ISA IP BAN

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

LordAladar
Příspěvky: 139
Registrován: 5. 8. 2009 20.39
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordAladar »

Ankare kasli na to, sedm dni je mala doba, nez pak cist tyhle odpovedi :bigwink:
Ankar
Příspěvky: 44
Registrován: 6. 2. 2012 20.31

Příspěvek od Ankar »

Aefar píše:Je to jako ukrást pět stovek nebo půl milionu. Já mezi tím opravdu rozdíl nevidím. Už to, že ses odhodlal krást, je pro mě nepřípustné. A Elnora s démonem bych do toho nemíchal, pokud nevíš, oč jde. Zrovna ten si to zasloužil.

Takže PLACOS zafungoval na výbornou a přesně tak, jak má. Chytil podvodníka, udělil mu BAN a informoval DM. Pokud to nehodláš respektovat a hodláš se bavit tímto způsobem, tak za mě běž klidně jinam.

Mám totiž pocit, že vůbec nelituješ toho, že jsi udělal něco špatně a že ses pokusil o podvod (ach, tak malý), ale že tě štve, že ti na něho přišli a že jsi dostal trest. Vidím tě pak jako člověka, který nebude mít zábrany udělat něco jiného "malého" podobného i jindy a s takovým si já hrát nechci.
Můj zdravý rozum mi říká že předat si 2 barvy když mám v inventáři 9zlatých není podvod. Kdybych chtěl podvádět a peníze si předávat, předal bych si to vybavení, ty peníze, atd... Tak jestli si opravdu myslíte, že je předání 2 barev, jen proto že jsem nemohl v knihovně najít návod, protože v knížce "jak míchat barvy" jsem ho nenašel, i přesto že jsem to hledal, navíc hledal hráče kterých bych se mohl IC zeptat, ale online bylo 5 hráčů, tak jsem si myslel že jsem teda na serveru hrál s lepšíma... A nebo tu jen ti s kterými jsem hrál nepíšou... viz. Vracas, Daedrok, Kei'ra,… Ok, i s Artem a Onyxem byla domluva, nevím kdo je zuzu a Aefar, ale s vámi moc rozumná řeč není... To jen tak co jsem si stačil všimnou za své krátké působení na tomhle serveru... Co víc, přijde mi, když se kouknete na ostatní servery (nemluvím jen o nwn), jak se posouvají dopředu, to staré klišé "ty jsi proběhl modrým políčkem, místo aby jsi na něj klik, máš zo spočítaný" je už všude pryč, ale jak koukám na vás tak vám ty pravidla nějak stoupají do hlavy. Dle mého názoru porušování pravidel vypadá jinak... Trestat stejnou měrou poctivé hráče (za kterého se považuji) a kokoty co si doopravdy předávají vybavení je trochu nerozumné, systém na jejich chytání se mi zdá jako dobrá věc, ale jet pak do někoho na fóru když napíše že si předal jen 2 barvy to, že stejně porušil pravidla a že má mít na 7 dní ban, místo aby mu ho dali pryč je trochu kokovina (jen co se mého názoru týče). To že jsem nahlásil velký bug který jsem našel? To přece nikdo neřeší, protože teď jsem si nad sebou vypsal ortel, protože jsem si předal O BOŽE NE, 2 ZLATÉ BARVY! Trocha většího PR by neškodila, ale to jak říkám, tohle je můj názor a kdo chce, ať si řekne že je to blábol, ostatní ať se nad těmahle prioritami alespoň trochu zamyslí, o přístupu k poctivým a nepoctivým hráčům.

P.S. Já jsem to s Elnorem slyšel, ale pravda, to bych sem nemíchal.
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Milý Ankare, já se ti prve snažil pouze vysvětlit, že vůbec uvažování "přelognu se a přendám si dvě barvy" je špatně. Je to OOC jednání, je to něco, co sem vůbec nepatří. IC kniha říká, že se máš naučit barvy míchat sám. Na serveru je několik postav, které se mícháním barev přiživují a umí to dobře. Stačí trocha trpělivosti, pár dní hry, zkoušení s barvama nebo oslovování postav, i jistě by ses ke své zlaté dostal.

Ty jsi zvolil cestu "chci to hned" a "OOC a IC nerozlišuji" a zjistil jsi, že je to špatně.

Já se na tebe za to osobně nezlobím. Potrestal tě automat a věřím, že to už prostě neuděláš. Ale snažím se ti vysvětlit, že to, co jsi udělal, není chyba systému, ale že tvé jednání bylo špatně.

