Skrývání

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Wolf píše: EDIT: Co se emocí v hidu týče tak můžete využít příkazy /i-sit atp.
Díky, tohle jsem netušil.

Jinak ja tedy take neprebiham od stromu ke stromu, ale na druhou stranu snazim se drzet alespon podel skal a tak podobne. A kdyz uz nekoho sleduji, tak si take prejdu na takove misto, kde se da nejaky prirozeny skryt predpokladat (strom, krovicko...)
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Nemůžeš ho nutit odhidnout, ale můžeš si na tu židli *sednout* na což by měl nějak reagovat :biggrin:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Vzhledem k tomu, že opravdu plížit se nejde. Tomu, co NWN předvádí, plížení nemůžu říkat ani při nejlepší vůli. Vnímám osobně hide a plížení asi spíš jako dvě rozdílné věci, které se můžou a nemusí kombinovat. Přičemž hide je systémově podchycen a plížení si holt musím nějak zahrát sám, když je mi blbý prostě jen tak kráčet vesele městem, a když to navíc neumím (mám takový zvláštní pocit, že v tom, bude u mě zakopaný pes :megalol: )

Mágové na MUNI se můžou vesele dohadovat, jak to vlastně funguje a provádět experimenty na vybraných dobrovolnících. Třeba na to nějaký adept napíše disertační práci :biggrin:
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

V tomhle jsem spíš zastánce systémů, hra je prostě udělaná tak, že se jde skrýt kdekoliv, a pokud je tam navíc překážka, tma apod, jsou bonusy. Jak si vysvětlíte skrytí se ve světle bez překážek je už na vás, pokud to bude konzistentní se systémem. Jedno vysvětlení je třeba na MUNI, jiné napsal Pavel, ale to už jsou možnosti a je jich víc.

Nevadí mi tedy, pokud se někdo skrývá ve městech. Ale jen za předpokladu, že nedělá hlouposti a nepohybuje se na hranici bugu - např. sedí hidnutý na židli, kam se snaží sednout někdo jiný. Na EQ Labir zcela záměrně zavedl systém detekce fyzického střetu těla s ukrytou postavou pro většinu NPC, což je myslim jasný signál, že hidaři na EQ jsou stále fyzicky přítomní a zjístitelní, takže bych to dodržoval i pro PC.

Jinak osobně si IC vykládám schonost hidu jako intuitivní manipulaci a využívání sféry stínu. To však nebude nikdy dokonalé, takže pokud jsou k tomu pdomínky a OOC čas to odehrát, používám i překážky, stíny prostředí atd. Systémově to dá postavě někdy i bonusy a OOC je to pro hráče stravitelnější a vypadá to líp. Když ale překážky apod. nejsou, a nejde vyloženě o nesmysl, hide klidně použiju. Hra je tak prostě udělaná a je to nutnou součástí jejího vyvážení.

EDIT: A ještě jedno doporučení - radím hvězdičkovat hide za každých okolností ze 3 dalších důvodů:
1) DM pozná, že se snažíte zůstat skryti. Systémově vás jinak pořád vidí stejně a hide nepozná, dokud neovládne NPC, což ale někdy nestíhá, nebo nemá možnost.
2) Hráči s TS to nemají systémově jak poznat vůbec, ale IC by si imho všimli, že se ta postava nechová úplně normálně.
3) PLACOS vás bude mít rád ;-)
Naposledy upravil(a) Naylun dne 19. 12. 2011 21.37, celkem upraveno 1 x.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Nalk píše:Nemůžeš ho nutit odhidnout, ale můžeš si na tu židli *sednout* na což by měl nějak reagovat :biggrin:
Chceš mě zabít? Jsem si tu situaci představil a málem se smíchy udusil sušenkou!
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Selvagion píše:
Nalk píše:Nemůžeš ho nutit odhidnout, ale můžeš si na tu židli *sednout* na což by měl nějak reagovat :biggrin:
Chceš mě zabít? Jsem si tu situaci představil a málem se smíchy udusil sušenkou!
Vidíš.. a já při myšlence na Deadroka byl spíše zhnusen, takže jsem se neudávil :biggrin:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 600
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

