Příběhy inspirované Equilibrií

Vše co nejde zařadit jinam

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příběhy inspirované Equilibrií

Příspěvek od Selvagion »

Už delší čas se věnuju psaní povídek. Rád bych jednou napsal vlastní knihu, ale už roky to drhne na reáliích.

K těmhle příběhům mě inspirovalo hraní na Equilibrii.

Všechny příběhy jsou zcela smyšlené a nemají vypovídat nic o tom, co se ve hře odehrálo nebo má odehrát.

Přeju hezké počtení.


Pokud by někdo měl třeba náhodou chuť příběhy ilustrovat, jen do toho :bigwink:
Naposledy upravil(a) Selvagion dne 29. 2. 2012 13.03, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Zatracený paladin

Příspěvek od Selvagion »

Shrnutí: Některým elfům to můžete říkat stokrát a stejně to udělají

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Paprsek světla si našel cestu mezi hustými větvemi stromů a v temnotě se krátce zaleskl na stříbrné zbroji rytíře. Obrněnec vedl svého bělouše za uzdu a chvílemi se bořil až do půli stehen do bláta. Skvostné plátové brnění měl potřísněné bahnem až k hrudnímu plátu. Karmínový plášť se znakem bílého draka již dávno sundal a přehodil přes sedlo, aby si ho neušpinil víc, než byl. Dlouhý meč v pochvě u pasu se mu pletl pod nohy. Zpracování zbroje, meče i koňského postroje napovídalo, že rytíř patří k elfímu lidu.
Les byl zlověstně tichý, ale kolem rytíře se vznášela mocná aura, která tvory zlé vůle nutila stáhnout se do svých temných doupat. Avšak kůň šel klidně a poslušně s neotřesitelnou důvěrou ve svého pána.
Stromy se pomalu rozestoupily a jako by poraženecky vzdychly. Na palouku zalitém měsíčním světlem se k nebi vypínala černá věž se zubatou korunou. Její rezavá brána byla jako rozevřené čelisti připravené pohltit všechno, co projde dovnitř.
Rytíř chvíli věž pozoroval. Pak od sedla odepnul skvostnou stříbrnou pavézu, která jako by zaháněla okolní tmu slabou září, jejíž zdroj bylo těžké určit.
„Běž,“ pohladil rytíř koně po hlavě. „Vrať se do vesnice. Solarovo požehnání tě bude chránit na tvé cestě.“
Sama tma jako by na krátkou chvíli couvla, když Solar skrze svého paladina vložil svou ochranu na ušlechtilé zvíře. Bělouš zastříhal ušima a pak se jemně dotkl čumákem ramene svého pána.
„Budu v pořádku, neboj se. Jen – musím pomoct starému příteli,“ pousmál se ve skrytu těžké okřídlené přilby paladin.
Kůň zafrkal a pomalým krokem se vydal zpět cestou, kterou přišli. Paladin se za ním ještě chvíli díval, než pomalu vytáhl meč, jehož ostří ve tmě zazářilo jako by bylo živé.
„Děkuji, že jsi se mnou, můj pane,“ vydechl paladin a pak se s mečem v jedné ruce a štítem v druhé pomalu vydal k bráně věže. Doslova cítil stovky očí, které ho z temnoty pozorovaly, třebaže žádné neviděl. Cítil, jak mu zlo přebývající ve věži tlačí na hruď jako velký kámen. Avšak v paladinově duši sídlilo něco stejně silného, stejně mocného ba dokonce mocnějšího.
Když prošel bránou, s rachotem se za ním zavřela, jako se zuby dravce zacvaknou za nebohou kořistí. Paladin však nezastavil a kráčel klidně dál. Přešel zpustlé nádvoří a otevřel velké dvoukřídlé léty zčernalé dveře do věže. Stále nenarážel na žádný odpor. Vstoupil a chvíli vyčkal, až si jeho oči přivyknou šeru.
Věž se zdála být opuštěná. Drolící se stěny, prach a ticho tomu nasvědčovalo. Paladin však cítil, že zlo je blízko. A s ním i jeho přítel. Bez přemýšlení vykročil ke schodišti dolů. Když vstoupil do sklepení, pocítil přítomnost zlé vůle tak silné, až se zapotácel. Zde již věž opuštěně nevypadala. V temnotě svítilo nepočítaně červených bodů – očí démonů, kteří ho tiše pozorovali. Byly příliš hloupí, aby chápali proč tu je, ale na nějaké hluboké instinktivní úrovni věděli, kdo je. A báli se ho.
Paladin se v duchu krátce pomodlil ke svému bohu a v odpověď jeho meč vzplál očistným ohněm, který hřeje dobré tvory, ale zlé spálí na popel. Udělal jeden krok z krátkých schodů. A když pod jeho okovanou botou zaskřípěla suť, démoni se probrali z transu a s řevem se na něj vrhli ze stínů.

