Hra Pavla Urbana

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno

Jste spokojeni s hrou Pavla Urbana?

Jsem spokojen, jeho hra mi vyhovuje
16
35%
Nejsem spokojen, neuzavrene questy, presilene potvory, obrovské naroky na hru ostatnich hracu
7
15%
Souhlasim s bodem 2 a nechi aby byl DM
23
50%
 
Celkem hlasů: 46

camelie
Příspěvky: 497
Registrován: 12. 6. 2010 19.56

Příspěvek od camelie »

kokosak píše:
Selvagion píše:To téma, kokosáku, znám, četl jsem už dávno a moc moudrý z něj nejsem. Vlastně nejsem moc moudrý z celého tohohle tématu.
Pozoruju. Ale to přijde ;)
:good: :good: :good: :megalol: :megalol: :megalol:
Camelie - hubatá čarodějka
Ania - bledá druidka
Kasiopea
Bruciacullo
Příspěvky: 236
Registrován: 28. 12. 2008 2.37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bruciacullo »

Nifredil píše:*Nevěřícně nad tím zavrtí hlavou.. pak se rozhlédne po zůstalých.. sbalí si Nalka do batůžku a odnese si ho zpět na TH*
*portne ji ať to má rychlejší*
Gallinacio - Hrebogův válečník, otec Arminie, šťastně ovdovělý
Vanessa Raumo - Emocionálně labilní mrcha

http://www.youtube.com/watch?v=rrtpOVTX5NA
Nifredil
Příspěvky: 381
Registrován: 28. 4. 2007 12.16
Bydliště: Lesy... louky

Příspěvek od Nifredil »

Sice vím, že se Ti to Pavle nebude líbit, ale přesto tímto umožňuju Nalkovi se k tomu všemu ještě vyjádřit. Přijde mi to fér.
A nyní k administrativě...
Na základě několika stížností ze strany hráčů uděluji Nalkovi trvalý BAN na fórum. Důvodem je jeho opakované navážení se do hráčů a útoky na ně. Momentálně má potížistu a zdá se, že je nepoučitelný. Škoda, trpělivosti s ním bylo až až.
1) Budeš tak laskav a zareaguješ i na mé připomínky a nejen Kokosákovi? Byly napsané konstruktivně a jasně.

2) Kteří konkrétní si stěžovali? Myslím si, že mám právo vědět, kdo si stěžuje a za co přesně? V tento moment vím jen o Skurrkovi, u kterého mi ale Aefar dal za pravdu, že jsem jen shrnul fakta (šlo tam o to "starší hráč na pranýři se zastavenou DM podporou"). Takhle to působí jen jako odstranění mé maličkosti, protože ti nejsem příjemný.
3) Ještě jsem nedopsal jednu věc. To jak jsi se v průběhu DMkování změnil. Původně jsem tě vítal, protože z diskuzí na ICQ si vzpomínám, jak jsi odsuzoval zásahy do postavy a hry na základě "prohřešků" z fóra. Jak jsi byl proti tomu, aby DMka stavěli questy kolem vlastních postav (u Cybermíši a pak se podívej jak vypadala poušť). Pokud mi něco zásadně vadí, tak jsou to pokrytci - kážou vodu a pijou víno.



Selvagion: jak píše kokos, časem to pochopíš... většina z nás kdysi důvěřovala DMkům a jejich úsudku, který se zdál být správný a v mém čase vypadali photter a kucik jako ti největší pobudové, ale ve skutečnosti to je trošinku jinak :bigwink: nejsem buger, nikdy jsem nebyl superduper creeper, který je jen v dungách zalezlý, nečasovkuju postáváním v hidu u svačinky a vždy jsem se snažil o naplnění nějakých IC cílů … časem to nejspíše taky pochopíš, pane starší hráči :shades:
Nifredil Níniel
Miellé Esperance
Ronja
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 600
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

