Hra Pavla Urbana

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno

Jste spokojeni s hrou Pavla Urbana?

Jsem spokojen, jeho hra mi vyhovuje
16
35%
Nejsem spokojen, neuzavrene questy, presilene potvory, obrovské naroky na hru ostatnich hracu
7
15%
Souhlasim s bodem 2 a nechi aby byl DM
23
50%
 
Celkem hlasů: 46

Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Karolina píše:
Neznám detaily tvého případu, ale situace kolem Amfiberai byla vcelku jasná a pokud někdo opustí bezpečí města, musí počítat s tím, že se to nemusí vyplatit.

A házení věcí kolem Amfiberai na jednu postavu? Není žádným IC tajemstvím, že MUNI si zřejmě ve spojitosti s tím předvolala i další, takže bych nepředbíhal. A jinak, v minulosti už postavy "zlikvidovala" i menší prkotina, než to, že ohrozili celou Desku. Takže postavy by se nad tím mohli zamyslet, než se do něčeho pustí.
(Zda jsou takovéto "likvidační" tresty správné a zda by nebylo lepší řešit to jinak je pak téma na extra debatu)

U Amfiberai jsem sám nechal nemalé množství expů, uznávám, že potvory kolem jsou tuhé až moc, nějaké extra potěšení z jejich vybíjení nemám a trochu se obávám, zda je v silách našich postav to vyřešit. Nicméně na druhou stranu mi takhle situace slouží jako dobrý filtr na postavy a to, jaký pohled si na ně s Caledem vytvořím (což byla věc, která mi doposud u některých postav chyběla).
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Ano, vím, co je podjatost, ale tady nejde ani o soudce ani o nějakém povolání... jak by řekl Jon, jsme na "zablešeném serveru". Ten server má pravidla, hierarchii zvrchu dolů a jasně dané osoby, které mají pravomoce rozhodovat. Demokracie je blbost v reálu, natož na malém serveru pro zábavu.

Takže pokud nesouhlasíte s Pavlem (také s ním s ledasčím nesouhlasím), můžete nesouhlasit a stěžovat si pouze takovými způsoby, jaké vám k tomu dal osvícený majitel.

Osobně si myslím, že Nalkův BAN by se měl řešit odděleně, protože s diskusí nesouvisí. Nalk dostal BAN proto, protože admin posoudil stížnosti hráčů jako oprávněné. Nalk si o BAN koledoval, co jsem na EQ. Hráči s důvody, které Pavel přednesl, nesouhlasí a dožadují se jejich dalšího posouzení (a vůbec by rádi, podle mě oprávněně, věděli, na co si kdo stěžoval). Pavel toto z nějakého důvodu veřejně říct nechce. Posouzení stížnosti se děje, nechte to prosím v rukou majitelů. Cokoli dalšího je podle mě jen zbytečné omílání dokola, které nakonec otráví všechny a přestanou mít chuť se tím zabývat, protože místo s rozumnými lidmi budou mít pocit, že se baví s bandou uhádaných děcek.

A diskutujte dále o tom, zda Pavel příliš surově zabíjí postavy, zda jsou jeho questy zábavné či nikoli a co vám vadí na Pavlově komunikaci a na jeho reformách ve hře. Toto je téma, kterého bychom se měli držet a kde podle mě lze najít kompromis mezi pohledem Pavla a pohledem hráčů (pokud přimějete Pavla, aby byl ochoten hledat kompromis a ustupovat ze svých postojů).

Nepíšu to sem proto, protože bych chtěl kteroukoli stranu chránit, ale opravdu bych byl rád, kdyby se spor kolem Pavlova přístupu k některým věcem vyřešil a našly se kompromisy, se kterými budou spokojeny obě strany (Pavel i hráči).

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

No, když už tu bylo zmíněno Amfiberai. Nejsou démoni opravdu trochu moc tuzí? I když je pravda, že já mluvím z pozici postavy, pro kterou je na EQ trochu moc tuhé kde co :)

Nebylo by třeba možné snížit v lese počty těch potvor co střílí tu magii a ty ostny? Protože ti z nás udělají fašírku dřív, než se stačíme byť jen leknout :)


hemendo píše:Vhodné by bylo, kdyby si to důkladně pročetl Labir, mám totiž pocit, že by z toho musel vyčíst jak to doopravdy je a zasáhl by.
A co když by zasáhl úplně jinak, než chcete? Co kdyby sem labir nebo Onyx, on má přece taky tu pravomoc ne, přišel a řekl, Pavel DM bude a konec diskuse. Respektovali byste to rozhodnutí a přestali o tom definitivně diskutovat a zařídili se podle toho?
Nifredil
Příspěvky: 381
Registrován: 28. 4. 2007 12.16
Bydliště: Lesy... louky

Příspěvek od Nifredil »

