Několik připomínek a nápadů

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Která EQ vás bavila nejvíc?

EQ1.
6
10%
EQ2.
17
29%
EQ3.
7
12%
To je jedno.
3
5%
Znám jen EQ3, nedokážu zhodnotit.
25
43%
 
Celkem hlasů: 58

Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Konečně nějaký krásný crytopic, do kterého se můžu taky vyjádřit! :biggrin:

Tak mě bavila samozřejmě nejvíc EQ1, protože jsem na ní začínal. Doby, kdy slovo Asar říct v Hag Hargol si říkalo o přesrdržku, rád si zavzpomínám na dolobranu, na hraní za paladinku Solara a na to, jak kdysi bylo zlo na koni a mně to strašně rozčilovalo (ale bylo to krásné :biggrin: ). Dnes už přes jistou přesystemovatělost a přes vymezení jistých hranic ve mě Equilibrie nevzbuzuje touhu si znovu zahrát, nedokázal jsem se ke konci ve hře tak uvolnit a tvořit.

Přesto jsem na vás nezapomněl a se slzou v oku budu stále vzpomínat. Tak. A teď se jdu zase na pár let odebrat zpátky do propadliště dějin :bleh:
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

EQ1 byla sranda, EQ2 byla zábava s hlídacíma psama v zádech ať už systémovejma, nebo živejma, hlídajícími systémy. EQ3 jsem už více méně nehrál. páč se mi vytratila jak sranda tak i zábava a navíc na to nemam čas
PODPIS
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

Tak jasný, že EQ1 :) ale je to logický, předtím sem byl mladý a zrovna v situaci, kdy sem potřeboval právě takový virtuální svět, do kterého bych mohl uniknout...
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

magnumik píše:Tak jasný, že EQ1 :) ale je to logický, předtím sem byl mladý a zrovna v situaci, kdy sem potřeboval právě takový virtuální svět, do kterého bych mohl uniknout...
pravdu díš přecedo, ted už jsi starej nikdo vo tebe ani nezavadí nemáš basáka a potřebuješ svět ve kterym je trochu víc s&d&r
PODPIS
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Taky mě bavily ty časy kdy jsem hrál s photterem a na příkazy jeho postavy jsem jezdil krájet trpaslíky a jejich lidský kámoše do říše.

EQ1 narozdíl od EQ2 a EQ3 měla obrovské kouzlo a to bylo to, že hráči nevyštvávali DM. Koho zajímá, může si dohledat kolik bylo DS a DM a kolik jich odešlo za dob EQ2-3...
Wanting something does not give you the right to have it.
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Z hlediska DM je pro mě EQ3 nejlepší, mám mnohem více možností.
Wanting something does not give you the right to have it.
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Když se nad tím pořádně zamyslím, tak to bude nejspíš EQ2. Důvodem je to, že jsem právě na ní začínal (těsně po jejím spuštění) a tak byla nová, úžasná a taková, jakou jsem si jí představoval a lepší. EQ3 je sice báječná a dává víc možností hráčům a DM, ale prostě je to už známá hra, známé prostředí... není tu ta euforie, jako když jsem na EQ procházel poprvé.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Tož, to já to mám stejně, pač jsem poprvé přišel až na EQ3...

Počáteční nadšení je skvělá věc. Nicméně mohu říct, že mě hra baví i po třech letech.

Za tu dobu jsem zjistil, že kvalitu serveru nedělá provedení, ale hráči. Mrzí mě odchod každého hráče ze staré PnP školy s kvalitními storytellery, kteří plně chápou, co je to RP (a často přečetli tuny nejrůznější klasické - nejen - fantasy literatury jako inspiraci).

A přál bych si, aby to i nová generace vyrostlá na MMORPG a singleplayerových fantasy hrách toto pochopila třeba skrze serveru typu EQ (i když bez toho čtení fantasy literatury a nasávání charakterů nejrůznějších druhů fantasy postav to asi nejde).

Nejdůležitejší je příběh a nejkrásnější charakter je ten, který má chyby. Čím více je hráčů, kteří tohle vědí, tím pěknější je hra. Čím více je takových, kterým záleží na kvalitě výbavy a množství XP, tím míň je s kým si zahrát. A je podle mě jedno, jestli je to EQ1,2,3,4,5,6...?