*****

Vrchní démon stál ve velkém sále, na jehož podlaze byl nakreslen jasně žhnoucí pentagram, a pošvihával ocasem. Vypadal mírně rozladěně. A měl proč. Do soukolí jeho plánů se dostalo drobné nicotné zrnko v podobě otravného paladina, který čpěl Solarovou mocí ještě víc než vlastním potem a krví jeho služebníků.
„Tak,“ rozpřáhl démon mohutné paže zakončené drápy. „Užil sis představení, paladine?“
Paladin stál na druhém konci sálu lehce nachýlený na levou stranu. Jeho nádherné brnění doslova zmizelo pod nánosem špíny, krve a slizu. Meč držel lehce skloněný a pavézu si opíral o zem, jako by pro něj byla příliš těžká.
Démon se cítil sebejistě. Paladin byl vyčerpaný, nejspíš i zraněný. Bude snadná kořist.
„Proč se vlastně kvůli němu namáháš, hm?“ usmál se démon. „Víš ty, co všechno ti tají? Co všechno spáchal? Máš vůbec potuchu, paladine, jaká nádherná temnota v něm existuje?“
Paladin mlčel. Stál bez pohnutí stále nakloněný. Kdyby démon neslyšel, jak dýchá, uvěřil by, že se proměnil v kámen.
„Víš, že za smrt svých rodičů může jen a pouze on?“ ušklíbl se démon. „Pochlubil se ti s tím? Nepochlubil, že. Spáchal toho opravdu dost, to mi věř. Mám ti o tom povědět?“
Ani tentokrát nepřišla od paladina odpověď. To démona znervóznilo. Většina paladinů vykřikovala drsné fráze o svém bohu a nebylo těžké přimět je mluvit. Oslabit jejich pozornost, pak nahlédnout do jejich nitra a najít něco, čím je snadno srazit na kolena. Do nitra tohohle paladina démon neviděl. Kdykoli se o to pokusil, jako by se díval do zrcadla. Viděl jen odraz sama sebe a tolik světla, že to nedokázal snést.
„Proč ty, bezúhonný paladin se staráš o takovou nicku jako je on, o takovou trosku!“ zamračil se démon. „Nech ho mě. Nikomu nebude chybět.“
Paladin se pomalu, ztěžka narovnal. Pak poklekl na jedno koleno opíraje se mečem o zem a odpověděl docela prostě a klidně: „Ne.“
Nesnesitelně jasný záblesk světla, který vyrazil z paladinova směru jako blesk, vytrhl démona z jeho fyzické formy a srazil ho zpět do jeho sféry s nezměrnou silou.