Nalk píše:
Selvagion píše:
Nalk píše:Nemůžeš ho nutit odhidnout, ale můžeš si na tu židli *sednout* na což by měl nějak reagovat :biggrin:
Chceš mě zabít? Jsem si tu situaci představil a málem se smíchy udusil sušenkou!
Vidíš.. a já při myšlence na Deadroka byl spíše zhnusen, takže jsem se neudávil :biggrin:
Ty sympatie jsou stejné nalku, ale u tebe bych se jistě odhidnul.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Abych to ujasnil (a radši veřejně, než Pavel začne hrozit)…

šlo o to, že hraju mužské postavy... a Deadrok je přecijen takový balič a sukničkář a podezřelý elf neelf, že mě děsí představa, že by si na něj moje mužská postava omylem sedla. :shades:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

No jo, ´postiženému´ to obvykle nepřijde ani zdaleka tak zábavné jako okolí.

Kdyby to ale byla fešná elfka, to už je pořádný důvod hezky tiše sedět a čekat :)
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Vidím to stejně jako Naylun. Nějakou dobu jsem dlouho uvažoval, jak hrát hide na koni. Ptal jsem se specielně labira, když jsem zjistil, že kůň nedělá postavě postihy na hide... a Labir řekl, že je to zcela v pořádku a vyznělo mi to skoro jako záměr. Takže já rozhodně stínovou sféru hraju a zcela s ní počítám, protože v některých situacích je to jediné vysvětlení ze včech možných informací.

Mimochodem, ještě taková jedna věc, kterou jednou řekl zuzu a já s ní zcela souhlasím: Kdyby hráči nepoužívali TAB, hide často není vůbec potřeba.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Aefar píše: Mimochodem, ještě taková jedna věc, kterou jednou řekl zuzu a já s ní zcela souhlasím: Kdyby hráči nepoužívali TAB, hide často není vůbec potřeba.
Pripadne kdyby byla v noci takova tma, jako treba na vyhlidce v Amfiberai :)

btw. kde nejlepe dohledat nejake info o te sfere stinu, rad bych si to nastudoval. Precijen to asi bude nejprijimanejsi a nejvhodnejsi teorie pro hide.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Aefar píše:Mimochodem, ještě taková jedna věc, kterou jednou řekl zuzu a já s ní zcela souhlasím: Kdyby hráči nepoužívali TAB, hide často není vůbec potřeba.
Problém je, že na postavě máš rozhled dle volby kamery. Já třeba volím "Řízený pohled", čímž si však omezuju rozhled za postavou a po stranách od postavy (záleží na zoomu), takže abych napodobil reálné rozhlížení se a sledování okolí, tak bych musel pořád točit kamerou jak blbý, nebo mít systém hlásící, co mi vkročilo do zorného pole. Někdo zase používá kameru "Zhora dolů" a tím pádem vidí permanentně 360° okolo, což dle některých má vyjadřovat i to, že dobře slyší a vnímají a rozhlíží se, ale stejně bych se vsadil, že se může stát, že barvy splynou a postavy nejdou vidět, i když reálně, když byste se rozhlédli tak v zelenozeleném lese toho trapně pobíhající týpka v zelené zaregistrujete. :biggrin:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Woxa píše:btw. kde nejlepe dohledat nejake info o te sfere stinu, rad bych si to nastudoval. Precijen to asi bude nejprijimanejsi a nejvhodnejsi teorie pro hide.
Je toho jen málo, jak ve hře, tak i oficiální dokumentace, už nějaký čas se o ní chystám něco sepsat, tak se třeba dočkáte; podívám se pak, jestli by na ni to skrývání nešlo nějak naroubovat.
Mithirwen Celeavaeil
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Pobíhajícího týpka jo, ale týpek schovaný v křoví není vidět takřka ani systémově a to s jakoukoli kamerou. S Tabem se křoví rozsvítí. Spíše tak jsem to myslel... Je celá řada systémových (a třeba iluzorních) skrýší, které dokáže tzv. TAB metagame zcela znehodnotit :-(

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

To je ta odvrácená strana síly... ehm TABu.