A pak se mě dotkly ty lehce vydírající a vyhrožující řeči o tom, jak teda když máš 7 dní automatický BAN, hodláš odejít. Toto rozhodně není férová komunikace a proto jsem trochu přitvrdil v přísnosti ze své strany. Stejně jako je nefér říkat, že když my jsme si tě dovolili ještě sprdnout, jsme zlí, zatímco s těmi, co tě nesprdli, je domluva.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Ankar
Příspěvky: 44
Registrován: 6. 2. 2012 20.31

Příspěvek od Ankar »

Aefar píše:Milý Ankare, já se ti prve snažil pouze vysvětlit, že vůbec uvažování "přelognu se a přendám si dvě barvy" je špatně. Je to OOC jednání, je to něco, co sem vůbec nepatří. IC kniha říká, že se máš naučit barvy míchat sám. Na serveru je několik postav, které se mícháním barev přiživují a umí to dobře. Stačí trocha trpělivosti, pár dní hry, zkoušení s barvama nebo oslovování postav, i jistě by ses ke své zlaté dostal.

Ty jsi zvolil cestu "chci to hned" a "OOC a IC nerozlišuji" a zjistil jsi, že je to špatně.

Já se na tebe za to osobně nezlobím. Potrestal tě automat a věřím, že to už prostě neuděláš. Ale snažím se ti vysvětlit, že to, co jsi udělal, není chyba systému, ale že tvé jednání bylo špatně.

A pak se mě dotkly ty lehce vydírající řeči o tom, jak teda když máš 7 dní automatický BAN, hodláš odejít. Toto rozhodně není férová komunikace a proto jsem trochu přitvrdil v přísnosti ze své strany. Stejně jako je nefér říkat, že když my jsme si tě dovolili ještě sprdnout, jsme zlí, zatímco s těmi, co tě nesprdli, je domluva.
No v první řadě mi dovol jednu věc, to že odejdu jsem nemyslel NIJAK vyděračsky, to je docela moje věc... (jestli to tak vyznělo tak se omlouvám) Ale to je asi jiný způsob chápání (nic ve zlém), další, nikdy jsem neřekl, že to přelognutí bylo správné, jen říkám jak je to s prioritami... Tebe baví 3 dny chodit pomalým krokem po celém tom velkém světě, hledat 20 hráčů kterých by jsi se mohl zeptat jen na to, jak namíchat zlatou barvu? Správně NE! Na serveru existuje spousta jiných zábavných věcí co na práci a o tom si myslím že to je, o zábavě. Ano, to že jsi mě "sprdnul" za to, že se to nedělá, to bylo spíš alá "Thank you captain obvious, už mi to napsal systém a dal mi za k mému překvapení BAN, píšeš tu snad jen proto aby jsi vypadal drsně?" (ne promiň, ale takhle mi to fakt přišlo)… Psal jsem jestli by to nešlo odstranit, že jsem to hledal, že jsem nevěděl že mě to BANne za takovou 2 barvy, nikde jsem se nezmínil o tom že to je správné, že to není proti pravidlům a tak, to já přiznávám, ale zároveň říkám, že si myslím, že při tomhle stylu jednání není to "ale stejně si porušil pravidla..." správné, to já dávno vím že jsem je porušil, řekl mi to systém ve chvíli, kdy jsem dostal ban. Jo, asi ti vadí že jsem napsal svůj názor který se neschoduje a napadá tvůj, to chápu... Ale přece jen zvaž, chceš mít server poctivých hráčů, nebo kreténů? To se taky nezařídí samo, když víš že se někdo snaží hrát poctivě, proč s ním pak nejednat o úroveň výš než s blbama? Ono je totiž (a na tohle brát zřete) o dost těžší hrát poctivě, správně, snažit se, podle reality, všechno IC, atd... A proto osobně nedokážu pochopit, proč ty pořád lpíš na onom provařeném klišé "ale ty jsi ty pravidla porušil" Jo, porušil jsem předání dvou barev, dal bych si mínus půl bodu... nahlásil velkej bug? plus deset bodů... snažil se hrát dobře, poctivě, nekazit hru ostatním? plus další body... Jak říkám, všechno je to o prioritách, kdyby jsi se na to koukl takhle, můžu mít dva tisíce bodů a přesto půjdu za mínus půl bodu do lochu, přijde mi to jako za jednoho režimu (ale to radši necháme stranou).. Já jen jestli jsi to prosím pochopil, co se tady snažím říct? Protože to že to nejde odstranit (ikdyž je to weird že by to nešlo, ale budiž když si za tím stojíš) jsem osobně již dávno pochytil. ;-)
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1996
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

Maličko se to tu zvrhává ve flame ukřivděnosti.
možná že by se s tím něco dalo dělat, kdyby Ankar zvolil jiný tón a třeba kontaktoval někoho z týmu přes PM, a netahal to hned na forum. Ankare to, že se ti k tomu vyjádřil člen týmu a vysvětlil ti jak systém funguje, vůbec nechápu jako Cpt. Obvi.….