Já třeba ano.. viděla bych, že už se tady nad tím dá leda tak zlomit hůl. Přesto by mě trochu potěšil projevený zájem a snaha to řešit. :bigwink:
Nifredil Níniel
Miellé Esperance
Ronja
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Pavel Urban píše: ..věcinakterémulípodpovíněkdojiný..
Nicméně, pokud budu mlčet, je to proto, že jsem tyran. :shades:
Ne, pokud bys mlčel, tak by to znamenalo, že buď nemáš, co bys k tomu dodal (chybějící argumenty), nebo jsi se rozhodl nadále nereagovat hodnotíc to jako ztrátu času. Když si přečteš, co jsem napsal (tvé oblíbené "čti co píšu") zjistíš, že tě za tyrana neoznačuju. Já si totiž pořád myslím, že ty to v podstatě myslíš dobře, jenže jednáš špatně. Většinou ani nevidíš, že špatně něco je a nenecháš si to bohužel ani vysvětlit.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Evee
Příspěvky: 7
Registrován: 16. 1. 2012 16.19

Příspěvek od Evee »

Souhlasím s Woxou, pokud vím, že kolem Amfiberai běhaj démoni, nevytáhnu za jeho brány ani patu, natož abych šla někde okolo posedávat celé odpoledne u chytání ryb. Není to trest za nějaké přehnané vydělávání, ale za pošetilost ohledně místa.

Jinak mi přijde, že přesílené potvory nejsou úplně špatně, pokud chce někdo navodit strach, nemůže přeci okolo nasázet potvory, který zbije každej druhej vycházkovou holí. Strach se navozuje právě možností zemřít. To, že zde postavy trpí (podle mě) mnohdy nedostatkem pudu sebezáchovy, a do toho strachu se neumí vcítit pak vede k tomu, že umírají.

Stejně směšné mi příjde tvrzení "když je Pavel ve hře, i nejlehčí dungeon se může stát smrtonosnou pastí". Proč hrajete hru na hrdiny? Aby jste byli nabušený bijci, kteří kamkoliv vběhnou, to bezproblému vymlátí, sezbíraj pokaldy a zse odejdou? Nebo chcete v dungeonech zažít nějaké dobrodružství a strach ze smrti?
Já osobně jako low level lezu do dungeonů, které jsou nad moji úroveň daleko radši, než bych šla někam, kde vím, že mi to nebude absolutně činit problém.
Radši se vyděšená plížím podél stěny, aby si mě náhodou nevšiml medvěd, než abych tam vběhla a rozbila mu hubu. Nevím, proč bych lezla někam, kde bych věděla, že to dám levou zadní. Jsem pro to se ve hře bát, jsem proto umírat kvůli chybám, jinak by to nebylo o ničem.

I když je fakt, že každá smrt hodně zamrzí, dlouho hraju abych sbírala XP a pak o to přijdu jednou hloupou chybou, opravdu mě to otráví a (ačkoli tak dlouho nehraji a ztracené XP jsou spíš otázkou jednoho dne hraní) přijít chybou o XP za měsíc nepřetržitého hraní, asi po nějaké době prostě začnu čas trávit jinak.

Jsem pro to alespoň za větší kompenzaci, pokud se to stane během Questu (nebo oživlého dungeonu), který je těžký. Aby se hráči báli, ale aby je to neodradilo.
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 529
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Nifredil píše:Já třeba ano.. viděla bych, že už se tady nad tím dá leda tak zlomit hůl. Přesto by mě trochu potěšil projevený zájem a snaha to řešit. :bigwink:
Přesně tak.
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2825
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Příspěvek od Ogar »

Problém je, že v 99% jsou Pavlovi dungy smrt a to jeho brutálníma terminátorama.

Nejsem proti tomu, aby byl každý dung lážo plážo, ale když jde hráč téměř s jistotou na dung a je online Pavel, už jen čeká, když udeří a jeho (někdy až měsíční) expy do pryč. A vlastně z výpravy bylo kuloví.

A když už je tu kritika na Pavla, tak bych docela rád zmínil jeho hra za bohy konkrétně Kana, u které mi "bere" vlastně onu naději celou. Tím, že ať se postava zachová jakkoli, pokaždé to je špatně a když udělá něco dobrého, tak žádná odezva.. žádný pokrok.. nic.. tím neříkám, že chci pokaždé chválit za něco nebo si to vynucovat, spíše bych ocenil nějakou podporu ve stylu OPORY a né nejasných slov, které nakonec k ničemu nevedou, to hlavně IC.