Démonovo tělo se zaduněním dopadlo na zem a se syčením se začalo roztékat v kaluž slizu.
Paladin se unaveně zvedl. Obloukem obešel démonovo tělo a sestoupil do krypty pod sálem.
„Prosím, pane, pošli svému služebníkovi kousek svého světla,“ zašeptal paladin a místnost kolem něj se o něco prosvětlila.
U vzdálenější stěny viselo v okovech nahé mužské tělo pokryté špínou a zaschlou krví z desítek ran především od bičování. Sotva se mohl špičkami dotýkat země.
Paladin odložil štít i meč a jemně přítele spustil na zem. Opatrně vedle něj poklekl. Všiml si, že na levé straně hlavy má havraní vlasy slepené krví a elegantní špičaté ucho chybí. Odepnul z opasku lahvici s vodou a navlhčil kus plátna, aby jím otřel rozpraskané rty.
Dlouhé řasy se lehce zachvěly a jeho přítel pomalu otevřel své šedé oči. Chvíli se díval na přilbu sklánějící se nad ním, než stáhl rty.
„Copak ani v pekle od tebe nemůžu mít pokoj?“ pronesl nakřáplým hlasem.
Paladin si sundal přilbu a po ramenech se mu rozlila záplava plavých vlasů.
„Také vás rád vidím, Zaltaisi,“ usmál se a nadzvedl mu hlavu, aby se mohl napít.
„Já to věděl,“ vydechl Zaltais namáhavě. „Věděl jsem, že ty si to prostě neodpustíš – udělat nějakou pitomost jako jít pro mne. Zatracenej paladine.“
Paladin se usmál.
„Musíme jít. Můžete vstát?“ zeptal se. „Bohužel mne nenapadlo vzít náhradní šaty. Budeme to muset chvíli vydržet.“
A s těmi slovy pomohl Zaltaisovi na vratké nohy.
„Myslím, že se s tím dokážu vyrovnat,“ utrousil Zaltais a opírajíc se celou vahou o paladina, belhal se ven.
Postupovali pomalu, neboť dlouhé věznění a bití si vybralo svoji daň. Nakonec se však přece jen dostali na nádvoří. Slunce svítilo a příjemně hřálo na nahé kůži. Po pádu démona se temnota rozplynula a předtím šedý a zlověstný les byl nyní plný svěžesti a barev.
„Selvagione,“ řekl Zaltais. „Jsi ten největší hlupák, jakého jsem měl tu smůlu ve svém mizerném životě kdy potkat.“
Selvagion se usmál.
„Taky vás mám rád.“
„Zmlkni,“ obořil se na něj Zaltais, ale koutky úst mu nepatrně cukly v úsměvu.