Já si na tebe stěžoval pouze pokud šlo o můj topic - vyvolávání flamu. A jinak jsem Skurkaa s dvěma aa ne s dvěma rr
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Skurkaa píše:...Nevím jeslti tak závidíš toho SH. Jinak si mi volnej. to jen jen moje vsuvka. A jinak jsem Skurkaa s dvěma aa ne s dvěma rr
*tleská* To je argument! Ještě chybělo napsat, že narozdíl od Nalka jsi dospělej a bylo by to dokonalý.
Někdy si říkám, jestli bych tyhle příspěvky, v rámci studie internetových diskuzí, neměl začít sbírat. :megalol: Mám takový dojem, že podobné argumenty a spojování vět jde napříč internetovou komunitou...bez ohledu na věk/pohlaví/vzdělání/obsah diskuze.
*dělá si poznámku - probrat tuto teorii s kokosem*
P.S.
Jestli jsi jen tak pro zábavu trolloval, tak si připiš bod, zbaštil jsem ti to i s navijákem :megalol: .
P.P.S.
Btw - odepisovat někomu, kdo má BAN je... *usměje se* ...zajímavé! *krade Niam popkorn, kachničku a otevírá kolu*

edit tu Skurkaa: Máš používat "náhled" a ne "odeslat" :bleh: :megalol: . Pak tě nevychytá "troll-flame hunter" jako jsem já. Holt jsi si hodil "1" (anebo já "20") že jsem to chytil do "quote" dřív, něž jsi to zpětně zeditnul. Ale v souvislosti s tím původní téma na diskuzi s kokosem rozšířím o kapitolu "instinktvní psaní odpovědí" :dribble: :biggrin: .
Naposledy upravil(a) KaTo dne 14. 2. 2012 17.03, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 600
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

KaTo píše: Btw - odepisovat někomu, kdo má BAN je... *usměje se* ...zajímavé! *krade Niam popkorn, kachničku a otevírá kolu*
Inu pouze sem se bránil. A nevím co je na tom zajímavého. Pokud mu kamarád dovolil napsat z jeho accountu, určitě si to i přečte. A pokud sis všiml, upravil jsem to ještě dřív než si odepsal. Šlo to co nejrychleji z hlavy na stránku a až pak sem začal přemýšlet co jsem to tam vlastně napsal. Víc se k tomu nebudu vyjadřovat.
Nifredil
Příspěvky: 381
Registrován: 28. 4. 2007 12.16
Bydliště: Lesy... louky

Příspěvek od Nifredil »

Kamarádka :bigwink:
Nifredil Níniel
Miellé Esperance
Ronja
Bruciacullo
Příspěvky: 236
Registrován: 28. 12. 2008 2.37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bruciacullo »

Skurkaa píše:A jinak jsem Skurkaa s dvěma aa ne s dvěma rr
Vzhledem k tomu jak ten nick vznikl, je vážně humorné, že se hádáš o jeho znění. Pak kdo tu vyvolává nějaké nesváry...
Gallinacio - Hrebogův válečník, otec Arminie, šťastně ovdovělý
Vanessa Raumo - Emocionálně labilní mrcha

http://www.youtube.com/watch?v=rrtpOVTX5NA
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

kokosak píše:
Selvagion píše:To téma, kokosáku, znám, četl jsem už dávno a moc moudrý z něj nejsem. Vlastně nejsem moc moudrý z celého tohohle tématu.
Pozoruju. Ale to přijde ;)
Možná ano, v tom případě můžete s Nalkem aspoň pak přijít s 'my ti to říkali' :smile:

Ale myslím si, že já budu vždycky na straně DM prostě z toho důvodu, že je respektuju a jsem ochotný se jim podřídit i v případech, kdy se mi to třeba nebude zrovna zamlouvat. Konec konců oni jsou Páni jeskyně.

Holt moje filozifie je, že je labir a Onyx, pak DX, pak dlouho nic, pak je Bůh, a pak my všichni ostatní :biggrin:
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Nifredil píše:Sice vím, že se Ti to Pavle nebude líbit, ale přesto tímto umožňuju Nalkovi se k tomu všemu ještě vyjádřit. Přijde mi to fér.…
Ano, máš pravdu. Postování příspěvků někoho, kdo má BAN se mi líbit nemůže. Ale víc mne mrzí to, co jsi mu sem vyvěsila - přesně za podobné věci si Nalk vysloužil nesčetná varování a nakonec ten BAN. Chápu ale, že jemu je to už jedno a tobě zdá se taky. Bohužel.