Shrnul bych můj názor tím, že se pokaždé, když se mnou Pavel hraje za Kanu , tak se to příčí jejímu popisu.. pokaždé , jako by se měnila její celá historie a povaha. Dobře , nějaká je moc lidí IC opravdu asi neví jaká opravdu je, ale například popisek z EQ stránek by měl být smazán, protože rozhodně IC se tak prostřednictvím Pavla Kana nechová.
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3528
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

ogarXXX píše:A když už je tu kritika na Pavla, tak bych docela rád zmínil jeho hra za bohy konkrétně Kana
Co sem sledoval, tak za Kanu hrál Pavel tak, že to odpovídalo její charakteristice. V tvém případě rozhodně.
Nyrtis je věc jiná, dalo by se v jejím případě o některých věcech polemizovat, škoda že Pavel nedal někomu pravomoc na její spravování a odehrávání (taková cesta menšího zla pro vyznavače Nyrtis).
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
jajsemmyrpa

Příspěvek od jajsemmyrpa »

Já mám ban (ale tajně doufám, že si toho nikdo nevšimne), takže mě nemusíte číst (a můžete smazat), ale dráždí mě něco tak nezdravého, jako Eq, tak jsem to nevydržel.

Vynalézáte kolo, když hodnotíte jednotlivé Pavlovy počiny a co kde jak měl udělat jinak, nebo proč má dělat toto a nemá dělat tamto. Naylun (a mnozí jiní) už ho objevil, takže to porovnejte s jeho DMkováním. Najděte mi hráče, kterého nebavilo, nebo dokonce mu vadilo Naylunovo DMkování (nebo přítomný čas, pokud tu stále DMkuje). Respektuju, že se někomu Pavlovo DMkování líbí, ale koukejte, co to dělá s jinými (a s kolika). Už jen porovnání názorů na jejich DMkování nějak vypovídá o kvalitě.

A je jedno, jak Pavel vyřešil poušť, CM, Nyrtis a podobné, protože Kokos vám tu píše, proč je hlavní problém samotná osoba Pavla, která vám udělá to samé v každé další příležitosti, kde zkřížíte názory. A pokud Kokosovi nevěříte, tak si na to přijďte sami.

Zkuste si dát do souvislosti skutečnosti:
1. jde o Pavla
2. jaké má Pavel postavení
3. jak úspěšné Pavel dělá kompromisy
a zamyslet se, jak tento nezdravý stav chcete řešit a jak dlouho to bude trvat. (A mluvím k oboum stranám. Propavlovské taky vadí věční protiremcalové.)
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Dobré DM nebo špatné DM je pro mne pořád DM a to se podle mne musí poslouchat.

Nebyl jsem tu tehdy, ale četl jsem diskusi hodně a přijde mi, že když labir naposledy udělal rozhodnutí ve věci DM týmu, bylo jeho rozhodnutí všechno jen ne plně a beze zbytku respektováno jako rozhodnutí někoho, kdo na něj má právo, aniž by musel skládat komukoli účty. Takže se ani trochu nedivím, že se ani labir ani Onyx ve sporu hráčů s Pavlem nijak neangažují.
Nifredil
Příspěvky: 381
Registrován: 28. 4. 2007 12.16
Bydliště: Lesy... louky

Příspěvek od Nifredil »

Selvagion píše:Dobré DM nebo špatné DM je pro mne pořád DM a to se podle mne musí poslouchat.
Je autorita dosazená a získaná.. tu první respektovat musíš.. tu druhou chceš. Ale u obojího je třeba používat hlavu a cit. I voják může odmítnout vykonat rozkaz, pokud je v rozporu s jeho přesvědčením. Ale pak si své rozhodnutí musí umět obhájit. (Pro ty, kdo mě budou chtít brát za slovo.. samozřejmě záleží i na situaci).
Nifredil Níniel
Miellé Esperance
Ronja
Uživatelský avatar
Lampyris
Příspěvky: 244
Registrován: 7. 3. 2009 12.40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lampyris »

Nifredil píše:
Selvagion píše:Dobré DM nebo špatné DM je pro mne pořád DM a to se podle mne musí poslouchat.
Je autorita dosazená a získaná.. tu první respektovat musíš.. tu druhou chceš. Ale u obojího je třeba používat hlavu a cit. I voják může odmítnout vykonat rozkaz, pokud je v rozporu s jeho přesvědčením. Ale pak si své rozhodnutí musí umět obhájit. (Pro ty, kdo mě budou chtít brát za slovo.. samozřejmě záleží i na situaci).
Ámen

(měl jsem rozepsanej vlastní příspěvek o daru samostatného myšlení, ale řekla jsi to líp)
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2723
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