KONEC
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

:blink: :newconfus:

Ty vado! Mě se to moc líbíííí!!! :clapping: :clapping:


Umět hezky a nějak jednoduše ilustrovat, hned bych se do toho pustil.
Po pravdě jsem nečekal, že tam pujde o jména z Eq. Jakmile jsem viděl Solar, trochu to ve mě škublo
:biggrin: těžko říct jestli pozitivně či negativně.… ale pobavila mě jména Selvagion a Zaltais.

Co se příběhu týče je to pěkný :clover:
Neutral Good Dungeon Master :clover:
camelie
Příspěvky: 497
Registrován: 12. 6. 2010 19.56

Příspěvek od camelie »

:yes: Moc pěkný .. chvílema jsem skoro nedýchala :clap_1: :clap_1:
Camelie - hubatá čarodějka
Ania - bledá druidka
Kasiopea
Uživatelský avatar
Ryalin
Příspěvky: 159
Registrován: 24. 9. 2009 15.59
Bydliště: Kalich, víra, Tábor...

Příspěvek od Ryalin »

Pekne. Sice misto princezny ve věži Zaltais v krypte. Ale stejne pekne :clover:
Ryalin Dryniath - nejvíc asi hraničář
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 508
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Příspěvek od Zlofas »

Paráda, sice jsem fandil demonovi, ale super :thumbup:
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Jo, já taky. :smile:
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

*Cítí se poněkud trapně, protože našla pár věcí co by vytkla, ale v té záplavě pochval se bojí ukamenování*
Ehe hezké to je *pípne*
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Budu muset sepsat něco vlastního, abych uvedl Zaltaisův charakter na pravou míru a vyvedl čtenáře z omylu, že by se někdy opřel o paladina nebo dokonce nechal chytit a svlíknout démonem :smile:
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

NiamCK píše:*Cítí se poněkud trapně, protože našla pár věcí co by vytkla, ale v té záplavě pochval se bojí ukamenování*
Ehe hezké to je *pípne*
Tak mi pošli PM, já nikoho kamenovast nebudu :bigwink:
Naylun píše:Budu muset sepsat něco vlastního, abych uvedl Zaltaisův charakter na pravou míru a vyvedl čtenáře z omylu, že by se někdy opřel o paladina nebo dokonce nechal chytit a svlíknout démonem smile
Jen ať se Zaltais nedělá, všichni víme, že ve skutečnosti je dobrák od kosti a starý měkota :biggrin:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Naylun píše:Budu muset sepsat něco vlastního, abych uvedl Zaltaisův charakter na pravou míru a vyvedl čtenáře z omylu, že by se někdy opřel o paladina nebo dokonce nechal chytit a svlíknout démonem :smile:
Všechny příběhy jsou zcela smyšlené a nemají vypovídat nic o tom, co se ve hře odehrálo nebo má odehrát. :bigwink:

Niam, napiš to, mě to zajímá :)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

To ale neznamená, že nebudou mít vliv, že jo. Ale stejně jsem to nemyslel moc vážně.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Mě to taky od Niam zajímá :D
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Božemuj :D No dobrá :D Ale nekamenujte mě za to.

Inu … jako náročnější čtenář najdu problémy vždycky. Celkově je ta povídka dobře stavěná, má začátek, střed i konec, stupňuje atd.
Bohužel to, co se dalo protáhnout víc - souboj s démonem - je jen takovou vsuvkou. Místo toho uvádíš dlouhou pasáž popisu. Tak nějak jsi nahradil děj popisem, což u některých děl jde, tale tady tím (pro mě) vraždíš atmosféru. Rozepsal jsi tam i bláto na paladinově plášti, ale přesto celý boj byl jen zábleskem světla...tradá Solar luskl prsty.
A pak už jen mírně popisný happy end.
Myslím, že to byl pro mě největší problém. Chápu, že samotný souboj byl asi pouze vedlejší informace, ale tím, že jsi už tak použil skoky...možná se dalo skočit i tam. Něco jako pohled až při konci zápolení. Božský zásah takové míry většinou autoři používají v momentu, kdy se děj nedá posunout lidskou silou. Nebo tedy pokud není ten božský zásah stěžejním bodem příběhu. Pokud měl být, je odflánkutí, pokud neměl...je tam tak nějak navíc v této podobě.

Po ostatních stránkách jsem byla spokojená. Jako krátká povídka to bylo super! Ten začáteční popis byl skvělý, jen holt nevynikl díky té lapálii uprostřed.

No snad jsem to vysvětlila nějak rozumně. Je to jen můj osobní dojem, takže samozřejmě může být špatný.
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Pěkný, hned první Zaltaisova věta jako by mu z huby vypadla :)
A jednu výtku bych měl, okřídlená helmice... proboha proč, nestačila by jen těžká helmice? Já na ně mám vážně alergii, stejně jako na zbroje a plátovky z Hagu :)
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Postel

Příspěvek od Selvagion »

