Nekromancie

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Strigo
Příspěvky: 175
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Nekromancie

Příspěvek od Strigo »

Zdravím, chci se zeptat na otázku nekromancie, jelikož nekromancii beru jako školu magie, nikoliv jako něco špatného.

Rád bych věděl, jaké kouzla ze školy magie, kleriky a paladiny pohoršují. O vyvolávání nemrtvých to je jasné, ale co třeba paprsek oslabení, zbroj smrti či jiné kouzla školy nekromancie.
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Dle mého se při jakémkoliv kouzle školy nekromancie používá ta negativní energie, a´t už při ovládání loutek či zraňování nepřátel, takže prostě nekromancie jako nekromancie
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Tohle bude asi hodně těžké nějak přesně specifikovat, navíc je to asi otázka spíše IC bádání.

Všeobecně lze asi říci, že v Železné říši je mnoho nebude zajímat, zda šlo o kouzlo takové nebo makové, tam pro ně bude podstatné, že jde o nekromancii. V Tirínu už jsou k tomu trochu víc tolerantní, ale také bych na to nesázel. Naopak Ostrovanům to bude asi naprosto putna. Pochopitelně pak asi velkou roli bude hrát i to jakého boha dotyčný následuje.

A jinak, jakožto adeptovi MUNI bych ti doporučil znovu nastudovat studijní řád a stanovy, na mnohé ti možná odpoví
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Strigo
Příspěvky: 175
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Příspěvek od Strigo »

No podle toho co vím já tak kouzla školy nekromancie se v království mohou používat, byť v omezeném množství, ikdyž nikdo to nijak nespecifikoval až na vyvolávání nemrtvých apod. což je vcelku jasné.

Ono totiž i sami klerikové a paladinové používají nekromancii a to k léčení.

Tak nevím právě. rád bych věděl odkud začíná taková ta nekromancie pravá... kterou vnímají jako negativní a co můžeme řadit do té druhé nekromancie, která lidem pomáhá.
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Léčení dle wiki atd. je škola vyvolávání (EDIT: myslel jsem vzývání, ale dle wiki ne). Tak jako tak to není nekromancie.

Odkaď furt berete, že je to nekromancie?
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Strigo
Příspěvky: 175
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Příspěvek od Strigo »

Nalk píše:Léčení dle wiki atd. je škola vyvolávání (EDIT: myslel jsem vzývání, ale dle wiki ne). Tak jako tak to není nekromancie.

Odkaď furt berete, že je to nekromancie?
U popisku některých klerických kouzel to je napsané.
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

http://nwn.wikia.com/wiki/Conjuration

Ano, některá EQ kouzla, ale drtivá většina užívá standartní NWN. Osobně jsem léčivá žihadla apod. bral více jako útočné spelly, které nejsou zrovna pro dobré kněze atd., čili nekromancie na místě.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

on myslí asi přenos životní síly, a vyléč sebe :bigwink:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Strigo
Příspěvky: 175
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Příspěvek od Strigo »

Dobrá, zkusím se na to zeptat IC, ale myslím si že každý má na nekromancii subjektivní názor takže nedostanu žádnou informaci, takže se toho moc nedovím.
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Strigo píše:
Nalk píše:Léčení dle wiki atd. je škola vyvolávání (EDIT: myslel jsem vzývání, ale dle wiki ne). Tak jako tak to není nekromancie.

Odkaď furt berete, že je to nekromancie?
U popisku některých klerických kouzel to je napsané.
Na Muni jsem se přesvědčil, že popisek kouzla je naprosto nerelevantní záležitost. IC se počítá hlavně to, kam kouzlo dle teorie magie lze nejlépe zařadit. (čímž neříkám že veškeré léčení je nekromancie, pouze že přiřazení kouzla v popisce je herní mechanika a není radno ji brát doslova)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

zuzuPD píše:Napravování zlomenin a léčení nemocí je také nekromancie.
A také nesmíme zapomínat na velké obnovení nebo ochranu před smrtí.

Ale tohle je na IC debatu a ne OOC řešení. Zákony hovoří dle mého jasně, obecně se jen postihuje vyvolávání nemrtvých.
Takže veřejné užívání Kvílení bánší na skřety atd. je OK? :biggrin:

placidity - já se řídím pravidlem "systém má přednost", které říká, že není nutně možné někoho *podřezat*, není nutně možné čarovat a psát *nečaruje*, takže tak nějak pokud systémový popisek říká "vyvolávání", tak to tak beru.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

zuzuPD píše:No vzhledem k tomu jak ta kouzla fungují, tak mi nepřijde moc rozdíl jestli skřety upečeš cejchem, vytrhneš jim životní energii z těla, vyvoláš prastaré slovo které je zabije, vyvoláš iluzi díky které zemřou nebo je posekáš mečem :smile:

Ale jak se na to dívají postavy ve hře je jejich věc.
No, postavy... ale NPCčka se k tomu stavěj DOST jinak. Zvláště ty na univerzitě. Vytrhneš životní energii skřetovi z těla a už máš trable. Pamatuju i rozsudky v této záležitosti, takže bych byl dost opatrnej, co jako člen týmu říkám ;)
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Hlavně má univerzita tendence své vnitřní stanovy uplatňovat v rámci svého pole působnosti (v tirínském království všude, v říši tam, kde nedostane přes prsty). A vzhledem k pravomocím univerzity jako žalobce, soudce a kata v jednom... Mezi solarovci a ajrisáky v říši hodit kvílení by ostatně taky udělalo svoje. Podle mě. Jsem zvědavej na vyjádření DM.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

mno...

