo, že paladin, musí být vždy paladinem, i kdyby jste měli 29 lvlů čehokoliv jiného. Mnich je o něco méně závažný, ale přesto platí skoro to samé. RDD tam pak patřilo taky, protože to dává silné bonusy. Jak si ale RDD vysvětluje původ svých schopností atd., je celkem šumafuk, pokud přizná, že je skutečně "půldrakem" a ne žádným "člověkem z posilovny".
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Ungo píše::-) Já radu chtěl, ale také se mi ji hned z počátku dostalo.
Stejně je ale od hráčů a tudíž pro tebe nesměrodatná :)

Ale třeba sem možná někdy náhodou nějaké DM něco napíše... uvidíme.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Akruo píše:...Když něco nedokážeš zahrát, promyslet atd. tak to prostě nehrej...
co znamena pojem "nedokazes zahrat"? Ze to hrajes jinak, nez je na EQ tradici? A jinak to hrajes z toho duvodu, ze neznas ty tradice EQ a jsi presvedcen, ze takhle je to logicke a spravne?

"Nedokazes zahrat" si predstavuji spise tak, ze to neumis okecat a tak jen parazitujes vyhody co ti ten class dava a RP nic neresis.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

No.. tohle mi příjde jako střet starých hráčů s těmi mladšími, kdy tu chybí Labir bo schopné DM - prostě osoba, která by to ujasnila.

Je to jeden a ten samý problém, který tu na EQ je a který jednoduše můžeš vzhledem k nynější situaci shrnout do třech bodů:
a) nulové reálie (něco málo je, ale to je fakt trapné)
b) většina věcí se řešila na fórech, v topicích, Labir tam vždy pak napsal určité rozhodnutí a hráči si to přečetli a respektovali - to ale nikdo nikam nezapsal, něco se smazalo, něco je zahrabáno, noví hráči netuší kde přesně hledat a jsou taky IMHO lenošní to hledat
c) aktuální DM tým (a nejen ten úplně aktuální), který nemůže kvůli nastavení systému moci, reálie utvářet atd. a asi je nenapadlo je vůbec třeba zapsat
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Ale těma šupinama jste mě přivedli na myšlenku sepsat něco podobného IC... Katalog, nebo přehled, hmm... :yes:

*jde si něco škrábat*
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Woxa píše:
"Nedokazes zahrat" si predstavuji spise tak, ze to neumis okecat a tak jen parazitujes vyhody co ti ten class dava a RP nic neresis.
Ano, tak jsem to myslel..
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

mno.. zhrnut sa to vždy dalo a dá krasne, hrajte si co chcete, to na EQ možete pokial sa to nestane trnom v oku niekoho z Dm teamu, alebo niekoho kto ma na DM nejake paky.

:biggrin:
Because I'm Batman !!!
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Já beru různá náhradní vysvětlení, pokud dávají smysl... je třeba však přijmout důsledky... některé postavy si rády novou chiméru rozpitvají a pak naloží do formaldehydu ve své laboratoři :smile:

A proto je třeba, aby náhradní vysvětlení bylo důsledné a umožňovalo i třeba zmíněnou pitvu.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Odpovědět