Aby nedošlo k nedorozumění, tak to raději přímo osvětlím - jedna věc je napsat "Nalk by rád, aby ses vyjádřil" a druhá je vyvěsit jeho příspěvek, navíc takovýto, kde je opět vidět, jak Nalk kašle na zavedená pravidla.

Nifredil uděluji varování.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Nifredil
Příspěvky: 381
Registrován: 28. 4. 2007 12.16
Bydliště: Lesy... louky

Příspěvek od Nifredil »

No já Ti nevím.. mě se to zdá napsaný slušně. Jestli ty nejsi trošku přecitlivělej. Mám s Nalkem za sebou taky pár hádek a vím jak vypadá, když se urve ze řetězu.
Děkuji za osvětlení.. nicméně hraješ si jen se slovíčky. Takže na Tvém příspěvku jde opět vidět, že když Ti s někým komunikace nejde, tak prostě využiješ síly.
No co se dá dělat.. kdysi se s Tebou pěkně hrálo.. jen díky té vzpomínce nenapíšu, že máš pravdu, že je mi to jedno.. protože díky tomuhle není :blush:

PS.: Opět ses vyhnul odpovědi :bigwink: :clap_1:
Nifredil Níniel
Miellé Esperance
Ronja
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Nejde o to jak to napsal. Nalka znám, i když se utrhne, jak píšeš a proto mne to nechává klidným. Nalk mi nevadí, ani to, co psal v tomto tématu (víra, že mi nějak leží v žaludku je mylná, naopak dostal dalších šancí až hanba). Nevyhnul jsem se reakci na jeho příspěvek, prostě jsem jen nereagoval... podobně jako na většinu příspěvků tady.

Jsem rád, že píšeš, že ti to není jedno.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Nifredil
Příspěvky: 381
Registrován: 28. 4. 2007 12.16
Bydliště: Lesy... louky

Příspěvek od Nifredil »

Tvůj trest mi jednoduše přijde hloupý a přehnaný. Jelikož sem občas nahlédnu.. vůbec mi není jasné za co ho tedy dostal. A i kdybys chtěl, aby vychladnul.. na fóru Thalie se v případech, kdy je to třeba, udělujou měsíční BANY (což je dle mého rozumné). Ale to musí předvést dotyční něco jiného než Nalk tady.. čeho jsem měla možnost si všimnout.
Prostě.. říkej si, že to není osobní.. ale nevypadá to tak. Takže napiš, prosím, jasně o co Ti tedy jde. O příspěvek výš totiž píšeš, že přesně za takové věci si Nalk vysloužil ten BAN. Nebo se to vztahovalo k tomu, že si někdy dovolil postnout příspěvek zabanovaného?
Nifredil Níniel
Miellé Esperance
Ronja
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Hloupé a přehnané mi to nepřijde, být po mém, měl Nalk ban už dávno. Většina jeho příspěvků je kousavá a útočná a akorát to zbytečně hrotí. Toť můj názor na Nalka.

P.S.: a ne, ja si na něho nestěžoval, ačkoliv už hodněkrát jsem od toho byl velmi malý krůček
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Nifredil
Příspěvky: 381
Registrován: 28. 4. 2007 12.16
Bydliště: Lesy... louky

Příspěvek od Nifredil »

Jo.. kousavej on je.. ale to dle mého není důvod k BANU.. by tu nemohla být polovina osazenstva :bigwink:
Nifredil Níniel
Miellé Esperance
Ronja
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Třeba já.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Bruciacullo
Příspěvky: 236
Registrován: 28. 12. 2008 2.37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bruciacullo »

Jo! Třeba on! :megalol:
Gallinacio - Hrebogův válečník, otec Arminie, šťastně ovdovělý
Vanessa Raumo - Emocionálně labilní mrcha

http://www.youtube.com/watch?v=rrtpOVTX5NA
Samuel
Příspěvky: 137
Registrován: 15. 1. 2008 14.14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

Několikrát jsem četl Nalkovy příspěvky a nějak ten ban nemůžu pochopit. Už v minulosti jsi Pavle utnul diskuzi, která se ti nelíbila a i tehdy jsem nad tím vrtěl hlavou - tenhle přístup stylem "budete se bavit jen o nezávadných věcech, nebo se nebudete bavit vůbec" se mi fakt nelíbí.

