Proměň sebe

Když zlobí kouzla a modlitby

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Silky
Příspěvky: 18
Registrován: 1. 2. 2010 9.41

Proměň sebe

Příspěvek od Silky »

Zdravim,
jde o kouzlo z 4. okruhu. Stalo se mi párkrát to, že v boji mě zranili natolik, že mi spadly životy pod nulu, ale namísto toho, abych zemřel mě proměna dobila zhruba do 3/4 životů. Nejdřív jsem si myslel, že jde o nějakou EQ vychytávku, ale pak mě napadlo radši se zeptat.
Postava po doplnění ležela na zemi v proměně, jakoby krvácela. Nebylo možné se pohybovat a to dokonce ani po zregenerování do plných životů (proměna v trola, proto ta regenerace). Byl třeba odlog, aby se dalo opět hýbat. Po nalogování zpět měla postava minimum životů (téměř mrtev), přesně už nevim kolik.
Tento jev nastává zřejmě v rozmezí -10 až 0 životů, míň jak -10 postava normálně umírá. V tomto rozmezí se proměna znovunakouzlí - jde vidět grafický efekt seslání. Odhaduju, že proto se životy vrací opětným zvýšením odolnosti a dočasnými životy.
Nevím jak to zlobí u které proměny, ale pozorováno to bylo u proměny do trola.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Klasický EQ bug s neumíráním v proměně, což je asi (= nejsem si jist stanovisky nového teamu) zneužití bugu - viz. Prohřešky - Trestník.

Buď tímhle přežiješ všechno, anebo tě to zasekne v jakémsi stavu mezi životem a smrtí, kdy tam ležíš, ale ne a ne umřít.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Silky
Příspěvky: 18
Registrován: 1. 2. 2010 9.41

Příspěvek od Silky »

Nalk píše:Klasický EQ bug s neumíráním v proměně.
V chybách jsem to právě nikde nečetl. Proto se na to ptám.
Randy - poněkud zvláštní kouzelník
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Z chyb se to vždy smazalo, aby to nikdo nevyužíval cíleně. :bigwink:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Silky
Příspěvky: 18
Registrován: 1. 2. 2010 9.41

Příspěvek od Silky »

No bylo by fajn kdyby se to nějak opravilo, aby mi pak DM kvůli tomu nemuseli dávat na zadek, protože se to cíleně zrovna využívat nedá. Je to jaksi riskantní :biggrin:
Randy - poněkud zvláštní kouzelník
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Proměň sebe

Příspěvek od BlueOne »

Proměna do pixie nema imku na zpomalení. Nejsem si teda jistý, že je to chyba, ale hádám, že ano, když proměna do pavouka do má.
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Proměň sebe

Příspěvek od redo »

BlueOne píše: 7. 12. 2020 21.36 Proměna do pixie nema imku na zpomalení. Nejsem si teda jistý, že je to chyba, ale hádám, že ano, když proměna do pavouka do má.
Snad pomůže :

Form Str Dex Con Size AC HP Damage Special
Giant spider 19 17 12 large +5 +20 1d8+4 (bite) on hit: poison: large spider venom; freedom


Pixie 10 24 10 small +5 - 1d4 (claw) immunity: spell school: enchantment; immunity: spells by level (level 3 or lower)
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Proměň sebe

Příspěvek od BlueOne »

Ja spíš vycházím z toho, že tvorové co na EQ lítají, mají běžné imku na zpomalení atp
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2825
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: Proměň sebe

Příspěvek od Ogar »

BlueOne píše: 7. 12. 2020 21.36 Proměna do pixie nema imku na zpomalení. Nejsem si teda jistý, že je to chyba, ale hádám, že ano, když proměna do pavouka do má.
Proměna do pixie nemá mít imunitu na zpomalení. Toto je doména výhradně proměny do pavouka. Polétavci a ptáci na EQ nemají imunitu na zpomalení (jak se může zdát), ale mají pouze specifickou proměnnou, která jim umožňuje létat nad vodou.
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: Proměň sebe

Příspěvek od Pipi_CZ »

Já bych to teda hlavně chápal tak, že proměna do pixie a všechny tyhle na téhle úrovni jsou jen iluzorní a ne vyloženě fyzický. Nebo to tak není?
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Proměň sebe

Příspěvek od placidity »

Jsou to normální polymorfy do potvor imo, iluze je snad až Proměň jiného, nebo jak se to jmenuje?
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Proměň sebe

Příspěvek od BlueOne »

Jo je to proměna s vlastnostmi, jak píše Placka. Troll ma regeneraci, pavouk imky na držení atp
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 517
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Re: Proměň sebe

Příspěvek od Zlofas »

Ah proměny, nemůžu nepřidat pár faktů z měňavce pro případné zájemce. Proměny do dráčka, gargoily, manticory – prostě všeho co má křídla neposkytuje imku na zpomalení a je to tak podle NWN správně. U měňavce má imku na zpomalení kobold a drider. Kobold tak může chodit s tísícem liber v inventáři a nikdy se nebude vléct. Kobold je také imunní na zimu, takže to je ideální proměna v souhře s HIPS na průzkum zmrzlých oblastí.

Další fun fact o měňavcích: jeho proměny nejsou kouzelné, takže se nedají dispellnout, jedná se o fyzickou proměnu těla.
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Proměň sebe

Příspěvek od BlueOne »

Zlofas píše: 8. 12. 2020 7.50 …… – prostě všeho co má křídla neposkytuje imku na zpomalení a je to tak podle NWN správně.…..
Podle mě by to takto ale na EQ být nemělo. Říkal jsem si fajn - asi ty proměny žádný schopnosti navíc nemají, ale když jsem si pak všiml u pavouka těch 4 imunit, kor na zpomalení, tak mi nedává důvod tu imku nedát létajícím proměnám.
Ale nevím jak moc se dá do kouzel takto zasahovat. Hádám, že možná leda s novými Haky.
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: Proměň sebe

Příspěvek od Pipi_CZ »

placidity píše: 7. 12. 2020 23.49 Jsou to normální polymorfy do potvor imo, iluze je snad až Proměň jiného, nebo jak se to jmenuje?
Ajó vlastně, pravda. To si pletu :)
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Proměň sebe

Příspěvek od Braenn »

Ale proměna do zombie nemá imku na negativku a zákeřné útoky.
Odpovědět