Upozornil si na bug paráda, to je taky v pravidlech jako povinnost tečka, a neopravňuje tě to k tomu předávat věci (porušovat pravidlo jiné) nebo se za to žes byl tak laskavý a ten bug nahlásil, dožadovat nějaké kompenzace.

Vůbec nejde o tože jsi vyjádřil svůj názor, ale o to jakým způsobem jsi myšlenku prezentoval.

Nechci tady nějak moralizovat, přendání dvou barev je skutečně "chujovina" systém je ale holt takový tak to respektuj.

Jinak OT Aefare já vidím rozdíl mezi pětěm a půl megem, s půl megem se dá začít někdo hodně daleko od začátku :bleh:
PODPIS
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Ankar píše:Tebe baví 3 dny chodit pomalým krokem po celém tom velkém světě, hledat 20 hráčů kterých by jsi se mohl zeptat jen na to, jak namíchat zlatou barvu?
Baví
Ankar píše:Ano, to že jsi mě "sprdnul" za to, že se to nedělá, to bylo spíš alá "Thank you captain obvious, už mi to napsal systém a dal mi za k mému překvapení BAN, píšeš tu snad jen proto aby jsi vypadal drsně?" (ne promiň, ale takhle mi to fakt přišlo)…
Napsal jsem proto, abych ti řekl, že ti nemůžeme pomoci, protože to systémově prostě nelze udělat, i kdybychom chtěli, a aby ti bylo zcela jasné, za co jsi ten BAN dostal.
Ankar píše: Psal jsem jestli by to nešlo odstranit
Odpověděl jsem ti, že nešlo
Ankar píše: Jo, asi ti vadí že jsem napsal svůj názor který se neschoduje a napadá tvůj, to chápu...
Nevadí, jen jsem ti napsal, že nesouhlasím a snažil jsem se ti vysvětlit podstatu tohoto serveru (kde tři dny chodit pomalou chůzí po městě a shánět barvy je úplně normální).
Ankar píše: Ale přece jen zvaž, chceš mít server poctivých hráčů, nebo kreténů? To se taky nezařídí samo, když víš že se někdo snaží hrát poctivě, proč s ním pak nejednat o úroveň výš než s blbama? Ono je totiž (a na tohle brát zřete) o dost těžší hrát poctivě, správně, snažit se, podle reality, všechno IC, atd... A proto osobně nedokážu pochopit, proč ty pořád lpíš na onom provařeném klišé "ale ty jsi ty pravidla porušil" Jo, porušil jsem předání dvou barev, dal bych si mínus půl bodu... nahlásil velkej bug? plus deset bodů... snažil se hrát dobře, poctivě, nekazit hru ostatním? plus další body... Jak říkám, všechno je to o prioritách, kdyby jsi se na to koukl takhle, můžu mít dva tisíce bodů a přesto půjdu za mínus půl bodu do lochu, přijde mi to jako za jednoho režimu (ale to radši necháme stranou).. Já jen jestli jsi to prosím pochopil, co se tady snažím říct? Protože to že to nejde odstranit (ikdyž je to weird že by to nešlo, ale budiž když si za tím stojíš) jsem osobně již dávno pochytil. ;-)
Ale já tě nenapadl, snažil jsem se ti vysvětlit, kde jsi udělal chybu. Nikdo ti tu chybu nevyčítá, ani já ne. Tady nejde o žádné body plus nebo mínus. Ani o vykupování špatných skutků dobrými. Tady jde o to, že jsi OOC přelogl, což je prostě mimo. Jediné, o co mi šlo, bylo, abys pochopil, že špatný byl přístup ke hře, ne to, co jsi udělal. Za přístup ke hře jsi byl potrestán systémem, ne za to, co jsi přendal.

Nu, a když jsem se ti to v dobrém snažil říct, tak jsi začal stále více kopal kolem sebe a obhajoval ten přístup, který sem nepatří. Což mě mrzí... ale nic s tím nenadělám.