A že si na Nalka někdo stěžoval? Do něj se tu navážel houf těch, kteří jsou momentálně na eq spokojení a jejich růžovou mlhu jim (mj.) Nalk rozháněl - nechci ale rozvádět, jaký efekt by mělo, kdyby si on stěžoval na ně.

Přijde mi to nefér. Ale jsem rád, že alespoň Kokosák stále má možnost sem psát, protože jeho shrnutí jsou trefná a dost mi mluví z duše (zajímalo by mě, jestli zatím není za potížistu proto, že umí své myšlenky konzistentně vyjádřit, nebo je za tím něco dalšího - kousavý je dost a dost).

Abych se vyjádřil k tématu. S Pavlem se mi nehraje dobře, i když silné příšery a neřešitelné megaquesty jsou mi celkem jedno, moc se do nich nemotám a vůbec. Ale vadí mi, jak Pavel prosazuje svou pravdu bez ohledu na okolnosti, situaci a slušný mrav. V okamžiku, kdy při žalobě na jeho postavu hraje Pavel obhájce, soudce i porotu v jedné osobě a jeho hra rozhodně nepůsobí nezaujatě, ztrácím v něj jako DM důvěru. Přiznám se, že tehdy mi hru hodně otrávil.

A velmi mne mrzí odchod spousty dobrých hráčů/DX, iniciovaný právě jeho chováním a stylem.

Velmi bych si přál, aby Pavel začal komunikovat, fungovat a člověk z něj neměl pocit jako ze zlého policajta (a netvrď mi Pavle, že tě k tomuto chování nutíme my, hráči) a byl z něj cítit zájem o hru, o hráče a EQ jako takovou. A aby pochopil, že kritika, nesouhlas a diskuse jsou zásadními nástroji pro zlepšování (se, hry, systémů...), ne něco, co bude buď ignorovat, nebo potírat.
The Almighty says this must be a fashionable fight. It's drawn the finest people.

Bartoloměj, syn Dumův
Nifredil
Příspěvky: 381
Registrován: 28. 4. 2007 12.16
Bydliště: Lesy... louky

Příspěvek od Nifredil »

