Okraj desky - Amfiberai

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2724
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Okraj desky - Amfiberai

Příspěvek od Ungo »

Můj problém je, že vždy po zapálení ohniště se okolí zahalí do naprosté temnoty. Občas to poleví za pár sekund, občas to vydrží i minuty. Pokdu od ohně odběhnu cca na úroveň stromu, temnota pomine, ale po návratu se vrátí o ona. Je to normální, nebo mám někde já chybu v matrixu

Obrázek
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Mám to tak taky a vždycky jsem to sváděl na šerozrakost elfů a to, že je menší světlo oslní, takže kromě něj vidí prdlačku. Když se ale v jeskyni od lidí se světlem kousek vzdálím, vidím zase rozumně.

Tady na kraji světa v Amfi je podle mne navíc nějaký problém s výškou povrchu, takže ohniště neosvětluje trávu kolem. I když možná to je problém spojený s nastavením světla v lokaci. Vím o pár dalších, kde je podobná tma jak v pytli a je tam vidět stejné "nic".
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Dá se to pěkně prokouknout ultraviděním. Ale jinak je to tam v noci normální. protože za okrajem je v noci tma jako v pytli.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Aefar píše:Dá se to pěkně prokouknout ultraviděním. Ale jinak je to tam v noci normální. protože za okrajem je v noci tma jako v pytli.
Ale nee, jde o to, že když není zapálený oheň, vidíme docela rozumně daleko. Jakmile ho zapálíš a jsi v okruhu, kam dosvítí, potemní se všechno okolo a vidíš jen to, kam ten oheň dosvítí. A jakmile se od osvětlené oblasti vzdálíš, zase se ti "zrak přizpůsobí" tmě a vidíš opět uspokojivě. I když jsi u okraje ve tmě jako v pytli.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Silky
Příspěvky: 18
Registrován: 1. 2. 2010 9.41

Příspěvek od Silky »

U pár ohnišť to takhle zlobí. Podobně jako světelné iluze občas vytvoří tuhle "černou díru". Ze zkušenosti vím, že se to spraví tím, že se odejde z lokace.

Edit: Vlastně se osvítí světlem pouze placeably a postavy v okolí (klády, stan), textura terénu se obarví černou.
Edit2: Další ohniště o které vím, že zlobí je v Divočině v jeskyni s mantikorou.
Naposledy upravil(a) Silky dne 6. 2. 2012 12.02, celkem upraveno 1 x.
Randy - poněkud zvláštní kouzelník
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Já to občas řešil srabáckým zakouzlením světla.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Týjo, mě se nikdy nic podobnýho nestalo :biggrin:
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Odpovědět