A mimochodem nezapomínej na to, že křoví vypadají jinak v různých grafikách a overridech atd.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Se sférou stínů je co do skrývání spojený pouze Stínový tanečník. Ten s její pomocí zmizí (zastíní se) a pak se skryje ve smyslu hide (čili kdekoliv získá výhodu zakrytí se, kterou potřebují hidaři ke schování se, zatímco ostatní hidaři potřebují zmizet ze zorného pole, aby se mohli skrýt). To je speciální schopnost toho prestižního povolání, tedy prosím nemíchat to jinam (a už vůbec ne všude). Navíc spojování se se sférami a čerpání z nich je docela složité a náročné.

Navrch kdyby skrytí znamenalo schování se ve stínu i třeba s pomocí sfér, tak by se všude kolem pohybovaly stínové koule, v jejichž středu by byl ten, který by se snažil schovávat. To by nebylo příliš nenápadné.… :biggrin:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Ať se to pojmenuje jak chce, skrývání má pro mě vždy dvě formy: Přirozenou a nadpřirozenou

Přirozená: Schovám se za roh, do tmavého kouta, zalezu do křoví
Nadpřirozená: Přejdu do hidu (ať je IC mechanismus jakýkoli)

Sice vím, že spousta lidí tady má názor jiný, ale nikdy mi nevysvětlili právě například skrývání za bílého dne uprostřed města či v koňském sedle uprostřed soutěsky plné banditů. A to, že se chová nenápadaně a ostatní ho ignorují je pro mě vysvětlení slabé a nedostatečné, protože oni ho prostě nevidí, a to je rozdíl. Je to identický efekt, jako by byl neviditelný.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Aefar píše: Sice vím, že spousta lidí tady má názor jiný, ale nikdy mi nevysvětlili právě například skrývání za bílého dne uprostřed města či v koňském sedle uprostřed soutěsky plné banditů. A to, že se chová nenápadaně a ostatní ho ignorují je pro mě vysvětlení slabé a nedostatečné, protože oni ho prostě nevidí, a to je rozdíl. Je to identický efekt, jako by byl neviditelný.
Bingo! V té soutěsce si to okecávám tím přirozeným krytím (zkrátka ne každý keřík a nerovnost je systémově vidět), ale to město už se mi jeví složitější (a pokud beru v potaz imaginární dav, tak musím brát v potaz i možnost imaginárního spotera v tom davu -> aneb je to dvojsečné).

Takže pokud nebudu mít nějaké smysluplné vysvětlení pro tu "nadpřirozenou část", budu spíše zastáncem hidu pouze tam, kde lze aplikovat tu přirozenou složku. Tedy rozhodně ne v hospodě na židli, uprostřed náměstí atd...
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

No, že ho nevidí.

Mě se už kolikrát stalo, že jsem něco někomu ukazoval a on to prostě neviděl a neviděl a neviděl, až jsem si myslel, jestli si ze mne nedělá srandu, a až po celé věčnosti udělal ´jo támhle´. Nebo že něco hledám, a přitom na to celou dobu čučím.

Takže co je to vlastně to, že někoho nebo něco vidím nebo nevidím? Možná by to spíš mělo být všimnu si nebo si nevšimnu a ta "neviditelnost" je jen systémové řešení. Z toho důvodu je mě osobně na začátku citované Pavlovo vysvětlení nejbližší. Prostě vsugerujete okolí, že tam nejste, a když tam nejste, tak vás logicky nemůže vnímat a tudíž vás nemůže vidět.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Selvagion píše:
Tak, a teď to napasuj na jezdce na koni za bílého dne vedle davu lidí. A na zarostlého chlapa s lukem na rameni mezi nafintěnými šlechtici uprostřed města. Tohle mi pokulhává a kvůli tomu to vnímám nadpřirozeně.

-------------------------------

A nebo můžeme použít vysvětlení ze stopařova průvodce vesmírem... :biggrin: Tam byla mimozemská loď uprostřed londýna krytá polem PNJ (PNJ=problém někoho jiného). :biggrin:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Odpovědět