Nekromancie ako dovod k odsuzeni je : každe kuzlo ktore kdejaky sedlak za nekromancii považuje hoci o tom prd vie a je dost aktivny aby bežal za Dm, takže stači aby to bolo červene či fialove a robilo to huuuuu a už je jasne že je to nekromancie a je vymalovano :bigwink:

pravidlo 1 : nekromancie je fuuuuuj
pravidlo 2 : nic ako dobrá nekromancie neexistuje, je len otazka času kedy sa to niekomu bude hodit a dostanete cez prsty
pravidlo 3 : ak už nekromancie ano, tak jedine tam kde to nikto nevidi
pravidlo 4 : ak to vidi tak si to nesmie pamatovat (pamatat na zléé pocity a len oblubenu hodinovu stratu pamati pri smrti)
pravidlo 5 : ale kedže zname sve lidi a metagame vladne svetu oplati sa držat pravidla 1


Ked chcete niekoho zabit, tak ho pomali umučte v plamenoch a nechajte uhoriet zaživa , je to pre neho a svet humannejšia smrt ako ho zabit lusknutim prsta.
Because I'm Batman !!!
Sonnyx
Příspěvky: 217
Registrován: 15. 1. 2011 6.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sonnyx »

Já jsem toho názoru, že je tolik magie, které se může dobrý mág nebo cleric chytit, že používat nekromancii je u něj nutné jen v těch nejkrajnějších případech, a to není zabití vlka nebo každodenní léčení.
Například kdybych stál před otázkou, jestli někomu věnovat život na úkor svého, tak bych to udělal, protože jsem kněz a chci léčit, zároveň bych ale počítal s tím, že je to hnusná magie a že mě za to Ajris nebude mít ráda. Protože i přenášení HPček na úkor sebe nebo někoho jiného je jen hnusná nekromancie. :)
Tvou šlechetnost poznají tví nepřátelé dříve, než se s nimi utkáš.
Gwynn Mediviere - Navrácen ze ztracena.
Nový portrét - http://www.ulozto.cz/10301739/gwyn-rar
Sonnyx
Příspěvky: 217
Registrován: 15. 1. 2011 6.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sonnyx »

Tak to pak někde soudruzi udělali chybu. Předání životní energie na úkor někoho považuji za nekromancii, léčení nemocí je ale už někde jinde no. :)
Magických útoků je ale hodně a pokud popis některých odpovídá nekromancii, nemyslím názvem ale působením, tak to nekromancie je. A je dost dobrých způsobů, jak usmažit nepřítele bez toho, aby jste se museli strachovat, zda vás nikdo neviděl, hlavně když jste klaďas. :)
Tvou šlechetnost poznají tví nepřátelé dříve, než se s nimi utkáš.
Gwynn Mediviere - Navrácen ze ztracena.
Nový portrét - http://www.ulozto.cz/10301739/gwyn-rar
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

zuzuPD píše:
allekoo píše:Ked chcete niekoho zabit, tak ho pomali umučte v plamenoch a nechajte uhoriet zaživa , je to pre neho a svet humannejšia smrt ako ho zabit lusknutim prsta.
Takže když chci někoho zabít magií, mám vlastně čtyři možnosti. Rozstřílenej po celé místnosti, rare, médium a well done.
A co dušený a sušený? :biggrin:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

jj všetko lepši jak nekromancie :-D kreativite sa medze nekladu.

ono kedysi davno (2ed) bolo liečenie cele viac menej len nekromancia a manipulacia s životnou energiou na X sposobov (odtial to liečenie a nekromancie) až nwn (možno už 3ed) z toho udelalo vyvolavanie pozitivky.
Because I'm Batman !!!
Sonnyx
Příspěvky: 217
Registrován: 15. 1. 2011 6.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sonnyx »

zuzuPD píše:Prý se ale nemají užívat nadměrně (nevím jak si to přeložit, asi je jednou za čas dobré hodit tam jiné, účinnější kouzlo, protože kde co má imku na magii smrti a nekromancii obecně). Takže si dejte bacha všichni co máte klerika který nedělá nic jiného, než že léčí zlomeniny a nemoci :bigwink: (chudák Lastur, ještě že tam čas od času mrskne obnovení nebo heal)
Mohl by jsi to prosím napsat ještě nějak srozumitelněji? Já věřím, že ostatní tomu rozumí, ale já to nemůžu nějak přelouskat. (Imkou chápu imunitu, ale nějak nechápu, na co bych si měl jako léčitelský klerik dát pozor. Tam imunita taky hraje roli?)
Tvou šlechetnost poznají tví nepřátelé dříve, než se s nimi utkáš.
Gwynn Mediviere - Navrácen ze ztracena.
Nový portrét - http://www.ulozto.cz/10301739/gwyn-rar
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Vida vida, to sou mi novinky. Asi by bylo fajn přepsat IC zákoníky, aby odpovídaly současnému názoru týmu.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Odpovědět