Skrývání

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Tak jsou prostě šikovný no :)

Já osobně to neřeším a klidně bych detailnější vysvětlení mechanismu nechal IC na postavě. Někdo to může považovat za boží přízeň, někdo za magii, někdo za důkaz vlastní nadřazenosti, někdo se u toho schovává ještě za keře a stromy, protože se tak cítí bezpečněji. Přijde mi, že na tom zas až tak nezáleží.

Jediný, co by mi bylo blbé, by bylo jednat v hidu s obchodníky, protože schovávat se, když jdu obchodovat, mi přijde kontraproduktivní.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Jednat v hidu s obchodníky nelze, protože rozhovory z hidu na EQ vyhazují.


Co se IC vysvětlení hidu týče, čas od času tu je taková konverzace, ale každý si to hraje de facto podle sebe a nikomu to nevadí, maximálně tu a tam někdo brble, jak to ten či onen hraje jinak, než by si dotyčný představoval.

Já to v podstatě beru takto. Příčiny gravitačního pole také dodnes neznáme a zcela zamozřejmě s ním pracujeme. S hidem je to stejně tak a proto ho tolik neřeším, spíše vždycky řeknu, jak hide vnímá má hidařská postava, která si myslí, že používá kombinaci klasického skrývání maskováním v kombinaci s magickou podporou (protože mnoho v tomto skillu má z kouzel, mimochodem všechny ze školy proměn). Je možné, že prostě banditi mají toho koně za skálu na pozadí a šlechtici toho chlápka za kus dveří na pozadí díky kouzlu maskování :biggrin: Fakt nevím ale je zábavné si představovat různé varianty vysvětlení

A hide na koni jsem vlastně přijal od doby, kdy jsem sledoval Černého tulipána, kterak zachraňuje bratra z vězení a v noci se i s koněm skrývá okolo věznice.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Jinak obecně - nejsnazší mi příjdou vysvětlení u druida - ten si HIDE krutě boostí spellama, takže se tam dá tvrdit, že ho přírodní síly maskují a vytváří nějaký iluzi, že tam není, i když tam je (tzn. opět vsugerování, ale magickou cestou). Pak začínají komplikace, jak se přesunete od druida k jiným hidařům, kteří míň a míň spoléhají na spelly.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Nojo, kdo na to ma kouzlicka, ten to ma snadne, vzdy se muze v nejhorsim ohanet nejakou "demo verzi invisky", pricemz jeji nedostatky dotahuje svou prirozenou dovednosti :)
Aefar píše: A hide na koni jsem vlastně přijal od doby, kdy jsem sledoval Černého tulipána, kterak zachraňuje bratra z vězení a v noci se i s koněm skrývá okolo věznice.
Velmi vtipny film, nekdy ho budu muset zase zkouknout, diky za pripominku :)
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Ano, skrývání přirozené není. Stačí si jen vzít případ, kdy někdo přijde k postavě, která se očividně s někým baví (s někým, kdo ale není vidět, jelikož je hidnutý) a ten druhý se tam najednou objeví, když jeho hráč svou postavu odhidne.

Nejedná se ovšem o magickou schopnost (pro ty, kdo se vyznají v termínech D&D, bych to zařadil spíš někam do "extraordinary abilities").
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Krapet z jiného soudku, ale skrývání se to také týka. Když mám zvíře/familiara nebo jinou potvoru, která umí hidovat, je nějaká možnost ji ukecat, aby se skryla? V singlu to šlo přes voice menu úkoly -> skrýt se, ale na EQ to nefunguje.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Mně to u henchamana (jízdní kůň) jde přes kruhové menu na zvířeti. Ale je s tím trápení.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Jenže u summona to bohužel nelze. (aspoň co vím)
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Pipi_CZ píše:Jenže u summona to bohužel nelze. (aspoň co vím)
A myslím, že ani u ovládnutých zvířat přes AE, když s nima blbnu se Silmelinde.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Právě u ovládnutého pantera mi to nejde, tak se trochu obávám, jak to bude s hraničárským companionem.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Ozkoušeno a zvířecího společníka nelze ovládat tichým pohybem nebo třeba módem hledání.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

Náhodou mula semnou poslušně hidovala
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Jo. Tazna zver (velbloud, mula) delaji poslusne to, co postava. Ostatne jak psal Balrog u henchamanu.

Zvireci spolecnik u hranicare a druida bohuzel ne.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Hawkeye píše:Náhodou mula semnou poslušně hidovala
No jasne. Mula, deti a jizdni kun = henchman/nasledovnik. Muzes tomu do inventare a zapnout tomu mod hledani a ukryvani.

Zvireci spolecnik a ovladnute zvire takto ovladat nejdou.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Odpovědět