Samuel píše:…..
Souhlas :yes:
Nifredil Níniel
Miellé Esperance
Ronja
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Samuel píše:….
Nedá mi to, na to se musím ozvat.…
Samuel píše:Několikrát jsem četl Nalkovy příspěvky a nějak ten ban nemůžu pochopit. Už v minulosti jsi Pavle utnul diskuzi, která se ti nelíbila a i tehdy jsem nad tím vrtěl hlavou - tenhle přístup stylem "budete se bavit jen o nezávadných věcech, nebo se nebudete bavit vůbec" se mi fakt nelíbí.
Diskuze neutínám, naopak nechávám je běžet, i když by je mnozí již zamykali.
Samuel píše:A že si na Nalka někdo stěžoval? Do něj se tu navážel houf těch, kteří jsou momentálně na eq spokojení a jejich růžovou mlhu jim (mj.) Nalk rozháněl - nechci ale rozvádět, jaký efekt by mělo, kdyby si on stěžoval na ně.
Jde o to, že pokud je stížnost hráče oprávněná (např. hráč porušuje pravidla fóra apod.), budu jako amin fóra jednat. Pokud není oprávněná, nic se nestane a stěžovateli/navrhovateli to vysvětlím. To, kdo si na koho stěžuje psát nebudu, to je na dotyčných, aby se případně s kritizovaným hráčem domluvili.
Samuel píše:Přijde mi to nefér. Ale jsem rád, že alespoň Kokosák stále má možnost sem psát, protože jeho shrnutí jsou trefná a dost mi mluví z duše (zajímalo by mě, jestli zatím není za potížistu proto, že umí své myšlenky konzistentně vyjádřit, nebo je za tím něco dalšího - kousavý je dost a dost).
Kokosak píše rozumně, respektuje pravidla fóra (i když je pravdou, že už má na kontě jedno varování) a nikoho neuráží ani na nikoho osobně neútočí apod. Proto není problém, aby se na fóru EQ vyjadřoval.
Samuel píše:Abych se vyjádřil k tématu. S Pavlem se mi nehraje dobře, i když silné příšery a neřešitelné megaquesty jsou mi celkem jedno, moc se do nich nemotám a vůbec. Ale vadí mi, jak Pavel prosazuje svou pravdu bez ohledu na okolnosti, situaci a slušný mrav. V okamžiku, kdy při žalobě na jeho postavu hraje Pavel obhájce, soudce i porotu v jedné osobě a jeho hra rozhodně nepůsobí nezaujatě, ztrácím v něj jako DM důvěru. Přiznám se, že tehdy mi hru hodně otrávil.
Myslím si, že vím co ti leží v žaludku. To, že tvá postava ani ty jako hráč neznáte situaci ve světě je problém tvůj a tvé postavy. Když na to narazíš, můžeš s tím něco IC dělat a nebo si jako bohužel čím dál tím více hráčů stěžovat na OOC křivdu. Trpaslíci (a mnozí další, ale u trpaslíků je to pro mne vidět nejlépe) trpí ztrátami paměti. Dlouho se u nich nic nedokumentovalo a tak nové generace, přestože žijí v Hagu desítky a stovky let, netuší co se stalo před několika lety a kdo co znamená nebo pro koho udlělal.
Veškerou hru, která má nějaký dopad ve světě dokumentuji ve svém DM deníku a je to tedy dostupné k pročtení ostatním DX. Ostatní dělají to samé, aby bylo zřejmé, co se ve světě událo. V těchto záznamech se zmiňuji o tom co se stalo, jak se to stalo a proč. Pokud by byl s něčím problém, někdo by s něčím nesouhlasil, tak se může vždy ozvat a dá se to probrat.
Pokud už přijde na tu OOC nespokojenost s tím co se kde událo, můžeš se vždy jako hráč obrátit na tým, případně na hlavního DM, aby se věc přezkoumala a případně upravila.
Samuel píše:A velmi mne mrzí odchod spousty dobrých hráčů/DX, iniciovaný právě jeho chováním a stylem.
Z DX odešel Jon, z hráčů převážně skupina kolem Braenn (nejen herní), když byl z týmu vyloučen Cybermisa.
Samuel píše:Velmi bych si přál, aby Pavel začal komunikovat, fungovat a člověk z něj neměl pocit jako ze zlého policajta (a netvrď mi Pavle, že tě k tomuto chování nutíme my, hráči) a byl z něj cítit zájem o hru, o hráče a EQ jako takovou. A aby pochopil, že kritika, nesouhlas a diskuse jsou zásadními nástroji pro zlepšování (se, hry, systémů...), ne něco, co bude buď ignorovat, nebo potírat.
Trávím řešením věcí kolem EQ několik hodin denně. Většinou to je řešení věcí hráčů a pro hráče. Do hry se sám za sebe dostanu zlomek toho času. Nejspíš je to málo, ale víc tomu věnovat nemohu.
Nedělám zlého policajta a ani to není mým cílem. Řeším problémy autoritativně a hráče se snažím vést k RP hře. Hráčům a jejich postavám se snažím vycházet co nejvíce vstříc, ale tak, aby to nenarušovalo konzistentnost světa a jeho fungování. Takže ne vždy a všechno povolím. To se ode mne ani nedá čekat.

EDIT: Dnes je to již lepší, jelikož vzniká díky snaze některých hráčů trpasličí dokumentace o dění a historii. Tak jako tak je mi líto, že tě to znechutilo.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Zamčeno