Shrnutí: Kdo se moc ptá, moc se dozví
Poznámka: Ok, připouštím, že pointa není moje, ale vypůjčil jsem si ji z filmu Krokodýl Dundee, jenže kdo by odolal :smile:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Servírka v Domě odpočinku prostřela před tři elfí dámy bohatou snídani a tiše se vzdálila. Bledolícá albínka si jen lehce potřela elfí chléb tenounkou vrstvičkou másla a zavařeniny. Poté si otevřela knihu a zdánlivě přestala věnovat svým spolustolovnicím pozornost.
Černovlasá elfka si odložila kloubouk s dlouhým perem na volnou židli vedle sebe a bez váhání si přitáhla talíř se štědrou porcí míchaných vajíček.
„Tedy já mám hlad,“ usmála se. Chopila se vidličky a pustila se do jídla.
„Takže co Chir, Alky?“ zeptala se zlatovlasá elfka a uzobávala kuličky hroznového vína.
„No, pořád ho nepustili z chrámu,“ pokrčila Alkaran rameny mezi sousty.
„Chudák, co,“ prohodila zlatovlasá elfka jako by mimochodem a pohrávala si s kuličkou vína.
„Hele, Nep,“ ukázala na ni Alkaran vidličkou. „Může si za to sám. Neměl se odpojit od skupiny. Jak mám pak velet Gardě, když je to jako mluvit do stromu.“
„No, zrovna tohle jsem nemyslela,“ uculila se Nephtys.
Alkaran pokrčila rameny.
„Naznačila jsem mu to už sto krát, ale on pořád nic. Co víc jsem měla dělat. Nejsem jeho máma a při bozích, že by nějakou za zadkem potřeboval.“
„Ale tak to víš, Chir,“ usmála se Nephtys. „Věčné dítě.“
„Jo, až ten dospěje, tak si celé Amfiberai pohoví,“ poznamenala Alkaran. „Ty to nebudeš?“ ukázala na druhý talíř vajíček.
„To máš pořád hlad?“ podivila se Nephtys, ale talíř k ní posunula.
„No jo,“ přikývla Alkaran už s vidličkou na cestě k ústům. „Chtělo by to kyselé okurky.“
„U Solara, Alky, snad nejsi těhotná,“ rozesmála se Nephtys.
Alkaran se začervenala.
„No co, ten Lenwe je přece docela fešák ne,“ uculila se Nephtys.
„Rozumíme si,“ řekla Alkaran a schovala se za pohár s vínem.
„To je základ, Alky, to je základ,“ pokývala Nephtys hlavou.
Bledolícá albínka hlasitě zaklapla knihu a změřila se obě pronikavým pohledem. Pak upila lehce ze svého poháru vína.
„Není to nějaký vandrák z lesa?“ poznamenala.
„Lenwe je druid,“ opáčila Alkaran.
„To je skoro totéž,“ utrousila albínka.
Alkaran odsunula druhý prázdný talíř a rozhlédla se po zákusku.
„No, a jaký je teda v posteli?“ otázala se albínka věcně.
Alkaran se zarazila.
Nephtys zrudla a napomenula albínku: „Kei’ro, přece nemůžete – “
„No,“ přerušila Alkaran Nephtys zamyšleně. „Já vlastně nevím.“
Obě elfky se na ni zadívaly s nelíčeným překvapením.
„No, on pořád spí na zemi,“ vysvětlila Alkaran téměř omluvně.

KONEC
Uživatelský avatar
Deadlymoon
Příspěvky: 430
Registrován: 5. 2. 2009 14.24

Příspěvek od Deadlymoon »

Hele... ale ty jména jsou děsně zavádějící, vím, žes to tu v prvním příspěvku poznamenával, ale raději to řeknu znova, takhle by se Nephtys nechovala :D

Každopádně ti ale děkuji za správně napsané jméno... tedy H hned po P - NePHtys a né NeptHys jak většina píše :D
Nephtys - Podezřele svítící elfka
Aisha Al-Namun - Dancer Of Future
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Za to Kei'řin charakter odpovídá.
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Bohužel toho jsem se od začátku obával, že Nephtys neznám dost na to, abych dokázal vystihnout její charakter, ale nevěděl jsem koho jiného tam dát.
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

No...číst jak Alkaran mluví o dospívání je rozhodně zábavné :D
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Odpovědět