Problémy připojení NWN

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Problémy připojení NWN

Příspěvek od NiamCK »

Ještě týden zpět jsem se nalogla úplně vpořádku, teď když to zkusím mě to pustí přes jméno a heslo, ovšem při nacházení serveru mi to vypíše, že připojení serveru selhalo. Server neodpovídá.(timeout)

Zkoušela jsem vypínat firewall, kdejaké rezidentní štíty od antiviru atp. ale nic.
Přibližně ve stejnou dobu mi začal odmítat připojení i QIP...ale kdo ví jestli to nějak souvisí. Nedávno byl Win 7 update, ale neviděla jsem tu, že by to udělalo někomu nějaký problém.

Nějaké další nápady?
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

První věc, která mne napadla, bylo, jestli jste si nepořídili nějaké zvíře. Páč já tuhle hlášku vídám tak dvakrát třikrát do týdne a znamená to vždycky, že mi kocour už zase vyrval kabel od netu :megalol:
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2091
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Niko »

Have you tried turning it off and on again? :smile:

Mrkni jestli ti DHCP server přiděluje IP adresu automaticky.
jajsemmyrpa

Příspěvek od jajsemmyrpa »

Podle mě jsi ten firewall dost nevypla. Jelikož co jsem tak lajcky goognul, tak qip používá na login taky udp protokol (pokud jsem to pochopil správně), stejně jako nwn na komunikaci se serverem, tak mi přijde, že ti ho něco (firewall po tom updatu win?) blokuje.

Zkus (vyžaduje Javu):
http://www.firebind.com

Testneš tam průchodnost portů pro tcp, nebo udp protokoly. Zkus testnout udp (ptotokol) 5121 (port). (Tak se připojuje nwn.) (Možná zkus radši i tpc 5121, kdybych si to spletl, o čemž ale pochybuju.)

A vlož jsem Detailed Results (tedy stačí jen ten řádek, který bude mít nějakou hodnotu výsledku). Passed = průchozí, cokoliv jinýho = neprůchozí.

(Pokud nemáš/nechceš Javu, zkusím vygooglit něco jinýho.)
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Tak failuju jak mužu :D

u udp
Payload Receive Timeout: 5121

u tcp
Hansdhake Connection Timeout: 5121
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Onyx
Příspěvky: 1484
Registrován: 20. 12. 2005 4.25
Bydliště: Někde pod Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onyx »

Ještě mne napadla jedna věc. Co když kromě používané firewall se zapojila i firewall, která je běžnou součástí windows? Zkus se podívat, jestli jí máš vypnutou nebo ne.

nevím přesně kde to je u Windows 7, ale v XP stačí jít do nastavení a zobrazit si položku Brána firewall systému windows. Pokuď používáš nějakou staženou nebo koupenou firewall, tak by jsi měla vydět zaškrtlou možnost vypnuto. Pokud bude zaplá, tak jí zkus vypnout. A vlezlých hlášek, že tvůj počítač může být ohrožen si nevšímej..
jajsemmyrpa

Příspěvek od jajsemmyrpa »

No... v tuhle chvíli by bylo super, kdyby poradil někdo, kdo ví, jak na windows 7 firewall. Předpokládám, že ten update ti změnil něco v jeho nastavení.

Používáš Win7 firewall? Nemáš nějakej jinej? (Tip: já používám COMODO - je nejlépe hodnocenej mezi free firewally.)

Když se nikdo neozve, vyzkouším zítra ten Win7 Firewall, jak to tam změnit. Dneska nelze.
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Tším, že používám jen tu od Win 7, tu jsem celou vypínala, dokonce jsem se v tom šťourala a hledala speciální nastavení vyjímek atp, ale nějak to nepomohlo. ALe je dost možné, že jsem jen něco přehlédla...jsem "technický typ" až to bolí.
Smrt je jen začátek druhého dějství.
jajsemmyrpa

Příspěvek od jajsemmyrpa »

Výjimky jsou dobrá, ale až druhořadá věc. Prvně to chce natutti vědět tvůj firewall a pak by jeho prosté vypnutí mělo zajistit průchodnost portů (a nezabezpečenost systému :) ).

we Win7 zjistíš firewall v:

Ovládací panely\Systém a zabezpečení\Centrum akcí

-> rozklikni rolovátko "Zabezpečení" a jsou tam názvy a stavy (vypnuto/zapnuto) u různých důležitých programů (firewall, antivir, antispyware, win update, atd). U firewallu je tam i "Zobrazit nainstalované brány firewall".

Další věc je, že bez ohledu na firewall to může dělat i antivir, si myslím, ne? AVG má třeba taky nějaký vestavěný firewall. Takže mrkni i co ti jede za antivir. Ten pak při testování vypni taky. Ale já se upínám spíš k tomu, že to souvisí s tím updatem win.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

...anebo za to může poblázněný router, což je věc druhá a trochu otravnější (neznalí čtou: složitější).
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
jajsemmyrpa

Příspěvek od jajsemmyrpa »

Tolik to tu nesleduju. Ta holka už to vyřešila, nebo furt trpíte ve hře bez ní?
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Furt nic.
Vzhledem k tomu, že si spolu s NWN stále nefunguje jak QIP, tak Livestream, vypadá to, že chyba je na straně poskytovatele internetu nebo tak něco. Zkoušeli jsme se odemě na netu napojit na NWN z jiného compu, kde to běžně funguje a nešlo to.
Livestream jsme na jinym comopu sice rozběhali, ale během chvíle kixnul.
QIP který mi ve škole běhá bez problémů jsem na na domácí síti nerozběhala.
Na QIPu jsme nějak měnili port či co to a rozběhlo se to, ale jen ona ICQ polovina, QIP se stále napojit nemohl.
Takže to vypadá, že potíž je někde na dráze...
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

V tom případě to chce napsat na podporu a modlit se, že problém nezametou pod koberec :)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

A to je přesně to, co se mi nechce dělat. Znamená to, že ze mě jako laika udělají naprostého idiota, co je otravuje, aby to pak potichoučku opravili. Bah...ani nevím co jim tam mám říct. Něco jako - dyg more to nefunguje!
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Mno, nejjednodušší asi bude napsat, že nefunguje komunikace na portech bla-bla, že to bylo zkoušeno na různých počítačích i s jiným routerem (případně bez něj), a že to furt nejede ať s tím něco udělají. Plus přidat seznam nefunkčních aplikací. A pokud se to pak zázračně rozjede i když budou tvrdit že je vše bylo/je ok, tak budeš vědět své :)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

DAMN You UPC ...pomaleji by to nešlo co *okusuje stůl*
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Urgovat, urgovat, urgovat! ;)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Už jsem dourgovala a řežu se jak malej parchant...tak budu urgovat znovu za pár dní.
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Odpovědět