Vlastně si ani nejsem jist, zda jsi pochopil, že jsem ti psal jako DS, které by bylo mohlo tvůj problém vyřešit, kdyby to systém dovoloval, a ten BAN ti mohl odebrat, kdyby to šlo.
Naposledy upravil(a) Aefar dne 25. 2. 2012 18.48, celkem upraveno 1 x.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

No vidíte, a já domníval, že hrát poctivě, je jaksi samozřejmost.
Ankar
Příspěvky: 44
Registrován: 6. 2. 2012 20.31

Příspěvek od Ankar »

Selvagion píše:No vidíte, a já domníval, že hrát poctivě, je jaksi samozřejmost.
No já taky, ale někdy to nevypadalo... A jestli je to samosebou proč ten systém na bany? :-P

Aefar, tak jestli je tenhle server o tom že tři dny chodíš a hledáš někoho na barvu, tak jsem asi do teď nehrál na equilibrii, napsal jsi že to nejde odstranit, jasnačka v pohodně, ale takový to "ale stejně si pořád porušil pravidla" a to je tady ten problém, protože podle tebe je předání 2 barev za okolností co se staly na ban, podle mě ne. To že jsi se snažil vysvětlit, kde jsem udělal chybu je to stejné, předal jsem předměty, nic co by se muselo vysvětlovat, je to jen další věc co dokáže druhého pouze namíchnout. Obhajování přístupu který sem nepatří? To jsme zase u toho, do detailu soudit podle pravidel a ne podle zdravého rozumu, k čemu to je?
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

Načítání prohřešků:
5b --> BAN 1 měsíc + pranýř + odebrání statutů Starší hráč a Hostitel
10b --> BAN 6 měsíců + znovupranýř
15b --> BAN navždy hra i fórum + znovupranýř

Sazebník trestů:

5b
Bugusing - dublování itemů
Přendavání věcí mezi postavami
Zneužití XP systému - makrostyl hry
Zneužití XP systému - odměny


Teda chlape ako neviem co tu ešte riešiš , bud rád že sa s tebou niekto baví a snaži sa ti to objasnit
Because I'm Batman !!!
Karolina
Příspěvky: 65
Registrován: 26. 1. 2012 20.29
Bydliště: Dubí

Příspěvek od Karolina »

Ankare, taky jsem to pochopila jako vydírání, že pokud tě neodbanujou tak odejdeš. A fakt nechápu o co ti jde, v životě přijdeš o mnohem víc času než o pitomej tejden.
A mimochodem, kdyby si se zeptal, tak bych ti maximálně do dne sehnala někoho kdo s tou barvou poradí *pokrčí rameny*.
Helga Zlomená Sekera
Ankar
Příspěvky: 44
Registrován: 6. 2. 2012 20.31

Příspěvek od Ankar »

Karolina píše:Ankare, taky jsem to pochopila jako vydírání, že pokud tě neodbanujou tak odejdeš. A fakt nechápu o co ti jde, v životě přijdeš o mnohem víc času než o pitomej tejden.
A mimochodem, kdyby si se zeptal, tak bych ti maximálně do dne sehnala někoho kdo s tou barvou poradí *pokrčí rameny*.
Tak to jsem to špatně řekl... =( No jo no, ale tak to bylo náhlý, barvíš si itemy, snažíš se namíchat barvu, nejde ti, víš že si jí kdysi namíchal, tak se jdeš kouknout tam kde jsi t našel předtím, nenajdeš to, koukneš se jestli jí má ještě ta postava, má, ale není u ní napsaný postup, tak jí dropneš a pak vezmeš... Náhlé, vím... Ale v jednom máš pravdu, alespoň nebudu zabíjet tolik času hraním. ;-)
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

allekoo píše:Načítání prohřešků:
5b --> BAN 1 měsíc + pranýř + odebrání statutů Starší hráč a Hostitel
10b --> BAN 6 měsíců + znovupranýř
15b --> BAN navždy hra i fórum + znovupranýř

Sazebník trestů:

5b
Bugusing - dublování itemů
Přendavání věcí mezi postavami
Zneužití XP systému - makrostyl hry
Zneužití XP systému - odměny


Teda chlape ako neviem co tu ešte riešiš , bud rád že sa s tebou niekto baví a snaži sa ti to objasnit
Přesně tak!
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Ankar
Příspěvky: 44
Registrován: 6. 2. 2012 20.31

Příspěvek od Ankar »

allekoo píše:Načítání prohřešků:
5b --> BAN 1 měsíc + pranýř + odebrání statutů Starší hráč a Hostitel
10b --> BAN 6 měsíců + znovupranýř
15b --> BAN navždy hra i fórum + znovupranýř