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Mě mrzí odchod hráčů kvůli systémovosti EQ3, kvůli sporům s týmem... a hlavně mi příjde vtipné, že kromě Arta, jsem třeba já na EQ dýl, než celý DM tým. :megalol: A nejen já.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Onyx
Příspěvky: 1484
Registrován: 20. 12. 2005 4.25
Bydliště: Někde pod Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onyx »

Upřímně řečeno je jedno, jestli hrajete na EQ1, 2, nebo milión. Postupné zlepšování systémů sice zdokonaluje hru, ale já jsem zažil výbornou hru jak s pouhým hvězdičkováním, tak na EQ3, která je co se systémů týče na velmi vysoké úrovni.

To co dělá hru zábavnou a zajímavou nejsou systémy, ale lidé se kterými hraji, prozkoumávání, určitý pocit tajemna a v poslední řadě také řešení různých problémů a odstraňování překážek. (Alespoň mně vždycky přišla hra nejlepší, když šlo vážně do tuhého a to nejen na EQ a v NWN.)

Pro většinu z vás pak bude nejlepší ta doba, kdy jste na Equilibrii začínali, kdy jste prozkoumávali svět a kdy jste se účastnili prvních questů a získávali první pozice v PC i NPC uskupeních. Po čase pak svět zevšední, většina se prozkoumá a důvodů pro hru pak ubude.

Já jsem se bavil u všech tří Equilibrí a také u všech tří jsou momenty, kdy jsem se nudil. A také ve všech třech byli lidé, které mě odradili na dost dlouhou dobu od hry. Aniž si to třeba sami uvědomili.

Ad Nalk: Mě to třeba vůbec vtipné nepřijde, protože za odchodem DM/DS z týmu je nejčastěji znechucení z hráčů nebo urážlivých a zbytečných flamů. Spíš by to měl být důvod k zamyšlení.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

DMka, která jsem považoval za nejlepší, neodešla kvůli hráčům... to dle mě také o něčem svědčí :bigwink:

Na druhou stranu, když uvážím Tvé vlastní tvrzení, že DMka nejsou ti nejlepší hráči na EQ, tak jejich odchod asi není až tak zásadní, jak když odejde ze světa několik skvělých hráčů, schopných vyprávět velké příběhy a poskytovat zábavu mase hráčů bez nutnosti, aby DMko jen loglo do hry. :bigwink:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Onyx
Příspěvky: 1484
Registrován: 20. 12. 2005 4.25
Bydliště: Někde pod Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onyx »

Nalk píše:Na druhou stranu, když uvážím Tvé vlastní tvrzení, že DMka nejsou ti nejlepší hráči na EQ, tak...
Zajímalo by mě, kdy jsem podle tebe něco takového řekl..
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Onyx píše:
Nalk píše:Na druhou stranu, když uvážím Tvé vlastní tvrzení, že DMka nejsou ti nejlepší hráči na EQ, tak...
Zajímalo by mě, kdy jsem podle tebe něco takového řekl..
5. sraz hráčů EQ při diskuzi se mnou a Granem (nejspíš tam byl ještě někdo další) :bigwink:

a archivní foto, jako doklad, že jsme seděli u téhož stolu :bigwink:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Onyx
Příspěvky: 1484
Registrován: 20. 12. 2005 4.25
Bydliště: Někde pod Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onyx »

Koukám, že jsi nepochopil to, co jsem říkal. Je to věc, která bohůmžel platí a kdokoliv kdo dělá DM ti to může potvrdit. Jde o to, že nerad dělám DM z hráčů, kteří mají nějakou dobře zahranou aktivní postavu. A to z toho důvodu že taková postava, která dovede strhnout i ostatní je pro svět velkým přínosem a platí, že pokud někdo začne aktivně dělat DM, tak na své postavy pak už nemá moc čas. Jejich aktivita klesá a tím i přínos pro svět.

Jenže na druhou stranu také platí, že svět bez aktivních DM upadá. Proto nemá cenu dělat DM z každého dobrého hráče, spíš to chce najít takové, které bude DMkování bavit (ono to občas jde na nervy) a u kterých jmenování DM nebude znamenat konec nějaké významné postavy.

Z toho důvodu vlastně vznikly statuty starších hráčů a hostitelů. Je to takový kompromis. Dát dobrým hráčům možnost oživovat svět bez podpory DM a na druhou stranu jim nebrat čas na hraní postav.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Pro mě to zjednodušení byla spásná myšlenka od jisté doby.

Samozřejmě vím, co se tam pak dál řešilo. Přecijen pak na popud téhle diskuze ještě Gran založil novou servírku, kterou hrál opět U Zdi, jako kdysi Areenu. :bigwink:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Odpovědět