Krásný poříklad Nifredil :biggrin: Já tě za slovo vezmu, voják, který nesplní rozkaz, si to odsedí v base, v případě války krátce odstojí u zdi. Tak kde je problém, přesně to se děje. Hráč má tu výhodu, že když se mu autorita nelíbí, může jít zas o dům dál. A těm, kteří zůstaly udělá velkou službu, když se nebude stále ohlížet přes rameno a křičet o svojí nespokojenosti nazpět.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Pokud se mi něco nelíbí, mohu vyjádřit nesouhlas, ale musím přece respektovat, pokud mi bude řečeno ne. Není to můj web, nemám tu žádné pravomoce, nikdo mě sem ani nezval, ani mě tu nenutí zůstat. Jak bych tedy mohl požadovat, aby se něco měnilo jen proto, že mi to nevyhovuje a chci to jinak?
KaTo
Příspěvky: 863
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Selvagion píše:...Takže se ani trochu nedivím, že se ani labir ani Onyx ve sporu hráčů s Pavlem nijak neangažují.
Tak to se divíš naprosto špatně, protože tebou zmiňovaní "majitelé", přímo inzerují, že se o podobné podněty se starají, viz heslo "Spory s členy týmu." ( https://www.equilibrie.cz/kontakt_na_tym_tym.php ). Samozřejmně, kde není žalobce, není soudce (vyjma tajných Nalkových fanoušků, kteří ho hezky ze zákulisí odstřelili skrze Pavla. Pokud nejste zastánci teorie, že si tyhle "stěžovatele" Pavel vymyslel, aby se pro něj nepohodlného (inteligentního a svéhlavého) prudiče nezbavil sám o vlastním rozhodnutí (pro zvědavé, já si to nemyslím, ale chápu, že tomu někdo nevěří).
Rozumím tomu, že mít na fóru v opozici někoho, kdo přemýšlí, je horší jak osina v místech, kam běžně slunce nesvítí.

S tvojí (pštrosí) logikou, že když mě někdo "nespravedlivě" pojíždí, budu se mile usmívat a nadšeně kývat nesouhlasím. Ne nadarmo byla ve starém římě funkce člověka, který ve vítězném průvodu opakoval generálovi/ceasarovi, že je jen smrtelník.

P.S.
Nechce někdo vypsat sázky a kurzy, kdo si na Nalka tajně ztěžoval, že ho jeho přítomnost na zdejším fóru uráží/obtěžuje a žádal(?) pro něj BAN?
Obrázek
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Nifredil píše:… I voják může odmítnout vykonat rozkaz, pokud je v rozporu s jeho přesvědčením. Ale pak si své rozhodnutí musí umět obhájit...
Nejsem si úplně jistý a nejsem odborník na vojenské právo atd... ale mám pocit, že je to trochu jinak. Voják musí rozkaz vykonat a pak si může jít stěžovat.

Jasně, nemusí ho splnit, ale ponese si následky. Ty budou tak velké podle toho jaká bude zrovna situace a když bude mít štěstí tak to ovlivní i jeho obhajoba.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Nifredil
Příspěvky: 381
Registrován: 28. 4. 2007 12.16
Bydliště: Lesy... louky

Příspěvek od Nifredil »

Hawkeye píše:Krásný poříklad Nifredil :biggrin: Já tě za slovo vezmu, voják, který nesplní rozkaz, si to odsedí v base, v případě války krátce odstojí u zdi. Tak kde je problém, přesně to se děje. Hráč má tu výhodu, že když se mu autorita nelíbí, může jít zas o dům dál. A těm, kteří zůstaly udělá velkou službu, když se nebude stále ohlížet přes rameno a křičet o svojí nespokojenosti nazpět.
To se pleteš.. Za prvé i u vojáků existuje soud a o provinění většinou nerozhoduje jeden člověk a samozřejmě jde o tu situaci (kulturu, století, osobní vlastnosti velitele.. blablabla). Za druhé mou nespokojenost vyvolala věc aktuální a tou byl Pavlův demotivující přístup, ke kterému jsem vyjádřila svůj názor a označila ho za špatný, spolu s jeho podle mě špatným rozhodnutím o BANu. A proč jsem to napsala? Protože myslím, že zpětná vazba je důležitá a umožňuje člověku, aby sám sebe lépe poznal.

EDIT: Musela bych to taky najít.. ale myslím, že má přímo právo rozkaz nevykonat.
Naposledy upravil(a) Nifredil dne 16. 2. 2012 13.49, celkem upraveno 1 x.
Nifredil Níniel
Miellé Esperance
Ronja
Uživatelský avatar
Lampyris
Příspěvky: 244
Registrován: 7. 3. 2009 12.40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lampyris »

KaTo píše: P.S.
Nechce někdo vypsat sázky a kurzy, kdo si na Nalka tajně ztěžoval, že ho jeho přítomnost na zdejším fóru uráží/obtěžuje a žádal(?) pro něj BAN?
Obrázek
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2723
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

Tak když jsme došli k obrázkům, uzavřel bych s ním pro sebe tento naivní crytopic :smile:
Obrázek
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Zamčeno