Sazebník trestů:

5b
Bugusing - dublování itemů
Přendavání věcí mezi postavami
Zneužití XP systému - makrostyl hry
Zneužití XP systému - odměny


Teda chlape ako neviem co tu ešte riešiš , bud rád že sa s tebou niekto baví a snaži sa ti to objasnit
You still don't get my point... Or just simple minded.
magnumik
Příspěvky: 1700
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

Ankar píše:You still don't get my point... Or just simple minded.
A ty si pochopil ten allekův post? Přendávání věcí mezi kostavami je prohřešek, za který hrozí ban 1 měsíc, je to napsáno v trestníku, tak proč ti vadí, že máš ban jen týden? Porušil si jasně daná pravidla, tak si prosímtě udělej pěknej týden bez počítače, běž se projít ven, pěkně se oteplilo a za týden se buď vrať na EQ nebo se prostě přemísti někam, kde je povoleno přehazovat si věci mezi postavami...
Ankar
Příspěvky: 44
Registrován: 6. 2. 2012 20.31

Příspěvek od Ankar »

magnumik píše:
Ankar píše:You still don't get my point... Or just simple minded.
A ty si pochopil ten allekův post? Přendávání věcí mezi kostavami je prohřešek, za který hrozí ban 1 měsíc, je to napsáno v trestníku, tak proč ti vadí, že máš ban jen týden? Porušil si jasně daná pravidla, tak si prosímtě udělej pěknej týden bez počítače, běž se projít ven, pěkně se oteplilo a za týden se buď vrať na EQ nebo se prostě přemísti někam, kde je povoleno přehazovat si věci mezi postavami...
Viz to co jsem psal nahoře... Mě nevadí že mám ban na týden, tady mi jen vadilo pár argumentů a říkám, jak to vidím se servery já, na free serverech (jakýchkoli her) hraju hodně, právě abych se přiučil k co nejlepšímu přístupu pro hráče u project-nemesis. Jde jen o to, že GM by s hráči mělo co nejvíce komunikovat, jednat podle hlavy a ne podle předepsaných pravidel, vždyť si to vem, řídit se do detailu podle pravidel není to na hlavu? Místo toho aby jsi řekl "jojo, chápu, už to nedělej.." do někoho jet že porušil pravidla když skoro nic neudělal? Nestačilo by to takhle? "jojo, dostal jsi ban za předání 2 barev, to se nesmí to víš?" "jojo, už jsem se to dozvěděl, do příště vím, že ani prkotiny nepřendávat" "jojo, pohoda, jestli to uděláš příště, už z toho budou následky, to víš ne?" "pihůdka, toho se bát nemusíš"… hotovo, v pár větách ;-) náročné? nezdá se mi ;-)
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Což se ti přesně v prvním Aefarově příspěvku stalo, tak nevím, co tu pořád řešíš.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2723
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

Jednaní podle dohody navzdory předepsaným pravidlům vyvolává tak leda neopodstatněné stížnosti na nespravedlnost a support
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Ankar
Příspěvky: 44
Registrován: 6. 2. 2012 20.31

Příspěvek od Ankar »

Hawkeye píše:Jednaní podle dohody navzdory předepsaným pravidlům vyvolává tak leda neopodstatněné stížnosti na nespravedlnost a support
Taky jsem si to myslel, ale nakonec jsem se dozvěděl opak.. Ale to je jedno... Takže bych se chtěl všem koho jsem naštval, či nějak urazil omluvit, asi to bylo jen naštvání za ban z prkotiny. Takže promiňte ;-)
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2723
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

Ankar píše:Taky jsem si to myslel, ale nakonec jsem se dozvěděl opak.. Ale to je jedno... Takže bych se chtěl všem koho jsem naštval, či nějak urazil omluvit, asi to bylo jen naštvání za ban z prkotiny. Takže promiňte ;-)
Server, kde by byli jen rozumní hráči? Tam muselo proběhnout moooc banů :biggrin:
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Hawkeye píše:
Ankar píše:Taky jsem si to myslel, ale nakonec jsem se dozvěděl opak.. Ale to je jedno... Takže bych se chtěl všem koho jsem naštval, či nějak urazil omluvit, asi to bylo jen naštvání za ban z prkotiny. Takže promiňte ;-)
Server, kde by byli jen rozumní hráči? Tam muselo proběhnout moooc banů :biggrin:
Nikoliv, toho nejde dosáhnout, neboŤ by samotná banánová politika znamenala blbost. :biggrin:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Odpovědět